Различните деца : © Български Бебе Център
Страници:  <<1234
Страница:4 от 4
Re: Астма
Изпратено: Didry (IP регистриран)
Дата: 23 April, 2009 17:49

Ох, много благодаря за пожеланията.
Иначе от Петров аз съм много доволна и е хубаво да не ви сложат веднага такава диагноза, защото така дават шанс на детето да не се натъпква със сума лекарства. А те пове4ето са много вредни като странични ефекти. Сингюлера например много често води до агресивност...
Иначе и аз зная, че ви е рано за него, защото го изписват от 1 годинка нагоре...
Дано наистина се преборите!

Изпратено: Dora2 (IP регистриран)
Дата: 30 June, 2009 11:09

Само да ви се оплача, че Хриситнка отново е с тежък спазъмsad smiley от повече от седмица не можем да го преборим. Диспансеризирах я отново, че повече от година не се е водила на диспансер и с нищо не съм я лекувала. Новата лекарка каза, че навярно е била в ремисия и сега отново се е обострило положението. Навих се да започнем Флексотид и Сингулер едновременноsad smiley Просто никак не е добре детенцето ми sad smiley Активността й е свръх намалена, дори когато се разплаче я хваща пристъпа. А реве за щяло и нещялоsad smiley Нося инхалатора в детската и там й правя Вентолина. Че не мога да спра да ходя на работа, няма кой да ме заместваsad smiley Ама поне ми е последен ден и дано лятото го изкараме без повече пристъпи. Само да преборим този.
Тамън бях решила, че ни е сбъркана диагнозата, и сега пак в трета глуха ме хвърлихаsad smiley

Клубни правила
Правила за подписите
"Детето, чието развитие е усложнено от дефект е не по-малко развито от неговия нормален връстник.То е същото дете, но по друг начин развито" Л.С.Виготски
Да бъдем толерантни към различните деца. Да научим децата си на толерантност.
На небето звездичка вечно ще грее и сладката Ная, с усмивка на нея ще се люлее. Почивай в мир, мило детенце.

Дата: 30 June, 2009 12:51

О, Доренце, миличка, много съжалявам! Дано наистина бързо успеете да преборите спазъма! И дано се преборите и с астмата накрая! Горкото дете, разбира се, че ще плае от нищо! Ами то всичко му е трудно като не може да диша милото! sad smiley Дано сингюлера и флексотида бързо подействат и се подобрите. И поле да изкарате едно спокойно лято без спазми!
Не зная как е в София, о тък тъкмо нацъфтяха липите, а и какво ли още не цъфти: може и от това да се е обостило положението и дае дошъл тоя спазъм!
Бързо оздравяване и много сили! И после спокойна почивка, че... голям е кошмар... sad smiley

Изпратено: ninan (IP регистриран)
Дата: 2 June, 2010 21:50

Хайде и аз да се запиша тук. Имам голям син, който от 5 месечен до 6 годишен беше диагностициран с бронхиална астма, но за щастие го израстна. Сега е на 15г. и спортува активно баскетбол без проблеми. Остана му за съжаление целогодишен алергичен ринит и сега се борим с него.
Бебка до 1 год. възраст нямаше проблеми. Тръгна на ясла и се започна. Вече е диагностицирана и тя. Започнахме със Сингулар, но се оказа алергична към него и го спряхме. Беше 3 месеца на Фликсотид, но започнахме Ефира и спряхме Фликсотида.

23.05.2008 г. - 4050 гр. 52 см. - раждане
28.05.2008 г. - 4020 гр. 52 см. - изписване
28.11.2008 г. - 8800 гр. 71 см.
28.04.2009 г. - 11400 гр. 78 см.
23.07.2009 г. - 12800 гр. 80 см.
08.01.2010 г. - 14500 гр. 88 см.
28.04.2010 г. - 14500 гр. 93 см.
26.08.2010 г. - 14500 гр. 95 см.
08.04.2011 г. - 17000 гр. 100 см.

