Родители зад граница : © Български Бебе Център
Страници:  <<123
Страница:3 от 3
Re: Rajdane v Ispania- thumbs down ili thumbs up
Изпратено: Sonka (IP регистриран)
Дата: 18 February, 2010 15:27

Мимка,и аз бях бременна и родих в Испания,но съм посещавала държавна болница.Мога да кажа за там.Никой за нищо не ми е искал пари.Правиха ми необходимите изследвания,които бяха задължителни за всички бременни(2 пъти мисля)и ме следяха почти всеки месец на видеозон(незнам дали важи за всички,но аз си бях, така да се каже, на години и ми е първо раждане),а може би си е различно за всяка болница.Не съм наясно какви са тези специални прегледи.А за частните клиники -нямам информация.

Изпратено: мимка_м (IP регистриран)
Дата: 18 February, 2010 15:48

За сега ще се лиша от грижите на частната клиника,оставам си в държавната.Имам една операция в държавна болница и съм доволна де,но повечко информация не е излишна.Другата седмица ще проверя по частните кабинети как е тоя въпрос,понеже и на мен ми е първо раждане и съм над 30.
Благодаря ви.

От дъха си частица ти давам-
поеми глътка въздух от мен.
Знам, уплашена си, но продавам
за живота ти своята тлен.
Изкрещи, за да знам, че си моя-
...тъй крещях, щом пое своя път.
Ти вълната си- аз съм прибоя.
Моя кръв си. От моята плът

Изпратено: siliniq (IP регистриран)
Дата: 20 February, 2010 23:19

И аз родих в Испания преди 1 год. и половина в държавна болница.Относно прегледите и следенето,много по малко е отколкото в Бг доколкото знам.Намериха ми гестационен диабет и тогава се започна обстойни изследвания,проверки постоянно ,всяка седмица бях на преглед и дори ми дадоха апарат да си се боцкам сама и да си меря кръвната захар и така до в момента в който влязах да раждам отношението беше уникално гнусно и ужасно,дори унизително ,единственно това че не съм дала и цент за нищо,дори апарата за кръвната захар си остана за мен и допълнителни необходими дискове за апарата ми дадоха занапред да си имам да си меря захарта.Но имам позната която беше на 40 и роди и доколкото знам и прявиха допълнителни ,специални изследвания.

Метър по метър нещата са трудни,но сантиметър по сантиметър напредването е по /лесно!

Изпратено: мимка_м (IP регистриран)
Дата: 20 February, 2010 23:35

Ами аз разбрааааах.Същите са си изследванията както и в държавната болница,просто в частната ти обръщат повече внимание. И ако видеозона нормално е 40 мин.,в частната е час и половина.Знаят как да ти вземат парите ей.
Сили,вярно е че в по напреднала възраст отделят по-голямо внимание.Но аз съм на 32,т.е. в рамките на нормалното за тукашните стандарти,нищо че за Бг май съм закъсняла малко.
Ама мерси съм,за сега.Живот и здраве за второто ще му мисля.

От дъха си частица ти давам-
поеми глътка въздух от мен.
Знам, уплашена си, но продавам
за живота ти своята тлен.
Изкрещи, за да знам, че си моя-
...тъй крещях, щом пое своя път.
Ти вълната си- аз съм прибоя.
Моя кръв си. От моята плът

Дата: 21 February, 2010 00:04

Спор няма ...ама никакъв че 32 са много и че си закъсняла,точно и както казваш и ти тук и по късно раждат,а че и в държавната ме гледаха 1 час и преглеждаха неотричам,но въпрос на манталитет и късмет при кого ще се паднеш,поне аз преживях ужас,направиха ада пълен тези които ме израждаха,но да сме живи и здрави и безпроблебна бременност и здраво бебче ти желая пък където и да решиш да раждаш!Лека!

Метър по метър нещата са трудни,но сантиметър по сантиметър напредването е по /лесно!

Изпратено: Beb4eto (IP регистриран)
Дата: 21 February, 2010 02:19

Мимка,и аз родих на 32 в държавна болница и съм изклу4ително доволна и от прегледите и от раждането.Може би видеозоните в 4астните са малко по-на4есто,въпреки ,4е сега съм бременна в 8 седмица и ве4е бях на ехограф,та 6те имам един пове4е.Лека бременност и късмет ти желая d good luck

Дата: 21 February, 2010 11:25

Ха така Бебче ама ще си имаш Бебче ли.....супер,ето каква хубава новина съм изпуснала...!! pregradka

Изпратено: doris-isp (IP регистриран)
Дата: 25 March, 2010 19:12

hola barigitas
i az se prisaedinqvam kak mam4etata v ispaniq.
na 22sedm sam i 6te rajdam v tarragona i sam dovolna ot lekarite tuk. mislq 4e e mn po-organizirano ot bg i se radvam 4 6te rajdam tuk
aaa nqkoi da e porachval muestras ot pampersi i discove za gardite?

Изпратено: Penelope (IP регистриран)
Дата: 25 March, 2010 19:28

doris-isp, ако искаш заповядай тук:
[club.biberonbg.com]

Страници:  <<123
Страница:3 от 3

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.