Различните деца : © Български Бебе Център
Страници:  1234567>>
Страница:1 от 7
Да се запознаем?
Изпратено: Didry (IP регистриран)
Дата: 21 November, 2006 11:26

Хайде сега и тук да се запознаем. Въпреки, че се познаваме от другите клубове нека споделим какви са проблемите на нашите деца, за да можем по-добре да си помагаме.
Моят син е алергичен и алергията му премина в астма. Сега като погледна назад май сме можели да избегнем астмата, ако педиатъра ни беше диагностицирал навреме, вместо да ми отговаря с "Пак ли?" всеки път като се оплачех, че малкия е с обрив.
Какви са вашите проблеми? С какво се борите при отглеждането на вашите дечица?

Re: Да се запознаем?
Изпратено: Dora2 (IP регистриран)
Дата: 21 November, 2006 16:38

Е, да се представим и ние.
С две дъщери съм - Ева ( почти на 4г.) и Христина ( на годинка). Голямата ( каката) е с атопия, почти беше стигнала до БА ( бронхиална астма), но с помощта на класичексата хомеопатия се размина на косъмwinking smiley
малката обаче нямаше същия късмет и от 3 месечна възраст подхвана БА. Всеки месец прави спазми, пристъпи. За сега се справяме някак си, без да използваме Флексодит ( макар и да ни е назначенsad smiley ).

Клубни правила
Правила за подписите
"Детето, чието развитие е усложнено от дефект е не по-малко развито от неговия нормален връстник.То е същото дете, но по друг начин развито" Л.С.Виготски
Да бъдем толерантни към различните деца. Да научим децата си на толерантност.
На небето звездичка вечно ще грее и сладката Ная, с усмивка на нея ще се люлее. Почивай в мир, мило детенце.

Изпратено: orxidea1 (IP регистриран)
Дата: 22 November, 2006 08:15

Здравейте и от мен!!!
Мен ме познават само тукwinking smiley.
Имам дъщеричка Ванеса на почти 7 години която е с Коарктация на аортата и син Калоян на 2г който е със страбизъм/кривогледство/.
Ванеса беше под наблюдение 4 години в трета градска болница/заболяването го откри джипито когато беше болна се чу шум към гърба/.Сега преди да заминем за Щатите исках да реша нейния проблем тук в България.В Трета градска веднага ми предложиха да и направят балонна АВП срещу сумата от 7 хиляди лева.За датата няма да казвам колко пъти ходих до София за да се моля да я планират.Сега на 20 този месец отидохме и до Св.Екатерина.Еми да кажа че отношението беше на супер ниво и докторите ми казаха за ранното решаване на проблема за плюсовете и минусите,за опасността сега да се направи тази процедура...абсолютно всичко.Направо съм разочарована от Трета градска.И ако трябваше да се направи процедурата в Св.Екатерина не да се моля като куче,ами хората веднага щяха да я вземат.Ще ми дадат и адрес на български лекар в Чикаго координати за да я следя Ванеса там.Немога да повярвам,че в болницата в която се преглеждат и лекуват предимно деца така са се "изродили" нещата.Жалко..само това мога да кажа!!!
Калоян се роди със страбизъм кривогледство по наследство,както се оказа по-късно.Преди да навърши 2 години му направиха операция и на двете очички.Сега носи очила с коригиращ диоптър.Но както гледам нещатата отиват към втора операция.Дано се размине обаче...
Това е от насwinking smiley!!!

[img][/img]

Изпратено: bebekiko (IP регистриран)
Дата: 22 November, 2006 11:41

Ето ни и нас.
Май всички сте наясно с нашата диагноза- Остра лимфобластна левкемия. Лекувана в продължение на 8 месеца с химиотерапия, в момента в стабилна ремисия, продължаваме да пием хапчета/ цитостатици/ и ще ги пием до 01.2008г.
Разбрахте, че говоря за Красимир-нали ezik Не разрешават да ходи на градина и гледаме се в къщи. Пазим диети и пием витамини за черен дроб, всеки понеделник си правим ПКК и ДКК за контрола.
100% инвалид с право на чужда помощ.
Бъдете здрави

Нали ви казах, че все пак доброто ще възтържествува! А, нали разбрахте, че Сашка Берданкова е най-големият боклук
Моля приятелките на Бумбашка Берданкова да и напомнят, че интернет пространството е свободно и аз мога да пиша каквото искам по неин адрес.
А Хари Потър 5 бил направен в нейна чест, да го изгледа и да види продължението на историята и.

Изпратено: irinq (IP регистриран)
Дата: 23 November, 2006 17:16

[www.youtube.com]
[www.dveri.bg]

Редактирано 1 пъти последният път 04.03.2007 13:05.