Изпратено: irinq (IP регистриран)
Дата: 10 August, 2010 09:07

ninan , моя големия син е точно като твоя .
Вие как се справяте срещу ринита -много упорито и гадно нещо .
Аз единствено полза съм видяла от морето , но трябва да стоиш много дни поне 20, за да има ефект през по голямата част от годината !

[www.youtube.com]
[www.dveri.bg]

Дата: 8 September, 2010 16:30

irinq честно да ти кажа никак. Пробвахме какво ли не и накрая се отказахме - ходи почти непрекъснато с кърпичка на носа. Лошото е, че периодично започна да му кърви носа от честото духане.

Дата: 9 September, 2010 11:10

Аз най-после да разкажа за нашата борба с астмата. Баткото ни го диагностицираха с астма на годинка и 3-4 месеца. Правеше по 3-4 спазма седмично докато почнахме сингюлера, естествено комбиниран със зиртек. Тази комбинация пък му срина нервна система и ни доведе до поведенчески проблеми (според мен леки). Преместихме се във варна с надеждата, че като избягаме от "чистия" въздух на София може да се подобрят нещата малко или много.
Е да, но не... Тук се започнаха едни ежемесечни боледувания, антибиотици поне по един на месец и след една година така го докарахме до болница с втора пневмония. Бонбона изпи поне 4 антибиотика в рамките на месец и половина почти без почивка между тях и продължаваше да не е здрав!
Тогава аз вдигнах ръце и отидох при хомеопат. Изписа ни някакви витамини, минерали и кордисепс и т. н. Спряхме зиртек, спряхме вентолини, спряхме сингюлер... Започна се борбата със спазмите. Хомеопата намери нашето лекарство против спазми. Като посвикнахме успявахме да спрем спазъма със хомеопатични капчици вместо с вентолини и орбазони. Но да си призная имахме няколко посещения в спешното, докато се научим как да реагираме.
Все пак с много упоритост можахме да изкараме цяла година без детето да пие каквито и да е антибиотици и антихистамини, без капки за нос и други подобни само на кордисепс и хомеопатия. Но въпреки това той пак беше всеки месец болен.
Тази пролет реших да посменя кордисепса, защото ми се стори, че вече не ни действа. давах сребърна вода и някакъв имуностимулант "Ескимо" на базата на Омега-3 мастни киселини или нещо такова. В същото време хомеопата ни проведе една неуротерапия, която изучава в Индия. Заведохме децата и на Сандански за 2 седмици, постарахме да посещаваме плажа колкото е възможно повече това лято... И дори успяхме да минем един курс с конституция, който до сега при нас винаги завършваше със разболяване.
Не зная кое от тези всички неща или самата им комбинация подейства, но детето се закрепи. Вече не се е разболявал много дълго време и дори гадната хрема (и той беше с алергичен ринит) изчезна.
Не зная как ще минат тази есен и зима, но мнооооого се надявам, че ще са по-леки и ще успеем да ги минем без да пием никакъв антибиотик!
За това сега и аз съм минала на хомеопатия, бебока лекувам почти 100% с хомеопатия и изобщо не мисля да си тъпча малчовците с купищата химии...
Пожелавам на всички дечица да си израстнат гадните астми да пораснат силни и здрави герои!

