Родители зад граница : © Български Бебе Център
Страници:  <<123456789>>
Страница:7 от 9
Re: И Английска дружина има.
Изпратено: ГАЛИНКА (IP регистриран)
Дата: 28 August, 2008 13:57

Zdraveite otnovo na latinica ha da vzema da vi pitam i za tova s latinicata mi,izchezna mi linguage bar ot lentata dolu i nikak ne mojah da go vazstanovia kade li ne se rovih iz kompa ne stava i ne stava s windows vista sam ako niakoi moje da mi kaje kak da go nameria i varna na miasto shte sam adski blagodarna i niama da vi tormozia s latinkata.Iskam i da pitam oshte neshto dano niakoi znae neshto po vaprosa,moiata maika tarsi iz ciala bulgaria smartnia akt na maika si poneje e izcheznal otdavna tia e pochinala predi 36 godini vse pak za sajalenie nito v grada nito v selata nito v obshtinite kadeto e jiviala ne se pazela tolkova dalgo informacia v arhivite i sega niama ot kade da izdadadt prepis ili neznam kak se kazva,znaete li kakava institucia da tarsia i koi bi mogal da pazi takava info bi triabvalo da ima niakade koi koga e roden i pochinal ot mnogo po otdavna nali?Meri kak izkarahte pochivkata razkaji podrobno?V BG promenilo li se e ne6to ili vse sashoto?Eli kade se izgubi otdavna ne sam te vijdala iz foruma? Do skoro pisane na vsichki i veseli letni momenti.

Изпратено: patrik mirko (IP регистриран)
Дата: 1 September, 2008 18:43

Алююю, англичанките, познайте кой ще е на стола утре и в сряда? winking smiley Не можете? Ами влезте в седянка, де. smoking smiley

Мисис "Кулинарна фурия 2008"

Изпратено: daksi (IP регистриран)
Дата: 6 September, 2008 00:05

.. Ross Kemp On Gangs-Bulgaria
Ross travels to Sofia and Plovdiv, to explore the secretive world of Bulgaria's gangs and spend time with Roma families to understand what it means to be a member of a Gypsy gang; who are reportedly involved in people trafficking, the sex trade and pick pocketing.......
[uk.youtube.com]
:X :x :x

Изпратено: pisanka81 (IP регистриран)
Дата: 7 September, 2008 16:40

Дакси- и на мен един приятел снощи ми каза за това предаване-нямам никакво намерение да го гледам.

Банди и престъпност има навсякъде, а пък тези английски журналистчета така си обработват репортажите, че да ни представят в най-лоша светлина.

Че има циганчета джебчии- има, но не е като да извадиш ножа и да наръгаш някой за 5 паунда...(както правят тукашните хлапета)

Преди бяха казали че най-известния българин е травестит циганин, сега пък това...писна ми от тази медийина манипулация...

Бъди промяната, която искаш да видиш в света! М. Ганди

Редактирано 1 пъти последният път 07.09.2008 16:41.

Дата: 8 September, 2008 11:56

Ohhhhhhh,4e e viarno viarno e ama tuka ne e po razli4no kakto e kazala Pisanka!Az 6te gledam, mersi za infoto.

Дата: 11 September, 2008 11:59

Tova naistina beshe otvratitelen ciganski film,draifa mi se ot prostotia veche.

Дата: 12 September, 2008 00:02

Аз не го гледах, ние сме и без това с бг телевизия и рядко гледаме английски програми.

Но си представям какво са казали и как са го представили...жалко че така ни показват пред света...

Дата: 12 September, 2008 16:28

Eto izgledai go 5 chasti sa dano ne te hvane iad mnogo. [www.youtube.com]

Изпратено: Biserka (IP регистриран)
Дата: 11 October, 2008 12:20

.

[galeria.biberonbg.com]

Редактирано 1 пъти последният път 11.10.2008 18:14.

Изпратено: Penelope (IP регистриран)
Дата: 17 October, 2008 17:08

Момичета, намесвам се във вашата темичка с малко въпросчета!
Какво е положението с наемите в Лондон? А с работата? Трябва ли да имам разрешително за работа?
Ще ми е полезно да знам повече и за детските градини - условия, цени и т.н.
Благодаря предварително!