Изпратено: Mishel (IP регистриран)
Дата: 29 November, 2006 18:38

Здравейте,
синът ми е на 6г. и 8м. и е алергичен. Първите симптоми се появиха преди 3 години и половина и още не е оточнено дали е астматик или не. От две години го лекуваме активно - традиционна медицина и хомеопатия. Надявам се през пубертета да израстне и да стане нормален здрав младеж. Много здраве и живот ви желая.

Изпратено: mitja (IP регистриран)
Дата: 5 December, 2006 12:59

Здравейте и от мен.Повечето ме познавате вече winking smiley Големият ми син Денислав се роди с вроден сърдечен дефект/пролапс м/у двете клапи/.Този дефект,обаче беше открит доста късно,но благодарение на силния си организъм детето успя да се пребори,за сега нямама да има операция,ние също сме диспансеризирани в Трета Градска,ами и аз не съм доволна,от отношението им.Но нашия лекар си ни е персонален и той си е супер.Имаме прекарани седем двустрани пневмоний и има все още малко сраствания,но нещата се оправят,надявам се скоро вече да сме напълно здрави.Малчо,няма засега никакви оплаквания,за което съм благодарна на господ,ами това е.

Изпратено: mimi_9 (IP регистриран)
Дата: 15 December, 2006 13:03

Привет, синът ми на 1г. и 10м. с брохиална астма, пиелонефрит и наследствена таласемия!Трета група инвалид с 50% намалена соц.адаптация!

Изпратено: irinq (IP регистриран)
Дата: 15 December, 2006 15:41

Мили мами само искам да ви пожелая много кураж през Новата година и Весели празници!
Тъй като знам повече неща само за бронхиалната астма , искам да ви успокоя и с астма се живее.Много е важно да се контролира по възможност с лекарства и да се ограничи контакта с алергените.Ние затова си сменихме жилището,и момчето ми е невероятно по добре не сме имали проблеми от близо 7 месеца а имаше освен астма и целогодишен ринит.
Успех!

[www.youtube.com]
[www.dveri.bg]

Редактирано 1 пъти последният път 15.12.2006 15:49.

Дата: 18 December, 2006 14:17

mimi_9, искам да те попитам как се справяте с талесимята? И от кой вид таласемия имате?
Благодаря

Нали ви казах, че все пак доброто ще възтържествува! А, нали разбрахте, че Сашка Берданкова е най-големият боклук
Моля приятелките на Бумбашка Берданкова да и напомнят, че интернет пространството е свободно и аз мога да пиша каквото искам по неин адрес.
А Хари Потър 5 бил направен в нейна чест, да го изгледа и да види продължението на историята и.

Редактирано 1 пъти последният път 20.12.2006 16:06.

Дата: 27 December, 2006 15:02

bebekiko Написал:
-------------------------------------------------------
> mimi_9, искам да те попитам как се справяте с
> талесимята? И от кой вид таласемия имате?
> Благодаря
>
>
>
>
>
>
>
>
>
> Редактирано 1 пъти последният път 20.12.2006
> 16:06.

Zdrasti, ami s s talasemiata za sega ni6to ne predpriemame, osven 4e kogato mnogo my padne hemoglobina piem folieva kiselina i toi se normalizira.O6te ne sme pravili elektroforeza na eretrociti, no po morfologiata i natrivkite e 99% s talasemia, a niama kak da nee tuikato mujut mi sestra my, ba6ta my babata na mujut mi vsi4ki sa taka, 4e za sega ni6to po su6tesveno, kazvat 4e po lo6o bilo pri momi4etata tuikato, pri tiah hemoglobinat pove4e padul.Ami da ti kaja za vidut ne sum mnogo sigyrna ot koi e , no mislia 4e e ot na nai-bezobidnia ako moga taka da go nareka!Vie da ne bi da ste s talasemia?

Дата: 27 December, 2006 17:23

не сме с таласемия, но в отделението на Кико е пълно с такива дечица и понеже, виждам, че и те доста се мъчат та за това те попитах.
Дано нямате сериозен проблем.

Дата: 28 December, 2006 11:10

Еми за щастие, нито мъжът ми нито другите от фамилията имат проблеми с таласенията, то зависили и от самият вид и още много неща, абе дано да нямаме проблеми!

Изпратено: kleopatraa (IP регистриран)
Дата: 15 January, 2007 00:08

Здравейте и от мен ! В тази тема пиша за първи път,но някой от вас познавам по никове smiling smiley
Моят син е с агенеза на ляв тестис.

Моля ви ако има майки с подобен проблем нека да си кажат мнението,особено ако децата са по-големи вече.....

Редактирано 1 пъти последният път 01.12.2007 20:54.

Дата: 15 January, 2007 00:11

..........

Редактирано 1 пъти последният път 01.12.2007 20:55.

