Различните деца : © Български Бебе Център
Ден на децата с проблема Аутизам!
Изпратено: veska (IP регистриран)
Дата: 2 April, 2008 23:53

Незнам,дали знаете но днес е ден на хората Аутисти.Затова реших да озаглавя темата така .Незнам какжо да кажа затова няма думи то просто го има и още засъжаление не е установено на какво се дължи.Знам само,че ние родителите на деца спроблеми от тази свера трябва да сме много силни ,за да помагаме на нашите деца.

TOVA E ILIA RODEN NA 10.08.2011a tova sa Ceci i Tonkata

Re: Ден на децата с проблема Аутизам!
Изпратено: Didry (IP регистриран)
Дата: 3 April, 2008 09:59

Веси, имам приятелка с детенце с диагноза аутизъм и имам представа колко и е тежко! А най-лошото е, че много родители на дечица, които нямат този проблем и не са се сблъскали с него често подхождат обвинително, намекват, че детето е зле възпитано или просто се стараят да стоят настрана сякаш е нещо заразно...
Не е лесно на родителите в тази наша държава, където толерантността е много рядко срещана!
Пожелавам на всички родители с такива дечица по-малко поводи за тревоги и тъга, а дечицата да успеят колкото е възможно повече да преодолеят положението и да се впишат в обществото!
На всички ни желая повече толерантност!

Изпратено: Tania Grab (IP регистриран)
Дата: 3 April, 2008 16:08

Някой знае ли каква е статистиката за България?

Изпратено: delina (IP регистриран)
Дата: 3 April, 2008 22:29

Някъде четох, че 6 на 10000 деца, са с аутизъм.
Веси, много силно те прегръщам, моето дете също не говори и вървим по вашите стъпки.

Дата: 4 April, 2008 11:21

Делинче, това, че дечко не говори не значи задължително аутизъм!
Ако има контакт с теб през поглед, изпълнява команди (при желание, не винаги да прави каквото му се каже, защото това май никое дете не го прави) и се заиграва с теб, успявате да се разбирате взаимно та дори и със знаци вероятността да е аутизъм намалява.
Аз някъде имам координати на едно момиче, което предлагаше някакви тестове за аутизъм и мога да ги дам на този, който се интересува. Ако има такива: пишете ми на лични.

Изпратено: ralitsa (IP регистриран)
Дата: 11 April, 2008 02:26

В Америка говорят всеки ден за аутизам и статистиката е плашешта.Преди няколко години 1 на 1500 деца е родено с аутизам..а сега 1 на 100 децаsad smiley

Дата: 11 April, 2008 02:55

Страшното е, че не могат да открият причината. При повечето деца се проявява към годинка и половина, обикновено след поставянето на ваксината за шарките. Направо да го е страх човек да си ваксинира детето.

Дата: 11 April, 2008 09:11

Олеле, Таня!
Ние наскоро поставихме ваксина за шарките, направо настръхнах... Аз съм чела, че в Америка набеждават аспартама за силен причинител на аутизъм. Иначе наистина е трудно да се определят причини... sad smiley

Дата: 11 April, 2008 16:19

Да, много се говори за изкуствените подсладители напоследък, но нищо не се знае със сигурност. Тук хората пият много диетични напитки, те и в БГ нахлуха и трябва да се внимава. Мислеха, че е от живака, който слагаха във ваксините (май действа като презервант), но вече живак се слага само в противогрипната ваксина, а броят на децата с аутизъм продължава да расте... Дано скоро открият причината, че това е кошмар за родителите на тези дечица.

Изпратено: ralitsa (IP регистриран)
Дата: 11 April, 2008 20:53

аз мисля,4е ваксините и лекраствала са при4инатаsad smileyдокторите отри4ат...но аз сьм по склонна да вярвам на родителите..пьк родителите казват,4е след ваксини децата запо4ват да се променят..незнам дано го открият..но явно е голям проблем тук, няколко дена ,които и канал да пусна ,все говорят за товаsad smileyужас,дано скоро се открие лек за тази болест!

