Родители зад граница : © Български Бебе Център
Страници:  123>>
Страница:1 от 3
Rajdane v Ispania- thumbs down ili thumbs up
Изпратено: In-es (IP регистриран)
Дата: 24 January, 2007 16:43

Zdraveite momichetasmiling smiley
Bremenna sym za vtori pyt.Pyrvoto si dete go rodix v BG.Sega shte rajdam tuk-Ispaniq.Ima li mami,koito sa rajdali tuk!Molq spodelete podrobno.Interesuva me vsichko.Ot otnoshenieto,upoikite,vreme na prestoi v rodilnoto...do prisystvieto na tatkovcite.

Благословен е онзи,който успее да даде криле и корен на децата си!

Re: Rajdane v Ispania- thumbs down ili thumbs up
Изпратено: ralitsa (IP регистриран)
Дата: 24 January, 2007 17:52

аз имам братов4етка ,кояато е раждала там и е много доволна.Моят сажет е ако живее6 ж Испаниа си роди детето там,да не трябва и на негои да прави6 после с години документи

Изпратено: Ralito (IP регистриран)
Дата: 24 January, 2007 20:12

Ивомира роди в Испания.От нея знам,че е останала много доволна от услугите и вниманието на екипа.Но все пак нека тя да разкаже с подробности.
Аз за Франция мога да кажа,че здравната им система е на такова ниво,че повечето държави има да ги гонят с години и пак няма да ги настигнат-консултации,изследвания,курсове за подготовка за раждане,самото раждане,болниците,безплатна детегледачка първите седмици,майчинство,че и премия за раждане от 900 евро,всичко е безплатно и няма административни разкарвания.
Не мисля,че в Испания има кой знае каква съществена разлика от Франция.

Lilypie Kids Birthday tickers

Изпратено: silvi7 (IP регистриран)
Дата: 24 January, 2007 20:31

Аз родих тук и съм доволна.Таткото беШе през цялото време до мен.Приеха ме в 4етвъртък сутринта,родих ве4ерта и в неделя ме изписаха.Ако желаеШ упойка се разписваШ и ти слагат.Е,при мен се объркаха малко неЩата(анестезиолога беШе в операция)и родих без упойка.АкуШерките бяха много мили и внимателни.Даже като се роди бебето я дадоха на мъжът ми да я носи до кварцовата лампа.Голяма радост за него.
За друго не се сеЩам.Ако те интересува неЩо питай winking smiley

Мисис "Кулинарна фурия 2007, 2008 и 2009"

Дата: 25 January, 2007 11:07

Mnogo vi blagodarq momichetasmiling smiley
Rali-tuk ne e tochno kato vyv Franciq-napravo si kysmetliika.
Silvi,a lekar nqmashe li na rajdaneto.
Az sym malko naplashena ot BG-tam kato rajdax bqx se razbrala s lekar,no imashe momicheta bez ugovoren lekar i gi ostavqxa sami.Beshe nqkakyv ad-povecheto kreshtqxa po celi noshti sami,v rodilna zala,a akusherkite si piexa kafeto.Ne znam dali v cqla BG e taka,no za Ruse,tova sa golite fakti!Strax me e i tuk da ne e taka.
Silvi,ti kyde jiveesh?Az sym v Madrid-noroeste.

Дата: 25 January, 2007 12:11

Милата,бъди спокойна.pregradka ИмаШе лекар(лекарка и тя беШе много добри4ка),просто акуШерката не се отделяШе от мен.А,и както ти писах мъжа ми съЩо присъстваШе през цялото време.Дори и на прегледите.РаждаШе с мен милия love smiley Писах,4е раждах без упойка,но все пак в системата ми сложиха болкоуспокоително.
СъЩо да си кажа,4е имах лоШи моменти(на края,като преносвах),но на самото раждане екипа беШе на доста добро ниво.
Ние сме в Gijon-Asturias.

Дата: 25 January, 2007 13:06

A trqbva li predvaritelno da kajem,che tatkoto shte prisystva?
A tova sladkishche Lora e golqma krasotasmiling smileyNapravo da go pochnesh s lyjichka-tolkova e sladka.Da ti e jiva i zdrava!
Ox,Silvi mnogo me uspokoi!Blagodarq tismiling smileyNe znam kakvo shtqx da pravq bez vas momicheta cunki

