Различните деца : © Български Бебе Център
Страници:  <<1234>>
Страница:3 от 4
Re: Астма
Изпратено: Didry (IP регистриран)
Дата: 24 November, 2008 09:26

Умкалора е много добър наистина! И Пламен го е пил и много добре му се отрази. Мисля, че се ползва вместо антибиотик понякога.

Изпратено: Lida (IP регистриран)
Дата: 27 November, 2008 08:37

Здравейте.
Ние ходихме при нашата лекунаща лекарка на контролен преглед, и каза, че е изключително доволна от състоянието на детето. За сега е добре и ходи на градина. Тя каза че така трябва да е здрав и да не прави повече спазми.
Лек ден ви желая и много здраве на всички.

Дата: 27 November, 2008 10:42

Лида, много се радвам за добрите новини! Дано не се повтярят изобщо повече спазмите при вас и да влезете в класацията на израстналите този проблем!

Изпратено: boriana (IP регистриран)
Дата: 9 December, 2008 12:11

И на двамата ми маймунковци е поставена диагноза астма.Пием си лекарствата,правим си инхалации,имат си пристъпи,повече малкия,по малко големия.Много е гадно.
От както си взехме каравана,закарахме я на Мальовица и там седи зимата,баткото е много по добре.Явно планината е по доброто място за такива деца,на морето се скъсахме от пристъпи и май забравяме вече за морето.

Дата: 9 December, 2008 12:38

Бори, и аз съм сигурна, че планината е по-дбра за дечица с астма, отколкото морето...
Сега, след като сме и във Варна мога да го гарантирам!

Изпратено: boriana (IP регистриран)
Дата: 9 December, 2008 13:08

Много е неприятно това за хора,живеещи на морето,да.Поне аз мога да не ги водя там ама ти няма как да го избегнеш.
Желая ти бързо израстване на астмата,аз силно вярвам,че има такова нещо.

Изпратено: Dora2 (IP регистриран)
Дата: 18 December, 2008 09:47

Бори, мила, радвам се да те видя в редиците на Биберон отновоsmiling smiley pregradka

Аз да ви кажа, как Хрисито вече е значително по-добре. Започвам даже да се съмнявам в поставената преди почти 3 години диагноза астма. Наистина казват, че повечето дечица я израстват с възрастта. Та, може и при нас така да е станало. Но от известно време насам дробовете на детето ми са съвсем наред. Само малко повече кашля, при тичане или физическо натоварване, но сериозни пристъпи отдавна не е правила. Хем тръгна на градина. От лятото съм й спряла Сингулера, защото се усъмних, че уврежда зъбките. Започнаха да стават черни, а сладко много малко яде. Тази муха ми я пъхна зъболекаря при когото я водих.
Преди от най-малката хрема правише спазми, а сега неsmiling smiley Не можеше да пие АБ ( и по-добре), веднага правише спазъм от него. Преди две седмици изкара гнойна ангина. А спазъм не направи. Дори пи АБ и нищоsmiling smiley А ходи на градина. Дори съм я записала на танци в началото със свито сърце, че от подскачането по килима и прахоляка ще стане беля, но тя е добре. Не кашляла, поне така казва учителката й по танци. Вече не я водя и на диспансер. Мисля, че отминава състоянието на слаби дробове и бронхи.
Дано всички така се пооправят по-бързичко.
Желая ви хубави празници и здрави дечица.

Колкото до морето и планината: на Хриси морето й понася чудесно, а планината - не. Поне до сега така беше. Ще видим как ще е тази година.
Бори, това с караваната е страхотно. И аз искамsmiling smiley

Клубни правила
Правила за подписите
"Детето, чието развитие е усложнено от дефект е не по-малко развито от неговия нормален връстник.То е същото дете, но по друг начин развито" Л.С.Виготски
Да бъдем толерантни към различните деца. Да научим децата си на толерантност.
На небето звездичка вечно ще грее и сладката Ная, с усмивка на нея ще се люлее. Почивай в мир, мило детенце.

Дата: 18 December, 2008 09:55

Доренце, много, много, много се радвам, че Хрисито се чувства толкова по-добре! Дай Боже на всички ни да се случи това с дечицата ни! smiling smiley
Много и още повече драве на всички желая през новата година! Дано ни донесе много израстнати проблеми!