Изпратено: Dora2 (IP регистриран)
Дата: 13 April, 2008 15:47

Когато бях още студентка, и учих за аутизма, една от теориите беше, че причината може да е вътреутробно прекарана шизофрения. Нещо много, ама наистина много странно. Всеки случай, светът на този деца е също толкова прекрасен, колкото и на децата без този проблем. Просто ние трябва да се научим да влизаме в него и да бъдем с тях.
Понеже съм силно вярващ човек, не изключвам варянта тези дечица да са нещо специално пратено ни от Господа, за да се научим ние на нещо различно. Не мисля, че тези дечица страдат или нещо подобно. И те могат да бъдат щастливи, стига разбира се да сме заедно с тях.

Клубни правила
Правила за подписите
"Детето, чието развитие е усложнено от дефект е не по-малко развито от неговия нормален връстник.То е същото дете, но по друг начин развито" Л.С.Виготски
Да бъдем толерантни към различните деца. Да научим децата си на толерантност.
На небето звездичка вечно ще грее и сладката Ная, с усмивка на нея ще се люлее. Почивай в мир, мило детенце.

Дата: 14 April, 2008 11:40

Аз мисля, че броят на децата с аутизъм расте и защото стана "модерна" диагноза напоследък. В смисъл, че и преди го е имало, но просто не го наричахме така. Освен това сега родителите по-смело говорят за подобни проблеми! Преди беше "срамно" и сякаш всички мислеха, че явно родителите са с "некачествени гени". Нещо, което е крайно безумно и гадно!
Но подобно отношение и сега май се е запазило в по-старото поколение, като слушам свекърва ми какви ги ръсеше за дечицата от дома с увреждания и за някакво тяхно съседче!
Толкова сме бездушни и безсърдечни ние хората понякога, че чак се ужасявам!

Изпратено: mimi_9 (IP регистриран)
Дата: 16 April, 2008 09:38

Ами не съм много съгласна, че ваксината е причина за аутизма. Това са гени които се унаследяват, да има теория според която се счита, че е възможно една от причините за аутизма е имунизацията, която се прави още в родилното. Това е само в сферата на фипотезите и реално няма доказателства, които да го потвърдят или да го отхърлят напълно. От аутизъм по често засегнати са момчетата, но момичетата са по-тежко засегнати.

[www.jivotno.com]

Понякога животът те подлага на изпит,
преди да си имал възможност да си научиш урока.

Дата: 16 April, 2008 10:07

На моята приятелка момиченцето е с такава диагноза. Но май е малко по-лекичка форма... Казва, че диета без казеин им се отразява много добре. Посещават и логопед и имат напредък. Но детето по-скоро не е неконтактно и според мен наистина е по-лекичка форма. Много се надявам някак да го преодолее и да се "излекува"...

Изпратено: mimi_9 (IP регистриран)
Дата: 16 April, 2008 10:14

Дидри благодарение на рабоата на логопеда и психолога сдетето, то ще има напредък, но просто това е "заболяване", което за съжаление няма излекуване. Твоята приятелка мисля, че е запозната с факта, че детенцето през селия си живот ще е аутиз. Наистина в една лека форма и когато детенцето още в ранна вързст е гиагностицирано може да има много добър напредък, но винаги ще има някакъв дефицит.

[www.jivotno.com]

Понякога животът те подлага на изпит,
преди да си имал възможност да си научиш урока.

Изпратено: trai4ito (IP регистриран)
Дата: 16 December, 2008 20:50

kakvi sa tezi testove ako gi imate mojeli da ni gi dadete

Изпратено: darina029 (IP регистриран)
Дата: 15 September, 2011 15:45

zdraveite mn bix iskala da si korespondiram s roditeli na deca s aytizam tai kato i az sam maika na dete s aytizam koito jelae neka mi pi6e mn 6te se radvam na emeil darina029@abv.bg

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.