Родители зад граница : © Български Бебе Център
Страници:  12>>
Страница:1 от 2
Български/неделни/ училища в чужбина ! thumbs up или thumbs down
Изпратено: In-es (IP регистриран)
Дата: 28 February, 2009 13:59

Мислите ли да запишете децата ,да изучават български език?И на каква възраст?

Ето един списък с български училища в чужбина
[www.otzvuk.com]

Дипломите от тези училища се признават и в България,така че ако един ден се приберете ще си спестите доста тичане ,бюрокрация,отделно приравнителни изпити за децата и т.н.
В голяма чуденка съм,хайде споделете!

Благословен е онзи,който успее да даде криле и корен на децата си!

Re: Български/неделни/ училища в чужбина ! thumbs up или thumbs down
Изпратено: Beb4eto (IP регистриран)
Дата: 28 February, 2009 15:37

Аз съм ЗА.Много ми се иска да знае български език и история.Като му доиде времето 6те го запи6а. uspehi Странно ми зву4и това с дипломите,в една неделя за няколко 4аса,дали успяват да вземат нужният материал???Предполагам ,4е наблягат пове4е на езика

Изпратено: reinaSofia (IP регистриран)
Дата: 28 February, 2009 17:12

Не съм сигурна , че ще получи някакво образувание, а диплома всеки може да има. Тук в Гандия има такова училище, ама в неделя за 2 часа ,какво може да научи едно дете. Чувах от познати, че преподавателите ,даже нямат педагогическо образувание,ама нали са свръзки.
Имам сътни спомени , че даваха за едно такова училище в Англия по Господари на ефира. Че било нужно да се направят някакви неща от държавата ,з а да е лигитимно. Е там децата , учиха букви и да четат и пишат.

Изпратено: herrera79 (IP регистриран)
Дата: 28 February, 2009 17:26

И при нас на острова отвориха такова у4или6те ,всяка неделя по 2 ,3 4аса .Имам няколко познати ,които си водят децата ,доколкото знам,няма класове по възраст ,събрани са де4ицата об6то и не може да у4ат кой знае какво .Не съм против ,но не виждам и голям смисъл от именно такова у4или6те !

**********************************************************************************************
Puedes ser solamente una persona para el mundo, pero para una persona tu eres el mundo.

Изпратено: tedi73 (IP регистриран)
Дата: 28 February, 2009 18:18

С две ръце “ЗА“.Моята дъщеря в Бг. не е ходила на училище и много е зле с граматиката на български.На всяко едно дете ще му бъде от полза,та нали сме българи,независимо от това в коя държава живеем.С удоволствие бих я записала в Бг. училище.

Изпратено: camino (IP регистриран)
Дата: 28 February, 2009 21:47

С удоволствие бих си записала децата, дори издирвах такова наблизо, но няма, ни във Франция, ни в Женева. Не че чак толкова много ще се научи като материал, въпреки че знаем на какъв "локумен" принцип е бг образованието, ако се сбие най-важното и се преподава по подходящ начин, може и да се вмести в 2 часа на седмица. Но по-важното е че ще се потдържа двойната култура и поднесена в училищна среда може би ще придобие по-голяма важност за детето.

Изпратено: kiabi (IP регистриран)
Дата: 1 March, 2009 00:51

[ecole-bulgare.fr]
Във Франция има
Аз небих я записала мойта щерка
С предубеждения и лошо мнение съм за тези училища

Изпратено: Iana_A (IP регистриран)
Дата: 1 March, 2009 03:41

Ние си имаме такова училище още от много отдавна и всъщност аз познавам всички свързани с него от основателите до учителите. Това което чувам за 1ви път е факта, че това се води легитимно училище и честно казано не бих повярвала, че е такова. Няма начин за 2часа на седмица да се научи кой знае какво. Не съм чула и децата на приателите ми които го посещават да са натрупали солидни познания по БГ литература или история. Имат откъслечни познания и това е всичко, което не е никак малко все пак.Мисля че е добре за децата да се събират и да се виждат, да познават други българчета и да се чустват приобщени към Бг общество в съответната чужда държава.НА всички празници децата подготвят програми и учат стихчета които после рецитират като в доброто срато комунистическо време.ПОне на мен ми харесва и не пропускаме да водим Сашко на подобни мероприятия. Когато стане на 5г ще го запиша за да посещава училището всяка неделя. uspehi

Изпратено: pazoni (IP регистриран)
Дата: 1 March, 2009 10:19

Ако има някьде наблизо,може би бих ги записала,но и не бих направила всичко вьзможно ,за да ходят.Иво не е ходил на у-ще в БГ и пак си знае говорим бьлг. език ,писменният му е средно ниво.Искам да кажа ,че тия 2 часа седмично и аз мога да им ги осигурявам.

Дата: 1 March, 2009 11:13

kiabi Написал:
-------------------------------------------------------
> > Във Франция има
> Аз небих я записала мойта щерка
> С предубеждения и лошо мнение съм за тези училища

Киаби, това знам че го има, но ми лиспва мотивация всяка неделя да хващам влака за Париж в 5:43ч за да ги водя на училище...Paris n'est pas la France!

А ти защо си с предубеждение, какви са ти наблюденията? Аз по обясними причини нямам преки такива и ще ми е интересно.

