Родители зад граница : © Български Бебе Център
Страници:  <<Първа страница...89101112131415161718>>
Страница:17 от 18
Re: detelinaИСПАНИЯ - ven, ven, Dora, Dora la exploradora [30]
Изпратено: zorka (IP регистриран)
Дата: 11 January, 2012 13:18

Здравейте.
Сили, Виктория така не говореше с никои в колето в началото, даже една учителка си помислила, че има проблем със слуха, защото даже не я поглеждала като й говори. Сега вече няма проблем, налага се и забележки да й правят да млъкне.
Дай му малко време на Юан да се адаптира, това е моето мнение.

За курса- не съм учила нищо специално преди, сега обаче тъй като работа няма да има скоро, се замислям да запиша да уча нещо в социалната сфера.

Гале, на мен ми остава тази събота и неделя да си завърша практиките и вече може да се уговарямя за среща.

Сонка, разбрах че, поне до момента, в Каталуния професията медиадор е доста добре разработена. Тук доскоро имаше SAMI(servicio de atención y mediación interculturural), обаче от 31.12.11 вече не съществува, пореднота ножица...

"Може би изобщо не съществуват добри и лоши приятели... може би просто има приятели, хора, които се застъпват за теб, когато страдаш и ти помагат да не си толкова самотен.
Може би заради тях винаги си струва да се боиш, да се надяваш, да живееш.
И дори да умреш, ако трябва. Няма добри приятели. Няма лоши приятели. Има само хора, с които желаеш да бъдеш, не можеш да не бъдеш; хора, които изграждат дома си в сърцето ти."
Стивън Кинг, "ТО"

Изпратено: siliniq (IP регистриран)
Дата: 12 January, 2012 18:00

Благодаря ви момичета.
Проблема е че в къщи той говори спокойно на испански когато аз му задавам въпроси или му говоря,е не много но знае доста неща,да брои,месеци,дни,цветове...почти всички животни и много неща още...на английски знае доста неща и това всичко къде от мен ,къде от колето,но там отказва да се концентрира,а като се прибере знае всичко какво са правили и го изпитвам после и знае че не го е направил и се хили...или мълчи...отказва да ги слуша,днес например,рисували но той трябвало всяка дреха с различен цвят както е показано,и аз изпитвам това кой ,как на испански отговаря и му казвам добре де момче,защо в нас знаеш а в колето си надраскал набързо всичко с червено ами вика това не е правилно и бяга или се хили,все едно нарочно...незнам вече и аз....записвам го на комедор утре да седи повече с децата и да знае че колето е нещо сериозно и ще е продължително,до 18 год.възраст а не занималня да съм го оставила да си играе там...
Зоре хубаво си се хванала и аз искам...дано сега ми се отвори парашута за това което съм решила,а на теб УСПЕХ!!!в търсенето на работа.
Сонка..Анхела как са децата,вие сте от работещите нали....
Колко много имаше момичета тук сега с тоя фейс...

Метър по метър нещата са трудни,но сантиметър по сантиметър напредването е по /лесно!

Изпратено: Sonka (IP регистриран)
Дата: 13 January, 2012 12:38

Здравейте.
Сили,не аз не съм от работе6тите-за съжаление.
Аз пак ти казвам-търпение с детето,за6тото така както пи6е6-той много добре явно знае за какво става въпрос,но го прави наро4но.Като някакъв вид противопоставяне.Теди бе6е така,но не с езика,а с ходенето на у4или6те изоб6то-о6те по-зле.
Зоре,може и да има курсове,но аз като питах в 4итали6тето професионални няма6е(а само за завър6ване на степен от у4или6те),а в кметството ми казаха,4е нямат такива не6та.А в Тарагона не ми е удобно ,4е няма кой да се занимава с Теди.Освен пак да отида да питам.
Пожелавам ви приятна събота и неделя.Поздрави. cvete

Дата: 22 January, 2012 20:17

Здравейте моми4ета!
Май никой не е писал скоро.Дано вси4ки сте добре!
Аз нещо тези дни нямам настроение,та и затова не се вклю4вам.
Поздрави за вси4ки!
Успешна седмица! kiss

Дата: 26 January, 2012 10:24

Здравейте!
Как сте?Казвайте не6то моми4ета.
Аз проверих за курсове ,но при нас професионални няма,само в Тарагона ,както си и знаех.Харесах си един за Мonitor infantil i juvenil,но нямат места ве4е.Късмет.Какво да правя.А другите не ми харесват.

