Различните деца : © Български Бебе Център
Страници:  <<1234>>
Страница:2 от 4
Re: Астма
Изпратено: Didry (IP регистриран)
Дата: 3 October, 2008 13:07

Благодаря Софи!
Днес ве4е сме по-добре. Дове4ера имаме още едно вливане на урбазон за последно...
Измъкнахме се от влизане в болница като повикахме сестра да идва в къщи. Иначе щяха да ни пратят в терапията твъдо. А там било пълно с деца и щяхме и още нещо да си лепнем! А това на Пламен със сигурност не е заразно, защото така и не се появи температура...

Изпратено: аленна (IP регистриран)
Дата: 3 October, 2008 14:49

Мариянка, аз съм сигурна, че този пристъп е от ТУБЕРКОЛИНА. Ти говори ли с хомеопатката? Какво обяснение ти даде тя? Някаква реакция е било. Трябваше да те предупреди докторицата и да ти каже какво да правиш. Ей, това много ме е яд на хомеопатите.

мама на две момченца, две врабченца

Дата: 3 October, 2008 20:37

Хомеопатката е извън града в момента! На това най-много ме е яд. Да беше казала: туберколина има такива и такива ефекти, по-добре да изчакаме. Защото скоро излизам в отпуск или просто няма да съм в града и няма да мога да ви помогна, ако се слу4и...

Изпратено: zoui (IP регистриран)
Дата: 4 October, 2008 18:15

Дидри мила много съжалявам,че сте стигнали до болница,стискам палци Плами да се оправи и дано хомеопатията ви помогне.Аз съм също съм "за" хомеопатията.

Дани-4г

Изпратено: Merinikc (IP регистриран)
Дата: 10 October, 2008 19:56

Много съжелявам че пак сте стигнали до болници,вашето и то край няма,много ми е мъчно и за вас че си напатихте
Тия нашите Пламенчета дано по-бързо ги израстат тия проблеми

Lilypie Kids Birthday tickers

Дата: 11 October, 2008 15:41

Оправи се Пламен вече. Ще стои още една седмица вкъщи за всеки случай и после сме на градина. Хомеопатията по-скоро не ни помогна на нас в случая...

Изпратено: Dora2 (IP регистриран)
Дата: 16 October, 2008 09:48

Айде, и Хрисито е пак със спазъмsad smiley от едни сополи и спазъмчето се активира. Ама, и аз като й спрях Сингулера, какво искам пъкsad smiley Всеки случай май предпочитам да се борим този път изцяло с хомеопатия. Само дето нямам никакво време почти да я заведа. Само през нощта й направих една инхалацийка с Вентолин, че да може да спи спокойно.
Уф, дано да го израстат това състояние дечицата ни.

Клубни правила
Правила за подписите
"Детето, чието развитие е усложнено от дефект е не по-малко развито от неговия нормален връстник.То е същото дете, но по друг начин развито" Л.С.Виготски
Да бъдем толерантни към различните деца. Да научим децата си на толерантност.
На небето звездичка вечно ще грее и сладката Ная, с усмивка на нея ще се люлее. Почивай в мир, мило детенце.

Дата: 16 October, 2008 10:02

Доре, успех в борбата ти пожелавам! И ние сме без сингюлер за сега, въпреки, че чак и флексотид ни доизписаха... Но сякаш Пламен се чувства добре и на своя глава с много страх съм ги спряла...
Отново ви пожелавам бързо оздравяване!

Изпратено: asti (IP регистриран)
Дата: 17 October, 2008 09:37

Момичета, понеже съм "нова" в тая тема, диагноза Астма с алергичен компонент ни сложиха през август, нямам представа на какъв етап сме. Тия лекарства, за които пишете, не са ми познати. Досега сме правили инхалации с Будиеър, миналата седмица лекарката изписа Вентолин, но само за три дни и Зодак. Но този път май нещата се насложиха с настинка, защото започнахме с антибиотик и АСС и всичко се нормализира. Скоро трябва да ходим и на алергичен тест, да видим каква е причината.
Дай, Боже, здраве на децата ни!

Дата: 17 October, 2008 09:45

Стели, в Александровска имат някакъв сравнително нов апарат за измерване работата на дробовете. Диагностицира астма и май давал и някакви резултати за евентуални причинители (така писаха по вестниците на времето). Поинтересувай се и намери някой лекар да ти даде направление за това! С този апарат със сигурност ще знаете дали е астма или нещо малко по-леко...
Успех в борбата!
А иначе на вас ви изписват малко по-различни лекарства, защото е малко по-голямо детето. Нашите са още доста малки и за тях голяма част от лекарствата не стават... И този апарат дори не може да ни помогне, 4е трябва поне на 4 годинки да е детенце!

