Родители зад граница : © Български Бебе Център
Страници:  1234567891011>>
Страница:1 от 11
Денонощни международни клюкини - 22 та тема
Изпратено: Tania Grab (IP регистриран)
Дата: 16 February, 2010 15:23

Да пусна нова тема, че Ники ни забрави winking smiley
А ето и най-новият член на семейството, Уол-И

Джордан искаше плъх или змия swoon, но се спазарихме за морско свинче smiling smiley

Re: Денонощни международни клюкини - 22 та тема
Изпратено: Iana_A (IP регистриран)
Дата: 16 February, 2010 20:40

Танче, да ви е честит новият член на семейството! Със здраве да си го гледате tazz

Изпратено: zorka (IP регистриран)
Дата: 16 February, 2010 21:42

Таня,много е сладък вашия любимец,как се казва?
И Милен ми говореше ,че иска змия,но като разбра,че трябва с живи плъхове понякога да я храни се отказа...не че щеше да я получи,де.Онзи ден ми каза,че искал за рожденния си ден жабка,ориенталска бомбина се казват,ама не е познал.Първо жабите ме ужасяват и второо и тези животни,които имаме ни стигат.
Яна,как е малкия сладур?Баткото ревнува ли?

"Може би изобщо не съществуват добри и лоши приятели... може би просто има приятели, хора, които се застъпват за теб, когато страдаш и ти помагат да не си толкова самотен.
Може би заради тях винаги си струва да се боиш, да се надяваш, да живееш.
И дори да умреш, ако трябва. Няма добри приятели. Няма лоши приятели. Има само хора, с които желаеш да бъдеш, не можеш да не бъдеш; хора, които изграждат дома си в сърцето ти."
Стивън Кинг, "ТО"

Изпратено: Terunka (IP регистриран)
Дата: 17 February, 2010 16:23

Таничка,да ви е честит.Голям пухчо.Еее,по-добре е едно миличко животинче пред змии и разни такива.Аз настръхвам само като си помисля.Добре,че нямам синове да молят за такова нещо.Героини сте,вие момчешките майки.
Вики,в миналата тема четох за проишествието с колата ти.Докато се наканя да пишааа...Не се притеснявай и не се кахъри.Каквото се оправя с пари е евтино.Аз преди две години за 10 дни блъснах два пъти колата.И то не я карах,ами тръгна колата след мен да ме търси smiling smiley .Разрешен е майтапа ,нали?Не съм сложила скорост и колата влязла в едно барче.Да не ти говоря за щетите,и чисто нова кола...Всичко се оправя и се забравя
Таничка,извинявай,че не се вяснах в темичката ти,но имах гости и компа беше невъзможно да се добера до него.
Приятен ден на всички.

Изпратено: Krassy (IP регистриран)
Дата: 17 February, 2010 19:50

Много хубав и пухкав този Уол-И, сладур. Я кажи Джордан мачка ли го много grinning smiley ? Раян искаше куче, но се спряхме на хамстер, защото не изисква много грижи, но сега свеки е на гости, а тя не може д търпи мишки и хамстери...замислих се дали морско свинче няма да свърши добра работа???

Танче изпуснала съм те на стола, но момичетата добре са е справили winking smiley

My flickr

www.CapturedMomentsByKrassy.com

Изпратено: Vikiii (IP регистриран)
Дата: 17 February, 2010 22:40

Терунка, мерси за успокоението, само първият ден ме беше яд. Ние няма да я оправяме, няма пари за това, но тя не изглежда много зле. Трябва човек да се вгледа за да види, че е ударена, понеже ме удариха не директно, а леко отстрани smiling smiley
Лошото е, че ако искаме да я продадем по-натам, много малко ще й вземем, така че явно ще си я пазим. Нямаме пълно покритие, аз се водя виновна, въпреки, че разбира се се мисля за невинна wink1
Танче, честит ви домашен любимец. Много е сладък и пухкав, пуска ли козинка? Видях ви снимчиците във седянката, голяма радост е както виждам.
Краси, вие взехте ли домашен любимец вече или още обмисляте. Аз мисля, че нямаш оправдание да не вземеш куче winking smiley като сте с голяма къща.
Ние заведохме Сара да я кастрират (това май се казва само за мъжките кучета, простете, но не знам еквивалента за женските smiling smiley ). Мина й доста бързо и сега си подскача и дивее както преди, дори от втория ден беше така.
И това е при нас, айде до скоро smiling smiley

