Родители зад граница : © Български Бебе Център
Страници:  1234567891011>>
Страница:1 от 11
Нова Френска Темичка
Изпратено: tmtpuce (IP регистриран)
Дата: 25 June, 2008 21:30

Боядисвайте яйцата за щастието на децата!!!

Ралито - Lille/Сливен 14.05.2007 Илеа Доника
Kery25 - St Quentin 29.05.2006 Саманта
Camino - Annecy 14.01.2000 Дафне Василена 27.10.2005 Луиз Нua
Carmen - Lille 03.06.2004 Клара 06.06.2007 Софиa
Аrlette - USA 4 ans Gabriel
SEVI - Nimes 18.01.2006 KORAY
Ani Meurville - Troyes
tmtpuce - Lille 15.08.2007 Damien
Ivkata - Lille 25.10.1997 Ивайло 06.08.2001 Виктор 04.11.2006 Миглена
dovena - Castelnaudary Ванеса
kiabi - Paris ... 3 годинки Габриела

Редактирано 24 пъти последният път 13.07.2009 17:41.

Re: Нова Френска Темичка
Изпратено: Ralito (IP регистриран)
Дата: 26 June, 2008 15:48

ооо симпатяги,как сте?
последно време много рядко влизам тук,имам ангажименти и въобще откакто сме в Бг е една лудница,насам натам...
при нас все същото,аз съм на стаж във външно министерство,още малко ми остана..събота,неделя и понеделник съм си в Сл при мъжо и детето и така...
септември ще си идвам в Лил за около седмица и може да се видим.

Lilypie Kids Birthday tickers

Дата: 26 June, 2008 16:02

Рали, защо само за седмица си в Лил да не ни напускаш и ти?

Damien est nй il y a 1 an 7 mois et 9 jours

Изпратено: kery25 (IP регистриран)
Дата: 26 June, 2008 16:05

Здравейте мацки,аз не съм писала от сумати време.В Бг е много жега,само се 4удим къде да се скрием.
Стискайте палци за догодина пак да сме при вас,4е този път ще сме по-близо до Лил,ако стане.
Целувки от нас.

Киаби,добре дошла pregradka

Lilypie Maternity tickers

Изпратено: camino (IP регистриран)
Дата: 26 June, 2008 23:40

Честито нова темичка!
Киаби, добре дошла! cvete

Изпратено: Ralito (IP регистриран)
Дата: 27 June, 2008 14:35

tmtpuce Написал:
-------------------------------------------------------
> Рали, защо само за седмица си в Лил да не ни
> напускаш и ти?
>
>

Ами ще постоим повечко тук...Илиян нали е студент и работи във семейната фирма...реално за момента нямаме работа във Фра след като се дипломирах..как е времето в Лил?
Тук са супер жеги,направо аз лично едва кретам..офффф

Lilypie Kids Birthday tickers

Дата: 27 June, 2008 20:13

Вярно че ако нищо не ви дърпа към Фр...ти май беше споменала нещо като се видяхме първия път. Тук не е лошо: ту горещо, ту студено, ту скапано...ти си ни знаеш.
Киаби, как се казва твоята кукличка да я напиша в началото.

Изпратено: kiabi (IP регистриран)
Дата: 27 June, 2008 20:46

Мерси за сърдечното посрещане момичета
Куклата се казва Габриела и е на 3 години
Във Франция сме от скоро отива 3 месец вече Таткото е тук от по рано вече 2 години и малко
Имам и голяма дъщеря която остана в БГ за завършва училище и 4 години ще сме разделени но ще идва насам ваканциите да седи Ето на 1 Юли я чакаме
С намерение сме да не се връщаме в Бг да живеем повече иска ни се да се устроим и да останем тук
Причините за това наше решение са много и не са само финансови
Това е за мене в общи линии
Сега се наслаждавам на солдите
Целувки за всички

Дата: 27 June, 2008 23:03

Мацки, копвам ви това което псунах и в клюкарника, не зная дали в другите държави го има, но поне за ФР съм сигурна, може да ви е полезно инфото. Казва се Pierre d'argil, купих го в Leclerc 6 евро, върши страхотна работа! thumbs up

