Различните деца : © Български Бебе Център
Страници:  12>>
Страница:1 от 2
fibula aplazia
Изпратено: sipipi (IP регистриран)
Дата: 15 March, 2007 01:25

Искам първо да благодаря на всички които са ми отговорили или прочели думите ми.
Фибула аплазия е...Как да започна ???
Това се получава по време на бременността независимо от никакви причини и от никого.Просто малшанс за детето и за родителите.Много рядко е срещано но, в същото време достатъчно често за да има много такива деца .Доктрите в повечето случаи не могат да го видят преди да се роди детето(даже казват че не се виждало).По някои време от бременността пъпната връв се осуква около някои от крайниците или на друго място от тялото но,се осуква така че спира развитието на това място.Това се случва за не повече от час или два и остава за цял живот.Има деца които са с много тежки увреждания-примерно изобщо не се развива ръчичка ,или нямат крачета ,а може и на двете места да има поражения или нещо още по-лошо.Ние сме в някакъв по-лек вариант(ако изобщо може да се нарече така) Засегнато е едното краче от коляното надолу ,нямаме пето пръстче и едната кост(фибулата) не ни е добре развита.Поради тази причина крачето не расте наравно с другото.Във всичко това хубавото е че на около 16годишна възраст ще приключим с леченито и ще сложим ТОЧКА.Но дотогава ни предстоят още две или три операции(една вече минахме като беше на 9месеца).Другото хубаво е че намерихме страхотна клиника в Германия град Ашау (казват най-добрата в Европа специализирана детска ортопедична клиника).Сега сме с шина и ние като Данко няма да я свалим преди 16 -тата година.По същия начин ще ги сменяме при растежа на детето.Горе долу е това.Надявам се да не съм била мнoгoсловна
P.С. Благодаря ви отново и ще продължавам да ви пиша и да чета всичко защото наситина намирам утеха.

Редактирано 2 пъти последният път 15.03.2007 01:40.

Re: fibula aplazia
Дата: 15 March, 2007 01:49

Pak sam az s edno dopalnenie.
Pravili sme kakvi li ne izsledvania vkliucitelno i geneticni za da sme na 100% sigurni nezavisimo ce ni postaviha diagnozata.Ei taka za nashe uspokoenie.
Fibula aplazia ne e nasledstveno i ne e zarazno ili nesto takova.V celia sviat ima edin edinstven slucai v koito zena ima takav problem i s dvete si bremennosti.Neznam koe ot decata kade e bilo zasegnato no ...fakt e ce idvete sa bili s problem.Sasto taka polezn ainfo e ce decata s takiva problemi si imat savsem normalni bebenca.

Изпратено: Baby (IP регистриран)
Дата: 15 March, 2007 08:01

Ох, думи нямам за да опиша каква буца заседна в душата ми, след прочетеното. Желая ти сили и вяра!

Администратор

Дата: 15 March, 2007 10:52

Blagodaria ti.

Изпратено: mimi_9 (IP регистриран)
Дата: 15 March, 2007 12:30

оооооооооооооооо много тъжно ми стана и това е много полезно, което си го написала.много съжалявам, че се налага да изживеете всичко това.Надявам се мъничето рано или късно да е добре.Успех и много кураж!

[www.jivotno.com]

Понякога животът те подлага на изпит,
преди да си имал възможност да си научиш урока.

Изпратено: oli (IP регистриран)
Дата: 15 March, 2007 13:06

Нямам думи за това,което преживявате.Дълго време ще се борите и двамата,но съм сигурна,че наистина един ден ще сложите точка.
Най-искрени прегръдки за детето от мен и много сили ти пожелавам на теб!

Изпратено: Didry (IP регистриран)
Дата: 15 March, 2007 18:28

I az vi pojelawam mnogo sili na cialoto semeistwo: i na teb i na syprugyt ti i na malkiq geroi! Iskreno vi jelaq da se oprawite okon4atelno s tozi problem i skoro sled swalqneto na shinata detence da zabrawi kakwo e bilo (dano towa e wyzmojno da se zabrawi)! kiss

Дата: 15 March, 2007 19:19

Blagodaria vi za podkrepata.
Pocti sam sigurna ce tia niama da pomni parvata operacia i sega vtorata koiato ni predstoi tazi godina(ste utocnim tocno koga iuni mesec kato otidem na pregled i popravka na shina)No sledvastite edna ili dve niama kak da ne pomni.
Parvata operacia beshe lesna -osvobodiha ahilesovoto suhozilie no , sega tazi s odalzavaneto kazvat e slozna.Sled operaciata se ocertava da stoi okolo 5 ili 6 meseca sas specialno prisposoblenie na kraceto ne mu znam imeto.Tova sa edni diskove okolo kraka ot koito izlizat tanki shishove zabiti v kosta.I prez 3 ili 4 dena se pridvizvat po milimetar,i taka leka poleka kostta se odalzava i kalcira.No vsicko e strogo individualno.Tova e samo principa.
I pak ste pomolia AKO NIAKOI IMA POZNAT PREZIVIAL TAKAVA OPERACIA NEKA SE SVARZE S MEN.Bih iskala da bada podgotvena kakvo me caka,makar ce na teoria gore dolu sam naiasno.