Дата: 27 December, 2008 15:27

Здравейте Мами и дечица. Първо Честита Коледа на всички, много здраве щастие и късмет ви желая. На малките никъкви спазми и болести вече.
Искам да Ви попитам, тъй като нещо от времето явно моя мъник пак прави спазми и се интересувам въпреки инхалерите и сингулера може ли да давам това Умкалора.
Благодаря Ви предварително.

Дата: 27 December, 2008 16:53

Лида, разбира се, че можеш да даваш Умкалор! На Пламен пулмолог-а му го изписа, мислейки, че давам сингюлер, фликсотид и вентолин, така че няма лоши лекарствен взаимодействия...

Дата: 27 December, 2008 18:23

Благодаря ти Didry за бързия отговор.
ще го пробвам та дано има ефект

Изпратено: ellyivo (IP регистриран)
Дата: 2 January, 2009 11:13

Здравейте момичета,
за съжаление и ние идваме във вашата тема. Можеби сте прочели в Здраве, но преди няколко дена ни ипиаха от болницата с диагноза 'бронхиална астма", след као направи три пристъпа за по-млако от месец, като последния беше по време на лечение с антибиотик, вливане на урбазон и инхлаций с Вентолин през 4 часа. Това накара лекарите да изпишат направо Фликсотид / в началото мислеха да започнем със Сингулаер, но сега се категорични, че няма смисъл/. Искам да се допитам и до вас, като с повече опит - дали е редно все пак да не пробваме първо със сингулер и ако направи пак пристъп да дадем фликсотид-а? Благодаря ви предварително и се извинявам за въпросите който задавам и ще задавам, може да се прости, но се чувствам много объркана и като родител бих искала да взема най-правилното решение smiling smiley

Дата: 2 January, 2009 15:10

Звравей ellyivo, ние до урбазон слава богу не сме стигали, но съм много доволна от комбинацията Флексотид и Сингулаер. От три месеца вече ги давам на 4г си момче и има голяма промяна. Пристъпи прави, но мн слаби и веднага вкл инхалация с Вентолин, и всичко минава мн бързо. Ние се мъчихме една година, докато открием правилното лечение. Сега беше настинал малко и пробвахме Умкалор, от което също има добър ефект.
Надявам се да се подобри състоянието на малката принцеса. Аз ви видях снимки в др тема. Много сте сладки. Целувки на всички деца и весела 2009 година. Само здраве да носи на семействата Ви.

Дата: 3 January, 2009 10:30

Ели, Флексотида е кортикостероид и има продължително действие след натрупване в организма. Само при пристъп, ако се дава, няма да има ефект. Така че ако го почнете не бива да го спирате.
А Сингулера, според мен е изключително добър и надежден препарат. Той пречи на образуването на секрет в бронхите, заради който се получават спазмите и пристъпите. Но и той се приема продължително време. И все пак не е кортикостероид и дори и да има отрицателни ефекти, то със сигурност не са толкова ужасно, като при кортикостероидите.
Ето, аз го давах на Хриси доста време и пристъпи не ми беше правила сериозниsmiling smiley После, както се бях похвалила го спрях на своя глава. Изкара някаколко много леки спазъмчета, и бях сигурна, че се е оправила, докато миналата седмица не направи пак по-тежък. Сега сме на инхалациите с Вентолин, но не съм включвала нито Флексотид, нито Сингулер.
Аз не мога да ти дам съвет какво да направиш, защото това си е лекарска преценка, но със сигурност знам едно - лекарите в БГ. са ужасно плашливи и включват кортикостероиди с много лека ръка. А не би трябвало да го правят.
Миличка, желая ви тази година да мине леко и дано не се случват повече такива неприятни неща. Ако имате възможност се съветвайте и с алерголог.

Клубни правила
Правила за подписите
"Детето, чието развитие е усложнено от дефект е не по-малко развито от неговия нормален връстник.То е същото дете, но по друг начин развито" Л.С.Виготски
На небето звездичка вечно ще грее и сладката Ная, с усмивка на нея ще се люлее. Почивай в мир, мило детенце.

Дата: 3 January, 2009 10:44

Ели, сега изчетох това, което си написала в Здраве. И си помислих, че може да попиташ дали все пак не може да приемате и Флексотида и Сингулера, заедно. А по едно време едновременно ги давах на Хриси, както и едно детенце от групата на каката е постоянно и на двете.

