Родители зад граница : © Български Бебе Център
Преброяването
Изпратено: Tania Grab (IP регистриран)
Дата: 2 February, 2011 15:04

Да питам, че от нета получавам противоречива информация: българите в чужбина трябва ли да се преброяваме? На едно място четох, че ако сме извън БГ повече от една година, няма да се преброяваме, на друго място пише, че трябва. Сайта на БГ посолство в ДиСи нищо не казва...

Re: Преброяването
Изпратено: zorka (IP регистриран)
Дата: 2 February, 2011 18:26

Ей това ми прати сестра ми преди малко.

Ще се преброяват ли българските граждани отсъстващи от страната към критичния момент на Преброяването?

Преброяват се

● българските граждани, които отсъстват от страната за по-малко от една година (т.е. заминали в чужбина след 01.02.2010 г.) и се намират в друго населено място в чужбина, поради командировка, на гости, на почивка, на лечение и др.

Не се преброяват

● българските граждани, които отсъстват от страната за повече от една година (т.е. заминали в чужбина преди 31.01.2010 г.).

"Може би изобщо не съществуват добри и лоши приятели... може би просто има приятели, хора, които се застъпват за теб, когато страдаш и ти помагат да не си толкова самотен.
Може би заради тях винаги си струва да се боиш, да се надяваш, да живееш.
И дори да умреш, ако трябва. Няма добри приятели. Няма лоши приятели. Има само хора, с които желаеш да бъдеш, не можеш да не бъдеш; хора, които изграждат дома си в сърцето ти."
Стивън Кинг, "ТО"

Изпратено: Tania Grab (IP регистриран)
Дата: 2 February, 2011 19:41

Мерси! Да ми е мирна главата winking smiley

Изпратено: pisanka81 (IP регистриран)
Дата: 2 February, 2011 23:59

Мерси много Зори...и на мен ми беше чудно smiling smiley

Бъди промяната, която искаш да видиш в света! М. Ганди

Изпратено: Krassy (IP регистриран)
Дата: 3 February, 2011 19:31

Определено полезна информация thumbs up

My flickr

www.CapturedMomentsByKrassy.com

Изпратено: Ralito (IP регистриран)
Дата: 13 February, 2011 12:07

Аз съм на мнение,че щом човек има лична карта/български паспорт е редно да бъде отчетен.Това,че в момент на преброяването не живее в Бг,не означава,че след време няма да се върне в родината си.Следващото преброяване е чак през 2021,ако не се лъжа.
Тоест да има общ брой българи,от които Х брой живеят в България,а У брой са със статут постоянно пребиваващ в чужбина.

Lilypie Kids Birthday tickers

Изпратено: мимка_м (IP регистриран)
Дата: 13 February, 2011 22:29

Като започна преброяването, по тв казаха, че българите в чужбина ще се броят по места до края на 2011. Странно ми е ,понеже ще си ходим отпуска и ако тогава точно се сетят? Пак ще сме непреброени.А няма да съм само аз...За тук още не съм чула нищо. Зорка, а ти? /понеже и аз съм в Испания/

От дъха си частица ти давам-
поеми глътка въздух от мен.
Знам, уплашена си, но продавам
за живота ти своята тлен.
Изкрещи, за да знам, че си моя-
...тъй крещях, щом пое своя път.
Ти вълната си- аз съм прибоя.
Моя кръв си. От моята плът

Изпратено: zorka (IP регистриран)
Дата: 13 February, 2011 23:50

Мимка, не съм чула нищо и аз, а ходихме до посолството във Валенсия преди седмици, нямаше никаква информация изнесена там.
А според мен и една от целите на проброяването е точно да се види колко българи живеят навън и колко в България.

"Може би изобщо не съществуват добри и лоши приятели... може би просто има приятели, хора, които се застъпват за теб, когато страдаш и ти помагат да не си толкова самотен.
Може би заради тях винаги си струва да се боиш, да се надяваш, да живееш.
И дори да умреш, ако трябва. Няма добри приятели. Няма лоши приятели. Има само хора, с които желаеш да бъдеш, не можеш да не бъдеш; хора, които изграждат дома си в сърцето ти."
Стивън Кинг, "ТО"

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.