Различните деца : © Български Бебе Център
Въздуха на Сандански, как им понесе?
Изпратено: аленна (IP регистриран)
Дата: 8 May, 2008 14:51

Извинете ме, ако не е подходяща темата за този клуб, просто в Здраве - никой не ми отговори няколо дни, а може би тук има повече дечица, посетили Сандански.
Ще водя децата за 15 дни там. Големият редовно ми прави пневмонии и бронхити със спазми. От март месец до сега направи 2 бронхита и една бронхопневмония вдясно. Изпи 5 АБ-ка. Не бях правилаи инхалации, но сега се научих на бързо, въпреки, че пие СИНГЮЛЕР и преди го е пил 9 месеца. После направихме почивка и сега пак започнахме от месец. До астма не е стигнал или поне не са му поставили такава диагноза /да чукна на дърво/, но като цяло е много проблемен и от едни сополки, без Т, без кашлица дори - прави бронхити и пневмонии. Т вдига като нещата се развият, обикновено се очудвам като поставят диагнозата, защото е нямал притеснителни симптоми.
Искам да питам тези, които са посещавали Сандански с цел - климатолечение - какви са ви впечатленията? Как децата понесохо този въздух? Аз какво да очаквам? Как да се потготвя? Само спазъм ли е възможно да направи, сополи да очаквам ли от въздуха примерно? Защото съм способна да се паникьосам от сополите, както ви казах - при него е доста опасно, още повече след 5-те Аб за месец и половина, направо е със сринат имунитет?
Благодаря ви предварително за отговорите!

мама на две момченца, две врабченца

Re: Въздуха на Сандански, как им понесе?
Изпратено: Didry (IP регистриран)
Дата: 8 May, 2008 16:26

Софи, ние не сме ходили на Сандански и реално не мога да ти отговоря. Но май за всяко детенце е индивидуално. Само мога да ти кажа, че аз водих Пламен на Трявна и там през цялото време го тормози някаква хрема, която спря в момента, когато се върнахме във Варна. Та за това тази година ми се иска да опитам да отидем на Сандански...

Изпратено: Dora2 (IP регистриран)
Дата: 9 May, 2008 06:37

Софи, и аз ли не ти отговорих в темата в Здраве? - извинявай, явно напоследък съм малко разсеяня ( семейни проблеми).
Та, на въпросът ти:
В Сандански бяхме преди две години точно. Тръгнахме с леко сополива Хриси и щом стигнахме там направи един от най-тежките й спазмиsad smiley Сестра ми беше дошла с нас и двете си деца и третото в корема. Е, и нейната щерка ( тогава на 1г. и нещо) направи жесток спазъм. Разменяхме си бейбихалера с Вентолина на всеки час в общи линии. Прекарахме си почти цялото време в банята на горещите пари. Много тежко беше. Ние бяхме на квартира, не в санаториума. ПОсетихме го само веднъж за преглед, на който не ни предложиха да ходим всеки ден за процедури. Просто -така - частен преглед от лекар.
Мисля, че на Сандански е по-добре да се ходи или по-рано ( април месец) или по-късно ( чак към края на август или септември). Там е много зелено и всичко бъка от полени. А Трявна наистина е много прекрасно място и мисля, че боровите гори са ужасно полезни.
Скоро научих за друго много ценно място за хората с астма - някъде около Велинград, имало някаква пещера, която била като лечебна. Трябва да проуча и ще ви пиша.

Клубни правила
Правила за подписите
"Детето, чието развитие е усложнено от дефект е не по-малко развито от неговия нормален връстник.То е същото дете, но по друг начин развито" Л.С.Виготски
Да бъдем толерантни към различните деца. Да научим децата си на толерантност.
На небето звездичка вечно ще грее и сладката Ная, с усмивка на нея ще се люлее. Почивай в мир, мило детенце.