Клубни правила
Правила за подписите

Изпратено: ellyivo (IP регистриран)
Дата: 3 January, 2009 22:45

Много ви благодаря момичета, все още ми е трудно да разбера какво ни се случи последния месец, но съм сигурна, че и с вашата подкрепа бързо ще влезна в час и ще увладявам емоцийте си, както и ще реагирам по най-правилния начин за Никол.
Пожелавам на всички една спокойна година през която да се похвалим със здрави деца smiling smiley

Дата: 5 January, 2009 09:45

Ели, потърси информация за добър пулмолог и сподели с него притесненията си. Наистина напоследък се изписва комбинацията сингюлер/фликсотид. И наистина както е казала Дорето двата препарата действат при натрупване в организма, а не при пристъп! Освен това ходене по санаториуми много помага при подобни проблеми! Не пропускай, защото наистина се закрепва детенце така! Ние пропуснахме тази година и си докарахме две пневмонии...

Изпратено: KER (IP регистриран)
Дата: 23 April, 2009 11:54

Здравейте, момичета!
Съвсем нова съм във форума ви и веднага, за съжаление, се записвам тук с надежда да получа утеха и полезни съвети. Малката ми дъщеричка е почти на 10 месеца, но от 3-месечна е с бронхоспазми. Всичко започна, когато на 40 дни се разболя от вирусен бронхиолит. Натъпкаха я с антибиотици, оправи се бързо, поставиха и първия Пентаксим и ..кошмарът започна - един, два пъти месечно беше с бронхоспазъм. Започва с обилна бистра хрема, "хърхорене" (все едно е кафеварчица!) и до ден-два учестява дишането и прави тираж. Повлиява се от вентолин и урбазон. Не стига до обструкция - кашляне и задух, не "свири", само хърка. Освен това е с ГЕР, АБКМ, АД и всякакви неизяснени алергични реакции. И ако до скоро спазмите се появяваха в началото на някаква инфекция, то от началото на пролетта са почти постоянни. Не ни се размина и Метилпреднизолина. Не ни хоспитализират, защото снимките винаги са чисти, няма температура, не кашля, секретите и са без бактерии. Но спазмите са чести и правим инхалации вкъщи (почти постоянно напоследък), слушат я през 3 дни.
Кардиолозите са категорични, че детето е с астма още от 3-месечна, но пулмологът счита, че простто е развила хиперреактивност на бронхите вследствие на бронхиолита. Гастроентерологът твърди, че всичко е от рефлукса. А аз ще се побъркам, и не знам на кого да вярвам!
Моля ви, момичета, ако знаете добър специалист пулмолог-алерголог във Варна - споделете! И друг един въпрос - вярно ли е, че е много мъничка за алергични тестове и за Сингулер? Благодаря.

Дата: 23 April, 2009 15:09

Здравей мила!
Добре дошла при нас и жалко за причините да си тук!
Аз лично съм много доволна от д-р Петров, който работи във Варна в терапията. Но по-скоро бих те посъветвала да посетиш хомеопатката, която спаси сина ми от тези тежки спазми. Само сингюлера ни спасяваше нас, но и той беше започнал да не е достатъчен!
Иначе за лекарите може превидно да си противоречат, но нещата са свързани... Вярно е, че рефлукса много спомага за бронхоспазми, алергиите (особено АБКМ) са също основна предпоставка за този сорт проблеми.
Моят син направи астма след като открихме АБКМ, сенна хрема и какви ли още не алергии. Според мен също беше с рефлукс, защото често връщаше, а и сега много лесно му се гади.
Та: давам ти координатите на двамата лекари, за които ти споменах:
Пулмолог-алерголог: д-р Петров: тел 0888306531
Хомеопат: Елия Костова: тел. 0887907042 и 608 251 в кабинета.Намира се на ул"Илинден"33
За съжаление Елия в момента отсъства от града.
Пожелавам ти успех в борбата, защото това си е наистина борба! Но успокой се: с възрастта се поизрастват проблемите, а и ти ще свикнеш да ги овладяваш...

Изпратено: KER (IP регистриран)
Дата: 23 April, 2009 16:30

Много ти благодаря за отговора! Точно д-р Петров е на мнение, че още ни е рано да говорим за астма. Но ще я следят. Благодаря и за координатите на д-р Костова, защото на нея се спрях, четейки форумите. Дано го израстат децата, че е много тежко! Особено последния, "пролетен" подарък ми разказа играта!
Лека бременност и най-здравото бебче, без нито една алергия!

Страници:  <<1234>>
Страница:3 от 4

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.