Изпратено: Iana_A (IP регистриран)
Дата: 18 February, 2010 20:04

О Вики, аз съм пропуснала инцидента ти с колата. Къде си я ударила? Имаше ли и друга коал или сама някъде се удари? КАкто са казали момичетата всичко дето се купува с пари е евтино. Не си го слагай на сърце. Вие да сте живи и здрави!
Краси, сега какво ще правите с хамстерчето като бабата е алергична?
Зорка, Малкият сладур расте и дебелее. Току що се връщаме от 2 месениат му преглед и е качил 2 кила eye popping smiley за 1 месец. Доктора само дето не ме изгони от кабинета. Така ми се накара че съм го прехранвала. Миналиат месец беше 5% сега е в 75%. За 2 месеца е удвоил теглото си от раждането а това трябва да стане за 3 месеца. Сега трябв ада му намаля кърменията. Ми яде му се на детето какво да правя. Вие как мислите да му намалявам ли храната? Нощтно време спим заедно и като му се яде се присламчва и си хапва самичък, не му следя много много колко яде, нали е на кърма.
Иначе баткото е екстра. Предполагам, че има някаква ревност, но не я е изразил агресивно.По-скоро е много грижовен и много помага в грижите за бебето. НАскоро се "карах" на Крис, че нещо се назландисваше да яде и викам ей гладен ще те оставя като не искаш да ядеш и Алекс почна да ми се кара да не му говоря така и да му дам да яде, да не съм го наказвала. lud smqh
Абе интересно е в къщи с 2 маймунчета. glupi

Изпратено: ralitsa (IP регистриран)
Дата: 18 February, 2010 21:24

здравеите и от менsmiling smiley
Тан4е,много сладко животин4етоsmiling smileyпредставям си каква игра пада самоsmiling smiley
мен още не ми стиска нищо да взема,4е едвам смогвам с тези двамата тук,пьк кавито са "грижовни"наи много да уморят животин4ето tongue sticking out smiley
Ян4е,вьобще не се сьобразяи с това,какво доктора казва за храненто.ХРАНИ ГО НА ПОИСКВАНЕ!!!като Крис се роди се роди 4 кг. и пьрвите няколко месеца така много бьрзо ка4ваше и моят доктор така ми се накара и го хранех на 4асове ...цяла нощ крещеше това дете,ама като ти казвам крещи..по 8 4аса без да спре wacko
смених дотора,и новият доктор(кото все още е доктор на децата ми)каза да го храня на поискване,такова малко бебе,не мога да го у4а на навици още..те се у4ат след 6тия месец..то не разбира,не ти прави на пук,просто е гладно детето..и така ,давах му на поискване,много се успокои Крис и сьвсем се промени..така,4е ти наи-добре си знаеш какво иска детето ти,докторите не ги слушаи много за такива неща.Нито сьм ги слушала пове4е за храна,нито пьк (което за мен е наи-глупавото)като спи да го будеш ,4е да яло детето glupi

Дата: 19 February, 2010 01:13

Янче, и аз мисля, че не трябва въобще да ограничаваш бебо. Дори напротив, ако сега му намалиш кърменето, той няма да се научи да си регулира сам храненето след време и ще яде повече от страх, че няма да му стига. Има една книга много хубава на тази тема, и там пише, че децата, които са били ограничавани, после носят последствията от тези действия, не могат сами да се спират да ядат когато са се наяли...
Може би много навлезнах в психологията на храненето, но въобще ми се струва нелепо ограничаването на бебетата. Ани ако знаеш колко пухкава беше като бебе, сега е много слаба. Така че няма смисъл от ограничаване, сега както е бебо, не значи, че така ще е винаги. Ти си решаваш,но моят съвет е да не го спираш да се кърми колкото иска и нощно време също.

Дата: 19 February, 2010 01:58

Яна, да не си смеяла да оставиш детето гладно! 75% за килограми е нормално, Итън и той е така, височината им е на 95%. Всяко дете е различно, като започне бебо да мърда повече, ще му спаднат бузките. Храни си го както досега, било то на поискване или на режим, и хич да не се шашкаш за килата. На моя приятелка дъщеричката беше 20 паунда (близо 10 кг) на три месцеа, само на кърма, сега е клечка.

Вики, за колата, няма какво да се ядосваш. Дано само застраховката не ви се качи заради инцидента. Ани как се храни тези месеци? Има ли подобрение?

Краси, аз гледах хамстери преди години, да ти кажа, морското свинче е по-готин любимец. Гуши се, цвърчи от кеф като го галиш, спи през нощта (за разлика от хамстерите), и децата могат спокойно да го мачкат и разнасят насам-натам. А, и живет по 7-8 години, за разлика от хамстерите, които умират на две, най-много три. Засега съм много доволна, голяма радист е вкъщи, а и Джордан се учи как да се грижи за животинче. Много е нежен и внимателен с него, де да беше така и с брат си... misli

Рали, хайде, снегът се топи, кога ще се видим?