Изпратено: kristian (IP регистриран)
Дата: 16 January, 2007 10:33

Само мога да кажа"Ужас и безумие".
Да се представим-синът ми Кристиян,на 2г и половина,е с междупредсърден дефект секундум тип със значим ляво-десен шънт.На бълтарски звучи като неизградена стена м/у двете камери,при което кръвта се смесва,на сърцето му трябва 3 пъти повече енергия за работа.Често боледуваме от бронхити,пневмонии,кашлици,бронхоспазъм.Много е слабичък,но засега не изостава в псих. си развитие.
ходихме в Трета градска-не съм доволна.През ноември бяхме в Св.Екатерина при д-р Кратунков и д-р Лалев.Изключително внимателни към детето и мен,готови да обяснават всичко,говорихме за възможностите за лечение,за плюсове и минуси,за рисковете.През февруари отново сме при тях,а септември на операция.
Ще пусна тема за абсурдите на които станах свидетел при нашата лична лекарка и на здравната ни каса,но сега трябва да свършвам.Ако има дечица с нашия проблем,пишете ми.
приятен ден!Целувки на дребосъците!!!

Изпратено: Didry (IP регистриран)
Дата: 18 January, 2007 23:34

kleopatraa, kristian,

не мога с нищо да ви помогна, искам само да ви изкажа сърдечното си съчувствие за трудностите и да ви пожелая много късмет и успехи от тук нататък!

Изпратено: kristian (IP регистриран)
Дата: 19 January, 2007 00:01

Благодаря,скъпа.Всяка нощ си поплаквам и си скубя косите и се раздирам от болка за моето момченце.Но после се стягам и караме напред,защото в нашия случай има оправия.И като си поседя в Биберончето се поядосвам,посмея се и ми е по-добре!Прегръщам ви и ви желая сили!

Дата: 19 January, 2007 23:24

Аз също не съм се отчаяла....има оправия .....Докторът ми каза " не се притеснявай ..след като излезе от пубертет се прави една операция и се слага изкуствен силиконов тестис за да няма видима разлика.....Това е относно моите притеснения да не му се отрази психически.Но от друга страна трябва много да се внимава да не се повреди другият тестис защото тогава става неспасяемо.Трябва детето да не спортува рискови спортове като-футбол.колоездене и т.н.А само като се сетя ,че като го попиташ какъв иска да стане като порасне голям ,първото му желание е че ще става ФУтболист......и ми става тъжно някак си....Пък знам ли до след 10 години медицината може да напредне страшно много и да има някакво решение.Иначе Митко си е едно много умно,здраво и сладко момченце smiling smiley та дори и послушно kiss

Редактирано 1 пъти последният път 01.12.2007 20:56.

Изпратено: sipipi (IP регистриран)
Дата: 16 March, 2007 00:38

Zdraveite na vsicki silni mai4eta i kakto pisheshe v edin razkaz tuk v kluba-Privet na vsicki smeeshti se po mnogo i dostatacno egoisti za da se spraviat s problema.
Az sam samo ot niakolko dena pri vas i ...mi e mnogo hubavo.Moiata dastericka e na 2godinki i e s diagnoza fibula aplazia. S 4 prastceta na ednoto krace i pocti bez ednata (slava bogu po-tankata) kost na podbedricata.Karah si savsem normalna bremennost i nisto nepodozirasta sled razdaneto predi da mi ia donesat mi saobstiha ce i ima nesto ,lipsva i edno prastce i moze bi oste nesto ne e kakto triabva .Ama kakvo, kazva li ti niakoi.Sled hiliadi konsultacii nervi salzi ,telefonni obazdania i kakvo li oste ne biahme gore dolu naiasno.Niama da obiasniavam ce cuhme nai-razlicni versii i staslivoto sabitie koeto biahme cakali s takova netarpenie se prevarna v niakakav koshmar na iave.Imahme kasmeta ce imame priateli v Germania i te strashno mnogo pomognaha.Tam d-ra postavi OFICIALNO diagnozata i...ot tuk natatak ni predstoiat oste 14 godini po makite kato prez po-goliamata cast ot vremeto ili prez cialoto vreme ste bade sas shina na kraceto.Samo spi bez neia.No nie i na tova sme dovolni,zastoto tia e absoliutno normalna i zdrava vav vsiako edno drugo otnoshenie-napravo me e strah da go kaza.Pu pu pu .Ami tova e v obsti linii,100% sam propusnala mnogo nesta no...kak da vi opisha dve godini ot givota si v niakolko izrecenia.

P.S. Pozelavam na vsiaka edna ot vas nai-neobhodimoto-zdrave ,zdrave i pak zdrave

Страници:  1234567>>
Страница:1 от 7

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.