Различните деца : © Български Бебе Център
Страници:  <<12345>>
Страница:4 от 5
Re: Govora na decata!!!!!!!!!!!
Изпратено: Didry (IP регистриран)
Дата: 3 April, 2008 10:01

Веси, поздравления с напредъка с говоренето! Да са ти много здрави дечицата! Че покрай другите проблеми болестите само допълнително ни изтощават и нас и тях!

Изпратено: veska (IP регистриран)
Дата: 3 April, 2008 20:17

Zdraveite, onzi den vav centara koito pose6tava Ceci idvaha i napraviha klip4e za decata Autisti mojete da go vidite na adres Zdrave.net Kogato vlezete tam nai otdolo pi6e video natisnete i gledaite ,tam 6te vidite i Ceci toi obikaly edni flag4eta.Nadiavam se kazanoto ot Mirena suzdatelkata na asociaciata da vi bude ot polza.

Ето го клипчето:
[www.zdrave.net]

TOVA E ILIA RODEN NA 10.08.2011a tova sa Ceci i Tonkata

Редактирано 1 пъти последният път 04.04.2008 10:10.

Изпратено: delina (IP регистриран)
Дата: 3 April, 2008 22:26

Веси, искам да знам подробности около това как, къде и кога ви поставиха диагнозата. Какви изследвания правихте?

Дата: 4 April, 2008 00:15

Ceci be6e na 2 godinki ,kogato razbrah 4e ne6to ne e kakto trybva togava vzeh napravlenie ot jipito i tia me prati vav Aleksandrovska bolnica,purvoto koeto me popitaha be6e isledvane za sluha dali sme pravili, da pravihme tova be6e purvoto mu isledva.Rezoltatat be6e polojitelen.Pravili sme i EKG su6to vav norma za informacia tova e pregled na vseki mozak po otdelno isledvaneto ni e super.Sega slu4aino kogato se vijdame sas mnogo maiki vav centarai si govorime i te kazvat ,4e sa pravili vav Aleksandrovska bolnica za men za sega tia e nai dobrata.

Изпратено: delina (IP регистриран)
Дата: 4 April, 2008 08:02

Веси, много ти благодаря за инфото. А Цеци е много красиво дете, да го нацелуваш от мен!
На нас ни предстоят същите изследвания. Сега ходим на логопед и психолог, те още не ни казват нищо. Искам също да те питам даваш ли някакви медикаменти на Цеци?

Изпратено: Dora2 (IP регистриран)
Дата: 4 April, 2008 10:11

Веси, много е сладък малкия ти принц. Да ти е много здравичък. detelina

Клубни правила
Правила за подписите
"Детето, чието развитие е усложнено от дефект е не по-малко развито от неговия нормален връстник.То е същото дете, но по друг начин развито" Л.С.Виготски
Да бъдем толерантни към различните деца. Да научим децата си на толерантност.
На небето звездичка вечно ще грее и сладката Ная, с усмивка на нея ще се люлее. Почивай в мир, мило детенце.

Изпратено: El_diva (IP регистриран)
Дата: 7 April, 2008 10:25

Здравейте, пак д асе разпиша. Заекването го има, макар и по-слабо. Новото е, че започна пак да се напишква нощем (на почти 3 г, а без памперс от 2г). Спи по 12 часа нощем, защото не спи следобед (свекърва ми не може да го приспи дори и да е станал ранп сутринта). Преди нямаше проблем, издържаше 12 часа, а сега започна да се напишква след 7-10 час. Утре ще ходим на консултация, да искам ли някакви направления и за какво? Странно ми се вижда комбинация от заекване + нощно напикаване

Изпратено: mimi_9 (IP регистриран)
Дата: 16 April, 2008 09:23

El_diva заекване съчетано с нощно напикаване на мен лично ми говорят за някакъв стрес, той ходи ли на градина, нещо ново да се е случвало, най-вероятно може да е преживял нещо стресиращо за него и това да е причината.