Изпратено: iva7808 (IP регистриран)
Дата: 16 January, 2011 17:51

Привет и от мен!
Didry,здравей!Може би ще си спомниш за нас!Писахме си по повод алергичен атопичен дерматит и АБКМ, които установиха при моето момченце когато беше на 6 месеца.
От м.09 тази година след много бронхити,отити,една вирусна пневмония и два спазъма и престои в болница от 10.01.до 14.01, ни поставиха диагноза: Бронхиална астма!
В момента Борил е на 3 години и 5 месеца!
Ще се оптима да ви напиша какво ни се случи в болницата сега:
Вечерта на 08,01 срещу 09,01 през цялата нощ,Борил започна поредната кашлица!Става детето и проплаква...както спи,дъх не може да си поеме.Решихме че се разболява отново.Дадох му сиропче,противоалергични,капнах му и клеева тинктура в нослето.На другия ден просто не спря да кашля...побърка се.В спешен кабинет не исках да го водя и изчаках до понеделник да видя дали ще се подобри или не.Обаче в понеделник едва дочаках да стане 7,30 и веднага го заведох при личния ни лекар.На който съм много благодарна за отзивчивостта и адекватната намеса.Каза това е втория такъв пристъп на детето,откакто сте при мен...хайде да ви дам направление за хоспитализация и да сте под постоянно наблюдение,за да разберете какъв е проблема.Няколко пъти ме попита дали имаме асматици в рода.А ние нямаме такива и бях категорична,че не е в това проблема.Поисках направление за УНГ.Но джипи-то каза,като ви приемат в болницата там ще го прегледа и такъв специалист.И аз се съгласих!Попитах в коя болница да отидем.Д-ра ни ги избори,според близостта до нас."Токуда" се оказа най-близо,най-модерна,най-чиста.Обадих се на мъжа си и му казах,че трябва да влезем в болница по спешност и че вече съм взела талон за това.И след няколко разговора с хора,които са наясно с болниците и специалистите тръгнахме натам.
В 10,30 ч вече бяхме приети и настанени на 8 етаж там.Не мога да се оплача от отношението на доктора,които ни прие,но не мога и да не спомена лошите си впечатления от специалисти в детското отделение след това.при постъпването ни поискаха да направим дарение за болницата в размер на 100 лв.Попитаха ме в каква стая желая да ме настанят- в стая с още три деца за 15 лв/ден или в самостоятелна стая за 85 лв/ден.естествено,че си позволих обща стая,но не съжалявам за това.Имахме компания,научих доста неща от останалите майки и цената накрая беше прилична 4 нощувки -60 лв.Разпитваха ме надълго и нашироко за всички боледувания на детето.Записаха си всичко,сложиха му абокат,взеха му кръв,направиха му рентгенова снимка и започнаха да го лекуват с венозно с Урбазон,инхалации с вентолин,абрекс отхрачващ сироп,още един сироп и ксилометазолин -капки за нос.Мъжа ми се прибра и ни събра необходим багаж,дойде да ни го остави и да ни види в час,който е уж за свиждане.В това време е била направена и първата визитация за която ние просто не сме разбрали и сме изпуснали...оттам започнаха всичките ни неволи след това.Отидох да търся доктор,който може да ми обясни за какво сме приети и какви ще лекуват,какви са резултатите от снимката и изследванията и тн.
Хиляди въпроси,на които не получих отговор,обаче!При следващата визитация,вечерната в 20 ч ,влезе много начумерена докторка,която го преслуша набързо и нищо не каза.Аз отново любезно попитах какво се случва и за какво сме в тази болница,споменах че съм пропуснала първата визитация.Докторката видимо беше,много изморена и доста скромна в обясненията.И завърши с обвинение спрямо мен каза,че като съм постъпила там би трябвало да спазвам реда и да стоя в стаята с детето.За да не се окажат виновни за нещо,което сама ще му причиня ,като го извеждам в коридора за свиждания.Озадачих се,обидих се,опитах се да се извиня и да разбера подробно къде е написано в колко часа минават на визитации,но тя излезе и продължи с визитацията си...
