Родители зад граница : © Български Бебе Център
Страници:  <<Първа страница...910111213141516171819>>
Страница:18 от 19
Re: Колко сме чужбинските мами все пак?
Изпратено: Penelope (IP регистриран)
Дата: 16 September, 2009 00:47

Здравей, Аглика! Добре дошла! Надявам се да ти е приятно и да се чувстваш уютно тук!
Имаш прекрасно момиченце, а ти изглеждаш чудесно! love smiley
Ще се радвам да пишеш при нас! give rose
Вие в кой град сте там? Тук има няколко момичета, които живеят в Канада. Сигурна съм, че ще се включат! smiling smiley

Редактирано 4 пъти последният път 16.09.2009 01:05.

Изпратено: Baby (IP регистриран)
Дата: 16 September, 2009 01:01

Тита, Аглика, въпреки многото километри, които ни делят от родната земя, надявам се да споделяме тук усмивки, тревоги и опит! give rose

Администратор

Изпратено: Penelope (IP регистриран)
Дата: 16 September, 2009 01:04

тита, а вие как сте? Сигурно сега ви е малко трудно - период на адаптация, знам! Пиши! cvete

Изпратено: tita (IP регистриран)
Дата: 16 September, 2009 07:43

здравейте,
наистина сега сме в период на адаптация, свикнахме с много неща, но има още какво да научаваме.Синът ми започна училище, в 6-ти клас е, всичко е на английски, казва, че се справя, помагаме понякога за домашните, а малката е в предучилищна .Само за 2 часа и половина е там и после я взимам.Доволна съм от учителката.В училището има всеки вторник часове по български и ще я запиша със сигурност. А за нас какво да кажа- скоро ще започваме курс по английски , докато намерим работа.Това е в общи линии. Радваме се на хубаво време все още, топло и без валежи.Поздрави !

Изпратено: Krassy (IP регистриран)
Дата: 16 September, 2009 17:37

мама Аглика добре дошла в биберона kitka ти май си объркала годините като си писала, да не би да си искала да кажеш 27г. като момиченце си на снимките. Втората снимка е много мила love smiley

Тита, добре дошла на канадска земя love smiley в коя част на Торонто сте? Може да си заформим срещичка.

My flickr

www.CapturedMomentsByKrassy.com

Дата: 16 September, 2009 18:43

Краси,благодаря ти! Ние сме много близо до Данфорт и Мейн.На този етап ще бъдем тук.А пък за среща-надявам се и това да стане някой ден!

Изпратено: мама Аглика (IP регистриран)
Дата: 17 September, 2009 16:37

Здравейте отново!
Благодаря за милото посрещане момичета! Разбира се, благодаря и за комплиментите, те между другото са необходими и се отнасят и до всяка една от вас и децата ви, защото, както по-горе споменах аз от доста време сьм сьпричастна с този форум, макар и мьлчаливо, с което искам да кажа, че сьм разглеждала с удоволствие снимките, които публикувате.
Вчера за нас беше пьрвия учебен ден (трьгна на така наречения прискул)и слава Богу оцелях! Казвам оцелях аз, не дьщеря ми, както принципно се очаква да се казва в подобни случаи.
Не знам при вас как е, но аз изживях големи притеснения. За пьрви пьт се разделихме с Райа за повече от 2 часа и се смахнах. Не знам дали е нормално, но пьк сега ми е смешно, защото вчера, когато ми я доставиха с училищния автобус тя размахваше един хартиен медал, на който учителката ѝ (явно личност с доста чувство за хумор) беше написала "I survived in the first day of kindergarten", тест - оцелях в пьрвия ден на детска градина, та мисля, че медальт по-скоро с гордост трябва да нося аз, защото дьщеря ми се дьржа далеч по-храбро от мен и не пророни нито една сьлза, докато аз...
Ами, толкова от мен за вчерашното сьбитие.

Изпратено: Pety_5 (IP регистриран)
Дата: 17 September, 2009 17:45

Здравей Аглика,

Не трябва ли детето да е навършило 5 години, за да тръгне на "kindergarten"?
Още колко оцеляване те очаква...Събирай сили отсега.