[www.jivotno.com]

Понякога животът те подлага на изпит,
преди да си имал възможност да си научиш урока.

Редактирано 1 пъти последният път 27.04.2008 23:30.

Дата: 16 April, 2008 09:27

Веска къде се намира този център, клипчето е страхотно, малкия е много сладък.

[www.jivotno.com]

Изпратено: Didry (IP регистриран)
Дата: 16 April, 2008 09:28

Мими, а ти къде се загуби и защо не пишеш в чат темичката ни?! Липсваш ми!

Дата: 27 April, 2008 00:10

Mimi centara se namira na Ctamboliiski 168

Изпратено: kiwito (IP регистриран)
Дата: 21 May, 2008 16:34

С проблем с говора отидох при невролог.Освен това липса на контакт с очи с 3 годишното ми дете,но в основата имахме Епилепсия.Очаквах след спиране на лекарството всичко да тръгне по вода,но не стана.Относно говора ми казаха,че до 4г.няма проблем,но описвам и подробностите да си отсееш нужната информация.Имахме прохождане на 1г.4м.,нямаше среща на погледите ни,типично за аутизма,сякаш в собствен свят беше,не ме забелязва като я извикам по име седнала до нея да си играем,най-много да ми хвърли бегъл поглед,инструкции не изпълняваше,не разбира какво искам от нея,като иска нещо казва ъ-ъ-ъ на 3г.,после почна да застава до масата примерно до шишето с вода пресяга се и пак ъ-ъ-ъ на сока казваше "окче",на 3г. сякаш имах дете на 1г.,а отделно имам и бебе,което тогава беше на 6м.,пак с Епилепсия.Точна информация,наблюдения и майчински инстинкт от майката и знанията и опита от невролога смятам са печеливша комбинация.

Дата: 5 June, 2008 21:48

kiwito не мисля, че невролога е специялиста, който може да оправи говора на децата.

[www.jivotno.com]

Изпратено: kiwito (IP регистриран)
Дата: 8 June, 2008 01:12

Проблема не винаги се вижда на повърхността.Да,невролога не решава проблема с говора,но както бях писала имахме и неврологичен проблем,който при нас беше причина за липсата на говор и другите съпътстващи притеснения.В момента работим с психолог,невролингвист,логопед-това е 1 човек,но има връзка между невролога и психолога,защото проблема е свързан.

Изпратено: gerry86 (IP регистриран)
Дата: 26 October, 2008 19:12

vese,ti znae6 4e ima prekaleno mnogo hora koito te obi4at i stradat zaedno s teb,no ne zabravqi 4e na dobrite hora gospod im pomaga a ti si ot tqh i znai 4e rano ili kasno 4e bade6 mnogo 6tastliva za6tototo Ceci 6te se opravi.Celuvki

Дата: 26 October, 2008 19:19

Vese, ti znae6 4e ima dostata4no hora koito te obi4at i stradat sas teb i znai 4e gospod pomaga na dobrite hora a ti si ot tqh i 4e edin den 6te bade6 mnogo 6tastliva za6toto Ceci 6te se opravi.Nie vsi4ki sme sas teb.Celuvki.

Редактирано 1 пъти последният път 28.10.2008 12:47.

Дата: 28 October, 2008 21:53

Geri mila mersi za podkrepata blagodaria i az na gospod 4e me sre6na sas teb obi4am vi mnogo celuvki na NENI kaji i 4e kumata mnogo ia obi4ka!

Дата: 29 October, 2008 11:25

dobre 6t e i predam i ti badi optimist

Дата: 31 October, 2008 11:02

[url=http://www.kukuzya.ru/][img]

[url=http://www.picvalley.net/v.php?p=u/849/1574121317.JPG]

eto ti Veselinke

Редактирано 2 пъти последният път 31.10.2008 11:04.

Дата: 31 October, 2008 13:44

bravo !!!Az znam 4e si opravna

Страници:  <<12345>>
Страница:4 от 5

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.