Изпратено: Dora2 (IP регистриран)
Дата: 23 October, 2008 09:17

Asti, Вентолинчето си е спасяващо положението. Той е бронходилататор ( разширява бронхите), а Зодак е противоалергично лекарство. То обаче има много странични ефекти, прочети ги в листовката.
Ако детенце е с алергична астма ( каквато е в повечето случаи ) не е добре да приема много антибиотици. На Хриси специално всеки АБ, й докарва страшни пристъпи. И слава Богу, лекуваме се без такива smiling smiley

Клубни правила
Правила за подписите
"Детето, чието развитие е усложнено от дефект е не по-малко развито от неговия нормален връстник.То е същото дете, но по друг начин развито" Л.С.Виготски
Да бъдем толерантни към различните деца. Да научим децата си на толерантност.
На небето звездичка вечно ще грее и сладката Ная, с усмивка на нея ще се люлее. Почивай в мир, мило детенце.

Изпратено: Lida (IP регистриран)
Дата: 19 November, 2008 14:29

Здравейте момичета. И моят големият син е с такава диагноза. Вече един месец е на Сингюлер и Флексотид. Преди положението беше страшно, постоянна кашлица и сополи това е от както тръгна на градина. Съответно много АБ и лекарства. Но никой нищо не казва, така е вече 1г. Докато не попаднахме на тази специалистка, която назначи това лечение. На първата седмица от както започна инхалациите и хапчетата той е съвсем друг. Не пропуща ден на градината. Но от 3 дни пак започна да кашли, като включих Вентолина спря веднага. Докторката каза, че трябва да увеличим Флексотида.
Въпросът ми е какво да очаквам от тези лекарства. Докторката каза че въобще ще спре да кашли. Вярно ли е това?
Благодаря Ви предварително.

Изпратено: xamelion (IP регистриран)
Дата: 19 November, 2008 15:48

здравей лида...прочети внимателно..много внимателно листовките.
Ние имаме страничен ефект от Сингулара--детето става хипер активно, но пък много му помага...и за мен е по-добре палаво, но здраво дете.
Флексодита го даваме в период на кашлица 2 х 2 на ден..а когато е добре - само по едно впръскване сутрин и вечер.
не мога да кажа ,че точно в това мъгливо време ще спре да кашля..но ако попиташ докторката за промяна на дозата..и ако помага - действай...
аз съм доволна от тази комбинация и стрикно си я спазваме...эфекта е - Иво спи спокойно и не си съдира дробчетата от кашлица.

Дата: 19 November, 2008 15:50

Ами честно казано той си е палав. Така, че не виждам да е по- палав. Въпросът е от здравна гледна точка. Дали ще се появяват тези спазми и по време на лечението.

Дата: 19 November, 2008 16:03

При всеки е различно. В повечето случаи спазмите най-малко намаляват и много се разреждат.
Пламен продължаваше да ги прави само след като се разболее и при мноооооооооого силен алерген.

Дата: 19 November, 2008 16:16

както ти е казала дидри - при всеки е различно..
при нас помага..това си е нашето лечение..
с пожелание и на вас да подейства и да нямате повече спазми..
стриктното спазване на приема на лекарствата е много важноо за да не боледува детето.

Дата: 19 November, 2008 16:23

Благодаря Ви момичета. Всичко стриктно спазваме. Надявам се резултатът да е добър
Пожелавам На всички деца само здраве.
Лек и усмихнат ден Ви желая.

Дата: 19 November, 2008 16:29

лида..винаги готови да помогнем със съвет...
успешно лечение и без повече спазми smiling smiley

Дата: 20 November, 2008 09:35

Успешно лечение и от мен! И дано имате бързи резултати!
А аз само да се похваля, че ние вече втори месец сме на хомеопатия, спрели сме всички алопатични лекарства и малкия се държи чудесно! Ходи на градина и е здрав. (Пу-пу да не му е уроки!)
Само ме е страх от полените напролет, но към средата на зимата ще потормозя хомеопатката по този въпрос...

Изпратено: zoui (IP регистриран)
Дата: 23 November, 2008 13:06

Дидри много се радвам,че сте добре.
Дани откакто се застуди и пак се почна със сополите и кашлицата,вече от месец и половина се влачим,предната зима си изкара 6м с постоянна хрема и кашлица,като хремата се оправи след ваденето на третата сливица,а кашлицата след прием на хомеопатично лекарство.Ама ето сега пак се почна,от 6м не беше боледувал.Искам горещо да препоръчам едно лекарство Умкалор,натурален продукт е и се продава без рецепта,откакто почна да го пие и започна да спи по цяла нощ без да кашля.

редактирано от модератор.

Дани-4г

Редактирано 1 пъти последният път 24.11.2008 07:15.

Страници:  <<1234>>
Страница:2 от 4

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.