Дата: 30 January, 2012 12:33

Надниквам,надниквам,ама никой не иска да пи6е ве4е....
Приятна седмица на вси4ки ! cvete

Дата: 30 January, 2012 18:37

Да се впиша и аз, че Сонак сама си говори.
Ние сме добре, децата на коле, аз си скучая у нас и само се чудя какви рецепти за сладкиши и манджи да иравя, ако не си намеря занимание скоро пак ще иам качени килограми.

"Може би изобщо не съществуват добри и лоши приятели... може би просто има приятели, хора, които се застъпват за теб, когато страдаш и ти помагат да не си толкова самотен.
И дори да умреш, ако трябва. Няма добри приятели. Няма лоши приятели. Има само хора, с които желаеш да бъдеш, не можеш да не бъдеш; хора, които изграждат дома си в сърцето ти."
Стивън Кинг, "ТО"

Дата: 1 February, 2012 11:02

Зоре,вярно,4е си провеждам монолози тук-тренирам за ВИТИЗ(или както и да се казва сега). smqh
Аз имам проблем-как да маскирам малкото ку4е за карнавала,защото тук правят конкурс за маскоти.Ама,4е проблем. smqh Та сега първо ще търся нещо из нета като идея.Искаме да е принцеса.Тази година при нас е много рано карнавала 17-18 февруари.Миналата беше март и по-добре,по-топли4ко.

Дата: 7 February, 2012 10:22

Никой не иска да пи6е ве4е.Къде се изпокрихте в този студ? sad smiley

Дата: 17 February, 2012 11:50

Никой не иска да пише,но аз да се включа все пак .Може пък някой да се престраши.Само искам да ви пожелая весел карнавал.Теди си избра да е Спящата красавица тази година,а за кученцето направих една рокля, колкото успях на ръка,като фея.Весел карнавал! party smiley skok

Дата: 1 March, 2012 10:14

Честита Баба Марта на всички!
Да сте здрави,румени и засмени!

Дата: 1 March, 2012 16:24

Честита Баба Марта!

Стивън Кинг, "ТО"

Изпратено: patrik mirko (IP регистриран)
Дата: 8 March, 2012 09:40

Весел празник на всички мами и мадами! kokteil
cunki от една отдавна непоявавала се във форума биберонка.

Мисис "Кулинарна фурия 2008"

Дата: 8 March, 2012 10:26

Честит 8 март на всички жени! kitka
Весел и усмихнат ден!
Да наистина не си се появявала от години,но аз лично не съм те забравила.Как са малките ти палавници?
Зорето и Анхела,май само ние се вписваме от време на време-кажете нещо.

Дата: 13 March, 2012 11:08

Зоре,Честит Рожден Ден на порасналото ти момче!Да е здравичък и много да ви радва!Весел празник! praznik

Дата: 13 March, 2012 21:37

Благодаря, Сонка!
Честит рожден ден и на теб, много здраве, щастие и късмет!

Стивън Кинг, "ТО"

Дата: 14 March, 2012 10:23

Благодаря ти Зоре!

Изпратено: silvi7 (IP регистриран)
Дата: 15 March, 2012 06:56

Зори,жив и здрав да е Миленчо! Много да ви слуша и радва! Целувки и прегръдки от мен!girl in love
Сонка,всичко най-хубаво ти желая! cvete

Мисис "Кулинарна фурия 2007, 2008 и 2009"

Дата: 15 March, 2012 10:19

Силви,благодаря ти за поздрава и затова, че си спомянш за нас.Поздрави и целувки за теб и Лора. kiss

Дата: 19 March, 2012 13:06

Хей,пролет иде......
Къде сте всички?Как сте?

Страници:  <<Първа страница...89101112131415161718>>
Страница:17 от 18

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.