Дата: 9 May, 2008 09:48

Странно, всички казват, че май месец е най-подходящ за Сандански, Доре, защото тогава цъфтят тези борове, лечебните. Значи, при вас такава е била реакцията..съжалявам!
petiaivanov, ами вероятно на вас не ви е подействал въздуха, защото там е предимно за астматици и деца с алергии.
Ние все пак ще отидем с надеждата за благотворния ефект поне при алергиите на сина ми.
А как бих могла да ги предпазя от евентуална реакция? Сега давам ЕРИУС, това достатъчно ли е? Както и едно хомеопатично, което пази от спазми? Мисля, че то има ефект, защото аз самата съм с епизодична астма и при мен помага наистина. Сега го пия и нямам проблеми със сенната хрема, съвсем в леееееек вариант ми се проявява и то от време на време, докато предишни години просто беше непоносимо - кашлица и хрема до припадък, надувах се цялата и се задушавах.
Мариянка, вие защо не пробвате с хомеопатични поне този сезон? Има ефект, наистина.

Дата: 9 May, 2008 10:17

Софи, каня се наистина да опитаме хомеопатия и да направим почивка от сингщлера, че Пламен напоследък такива кошмари го морят! Вчера ми се събуди с писъци и половин час не можах да го успокоя, пищя сякаш го колят! И после трепереше и не искаше да остане сам в стаята...
Искам само да се постабилизира това гадното време, че е кошмарно! Ту топло, ту вали и духа! Кажи вие при кой хомеопат ходите? Този на надето ли? Доволна ли си?

Изпратено: Mishel (IP регистриран)
Дата: 10 May, 2008 13:52

Вече три години ходим в Сандански за по 15-20 дни и тази ще ходим. Досега винаги септември отделяхме време, сега се готвим за юни. Местните хора казват, че през май и септември цъфтят някакви дървета и в парка не е за предпочитане да се ходи. На сина ми нищо му нямаше, но аз получавах кризи на задух, направо се разболявах. Миналата и по-миналата година през юни не е било толкова горещо и се навихме да ходим тогава, освен ако няма някакъв проблем или ангажимент.

Дата: 10 May, 2008 15:31

Мариянче, ходим при хомеопат, ама в Пловдив. И тя изписва схеми за лечение на хронични проблеми. Аз виждам ефект, даже при Марин беше огромен, иначе беше тръгнало да става по-лошо. Сега малко се върнахме назад като стана така, че ги изпихме тези пет АБ-ка, но се надявам пак да се стабилизираме.
Мишелка, сериозно - на мен пък всеки ми казва, че точно май и септември се ходи, заради цъфтежа на боровете, който бил много лечебен при дихателни проблеми. А после лятото било адска жега и не се препоръчвало да се ходи, наистина странно защо чувам противоречиви мнения.

Дата: 11 May, 2008 07:33

В Сандански няма чак толкова много борове - там е работата. Цъвтежът на борчетата, не е като на другите разтения. При тях не е точно цъфтене - техните връхчета ( знаете, предполагам) просто се удължават, като изникват млади светлозелени иглички. Флуората около и в Сандански е по-широколистна, а и има ужасно много треволяци и цветя - от там тръгват алергичните проблеми, знаете.
А в Трявна си е гора и то именно иглолистна.
И аз мисля тази година да се постарая да идем до Трявна за малко повече време.
Успех на всички ни и дано най-сетне дечицата ни се оправят от тази проклетия. detelina kitka

Клубни правила
Правила за подписите
"Детето, чието развитие е усложнено от дефект е не по-малко развито от неговия нормален връстник.То е същото дете, но по друг начин развито" Л.С.Виготски
На небето звездичка вечно ще грее и сладката Ная, с усмивка на нея ще се люлее. Почивай в мир, мило детенце.

Изпратено: xamelion (IP регистриран)
Дата: 11 May, 2008 08:35

и аз чух за сандански, че през май има много цъфтежи и не е препоръчително за асматици да се ходи...
Дора, дай моля те инфо за Трявна..къде ходите...цени, условия.
благодаря предварително

Дата: 11 May, 2008 09:59

О, хамелеонче, не сме ходили до сега в Трявна. Дидри мисля, че беше ходила.

Клубни правила
Правила за подписите

Дата: 11 May, 2008 10:43

Аз пък не съм очарована от Трявна. Беше едски влажно и също не забелязах да има толкова борове, имаше много поляни с треви също. Освен това, подобно на Пламен, Марин през цялото време беше с едни бистри сополи, които спряха, след като се прибрахме. Майките на децата, които срещнахме там се оплакаха, че и при тях ги има тези странни сополи всеки път като отидат. Може би зависи от организма, от детето и т.н. - защото аз съм чувала, че Сандански е мястото, където климата е лечебен, а пък други твърдят, че Трявна е много полезно място...зависи може би, едни дечица понасят едното добре, други - другото. Ние на 23-ти заминаваме за Сандански и после ще пиша как сме го понесли и отзиви, ако някой се интересува!