Изпратено: sashabarns (IP регистриран)
Дата: 18 October, 2008 23:07

Пепи,ти какво правиш тука,а?Веднага те сгащих grinning smiley Я кажи,ако ще заминаваш,че аз ще съм там след 3 седмици и може да си направим едно биберонско чайче с кралицата kokteil

Дата: 19 October, 2008 00:49

Пенелопе, ще се опитам да помогна с малко информация smiling smiley

Лоднон е доста голям,но ще се опитам да ти дам някаква представа за това какви са нещата ако току-що идвате, а пък съм сигурна че и другите моми англичанки ще се включат да допълнят или ме коригират за нещо.

Наеми - давам за пример Източен Лоднон където е по-евтино и живеят доста чужденци. Апартамент с две спални започва от 800 паунда на месец.

За работа - според мен в момента положението е доста зле, но пък всичко е въпрос на късмет.

Разрешително за работа не ти трябва, но можеш да работиш само като селф емплойед ( самонаето лице, мисля че е равносилно на аутономото в Испания)

Детските градини според мен са болната тема на всяка майка тук.
Като за начало - безбожно скъпи са- целодневните започват от 600 паунда на месец. Условията са различни в различните градини, но това което съм чувала от мои приятелки чиито деца са ходили на такива градини е че в повечето случаи децата на обяд спят в спални чували на земята eye rolling smiley От тук си прави изводи за грижите за децата...

Друго не се сещам, но ако има нещо - питай...

От къде този мерак при вас да идвате да живеете тук... ох, забравих да спомена че е хубаво да поназнайвате и английски...абе, ние да вземем да се разменим с вас...аз отдавна имам мерак за Испания...вие искате в Лоднон...ще стане идеално smiling smiley

Само да допълня...ето линк с обяви за наеми на жилища

[www.rightmove.co.uk]

Редактирано 1 пъти последният път 19.10.2008 00:52.

Изпратено: Penelope (IP регистриран)
Дата: 20 October, 2008 17:19

pisanka81, благодаря ти! cvetia
Отивам да сготвя паея и ви чакам вкъщи! smileys with beer

Изпратено: inkata (IP регистриран)
Дата: 10 November, 2008 13:49

Момичета, намесвам се в темата ви, по молба на приятелката ми.
Има следния проблем, отскоро живее с мъжа си в Лондон, но от консулството й отказват работна виза, и може да пребивава повече от 90 дни, само защото е омъжена за момче, което живее там и има работа.
Можете ли да помогнете със съвет евентуално за намиране на работа? Тя търси постоянно, но май има право да работи само като доброволец или да си бъде сама шеф.Някакви идеи,ако имате, каквото и да е?

Редактирано 2 пъти последният път 10.11.2008 13:56.

Дата: 13 November, 2008 00:06

Привет Инка - това което не разбирам е защо приятелката ти няма право да работи при положение че е омъжена за някой който има работна виза?

Не може консолството да й издаде виза - трябва да се обърне към HOME OFFICE.
Надявам се това да помогне малко, ако има нещо друго - питай ...smiling smiley

Изпратено: bibis (IP регистриран)
Дата: 13 November, 2008 12:41

Инка ако момчето има жълта карта трябва за нея да попълнат BR5 и заедно с документите които пише 4е трябва да представят и две снимки ги пращат в ХОМ ОФФИС .Става за около месец два ще и пратят синя карта с нея може да работи каквото иска.Но БГ посолството няма нищо общо.

Изпратено: inkata (IP регистриран)
Дата: 13 November, 2008 15:06

Благодаря ви момичета, че се отзовахте.
А BR 5 май се отнася за страни,които НЕ са членки на ЕУ?

Дата: 14 November, 2008 23:33

Ето тук може да погледне и да пита много са отзивчиви и най-добре ще и отговорят[www.bghelp.co.uk]

Редактирано 1 пъти последният път 14.11.2008 23:35.

Дата: 14 November, 2008 23:36

Грешката е моя извинявам се БР4 е

Изпратено: (IP регистриран)
Дата: 15 November, 2008 10:31

извинявам се мн че се намесвам в темичката ви,но имам особена молба.Някои знае ли за селцето Старфорд,къде се намира,колко е голямо и прочие.Много ви благодаря предварително.

Страници:  <<123456789>>
Страница:7 от 9

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.