Родители зад граница : © Български Бебе Център
Страници:  <<123>>
Страница:2 от 3
Re: Rajdane v Ispania- thumbs down ili thumbs up
Изпратено: angela (IP регистриран)
Дата: 27 March, 2008 09:40

Здравей Tsura!Аз много се рових в Интернет и не знам къде четох,но не можеш да получаваш майчинство в БГ.Условието да получаваш майчинство е да отглеждаш детето си в страната т.е. в БГ.Единствено имаш право на еднократна помощ за новородено българче в размер от 200лв.Носиш акта за раждане на детето в социални грижи,оригинала,копие на личните карти на двамата родители и някакъв док. от общината(мисля ,4е беше адресна регистрация,адреса ти в бг.)Тази еднократна помощ се получава до навършването на 1 год. на детето!!!!

Редактирано 2 пъти последният път 27.03.2008 09:44.

Изпратено: herrera79 (IP регистриран)
Дата: 28 March, 2008 09:48

Аз лятото си бях в Бг. и ми казаха за помо6та ,4е до 3 годинки мога да я полу4а ,Понеже ми искаха да оставя документите при тях ,а ние пътувахме за насам и не я взех .

**********************************************************************************************
Puedes ser solamente una persona para el mundo, pero para una persona tu eres el mundo.

Изпратено: In-es (IP регистриран)
Дата: 28 March, 2008 10:05

Анхела,аз полу4авам май4инство в БГ,по сметка.Но и аз 4ух,4е не било възможно.Ама си го полу4авам де.А и защо не,при условие,4е съм работила,полага ми се.Това си е мое право,мои пари,не съм искала 4ужди winking smiley Друг е въпросът с детските,ако сте в 4ужбина,детски не ви се полагат.Ако имаш други въпроси_питай.Ние сме насреща uspeh

Благословен е онзи,който успее да даде криле и корен на децата си!

Изпратено: angela (IP регистриран)
Дата: 28 March, 2008 10:38

Здравейте момичета!Аз отговарям как е по закон,а друг е въпроса ,4е има вратички!А също ,че сам питала в соц.грижи София,може за отделите райони да е различно.

Редактирано 1 пъти последният път 28.03.2008 10:49.

Изпратено: Penelope (IP регистриран)
Дата: 28 March, 2008 16:05

Ин-ес, ти получаваш майчинство за Алекса, така ли?
КАк стават тези неща? Би ли ми обяснила?
Аз за МАриела получвам, ама тя е родена в Бг.

Редактирано 1 пъти последният път 28.03.2008 16:05.

Изпратено: In-es (IP регистриран)
Дата: 28 March, 2008 16:31

Пепи,бях в неплатен отпуск.Сега септември като си ходихме си прекъснах отпуска,явих се на работа,въпреки,4е децата бяха ваканция,и после подадох молба както си е реда.Само,4е не ми платиха медицински и т.н. за 45 дни преди раждане,4е не може със задна дата.Абсолютно законно си е вси4ко,сега даже подадох молба за една година неплатен по май4инство.Де факто ще ми пазят мястото докато Аля стане на 3години.Последната година е неплатена,но пък ще ми платят осигуровки и се води стаж.
За детските(някъде 15лв месе4но май)е друг въпроса,те не са позволени,ако родителите,или дори единият от родителите е в 4ужбина,не се дават.
Ама Пепи,ти още си по май4инство нали?Мне знам как стои въпросът при теб.Поинтересувай се законово.Може да провериш в НОИ,знам ли..Май не ти помогнах много..

Благословен е онзи,който успее да даде криле и корен на децата си!

Дата: 29 March, 2008 00:58

ДА, сега юни ми изти4а май4инството. Не знаех, 4е има такава опция, ама тя май няма и да ме огрее eye rolling smiley.

Изпратено: irinq (IP регистриран)
Дата: 31 March, 2008 23:32

Инеска ти да не си учителка.А верно ли че третата година се води стаж и ти плащат осигуровките.Е това не го знаех.Не е лошо обаче.

[www.youtube.com]
[www.dveri.bg]

Раждане в Гърция(Атина по точно)
Изпратено: garbo (IP регистриран)
Дата: 6 April, 2008 13:59

здравейте аз живея в Атина и ми предстои раждане юли месец.ако има и други майки ,които ще раждат или са раждали в Атина да споделят впечатления относно избора на лекар,болницата и всичко свързано с раждането.

baby

Re: Раждане в Гърция(Атина по точно)
Изпратено: garbo (IP регистриран)
Дата: 6 April, 2008 14:02

направих грешка не трябваше да влизам в тази тема sorry

baby

Раждане в Мадрид
Дата: 8 April, 2008 18:39

Чакам Елса да сподели как е минало раждането... kiss
Ели, ти нали роди в Ла Пас? Ако е там, ще се радвам да ми разкажеш как мина всичко.