На следващата сутрин на визитация се изсипаха 5-6 доцента и доктора.Всеки слуша децата,всеки мърмори нещо под носа си.Опитваш се да ги попиташ нещо,да обясниш какво му е на детето.Помолих за консултация с УНГ(но молбата ми беше просто глас в пустиня).Представиха ми лекуващата докторка на Борил чаааак на следващата визитация д-р Петрова.На нея исках да обясня,че Бори има проблем с сливиците,че е бил плануван за операция(при д-р Маджунов-Господ да го съди него!),че не е опериран защото е бил болен и защото друга лекарка е отхвърлила тезата за операция,помолих отново за УНГ.Тя високомерно каза,че детето ми няма нужда от такава консултация в момента и си тръгна.На следващите визитации,се случи и да не го преслуша,тъй като Бори изобщо не и даваше.Каза му,като не искаш да те слушам,няма да те слушам има и други чакащи деца и така.
С Иво решихме,докато сам в болницата да отида и да си платя прегледа при УНГ.Попаднахме на д-р Кюлев(той забеляза,че сме по чехли и ни попита,защо не са ни изпратили от отделението за безплатен преглед,тъй като лежим в болницата-обясних му защо).Беше изключително любезен,прегледа доста внимателно Бори,изслуша всичко което го интересуваше и заключи,че трябва да се премахне само третата сливица,евентуално да се сложат и макарички в ушите на детето,защото в дясното ухо има течност,която се вижда под микроскоп и тн.Даде ми резултатите от прегледа и каза непременно да ги дам на лекарите горе.За късмет попаднах на този който ни прие,взе резултата и го прибави към досието на Борил.На другата сутрин в 8,30 ч (петък) Бори се събуди и започна да плаче,оказа се че го боли лявото ухо-веднага отидох и казах на докторите и сестрите.Озъбиха ми се да изчакам визитацията,между 8-10 ч,чакахме и плакахме и двамата в коридора,защото в стаята малките бебета не можеха да спят от Бори!!дойдоха в 10,40 ч и тогава го прегледа доц.Лилова,която веднага назначи консултация с УНГ.Аз поисках да е с д-р Кюлев-отново бях изгледана странно.Но за късмет ми се обади Милена(на Лили майка и) и след като и разказах всичко,тя ми каза че познава д-р Кюлев и че ще му се обади да ни поеме той и да ни каже за какво лежим там.Отидох за документите и изследванията на Бори-дадоха ми папка и казах бързо слизайте при д-ра че в момента излиза от операция и ви чака.Прегледа при Кюлев беше успокояващ,и като му изписа капки Оптимакс,стеримар и олинт седна да напише в картона на детето какво е състоянието му-написа всичко и като попита за имената на детето за рецептата се оказа,че са ми дали погрешна папка на друг Борил в която пишеше ,че детето е с пневмония!Щях да припадна от отчаяние и безсилие.Веднага се качих горе и направих остра забележка.Поправиха нещата в папката,но по вътрешен начин и не ми дадоха информация за моето дете.Бяха назначили система с глюкоза(която отказах),тъй като Бори не беше ял и не беше пил нищо то сутринта,а на обяд повърна от болки в ухото и заспа.Но след прегледа при УНГ и след едно капване на капките,той живна и придоби апетит изяде всичко,дори и до тоалетна отиде нормално.
В петък вечерта изписаха две от децата и в стаята стана по-спокойно,но и по-тягостно.
Милена отново ми се обади да попита какво се случва,не издържах и се разплаках...След един телефонен разговор и след няколко минути в стаята влетя докторка,прегледа Бори и каза че може да го изпише веднага.Аз се съгласих и събрах багажа,Иво вече ни чакаше,отиде да плаща долу таксата аз отидох да ми оформят епикриза.Когато я прочетох ми стана лошо...и не се сдържах развиках се,разплаках се,попитах ги защо до момента никои не ми спомена какво му е на детето ми.Но ...
Тръгнахме си и от тази сутрин детето е с Т и болки и в дясното ухо.Записах нов преглед за 18,01 пак при д-р Кюлев и тогава ще ходим отново на преглед.
Може би пропускам нещо от хронологията на събитията,но съм толкова отчаяна и толкова съкрушена от случилото се,че реших да споделя и с вас.
В тази държава всеки трябва да се лекува сам!
Извинявам се за дългият пост,но искам случилото се да получи гласност и да предупреждава хора за по-голямо внимание!Ще се боря докрай с бюрокрацията в тази държавица!Ще се боря и с диагнозата,иска ми се да вярвам че е грешната!!!
Ще отида за второ мнение и в друга болница и тогава ще съм наясно какво да правя и как да предпазвам детето си занапред!
Ставам,че идва време за поредната доза лекарства и капки на Борил!До следващият пост!

