Родители зад граница : © Български Бебе Център
презокеанските полети
Изпратено: kivi (IP регистриран)
Дата: 27 March, 2010 17:36

Момичета не ми се е налагало да летя с бебе след като ваведоха новите разпоредби...В чуденка съм с какво ще храня беба през всички тези часове.РАзрешава ли се внасянето на борда на бебешки храни , пюрета, вода, формула и т.н....

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Second Birthday tickers

Re: презокеанските полети
Изпратено: ralitsa (IP регистриран)
Дата: 27 March, 2010 18:15

Киви,да разрешава се вси4ко за бебето..може да те накарат да пиеш малко от бутилката на бебето сьс сок или вода за всеки слу4аи да няма нещо вьтре слу4аиноwinking smileyмен не са ме карали..но сьм 4увала ,4е може....ина4е аз пьтувах сьс австралииските компании(от които сьм наи-много доволна за сега)и те дават бебшки храни за бебка(морков,ябьлка ..или там каквото си поискаш,бяха на "Нестлии")дават и легьлце малко ,в което да сложиш бебето като спи.легьлцето се инсталира( те ще ти го поставят) пред теб на седалката...като маика с бебе те ще те сложат на пьрия ред ,за да има място за легьлцето...ако питаш мен се обади на авио компанията ,с която ще пьтуваш и кажи , за легьлцето да те предвидят и обезателно кажи,4е си с бебе да те сложат на пьрвия ред,4е ще ти е мноооого неудобно,ако не предупредиш и да пьтуват някьде на неудобно място 11 4аса ....за всеки слу4аи се обади ,като купуваш билетите..хаиде ,успех и лек пьт detelina

Изпратено: Ralito (IP регистриран)
Дата: 27 March, 2010 22:54

Ралка ти е отговорила,но и аз да се изкажа.
На борда има всичко нужно за бебето.По принцип течности не са разрешени в ръчен багаж,но за бебето не мисля,че ще направят проблем едно шише вода/сок.
Още щом резервираш полета,компанията си получава информацията,че на тази дата,в толкова часа,на този полет ще има бебе.
Не е нужно да се обажда предварително,за да им казва,че е с бебе.Това става ясно още с резервацията на билета.
А относно компании,аз съм пътувала до Ню Йорк с КЛМ и два пъти с Луфханза.
КЛМ дават по 5-6 пъти ядене,немците само 4 /други разлики не виждам/
grinning smiley

Lilypie Kids Birthday tickers

Дата: 29 March, 2010 09:20

Ралито аз също ще пътувам с клм.Какво имаш предвид дават храна по 5-6 пъти-бебешка ли?Дори и да не разрешат вода ще изкараме с минерална предполагам няма да е фатално....Пюрета до сега са ми предлагали само полските авиолинии.
Другия вариант докато летим да караме само на формула.Тя ще е на 7м тогава така че може би няма да е проблем...
Благодаря ви за отговорите момичета

Дата: 29 March, 2010 19:00

Киви,не знам как стои точно въпроса с бебешкото меню.
Мисля,че ще има пюренца,разни бисквитки за гризкане,сокчета/мляко...може би на място се преценява какво да се даде на бебето,защото на такава ранна възраст всяка майка по различен начин захранва детенцето си.
Въобще не се притеснявай,приготви си сокче/пюренце за всеки случай.Виждала съм и да дават мляко на бебета,но не знам дали майката носи АМ или в самолета го предлагат.

За менюто на възрастни казвам,че дават 5,6 пъти неща за ядене.Не са в супер големи количества,но не стоиш гладен.

Изпратено: crazy_berimed (IP регистриран)
Дата: 1 April, 2010 01:50

Киви,аз летях с Дени преди година и половина ,тя беше тогава на 8 месеца.Бяха ни осигурили базинет или басинет,не съм сигурна как се пише,това беше за дългият полет-париж бостън.Това е кошче,в което бебето прекарва полета или поне част от него.Дребната се чустваше много добре,имаше си буден периот в който си лежеше в кошчето,даваха меки играчки за нея,не са ми проверявали нейния багаж,само в амер.посолство като ходихме пихме от нейните шишета.дени беше на кърма и пюренца,мисля че даваха нещо за нея,но не си спомням със сигурност.Успех с полета,дано бебка се чуства комфортно.

[URL=http://puzkarapuz.ru/]
[U
Деничка-родена на 15.10.2007, тежи-2,850 и е висока-52см; 15.11.2007 тежи-3,950 и е висока-53 см; 18.12.2007 тежи-4,780 и е висока-57 см;
18.01.2008 тежи-5.130 и е висока-60.5 см; 18.02.2008 тежи-5.340 и е висока-62 см; 14.03.2008 тежи-5.640 и е висока-64 см; 16.04.2008 тежи-5.910 и е висока-66 см; 16.05.2008 тежи-6.050 и е висока-67 см; 15.09.2008 teji-7.400 i e wisoka-74 sm

Изпратено: dany_ip (IP регистриран)
Дата: 1 April, 2010 07:08

Пътувахме с КЛМ януари месец.
Хубаво е да се обадиш предварително,или да отидете по рано на летището,защото ако има много бебета на борда има вероятност да не сте на най предните седалки и да не ви дадът басинет.
Иначе ние сме много доволни от холандците.Стюардесите бяха безкрайно любезни,не са ми отказали храна или вода за децата.За големия(тогава на 3 и половина годинки) имаше детско меню,за малкия нямаше предвидена храна.Аз си бях взеха храна за него,но тъй като отказа да я яде,попитах имат ли нещо подходящо,дадоха ми пюре броколи и ориз.Имат също бебешки бисквитки,но предполагам,че са с глутен,а твоя бебо ще бъде на 7 тогава..,зависи до къде сте със захранването.
От три години все пътувам с бебетаsmiling smiley ,до сега не са ми правили проблем никъде за нищо бебешко.Съвсем спокойно съм качвала на борда пюрета,каши,формула-кен концентрат,вода-обаче до 200 мл,единия път бях даже и с АБ и лекарство за Т.Не мисля,че ще имаш проблем.
Само дано бебо е спокоен,че на моите пътуването им действа изумително.Подлудяват всички в самолета,и най вече мен glupi

Дата: 2 April, 2010 10:30

Благодаря за отговорите момичета.Със сигурност няма да остне беба гладна,но когато човек е подготвен винаги е по добре.На мен лично ми се е случвало да сме единственото бебе в самолета и ни настаняват в средната алея по средата.Това е по претиснително за хората покрай бебето,защото аз малко или много имам психическата нагласа че може би следващите 15-20 часа път могат да се превърнат в не толкова приятни...

Дата: 9 April, 2010 01:54

Сега се сетих,летището в Амстердам е супер направено и много лесно ще се предвижите между гейтовете.Малко повечко се върви,но всичко е едно ниво и няма топли връзки.Магазинчетата им пък са ми мн сладки,заради наредените лалета.
Което ми напомня,че на прибиране ще минавам през Франкфурт,което за разлика от това в Мюнхен,е егати скапаното,огромно летище. wacko

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.