Дата: 17 September, 2009 18:32

Мама Аглика, значи с теб имаме общи вълнения! И аз първия ден бях така, но като я взех тя беше толкова радостна, щастлива, весела и това ме успокои моментално.Ходи с голямо желание и няма търпение да дойде обяд, за да тръгне.

Дата: 17 September, 2009 20:06

Не, Pety_5. Децата трьгват ха kindergarten на навьршени 4. А в нашето училище те ходят през ден, но престояват целия ден. Или иначе казано училищния бус ги взема в 9 без 10 и ни ги "доставят" по домовете после в 4 без 5.
Ми, оцеляване си беше моето... То и за това си присвоих и медала survived. (grinning smiley

Дата: 17 September, 2009 20:12

Тита, вярвам, че ще свикна и аз. За дьщеря ми вече няма да се тревожа, тя е герой, справи се блестящо, даже и хареса.
Днес имаме емоционална почивка по график (нашето училище е през ден), а утре проверката за издьржливост продьлжава с пьлна сила, цял ден...

Дата: 17 September, 2009 20:18

Аглика, честит първи учебен ден в прескула ( в JK сте сега, нали) и не се притеснявай ще свикнеш grinning smiley честит медал.

My flickr

Изпратено: Pety_5 (IP регистриран)
Дата: 18 September, 2009 00:15

Аглика,

При Вас са по-различни порядки и ми стана интересно. Тук ние си го наричаме "preschool", но няма ткива през ден или поне аз не знам. Обикновено са по половин ден. Ако родителите работят мозе ли детето да ходи всеки ден като си заплащаш за това?

Петя

Изпратено: kery25 (IP регистриран)
Дата: 18 September, 2009 16:49

Добре дошли нч вси4ки нови моми4ета!

Аглика,прекрасни сте с дъщери4ката ти.Честито за медала,наистина на4алото е много трудно,като 4ели пове4е за нас.Много идейно от страна на у4ителката,да даде медал.Успех занапред!

Сиси,много ти е сладка куклата.Не се притеснявай,ако сте го решили.Сами беше на 3 месеца,когато ние тръгнахме за Франция.Много по-лесно е,докато са още малки.

Lilypie Maternity tickers

Дата: 18 September, 2009 17:26

Благодаря Краси, тькмо там сме, в Jk. Ще свикна, няма накьде, пьк и медала се оказа, че много ми отива... (grinning smiley [img][/img]

[www.wix.com]

[www.flickr.com]

Дата: 18 September, 2009 17:44

Петя, при нас решението на общината е такова. То е определено на местна почва, иначе знам, че принципно прискул е половин ден.
Дали можеш да оставяш дeтeто си всеки ден, като заплащаш допьлнително? Не зная (аз не работя), но има една опция, за която сьм сигурна, a тя е че можеш да го вземаш в 6pm, като за сьответните 2 часа в повече плащаш. При това положение детето престоява в училището от 9am до 6pm.

[www.wix.com]

[www.flickr.com]

Дата: 18 September, 2009 18:32

мама Аглика Написал:
-------------------------------------------------------
> има една опция, за която сьм сигурна, a тя е че
> можеш да го вземаш в 6pm, като за сьответните 2
> часа в повече плащаш. При това положение детето
> престоява в училището от 9am до 6pm.
>
>

Обаче, ако имат места...нас тази година не ни огря, нямаха места и се наложи да търся друга опция wink1

My flickr

Изпратено: Terunka (IP регистриран)
Дата: 18 September, 2009 19:07

Добре до6ли на новите мам4ета.Май все пове4е ставаме.Голяма компанийка сме си заформили тук в биберона.
Аглика,направо си има6 синеока кукла.Много сте сладки на снимките от рожденния ти ден.
4акаме и от Тита сним4ица да се запознаем.

Дата: 18 September, 2009 21:49

Terunka Написал:
-------------------------------------------------------
>
> 4акаме и от Тита сним4ица да се запознаем.

Ето и моята дъщеря.Голяма е снимката, но не знам как да я намаля.

Изпратено: Tania Grab (IP регистриран)
Дата: 18 September, 2009 23:19

Леле, какви кукли сте сложили! Да му се прииска на човек момиченце! winking smiley

Страници:  <<Първа страница...910111213141516171819>>
Страница:18 от 19

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.