Изпратено: xamelion (IP регистриран)
Дата: 12 May, 2008 06:49

Мерси момичета..
май тази година ще си возя звяра с мене на Хисар..
аз ходя края насептември. а лятото ще го пратя на море при баба му във Варна.

Дата: 12 May, 2008 10:40

Ние ходихме миналата година в Сандански. Наистина са повече борове там. Най-вече около самият санаториум обаче! Аз съм доволна. На Пламен му правиха 3 вида процедури там...
Единствено му се появи някаква хрема, която изчезна, когато се върнахме във Варна. Бяхме там септември, но после пулмолог ми каза, че на Трявна се ходело лятото, а не на есен.
Иначе отидохме с направление номер 7 и процедурите бяха безплатни. Плащах по около 16 лева за стая в санаториума, която беше с две легла и самостоятелен санитарен възел.

Изпратено: Sirenia (IP регистриран)
Дата: 13 May, 2008 15:50

И ние сега от 1 юни ще ходим за трети път в Сандански.Моята девойка е с алергична астма, пие Сингулар вече 1 година и определено мисля че там се чувства чудесно и се отразява добре, аз съм доволна.Досега ходихме април и септември но сега заради празниците се позабавихме и питах лекарката ни дали няма да е късно, но тя ме умери че точно сега до средата на май не бива да сме там особено ако има алергия към полени пък аз не знам към какво и е мн е малка и още не сме я изследвали и трябва да я пазим от всичко.Така че нищо не пречи да пробваш как ще бъде.Май ще се засечем по едно и също време там така че може и да се видим smiling smiley

Изпратено: samko (IP регистриран)
Дата: 25 May, 2008 15:03

Ами брат ми на времето точно заради алергиите са го пращали в Сандански да се лекува?! confused smiley

-------------------------------------------------------------------------------
Не пропускайте година без преглед на колпоскоп и направена цитонамазка!

Изпратено: mimi_new (IP регистриран)
Дата: 9 November, 2008 16:26

Dora2 Написал:
-------------------------------------------------------
> Софи, и аз ли не ти отговорих в темата в Здраве? -
> извинявай, явно напоследък съм малко разсеяня (
> семейни проблеми).
> Та, на въпросът ти:
> В Сандански бяхме преди две години точно.
> Тръгнахме с леко сополива Хриси и щом стигнахме
> там направи един от най-тежките й спазми Сестра ми
> беше дошла с нас и двете си деца и третото в
> корема. Е, и нейната щерка ( тогава на 1г. и нещо)
> направи жесток спазъм. Разменяхме си бейбихалера с
> Вентолина на всеки час в общи линии. Прекарахме си
> почти цялото време в банята на горещите пари.
> Много тежко беше. Ние бяхме на квартира, не в
> санаториума. ПОсетихме го само веднъж за преглед,
> на който не ни предложиха да ходим всеки ден за
> процедури. Просто -така - частен преглед от лекар.
>
> Мисля, че на Сандански е по-добре да се ходи или
> по-рано ( април месец) или по-късно ( чак към края
> на август или септември). Там е много зелено и
> всичко бъка от полени. А Трявна наистина е много
> прекрасно място и мисля, че боровите гори са
> ужасно полезни.
> Скоро научих за друго много ценно място за хората
> с астма - някъде около Велинград, имало някаква
> пещера, която била като лечебна. Трябва да проуча
> и ще ви пиша.
>
> Клубни правила
> Правила за подписите
> "Детето, чието развитие е усложнено от дефект е не
> по-малко развито от неговия нормален връстник.То е
> същото дете, но по друг начин развито"
> Л.С.Виготски
> Да бъдем толерантни към различните деца. Да научим
> децата си на толерантност.
> На небето звездичка вечно ще грее и сладката Ная,
> с усмивка на нея ще се люлее. Почивай в мир, мило
> детенце.

Доре, разбра ли къде е това лечебно местенце до пещерата край Велинград, че ме заинтригува?

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.