Различните деца : © Български Бебе Център
Страници:  <<1234567>>
Страница:5 от 7
Re: Мъката може да се сподели, така става по-лесно поносима pregradka
Изпратено: beibifeis (IP регистриран)
Дата: 31 May, 2007 03:06

я,да питам...може ли да ми опишете пристъп при астма/каква кашлица се чува,какво става с астматика по време на пристъп,хрипове или друго,температура?/

Изпратено: Dora2 (IP регистриран)
Дата: 31 May, 2007 09:31

Бори астматичния пристъп при нас протича по следния начин:
затруднено дишане, със силно свирене и клокочене в дробовете ( като кипяща вода), кашляне с позиви за повръщане, дишането е коремно ( издува се само коремчето), появява се така наречения тираж - вдлъбване над гръдната кост. Често вдига и темп. но може и да няма.

Клубни правила
Правила за подписите
"Детето, чието развитие е усложнено от дефект е не по-малко развито от неговия нормален връстник.То е същото дете, но по друг начин развито" Л.С.Виготски
Да бъдем толерантни към различните деца. Да научим децата си на толерантност.
На небето звездичка вечно ще грее и сладката Ная, с усмивка на нея ще се люлее. Почивай в мир, мило детенце.

Изпратено: Didry (IP регистриран)
Дата: 31 May, 2007 10:18

При нас пристъпите могат и да нямат всички симптоми описани от Дорето (всъщност май нямаме толкова тежък пристъп, че да се появи описаната вдлъбнатина).
Но се започва с честа кашлица, която се задълбочава и зачестява. Затруднено дишане и кашлицата стига такава честота, че сякаш няма как да си поеме дъх от нея. Последното е неминуемо съпроводено от свирене и хъркане на дробовете (щом е астма пристъп кашлица дробовете непременно му хъркат или свирят. Чува се като си сложиш ухото на гърдичките му, ако е лек пристъпа, а ако е по-тежък и от разстояние). При единия пристъп кашлицата не беше толкова интензивна, но дорбовете свиреха, а Пламен започна да се отпуска в ръцете на баща си.

Дата: 4 June, 2007 15:56

Да се оплача и аз. sad smiley
Бяхме започнали да захранваме Пламен с козе сирене. В началото тръгна добре. Даже не направи никаква реакция. Много се зарадвахме с баща му, че ще потръгне, ще започне малко по малко да си хапва млекце и ще мога да съм спокойна като реша да го отбивам, че ще има откъде организма му да си набавя калции, белтъчини и др. такива...
Но последните два пъти започна да прави реакции: кашлица, която се задълбочава, но след зиртек отминава. Сега в неделя такава фиеста спретна, че чак успя да ма уплаши! Друг път само кашля, киха и след зиртек-а минава. Сега чак не можеше въздух да си поеме, започна да вика даже сякаш нещо го болеше. Никога до сега не беше чак викало детето от дискомфорт!
За щастие пак се размина! Продължи повече време, боля го май, трудно дишаше, изтощи се, но после се успокои и даже добре се наигра с братовчедка си, но аз вече няма да посмея да му дам сирене. Сега ще искам от личната направление за алерголог и ще се чудя пак какво да правя...

Дата: 5 June, 2007 09:41

ЕЙ, че неприятноsad smiley Дидри, а от къде го вземате това козе сирене ( извинявай, ако си казвала по-рано, но не помня )?
Защото по магазините това което се предлага съм почти 100% убедене, че е смесено с краве. Имам позната, чието детенце беше с млечна алергия и от козето ставаше също зле. Трябва да я попитам, защото те май бяха изследвали някъде сиренето ( купешко ) и им бяха казали, че в него има и краве.
За алерголога - давай смело. Дано да ви даде малко повече идеи и съвети. detelina

Клубни правила
Правила за подписите
"Детето, чието развитие е усложнено от дефект е не по-малко развито от неговия нормален връстник.То е същото дете, но по друг начин развито" Л.С.Виготски
На небето звездичка вечно ще грее и сладката Ная, с усмивка на нея ще се люлее. Почивай в мир, мило детенце.

Дата: 5 June, 2007 10:07

Доре, домашно е сиренцето! Нали сме близо при майка ми сега и тя го взима от роднини. sad smiley

Дата: 5 June, 2007 14:10

Евито ми е с херпангинаsad smiley нещо много често взе да ги прави тия ангиниsad smiley пак ще има борба да мажем гърлото със сода, но много помага това нещо.
Лежинка си в хола с високата темп. и си гледа детско, милата.
Мале, само се моля Хрисито да не направи спазъм от гадните сополи, които рукнаха.
Дидри, вие Сингулера как го давате? Защото ни изписаха, на гранули, но го няма никъде и се наложи да вземем на таблетки, които са за дъвчене. А тя още не може да сдъвче и ще трябва да ги стривам. а после как? - да ги смесвам с малко пудра захар ли? във водичка ли? пише вечер преди лягане, ама след или преди хранене?
Ох, нямам си идея вече.

Клубни правила
Правила за подписите

Дата: 5 June, 2007 14:54

Доре,
аз имам излишни прахчета Сингюлер! А сега ще ни изпишат и нова доза! Дай адрес и ще ти изпратя още утре сутрин 10тина например! Прати го на лични.
Ние даваме прахчетата като намалихме дозата на половин прахче и пак ни действа. Това по съвет на Birdie. Тъкмо се чудех как хем да си взимаме лекарството, хем да не муфтим здравната каса и щях да пускам отделно тема за сингюлера.

Редактирано 1 пъти последният път 05.06.2007 14:58.