Дата: 19 February, 2010 08:24

Янче, не съм обърнала внимание на процента, който си споменала. Аничка например винаги беше в 90-95% като бебе. А Симонка, тя е извън графата отдавна grinning smiley Но като отидем на преглед само й се радват. Никога не са ми споменавали да я ограничавам smiling smiley
Танче, Ани си се храни като преди, всеки ден й предлагам от всичко, което имаме, но все чувам твърдо НЕ...

Редактирано 1 пъти последният път 19.02.2010 08:48.

Дата: 19 February, 2010 10:44

Здравейте.Аз не питах приемате ли ме в темата,а се натресох директно winking smiley .
Яна,браво на сладура,нека се храни,те лекарите като се заинатят с тези норми...Няма да ти казвам през колко изследвания мина Вики,че е под нормата и наддава малко...
Вики,и мята Вики все отказва ядене,ето онзи ден й слагам пиле с ориз,а тя поглежда ориза и ми вика"аз тва ей сега ша го хварлям в коша".Яде само месо и плодове.В предишното уч%

"Може би изобщо не съществуват добри и лоши приятели... може би просто има приятели, хора, които се застъпват за теб, когато страдаш и ти помагат да не си толкова самотен.
И дори да умреш, ако трябва. Няма добри приятели. Няма лоши приятели. Има само хора, с които желаеш да бъдеш, не можеш да не бъдеш; хора, които изграждат дома си в сърцето ти."
Стивън Кинг, "ТО"

Дата: 19 February, 2010 10:47

Нещо ми се скапа нета,едния пост го изпрати 2 пъти и то непълен...Та исках да кажа,че в другото училище имаха стол,Вики там си изяждаше всичко и бях спокойна,сега все мисля,че не яде достатъчно...

Стивън Кинг, "ТО"

Редактирано 2 пъти последният път 19.02.2010 11:00.

Дата: 19 February, 2010 17:17

Яне кърми си детето на поискване и не се притеснявай за каченото тегло когато е в рамките на допустимото, а от кърма не вярвам да не е. Раян беше доста извън всякакви схеми, но доктора само ми казваше, "Много бързо расте това дете" smiling smiley . Когато Крис започне да се движи ще му отслабне дупето smiling smiley

Танче след твоите думи доста се замислих за свинче, мъжо е против за хамстер точно поради причината, че живеят много малко.

Вики и аз защо съм пропуснала проблема с колата...пак съм спала в час smiling smiley
...а за куче в двора не си и помислям, защото какво ще го правя зимата на - 30 сърце не ми дава да го оставя навън, а и не съм сигурна дали закона го позволява ще вземат да ми тръснат някоя солидна глоба.

Зори не си се натресла темата е отворена за всички, пиши щом ти е приятно, много ще се радваме.

My flickr

Дата: 19 February, 2010 18:38

Зорка, така както ми описваш, хич не сте злояди winking smiley Особено щом папка месо и плодове. Аз не броя количеството като критерий за злоядство, а по-скоро какво се яде. В нашия случай не е за разказване просто.. eye rolling smiley
Краси, аз нямах в предвид да живее навън кучето, особено при вашите студове там smiling smiley Исках да кажа, че имате доста пространство за едно куче smiling smiley Каквото и да вземете, ще чакаме снимка после winking smiley

Дата: 19 February, 2010 19:22

Краси, взимай една полярна мечка и т'ва е winking smiley

Дата: 19 February, 2010 20:17

Tania Grab Написал:
-------------------------------------------------------
> Краси, взимай една полярна мечка и т'ва е
>
>

Свеки сега е тука, друга не ми трябва smqh Майтап си правя, моето свеки е много дибричко и много слушка...понякога smqh

Вики, аз явно не съм те разбрала sram исключено е за куче в къщи, не е само заради мястото, много грижи изисва, няма кой да се занимава с него. Явно свинче ще е smiling smiley

My flickr

Изпратено: patrik mirko (IP регистриран)
Дата: 19 February, 2010 23:34

Ех, ееех, едно време хората гледаха свине, сега свинчета. winking smiley Какъв суджук ставаше от първите. smiling smiley
Пиша това де на майтап, де наистина, но в никакъв случай, за да засегна някого! smiling smiley

Танче, безпроблемно да ви е отглеждането на домашния любимец. С едно съм съгласна - учат се децата да се грижат за животните.
Аз лично съм против всякакви животинки вкъщи, не защото ги мразя, ами защото за мен всичко и всички, които не са в естествената им среда не живеят, а съществуват, казвам го от опит - имах куче като ученичка. Но това си е мое мнение.

