Различните деца : © Български Бебе Център
За страничните ефекти от пълната упойка?
Изпратено: Ивето_ (IP регистриран)
Дата: 30 October, 2009 17:05

Здравейте момичета,отдавна не съм писала в този форум,имам молба дали знаете нещо повече за страничните ефекти от пълната упойка при деца с централна мозъчна увреда(ДЦП),или по-конкректно,става дума за един гаден ечемик,който ни мъчи от няколко месеца,четох по форуми,че цепенето им ставало с пълна упойка при малки деца.Рехабилитаторката ни каза,че е опасно при такива деца,да не ни увреди необратимо,мен много ме е страх,дори и ваксини се отказах да бия,заради този процент на страничен ефект,благодарна съм,че не сме с епилепсия и неискам да рискувам,ако може да ме посъветвате ще съм ви благодарна kitka

Re: За страничните ефекти от пълната упойка?
Изпратено: Didry (IP регистриран)
Дата: 30 October, 2009 22:18

Ох, аз не мога да помогна, но искам да ви пожелая успех в борбата с еченика. Мисля, че има и други методи освен операцията за справяне с него. Ходили ли сте на очен лекар?

Изпратено: Dora2 (IP регистриран)
Дата: 2 November, 2009 09:05

Дано се намери по-добър варянт за оправяне на ечемика.
Странични ефекти от пълната упойка винаги има, уви. При някои по-леки, при други по-сериозно изразени. Но лекарката ви сигурно има всичко предвид, ако ви го предлага този начин. Не мога да дам някакъв по-конкретен съвет, освен да потърсиш и друго лекарско мнение, и разбира се - да ви пожелая успех. detelina

Клубни правила
Правила за подписите
"Детето, чието развитие е усложнено от дефект е не по-малко развито от неговия нормален връстник.То е същото дете, но по друг начин развито" Л.С.Виготски
Да бъдем толерантни към различните деца. Да научим децата си на толерантност.
На небето звездичка вечно ще грее и сладката Ная, с усмивка на нея ще се люлее. Почивай в мир, мило детенце.

Изпратено: lival2 (IP регистриран)
Дата: 3 November, 2009 23:17

Ох мила много трудно решение защо не се консултираш и с друг специалист аз съм с ДЦП имам 6 пълни упойки като едната беше докато бях бременна и нямах странични ефекти.

Изпратено: Temy_ (IP регистриран)
Дата: 5 December, 2009 00:37

Здравей,искам да разкажа за нас !
Имам момиче и момче близнаци,момиченцето ми беше с огромен ечемик около 6 месеца. Първото ходене при една дето я водят светило тук в очна клиника Варна....''ми то при децата се чака много за ечемика може и година,две,и после вече се оперира.
Слагайте-кортикостероидни капки и ако търпи топъл сух компрес..............;; Край на цитата!
И аз побърках малката с тия капки тя посиняваше от истерия че ще ги слагам,ама ние с мъжа упорито слагаме че беше огромен....ефект нулев. А кортикостероид се прилага 7 дни и после 6 месеца най малко не може.Отивам аз на преглед очен при дежурна лекарка с направление по здравна каса.....И малката с мен че не искаше с татко си и питам можели тя да седи в мен че плаче,казаха да.И лекарката я поглежда и вика ...я ечемиче....че е и голямо...правите ли нещо....и аз обяснявам,вадя капките....и жената ....онемя.....каза че наплно напразно съм слагала капките защото онова светило не ми е казало идеята...а тя била правиш компреси разтривки,и дори като реве за нещо и то се възпалява и подува и се капят капките за да предодвратят тази един вид мръсна течност от ечемика да зарази нещо окото...а не просто така на спокойно око да си ги слагам.....понеже е кортикостероид и не мове скоро да се повтори....реших да пробвам бабешката,със златната ми халкаго търках внимателно по няколко пъти.....за няколко дни стана като коричка и чаках да се спука и изтече навън...ама не видях такова нещо,но стана наполувина по малко после няколко дни пак с халката и се изчисти напълно......
Извинявам се че е дълго....но споредмен пробвай нищо не губиш,на нас ни се случи пролетта на 2009г,някъде лятото беше резултата защото аз реших да ги слушам и чаках само да мине и ако не операция...
Момченцето ми е с много тежки крайникови малформации,в българия няма друг като него според всички лекари...но си ми е сладък smiling smiley
Поздрави на всички от мен и близнаците

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.