Изпратено: cweti (IP регистриран)
Дата: 15 March, 2007 20:53

pregradka Дълъг и труден път ви предстои, но ще се справите, сигурна съм! Желая ви много сили и кураж! detelina

*****************************************************************************************************************************************

Изпратено: ravena (IP регистриран)
Дата: 24 March, 2007 23:34

Миличка, поздравявам те за куража ти и силата ти да излезеш от депресията и да потърсиш общуване. Не бях чувала за това увреждане, но тъй като се интересувам от всичко, свързано с децата, ти благодаря, че ни предостави тази болезнена за вашето семейство информация.
Пожелавам ти един ден, когато подрусваш внуче на коляното си, въобще да не си спомняш за тези така тежки години.
detelina pregradka

Дата: 25 March, 2007 01:20

О-о-о ,благодаря ти много. smiling smiley Дано да сме живи и здрави за да си дудндуркаме внучетата и пак тук в този биберон да си споделяме радости и тревоги, но вече БАБЕШКИ

Изпратено: Penelope (IP регистриран)
Дата: 26 March, 2007 00:14

Миличка, ще се моля ТОЧКАТА да я сложите и по-рано! Вярвай, че всичко ще се оправи и ще забравите за това, което преживявате в момента!
Много сили и много късмет ви желая!

Изпратено: beibifeis (IP регистриран)
Дата: 26 March, 2007 02:58

аз вярвам във вашите сили.ще преборите проблема!
желая ви успех!!! detelina

Изпратено: kristian (IP регистриран)
Дата: 27 March, 2007 15:12

Хубавото е все пак,че има начин да се реши проблема.Не проумявам защо трябва да има болни дечица?!Прегръщам ви ссилно и вярвам,че един ден всичко това ще е само спомен за вас.

Дата: 27 March, 2007 15:42

За пореден пьт ви благодаря от сьрце

Изпратено: crazia (IP регистриран)
Дата: 7 April, 2007 16:22

Baby Написал:
-------------------------------------------------------
> Ох, думи нямам за да опиша каква буца заседна в
> душата ми, след прочетеното. Желая ти сили и вяра!
>
>

uteha

--------------************************--------------------------*********************–––––––––––––––––––––––––––––––––––
Всъшност ,НИКОГА ,не съм била дискриминирана ,не съм била и толерирана . Пука ми ,свят- шарен ,хора- всякакви , никой никога по никакъв начин не ми е пречил да казвам каквото мисля и да отстоявам правото си на мнение! Нямам нужда от ПОЧИВКА ,на правото да имам чувство за хумор и това да изказвам нещата в прав текст ! Такава съм и щедро прощавам на всички които не ме харесват smqh
за това ще добавя " дарувам с това с което ме даруват "
за едни има санкции ,а други ще са бели и добри ......Уви...
Мисли преди да говориш,че после пак ще плачеш!
Куха Лейка съм и напоследък се усвиних но аз и Не искам да съм френска мацка!

Изпратено: delina (IP регистриран)
Дата: 16 April, 2007 15:26

кураж мила detelina

Изпратено: nioon (IP регистриран)
Дата: 30 September, 2007 13:37

здравей искрено се надявам да се оправите и всички операции които ви предстоят да минат успешно и безболезнено.Имайте много сили и кураж защото ще са ви нужни.Искам обаче да те попитам ако може да ми дадеш някакви координати на тази клиника в Германия защото наши много близки приятели имат проблем с детенце и понеже нямат интернет ме помолиха ако мога да разбера нещо за тази клиника в Германия.техният бебешорко сега е мьничьк но и те като родители искат да направят всичко вьзможно детенце да се оправи и ще пробват всякакви варианти.затова те моля напиши нещо за тази клиника или ако може да направиме някаква врьзка с тебе за да им помогнеме и на тях скаквото можеме.предварително ти БЛАГОДАРЯ.

Изпратено: lival2 (IP регистриран)
Дата: 30 September, 2007 18:49

uteha

Изпратено: evi (IP регистриран)
Дата: 10 October, 2007 13:15

много кураж и сили и от мен detelina

Lilypie 4th Birthday Ticker

Страници:  12>>
Страница:1 от 2

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.