Изпратено: natasha_89 (IP регистриран)
Дата: 11 February, 2010 10:47

zdraveite,az sum natasha i jiveq v sofia.
bremenna sum v 3 mesec,no smqtam da rodq deteto si v ispania,poneje me e strah ot bulgarskite doktori.
bila sum v ispania predi 2 godini,imam medicinska karta ot tam,adrsna registracia i ob6ta predstava za ezika.iskam da znam kakvo e neobhodimo,za da rodq deteto si v ispania i trqbva li da imam 6 meseca zdravni osigurovki tam ili bulgaria gi poema.davat li ne6ty za tova bebe kato se rodi tam,pomo6ti ili mai4instvo,kakto tyk.blagodaria predvaritelno.

Изпратено: zorka (IP регистриран)
Дата: 11 February, 2010 13:31

Здравей,Наташа.Трябва да имаш tarjeta sanitaria,която и писала,че имаш.Само трябва да провериш дали е валидна още.Освен това трябва да видиш дали ти е валидна и адресната регистрация,има комунидади(ако не са и всички),в които трябва периодично да я подновяваш или те изтриват от дадения адрес.
За майчинство,получават го само,тези които са с трудови договори.За прочутата помощ от 2.000 евро се изисква да си живяла в Испания поне 2 години преди бремеността,мисля че и самата бременост трябва да е следена тук.
Иначе болниците и отноШението на персонала са безупречни.
Успех

"Може би изобщо не съществуват добри и лоши приятели... може би просто има приятели, хора, които се застъпват за теб, когато страдаш и ти помагат да не си толкова самотен.
Може би заради тях винаги си струва да се боиш, да се надяваш, да живееш.
И дори да умреш, ако трябва. Няма добри приятели. Няма лоши приятели. Има само хора, с които желаеш да бъдеш, не можеш да не бъдеш; хора, които изграждат дома си в сърцето ти."
Стивън Кинг, "ТО"

Изпратено: natasha_89 (IP регистриран)
Дата: 11 February, 2010 16:02

mnogo blagodarq za to4nia otgovor,poneje svekurva mi e v momenta tam i mi kaza 4e trqbva da si usiguren 6 meseca tam za da polu4i6 parite,zatova re6ih da pitam i tyk.sega ve4e neznam koe e vqrno.

Изпратено: Elina Todorova (IP регистриран)
Дата: 14 February, 2010 23:19

здравеите и от мен...Бременна сум в 17тата седмица...и живея в Палма де Майорка.Имам позната която работи в maternidad И съм много спокойна по отношение на раждането.Поздрави

Дата: 15 February, 2010 14:35

Елина,заповядяй и в испанската темичка,имаме 3 мами от Майорка там

"Може би изобщо не съществуват добри и лоши приятели... може би просто има приятели, хора, които се застъпват за теб, когато страдаш и ти помагат да не си толкова самотен.
И дори да умреш, ако трябва. Няма добри приятели. Няма лоши приятели. Има само хора, с които желаеш да бъдеш, не можеш да не бъдеш; хора, които изграждат дома си в сърцето ти."
Стивън Кинг, "ТО"

Изпратено: мимка_м (IP регистриран)
Дата: 18 February, 2010 12:23

Здравейте.Имам питане към мамите, на които бременността им е следена в Испания.
Интересува ме, "специалните" прегледи в 20 и 28 седмица в държавна болница какво включват и с каква продължителност са?
Имам "оферта" от частна клиника за тях,но ми искат 350 евро.И също така,частните лекари(в смисъл частните кабинети) извършват ли ги тея "специалните".

От дъха си частица ти давам-
поеми глътка въздух от мен.
Знам, уплашена си, но продавам
за живота ти своята тлен.
Изкрещи, за да знам, че си моя-
...тъй крещях, щом пое своя път.
Ти вълната си- аз съм прибоя.
Моя кръв си. От моята плът

Дата: 18 February, 2010 13:18

мимка,в 20 седмица са ме гледали само на видеозон,нищо специално.По принцип ако бременността не е проблемна,те гледат 3 пъти на видеозон,три пъти ти взимат кръв и урина,накрая и вагинален секрет.
Не знам какви са тези специални прегледи.
Аз накрая имах проблем и ходих през ден на запис на тоновете и видеозон.

Стивън Кинг, "ТО"

Изпратено: мимка_м (IP регистриран)
Дата: 18 February, 2010 13:29

Zorka,в 20 седмица се объщало голямо внимание на всички органи.В частната клиника продължителността на тези 2 ехографии е около час и половина едната.Ясно ми е,че искат да ми вземат парите де.

От дъха си частица ти давам-
поеми глътка въздух от мен.
Знам, уплашена си, но продавам
за живота ти своята тлен.
Изкрещи, за да знам, че си моя-
...тъй крещях, щом пое своя път.
Ти вълната си- аз съм прибоя.
Моя кръв си. От моята плът

Дата: 18 February, 2010 13:48

Да,на мен например ми правиха този ехораф в болницата,а не в амбулаториото,вярно гледаха всичко подробно,забравила бях,не прегледа не беше толкова дълъг...тогава и пола ми казаха.
Лека бременност ти пожелам

Стивън Кинг, "ТО"

Страници:  <<123>>
Страница:2 от 3

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.