"Аз да ви се похваля какво откритие направи днес! Сега, ако ви прозвуча като мацките от топ шоп, ще ме извинявате(на бъзик не нося, да предупредя ::p:.Та значи, преди няколко дни при ровене в нета как да си изтребя мравките, попаднах на отзиви за един продукт от бяла глина за почистване на абсолютно всичко, златен медал на конкурс за изобретения през 2000г. Заинтригува ме и днес си го купих от магазина, но без кой знае какви надежди. Пробвах го веднагически! Още не мога да разбера как функционира това чудо, но особено на иноксовите уреди резултата е умпомрачаващ, дори като нови не са били толкова лъскави, ако знаех щях да снимам преди и след за да видите разликата! Като твърда глина е в една кутийка, мацва се леко от нея с навлажнена гъба, намазва се това което ще се чисти, после измиваш, подсушаваш и това е! Максимум ефект с минимум усилия, точно като за мен! И абсолютно на нищо не мирише! Ще потърся снимка в нета да ви го покажа.
Първата кутийка е това, което пробвах, но явно има цяла гама, абсолютно екологичи и безвредни [www.kinetoitou.com]"

Дата: 29 June, 2008 13:41

хей девойки мили май не сте от активно пишещите
похвалете се нещо оплачете се нещо
Ние вчера бяхме на визита на училището на Габи и сме много доволни страшно ни хареса
Дано и Септември да си останем със същия ентусиазъм cool smiley

Дата: 29 June, 2008 13:58

Киаби, как да пишем, като тук са soldes! Сигурно всички са по магазините за парцалки, ако съдя по себе си де! И с тоя ник, ако кихаш, да не се чудиш, споменаваме те по сто пъти на ден! winking smiley

Наистина, тукашните градини нямат нищо общо с тези в Бг, за първи път ли ще и е на Габи? Ще и хареса и ще видиш как ще се разприказва на френски за нула време! И за твое успокоение да ти кажа, че тук децата много по-рядко плачат,а учителките не се шашкат ако им оставиш ревящо дете, знаят че ще се успокои. Само ти да не се уплашиш, сополиви, кашлящи и със сиропчето в раничката деца са много често срещани, на никого не му прави впечатление. Да, също и разгащени, гърба им на вятъра, без щапка, шал и т.н, никой не се стряска. И всички си носят по една мърлява играчка, която сигурно бъка от микроби! Както и спинкат на душечета на пода, както са облечени и то само в първа група! Така да те подготвя отдалече, че за българска майка е голям шок eye popping smiley

Дата: 29 June, 2008 19:48

Малеее, какви ги разказваш, Камино... Дано нашите тук градини да не са така, че ще се побъркам и ще се изпокарам с персонала като ни дойде и на нас времето.
Иначе нашите горни зъбчета още не са излезли. Доктора каза може да се мъчи няколко дена както и 6 месеца за 2 скапани зъба... че и много още остават пусти зъби...

Дата: 29 June, 2008 22:47

Таня, да си призная, това са ми наблюденията от частна градина, само две групи бяха,няма и 50деца, 2 учителки и две лелки, и всички казваха, че там страхотни грижи полагат за децата и са много стриктни! В другите било къде-къде по cool glupi Освен това групите бяха смесени от 2 нива, често срещано явление в тукашните училища. Дафи едва тази година беше за първи път в клас с едно ниво!
А как се процедира при нашествие на въшки някой друг път ще ви разкажа, няма да понесете всичко наведнъж! smiling bouncing smiley
Луиз сега ще е в друга градина, която е в сградата на училището на Дафи, по чисто практични съображения, много по-голяма, с 6 групи, 2 на всяко ниво. Ще споделя наблюдения от там наесен.

А така като си говорим, да ви се похваля, че госпожицата ще прави утре експозе за българското училище, та днес се подготвя. Ходи три дни в класа на едно приятелче, докато бяхме в бг и не мога да ви опиша колко разлики има и там, от небето до земята! Най-голямо впечатление и направило, че децата не излизат задължително да тичат и играят в голямото междучасие, че могат да си влизат и излизат от училище когато си искат и естествено, че всички имали мобилни телефони...

Хммм, преизпълних плана, хайде, вие пишете!

Дата: 30 June, 2008 00:17

Айде и аз ще изпълня плана smiling smiley
Камино да ти кажа аз бях подготвена за някой неща но останах приятно изненадана от училището
1. на 2групи са за всяко ниво
2. имат си стаи с легла на 2 етажа за сън
3. голям салон за спорт и голям двор с колелета за каране
4.стола е много хубав и менютата изглеждаха добри
5.имат дори библиотека с книжки за в къщи ;дискове;дивидита