Изпратено: Sonka (IP регистриран)
Дата: 25 January, 2007 18:01

Neka i az da te uspokoq.Az rodih v Tarragona(provinciq Catalunya).Majat mi prisastva6e bez kakvito i da bilo ugovorki(tova tuk e ne6to normalno),stiga toi da iska razbira se.Upoika,ako iska6 ti slagat,ako ne -ne.Ima6e 2 aku6erki,no za forcepsa doide lekarka.V bolnicata v koqto rodih staite za maikite sa samostoqtelni s banq.Nqmam ideq navsqkade li e taka.Ako vsi4ko e nared te ispisvat barzo.V sa6tata bolnica rodi i edno poznato momi4e.Za neq se be6e nalojilo sekcio,za6toto malkoiqt bulgarin teje6e 4,600kgsmiling smileyPrez oktomvri moqta priqtelka rodi v Madrid.Bez problemi.Ta iskam da ti kaja-izob6to ne se pritisnqvai.mislq,4e ekipite si poznavat dobre rabotata.I da uto4nq ,4e vsi4ko tova e bezplatno,no trqbva da ima6 zdravna karta,koqto se pravi sled kato si adresno registrirana tuk v Ispaniq.Uspeh.

Изпратено: zorka (IP регистриран)
Дата: 25 January, 2007 23:17

и аз раждах тук,както са ти писали моми4ета,спокойно,тук престоя в болницата е 3 дни,условията добри,а екипите супер.
АЗ живея в Хетафе,а ти?
Сонка.ти в Тарагона ли живеееШ?

"Може би изобщо не съществуват добри и лоши приятели... може би просто има приятели, хора, които се застъпват за теб, когато страдаш и ти помагат да не си толкова самотен.
Може би заради тях винаги си струва да се боиш, да се надяваш, да живееш.
И дори да умреш, ако трябва. Няма добри приятели. Няма лоши приятели. Има само хора, с които желаеш да бъдеш, не можеш да не бъдеш; хора, които изграждат дома си в сърцето ти."
Стивън Кинг, "ТО"

Re: Rajdane v Ispania
Изпратено: Galiadgm (IP регистриран)
Дата: 26 January, 2007 13:10

Blagodaria na vsichki za uspokoitelnite dumi!
Az sashto shte rajdam v Ispania prez mai!
Tova shte mi e parvo rajdane i mnogo se pritesniavam!
Ako imam vaprosi shte vi pisha.
Az jiveia v Zaragoza!
Blagodaria Vi grinning smiley

Изпратено: Alexa70 (IP регистриран)
Дата: 29 January, 2007 14:42

I az blagodarq momi4eta! To4no se dvoumq kade da rodq - dali v Ispaniq ili v Balgariq, no veznata ve4e mai naklanq za Ispaniq winking smiley Termina mi e v kraq na mai, taka, 4e ima vreme da pomislq. Pritesnqvame edinstveno, 4e ot skoro sam v Ispaniq i ne znam ezika, koeto si e golqma bariera. E, vqrno, 4e za rajdaneto ne se iziskva vladeeneto na Ispanski winking smiley), no vse pak si e vajno, tai kato nqma da razbiram kakvo mi kazvat sad smiley. A pak majat mi go e mnogo strah smiling smiley) i ne moga da go ubedq da prisastva. Drugo, koeto me pritesnqva, e, 4e v BG mi kazaha, 4e shte rajdam sekcio, tai kato mi e tesen taza, pak i sam na 36 godini. Ne e bez zna4enie i tova, 4e shte mi bade parvo rajdane. Nqmam predstava tuk v Ispaniq kak shte reshat, a i moga li az samata da iskam sekcio po jelanie i v takav sli4ai zaplashta li se. Ako nqkoi e naqsno, shte vi bada blagodarna da mi otgovorite!!

Дата: 29 January, 2007 14:52

Drugo, koeto propusnah da popitam e, prez kakav period ot vreme hodite na pregled v ispaniq. Parvata mi kosultaciq na men beshe na 19.01, kogato samo mi napraviha nqkakva knijka za bremenni. Kazaha mi na 02.02 da hodq za da se zapisha za data za kravni izsledvaniq, a 4ak v sredata na mart shte me gledat na videozon. Struva mi se, 4 e rqdko. V BG po-4esto hodeh na kosultacii. Pri vas kak e?