Вики, голяма работа, тенеке, вие да сте здрави! Станалото - станало! Има една англ. поговорка, " Don't cry over spilled milk", която един мой преподавател в университета беше поизменил така: " Don't cry over spilled vodka!". Та мисълта ми е, водка все ще се намери, стига да ни се пие. piene Вики, Ани рисува страхотно, записахте ли я някъде вече? Ако знаеш Патрик как драска ... ама ужас! А беше уж почнал да рисува лица толкова добре, трябва да покажа някой път.
Сега, да взема да отговоря на някои въпросчета...
Вале, вярно всички са с поне 2 имена тук, но и тук, както и при вас, се обръщат на първото име. А когато са им ядосани се изреждат всички имена + фамилията. smiling smiley Свежа съм, я, на снимката от кръщенето, при това нямам грамче грим ( и червило забравих да си сложа от бързане) - само с бебчо се занимавах тогава, около мен баби, дядовци... Я ме погледни сега... просто оная баба, чието има започва с Я и завършва с -га, няма никакъв шанс пред мен. И все ми се спи, спи, спи....

Вики, кръстникът е син на най-големия брат на мъжо, а кръстницата му е годеница. smiling smiley Я ме виж каква леля съм, а? winking smiley
Патрик и той получи внимание и подаръци, но най-интересното бе, че не прояви интерес към подаръците на Юлиус, те си бяха на бебето и толкова!

Яна, растат, видя ли, че и при теб бързо порастна. И не му спирай млекцето, той си знае. Патрик качваше в началото по 500 гр. на седмица, ама, ела го виж колко е кльощав сега. smiling smiley Те растат, ние да му мислим. smiling smiley Пусни някоя друга снимочка да му се нарадваме на малкия. А Алекс кой знае колко е порастнал и той. Иначе браво на момчето - грижовен батко ще е! И на Патрик му мина ревността отдавна. Е, тук таме е поостанало нещичко, все пак. winking smiley

Мале, Деш, ти и на работа ходиш. Как издържате бе хора? Има ли поне кой да ти помага? А Славен е много красиво момче, язък, не може да се сватосаме. winking smiley Пускай повечко снимки, винаги му се радвам на чаровната усмивка. Какво стана, оправихте ли се?

Паци, какво остаряване, какво говориш? Може сбръчкосани, но млади, най-малкото по дух! smiling smiley А на снимката сте много сладки, и снахичката как само се е гушнала в теб. Пусни малко снимки да я видя, забравихме се! smiling smiley

Зорка,не сте само вие, и моя Патрик ядеше само месце по едно време. Сега вече съм го оставила да яде каквото иска ( ограничавам сладките, все пак).

aplodismenti за всички, които прочетоха това писание цялото - голямо търпение имате! smiling smiley

Мисис "Кулинарна фурия 2008"

Изпратено: Terunka (IP регистриран)
Дата: 20 February, 2010 00:09

Ели,най-после да се появиш.Тъкмо про4етох темата и хоп,нещо ново ми показа.Как няма да те про4етем.Нали знаеш,4е те 4ета с изклю4ително внимание теб?Имате ли още сняг?Какво правят малките скандинавци?Той малкия си е българ4е,на теб прили4а.
Яне,давай на бебока кърма и не бой се.Моите племенници гръцки до три годишни су4еха.Дудьовци бяха,но сега са високи и стройни младежи.
Лека нощ на европейските мами и приятен следобед на американките.

Изпратено: Desh (IP регистриран)
Дата: 20 February, 2010 05:19

Ние направихме голямо боледуване тия няколко седмици Вече може да се каже че сме добре Синчето пие витамини Много е стриктен В началота все ми викаше :Искам камини ! Аз съответно поправям :Витамини се нарича това А той: Искам витакамини!Така си ги нарича сега човека thumbs up smiley
Ето го тук се мъчи да си отвори витакамините
Безуспешно разбира се

За храненето искам да споделя че никога не го насилвам Колкото му се яде толкова му давам Сам си казва ако е огляднял от много малък Сам си търси плодове и зеленчуци което много ме радва Обожава желирани бонбони Шоколад давам но рядко
Ели аз съм само с едно дете То е срамота да не се оправям smqh Виж тук вече повечето мами са с две и три дечица Аз на вас се възхищавам

Страници:  1234567891011>>
Страница:1 от 11

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.