Изпратено: In-es (IP регистриран)
Дата: 1 March, 2009 11:25

Вале,аз тъкмо щях да ти пиша,за това училище в Париж.
А ти къде си?Ми да взема да хващам самолета и да идвам ,да направим едно училище при васwinking smiley И без това ми свършва майчинството grinning smiley
Аз за тук разбрах,че в Мадрид е легитимно,но доколкото знам има много училищ,уви при мен наблизо няма.
Има логика да са неделни училищата,понеже през седмицата децата са си на учлище smiling smiley
Аз много харесвам програмките тип манифестация от едно време ,и всякакви такива меропиятияgrinning smiley
Много ми е интересно,ако има запознати с тези училища да споделят конкретно winking smiley

Благословен е онзи,който успее да даде криле и корен на децата си!

Изпратено: samko (IP регистриран)
Дата: 1 March, 2009 11:42

Извинявайте, че се намесвам!
Споед мен идеята е много добра!
2часа седмично детето учи български език.Ако решите един ден да се върнете в БГ/разбрах/,че трябва да се държи приравнителен изпит по български,а тези легитимни училища ви издават документ!Дори да не издават документ все пак детето е учило нещо.2часа седмично никак не са малко.
и не на последно място-ползата, че контактува със сънародници не е за подценяване!

-------------------------------------------------------------------------------
Не пропускайте година без преглед на колпоскоп и направена цитонамазка!

Изпратено: kery25 (IP регистриран)
Дата: 1 March, 2009 13:41

Аз определено,бих се радвала.Ако не не ни е много дале4е,бих записала Сами.

Lilypie Maternity tickers

Изпратено: xamelion (IP регистриран)
Дата: 1 March, 2009 20:08

извинявам се, че се намесвам в темата, но аз съм дете - посещявало точно такова училище.
Един път в седмицата за 2 часа ни събираха в сградата на българското посолство. Учехме български, бъл.литература, бъл. история .
Вярно, сега като ме четете сигурно ще намерите доста граматически грешко.. но за мен като потърпевща (учейки в чужда страна на чужд език) българското училище много помогна.
Тука мога да се искажа и за учителите. Имаше всякакви - които си държаха на материали. Имаше и такива ...половин година по бъл.история бесихме васил Левси и не успяхме да го обесим...

Изпратено: ralitsa (IP регистриран)
Дата: 1 March, 2009 21:50

ако има наблизо-ДА,но да ходя да тьрся в друг щат или да го вземам много"навьтре",4е няма около нас-НЕ..едно лято като ги изпратя при баба и дядо в БГ и те незнаят англииски,набьрзо ще нау4ат бьлгарски говоимо децата..това ме устроива,за писменно не дьржа..но говоримо всеки език си е богатство и е един плюс да се знае

Дата: 1 March, 2009 22:31

xamelion Написал:
-------------------------------------------------------
> извинявам се, че се намесвам в темата, но аз съм
> дете - посещявало точно такова училище.
> Един път в седмицата за 2 часа ни събираха в
> сградата на българското посолство. Учехме
> български, бъл.литература, бъл. история .
> Вярно, сега като ме четете сигурно ще намерите
> доста граматически грешко.. но за мен като
> потърпевща (учейки в чужда страна на чужд език)
> българското училище много помогна.
> Тука мога да се искажа и за учителите. Имаше
> всякакви - които си държаха на материали. Имаше и
> такива ...половин година по бъл.история бесихме
> васил Левси и не успяхме да го обесим...
>
>

lol

Ми даскали, като навсякъде, не е казано че и в нормално бг училище всички успяват да го обесят!

Инеска, аз съм близо до Женева, но във Франция, тоест най-големия град наблизо ми е тоя. Ще взема да те взема насериозно, мисли му ако се отметнеш! winking smiley

Изпратено: samko (IP регистриран)
Дата: 3 March, 2009 14:42

На братовчед ми жена му преподава в такова училище доброволно в Холандия!

-------------------------------------------------------------------------------
Не пропускайте година без преглед на колпоскоп и направена цитонамазка!

Изпратено: veronica (IP регистриран)
Дата: 4 March, 2009 03:47

Аз бих я водила, колкото научи толкова thumbs up

Изпратено: Vikiii (IP регистриран)
Дата: 4 March, 2009 04:24

При нас има такова училище и класовете се преподават в българската ни църква. Само че Ани ми се струва малка за да я водя там и да очаквам да стои мирна и да слуша. Като стане на 5-6 годинки обаче може да я заведа. Ако не друго ще е сред българчета, макар че повечето от тях като съм ги чувала в църквата говорят повече на английски отколкото на български.

Изпратено: zorka (IP регистриран)
Дата: 5 March, 2009 11:25

Инеска,училището в Хетафе не е легитимно,само това в Мадрид,май и това в МОстолес,там знам че плащат май по 20 евро на месец,не съм сигурна.
Тук почти всички българчета,коитто познавам ходят в нашето училище,някои майки са доволни,други не...въпрос на гледна точка.

"Може би изобщо не съществуват добри и лоши приятели... може би просто има приятели, хора, които се застъпват за теб, когато страдаш и ти помагат да не си толкова самотен.
Може би заради тях винаги си струва да се боиш, да се надяваш, да живееш.
И дори да умреш, ако трябва. Няма добри приятели. Няма лоши приятели. Има само хора, с които желаеш да бъдеш, не можеш да не бъдеш; хора, които изграждат дома си в сърцето ти."
Стивън Кинг, "ТО"

Страници:  12>>
Страница:1 от 2

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.