Изпратено: zorka (IP регистриран)
Дата: 29 January, 2007 16:27

Гледат те на видеозон на всеки 3 месеца,зна4и в 12,20 и последните 2 седмици.Ако има някакъв проблем или преносваШ и по 4есто.Поне тук,където съм аз до секцио се прибягва много рядко.Изследвания се правят на всяко тримеси4ие,а в последния месец се взима и вагинален секрет.
Испанките по принцип раждат късно,нормално е на 36 г.да ти е първо дете,само мисля 4е са по 4ести видеозоните.Консултации има всеки месец,теглят те,мерят кръвното.За езика,вярно бариера е,добре Ще е ако има някой да ти превежда с теб.Аз ве4е го знам,така не ми е било пре4ка.
Надявам се да съм ти била полезна

"Може би изобщо не съществуват добри и лоши приятели... може би просто има приятели, хора, които се застъпват за теб, когато страдаш и ти помагат да не си толкова самотен.
Може би заради тях винаги си струва да се боиш, да се надяваш, да живееш.
И дори да умреш, ако трябва. Няма добри приятели. Няма лоши приятели. Има само хора, с които желаеш да бъдеш, не можеш да не бъдеш; хора, които изграждат дома си в сърцето ти."
Стивън Кинг, "ТО"

Дата: 29 January, 2007 17:16

Здравей,и от мен smiling smiley
Зорка много то4но ти е обяснила вси4ко.Наистина секцио се прави рядко и само ако лекарите преценят,4е се налага.
За езика-аз нямах притеснения,заЩото мъжа ми говори перфектен испански и беШе с мен.Не,4е като ми превеждаШе в такъв момент го слуШах много,но...От друга страна,ако не беШе той,Щяха да запиШат бебето с моята фамилия и с неговата.т.е.малкото име и 2фамилии.Дори спори със сестрата докато запиШат детето така,както ние желаем.Добре,4е знаехме за това от други хора.
Друго не се сеЩам.Пожелавам ти успех и леко раждане,каквото и да реШиШ! uspeh

Дата: 29 January, 2007 17:59

in-es, pisah ti na li4na, no mai ne go polu4i sad smiley Mai neta mi e slab .

Изпратено: ivomira (IP регистриран)
Дата: 2 February, 2007 09:23

Da se vkliucha i az!Vsichko,koeto sa pisali mamite po-nagore e viarno.Na men sashto mi beshe parvo rajdane i neznaeh ezika,no ne se pritesniavah zashtoto majat mi prisastvashe prez cialoto vreme,dori i ostana s men v bolnicata.Rajdaneto mina bezproblemno,slojiha mi anestezia po moe jelanie,ekipa beshe mnogo vnimatelen,posle biahme v staia dve mami s bebetata pri nas prez cialoto vreme,darjaha me dva dni i me izpisaha(rodih normalno).Absoliutno vsichko e bezplatno samo triabva da imash medicinska karta.Ako imate drugi vaprosi moje da mi pishete na lichni.Ne se pritesniavaite,uspeh i leko rajdane!

Мария Исабел е родена в Барселона на 20.03.2005

Изпратено: herrera79 (IP регистриран)
Дата: 4 February, 2007 22:44

Zdraveite momi4eta az jiveia v Mallorca i mi predstoi rajdane kam sredata na mart ,i az imam niakoi pritesnenia ,no kato 4etoh va6ite otgovori i malko mi posvetna ,a otnosno pregledite i az mislia ,4e sa po -riadko pri men ve4e stava mesez i polovina ne sam bila na lekar i edva pregleda mi e sega na 7 fevruari i ve4e niamam tarpenie ,za da vidim dali vsi4ko e nared .Pozdravi i uspeh na vsi4ki mami !!!

**********************************************************************************************
Puedes ser solamente una persona para el mundo, pero para una persona tu eres el mundo.

Изпратено: tsura1976 (IP регистриран)
Дата: 26 March, 2008 21:16

zdraveite na vsichki tuka,jiveia v ispania no sam si plashtala vsichki osigurovki v BG niakoi ima li ideia kakvi dokumenti sa neobxodimi za da si poluchavam maichinstvoto v BG.Tai kato tuk ne rabotia no mislia da ragdam tuka znam che imam zakonovo pravo na tova no neznam kam kogo da se obarna.

Изпратено: Penelope (IP регистриран)
Дата: 26 March, 2008 23:39

Струва ми се, че няма да можеш да получаваш майчинството си от Бг, ако родиш в Испания. Аз поне за такава опция не съм чула eye rolling smiley .
Ако примерно родиш в Бг и след това дойдеш в Испания, тогава - да. Ще го получаваш без проблем.
Подчертвам обаче, че не съм 100% убедена в това!
ДАно се включат и други мами!

Изпратено: Krassy (IP регистриран)
Дата: 27 March, 2008 02:24

Бряххх, викам си какво става confused smiley Инеската пак ли ще ражда второ детенце grinning smiley

My flickr

www.CapturedMomentsByKrassy.com

Страници:  123>>
Страница:1 от 3

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.