Изпратено: orxidea1 (IP регистриран)
Дата: 6 June, 2007 10:23

Didry,а тези вашите роднини да не би да смесват и те млякото?Нали знаеш всеки си гледа той да е по-добре..Направо като ви чета момичета косата ми се изправя.Моята хубавица и тя се обрива вече 2 месец/ама хем обрив хем и като на друго ми прилича/.Дойдоха ни и мед.карти от тукашната застраховка.Така че скоро ще ходя да пробвам лекарите тук,а после ще разказвам.След това и на сърдечен ще трябва да ходим на контролен преглед.И като ги гледам тук запазваш си час за след..."100"години...но поне на децата всичко е безплатно.Хайде лек ден от мен!

[img][/img]

Дата: 6 June, 2007 10:33

Ами казаха, че чисто било млякото, нямало примеси с краве мляко...

Изпратено: kristian (IP регистриран)
Дата: 6 June, 2007 13:54

Ох,Мери,какво става с Пламчо?Много се надявам да се оправя бързо.
Доре,а твоите хубавици как са?
Кристиян свърши антибиотика,но от време на време кашля.Сега давам проспан,но ако до четвъртък продължава,ще почваме пак Зиртек.Докторът се съмнява да не е алергия към разни пухчета,цъфтежи и липи.

Дата: 7 June, 2007 09:39

Дидри, какъв ви е имуностимулатора?

Клубни правила
Правила за подписите

Дата: 7 June, 2007 10:00

Ribomunil

Изпратено: beibifeis (IP регистриран)
Дата: 19 June, 2007 00:00

леле,момичета,колко сте силни!целувам и вас и дечицата!
а,бърди и аз го чета,но все още не намирам смелост да му пиша.честно-не знам какво да мисля за него.

Изпратено: irinq (IP регистриран)
Дата: 19 June, 2007 01:13

Дидри, доколкото съм чувала,не е задължително калцият да се усвоява само от мляко и млечни продуки.Даже доктор Емилова твърди,че млякото и млечните продукти отнемат от калция на организма..Ако е така то може би от плодове ,зеленчуци и ядки детето ще може да приема достатъчно без да се притесняваш.

[www.youtube.com]
[www.dveri.bg]

Дата: 19 June, 2007 10:03

irinq,
повечето ядки са също силен алерген. А моят мъник отказва да яде плодове с изключение на банани... И изобщо трудна работа... За това мисля да отидем при алерголог, та да ни даде някаква система на хранене, ако може...

Дата: 30 July, 2007 20:05

На мен ми е много мъчно днескаsad smiley скарах се с майка си. Казах й, че винаги ме критикува, че вечно не е доволна от мен. Тя пък ми каза, че по-мръсна и разхвърляна къща не била виждалаsad smiley толкова ме засегна plach защото няма ден, в който да не мина с парцала пода, и да не измия чиниите. Обикновено даже по 3 пъти мия чинии и чаши.
Бях на зъболекар днес и като се замисля, това е единственото ми излизане сама без децата от месеци насам. И се наслаждавах на самотата сиsmiling smiley и влезнах в един магазин за шоколади и си избирах шоколад скъп и хубав 15минути, и разбира се майка ми не пропусна да ми звънне да ми каже, че Хриси плаче, да отбележи, колко е отслабнала, как нищо не яде и т.н. т.е. да ме върне към реалността, така че да не мога да се насладя напълно.
Толкова е изморително всичко това, а тя не го отчита, а ако й го кажа, веднага ме скастря, че това си е бил моя избор, аз съм си избрала този път и едва ли да не се оплаквам. Как ли пък не се сеща да ме подкрепи поне с някоя утешителна думичка. Колко ли скъпа ще бъде за нея?!sad smiley
Ох... и Хрисито ми е пак с разтройство вече три денаsad smiley наистина нищичко не яде, и много е заслабналаsad smiley кръвните изследвания пак не са добри и ще се наложи да пие желязо, след като се оправи от корема. Тотално се скапах психически отновоsad smiley
И мъжът ми с неговите постоянни болести, връща се скапан от работа и ляга или се затваря на компютъра. Вече ми е много, много мъчно...
Добре, че сте виеsmiling smiley

Клубни правила
Правила за подписите

Изпратено: inkata (IP регистриран)
Дата: 31 July, 2007 09:46

Дориии,пращам ти една pregradka

Дата: 31 July, 2007 11:01

Доренце, много съжалявам, че ти е толкова тежко!
Наистина е трудно да се справя човек с деца, но когато не намери подкрепа в най-близките си става още по-сложно!
Не се давай Доренце! Ние сме с теб! Знаем колко е трудно, а знаем и че ти си една много добра майка!
Прегръщам те и те целувам! Пожелавам ти бързо да се оправи Хрисито! Не откриха ли причината за това разстройство? Какво казват изследванията и лекарите?
Още веднъж те прегръщам! Не се давай! Сигурна съм, че ще се справиш, не позволявай на никого да ти внушава, че не е така! kiss pregradka heart smiley

Изпратено: Atzilar (IP регистриран)
Дата: 31 July, 2007 11:24

Доренце, имаш една голяма прегръдка и от мен pregradka . Не се ядосвай и натъжавай.Гледай си дечицата и когато можеш избягай за 15 минутки пак. И ти имаш нужда от време само за себе си. А приказките на майка ти от едното ухо в другото. Да не се налага да ти снимам моята къща да ти пращам снимки! ezik

Lilypie Kids birthday Ticker Lilypie Kids birthday Ticker Lilypie Fourth Birthday tickers

Страници:  <<1234567>>
Страница:5 от 7

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.