Изобщо останах шашната от базата и говорим за обикновенно училище не частно

Иначе тва с сиропите изобщо не ме стряска В БГ даже с антибиотика ги пращат на градина
За разгащването се радвам даже защото съм от майките които необичат навличанията Мойте деца все боси и неогащени ходят sram
А я сподели какво си посолдила от моите любими Киаби и аз да се чудя защо толкоз кихам тея дни то ти си била виновна kiss

tmtpuce
мажиш ли с нещо венците на бебо или не
стискам палци по бързо да минават болките и да излезнат зъбките

Дата: 30 June, 2008 09:27

О, Киаби, супер, ти си била за френска майка! winking smiley Чудесно, че ви е такова уредено училището, верно че наскоро бяха изборите за кмет и държавните училища доста намазаха. Много зависи от общината, ти в коя си? Тук спалните помещения са рядкост, особено както ги описваш, останалото е налице, менютата в стола ги има дори в интернет, наистина са доста добри.

Таня, за зъбките давах на Луиз bâtonnets de réglisse, на пръчици, от билковите аптеки или био-магазините ги купувах. Те са сладички, но грапави, детето ръба и така хем си масажира венците, хем зъбките по-бързо избиват. Пробвай ако искаш.

Изпратено: ivkata (IP регистриран)
Дата: 1 July, 2008 00:16

Ехо, здравейте и от мен, отдавна не съм влизала тук, докато про4ета вси4ки стари нови теmи...
Тан4е, браво за инициативата!
Рали, спокойно, вси4ко е наред у вас, скоро 6те има купон grinning smiley Ние към средата на юли сmе в Сливен, дай телефон ако иска6 да се видим там
Кери, стискаме палци и те 4акаме тук наблизо до нас, както и вси4ки останали, разбира се!!!
Нямам много време да пи6а,
целувки и приятна ваканция !!!

Изпратено: Ralipilote (IP регистриран)
Дата: 2 July, 2008 11:58

Здравейте и от мен, хайде и тук да се намеся, аз доскоро живях в Лион, но завърших и се прибрах в бгsmiling smiley

Като бях студентка гледах три прекрасни дечица и като никнеха зъбки на малкия, носеше гердан с аметисти на вратлето, имало успокояващ ефект.

Хайде успех на всички мами във фр, на мен вчера ми казаха, че живот и здраве януари ще имам момченцеsmiling smiley

J'aime la vie! ma famille, mes amis, la glace vanille et surtout les " gens biens" quels qu'ils soient, quoi qu'ils fassent, quoi qu'ils gagnent!!je déteste les opportunistes, les cons, les radins et surtout l'ignorance des autres! AIMER!!

Дата: 2 July, 2008 14:21

На Дами за зъбките му давам само шамомиа вългарис на свещички, и да дъвче каквото поиска. Има една четка за зъби бебешка( то на таралежче прилича повече) има и една лъжичка, която си е каресал и едно патенце. Ама бързо му писват и на всеки 10 мин сменяме. За гердан от аметисти за първи път чувам. Ще намеря някоя билкова аптека и ще питам за реглис.
Тук около нас има една частна и една държавна детска градина, ние ще пращаме Дами в частната. Направо ми се свива сърцето като чета, сигурно е защото не съм си доспала, та реагирам силно. Той Дами още няма годинка, аз вече като стане на 3 мисля как ще бъде... lud smqh

Дата: 2 July, 2008 23:54

Таня, там където има реглис има и колие д'амбр(пиша така, защото иначе ми излизат странни букви, като включа на фр, не мога да разбера откъде е проблема), пробвахме го и него, но Луиз не го понасяше, от други майки знам, че помагало.
Иначе аз давах шламомила хомеопатични перлички, разтворени във водата. Не се притеснявай за градините, оцеляват и дори им харесва! Рядко съм виждала децата така да реват като в бг, дори точно това ми направи първо впечатление! Можеш още отсега да го даваш на гардери, по няколко часа, така и двамата ще свикнете да сте разделени.За мен това беше много важно, нямаме баби и дядовци наблизо и ако не беше яслата, особено Дафи щеше да израстне само с нас.
Между другото, вчера приключихме с яслата за Луиз, а утре с училището за Дафи. Нищо конкретно не сме предвидили за ваканцията, ще се наспим и после ще импровизираме.

Вие какви планове имате за лятото? Ако някой наминава към Савоя да свирка!

Дата: 3 July, 2008 14:59

Ние май месец си бяхме в бг и то това ще ние май летуването. иска ми се септември пак да отидем някъде на сентерпаркс може би, че има намаления, ама с моето училище...Сега след месец моите родители ни идват на гости за Сватбата на сестра ми и за РД на Дами (през една седмица са), та сега приготвяме цялата олелия

Страници:  1234567891011>>
Страница:1 от 11

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.