Daisypath Happy Birthday tickers Lilypie Pregnancy tickers

Дата: 18 January, 2011 18:56

Здравейте!
На 17,01 след дълго редене и чакане на опашки успях да взема на Бори първата доза "сингулер" за 28 дни по здравната каса!)Трудно ми е да приема всичко така изведнъж,но може би с времето ще свикна и ще съм по-спокойна!
Отново и за втори път съм разочарована от болницата и отношението в нея!Дори ходих и писах в книгата за препоръки,мнения и оплаквания,защото ми писнаааааааааа!
Ако си плащаш си с предимство,ако си по здравна каса и то само за контролен преглед чакаш заедно със всички болни в общ коридор,които са дошли след теб дори,но са платили нищо че си записал час и вече висих от 1,30 ч в коридора!
Схемата е такава първо се обслужват лицата,които са платили за частен преглед и чаааак тогава започват да преглеждат по здравна каса,без значение дали си лежал там!
Няма по-тъпа организация от тази!!!
Мисля повече да не ходя там!
Успях да го заведа и в друга болница на частно този път!Диагнозата е потвърдена:Бронхиална астма!Но ме успокоиха,обясниха ми абсолютно всичко и казаха,че детето не е с най-острата форма на детска астма И че скоро ще се подобри значително!

А снощи след като изпи хапчето поспа,но към 5 ч започна да диша тешко,да кашля и да се дави(пристъп).
Днес във втората болница попитах дали е от хапчето и то веднага беше сменено!
От обяд е на "флексоцид" под формата на флаконче,което се впръска с помощта на бейби-халер(помпа)!Нея пък едва успях да я намеря ,поръчам и закупя в София!Обиколих 5 аптеки,докато в едната бяха любезни и ми поръчаха експресно от склад!

Дата: 20 January, 2011 14:58

От днес сме и на АБ!Вчера цял ден детето поддържа Т 38 и през нощта стигна и до 39,1!Резултата е АБ -Панцеф!

Дата: 28 January, 2011 11:59

Дано бързо оздравеете! Може да е гадния нов грип! Бързо смъкване на температурата и чисти дробове ви пожелавам!

Дата: 29 January, 2011 09:50

Привет!
От вчера сме без АБ,без сиропи и без инхалации!Вече е много по-добре детето!Остана на "сингулар" и сега давам и "Биогая" и "Саностол".
Мисля и целия февруари да остане вкъщи и живот и здраве от 01,03,2011 да го пусна пак на детска градина!

Дата: 30 January, 2011 14:53

iva7808 пристъпа е предизвикан от грипа щом е бил и с Т. Лили също направи пристъп - хубавото е че при нея нямаше Т и не се наложи даването на АБ. Иначе откакто е на Ефира (сингулер) значително разреди пристъпите. Миналата зима до януари месец вече беше направила 6-7 пристъпа, а от септември насам това й е трети пристъп и то без да пие АБ.
Просто трябва да се запасите с търпение - до 5-6-тата годинка на малчовците бронхитите ще са лош спомен (казвам го от собствен опит)

Дата: 2 February, 2011 10:55

ninan,когато ни приеха в болницата беше 10.01.11 и все още нямаше грип.Борил получи пристъпа преди грипа 09.01.11 и нямаше никаква Т.
Изписаха ни и на следващия ден вкъщи започна да вдига Т и да се разболява.
Борил за пръв път направи пристъп след морето тази година 09.08.10 на връщане по пътя не спря да кашля в автобуса,а ние нямахме представа какво се случва и си го прибрахме така кашляш и чак на другата сутрин го заведохме при джипи-то ни.
Тогава от една инжекция "урбазон" и две-три инхалации се оправи и не се наложи да ни хоспитализират.Но тогава направи и вирусна пневмония и сякаш неизлекуван докрай,така продължи да боледува и кашля,докато не ни приеха в болницата.
Сега не го пускам на детска градина и се крепим в нас1даваме му "сингулер" и е значително по-добре!

Дата: 15 February, 2012 10:56

здравейте!
Влизам само да споделя,че нямерихме алтернативно лечение на проблемите на детето, а именно: рейки сеанси!Изключително съм доволна и детето значително се подобри след тази процедури!

Страници:  <<1234
Страница:4 от 4

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.