Различните деца : © Български Бебе Център
Страници:  12>>
Страница:1 от 2
УРТИКАРИЯ-има ли други деца с тази диагноза?
Изпратено: zori85 (IP регистриран)
Дата: 28 September, 2008 16:03

Здравейте!
Ето че и ние дойдохме в това клубче,,,,,
В петък ми се обадиха от градината да ида и да си прибера Мони,отива и неможах да го позная-в лицето целия като опарен от коприва
Госпожите казаха че след като се е наобядвал и 10мин след това е станал така
Грабнах го и веднага в спешното,където казаха че е уртикария
Изписаха ни фенистил сироп,калций,витамин Ц и казаха ако през почивните дни се повотори да ходим да ни бият урбазон
В събота беше-оки,но в в неделя сутрин като става и целия беше в обриви,лице,тяло,крачета-грабнахме го и в спешното
Докато идем и се скриха
не ни биха урбазон де,утре сме при педиатъра да видим какво ще правим занапред,на диета сме
Чета в нета че си продължавало години това,и се плаша,дали наистина е така,нама ли начин да се спре тованещо?А и незнаем от какво се получило,,,
Ох много ми е притеснено!
Инъче е жизнен,не е отпуснат дори като се появят обривите
Има ли тук деца,а и по големи с такива проблеми?

Re: УРТИКАРИЯ-има ли други деца с тази диагноза?
Изпратено: Didry (IP регистриран)
Дата: 29 September, 2008 11:11

Зори, искрено ти съчувствам. Нямам много информация за уртикарията, но съм преживявала ситуации като описаната от теб покрай алергиите и астмата. Много е страшно!
Търси още информация, чети и съм сигурна, че ще намериш начин да се поуспокоят нещата и начини как да реагираш, за да овладяваш подобни положения с времето! А защо не се поинтересуваш и за хомеопатично лечение в моментите, когато детето не е в обострено състояние?
Стискам ти палци и дано подобни случка ви се случват колкото може по-рядко..

Изпратено: Donika (IP регистриран)
Дата: 29 September, 2008 11:13

Зори, съжалявам, миличка, че се това се е случило с Мони! uteha
Може да е направил реакция към нещо, което са им за обяд в градината. Хич няма и да се учудя, напоследък храните с какви ли не боклуци ги тъпчат. :be

www.bg-mamma.com www.bg-mamma.com

Когато човек силно желае нещо, цялата Вселена му съдейства!

Дата: 29 September, 2008 11:19

Друго, за което се сещам е да си направите тест за алергии.
На тази възраст алергиите наистина се променят все още, но пък най-малкото ще ви покаже с какво да внимавате (храни, прах, животни...).
Аз ви препоръчвам да направите венозен тест. Не се покрива от здравната каса и не е евтин, но е най-доброто за момента...

Дата: 29 September, 2008 12:21

Здравейте момичета!
Благодаря че сте писали!Имах нужда да споделя и да чуя мнения
Днес бяхме при доки,че е направил алергия към храна или комбинация от храни,каза 5-6 вида храни който да избягваме-риба и рибни пройзведения,пушени меса,мъхести плодове,варива,яйца,шоколад
Като направим 5г ще направим и тест за да видим към какво сме алергични по точно
Утре го пускам на градина,но дано да го вземат,че с тая храна,,,,

Дидри какъв е този тест,цена знаеш ли?
Охх почти всичко съм прочела в нета за уртикарията,невиждам надежда за пълно излекуване,ще видим при нас как е

Снощи запалихме камината и от топлото му избиха обривите,изкарахме го навън и се оправи,винаги обривите се появяват и след 30 мин се пребират

И тъй,благодаря ви момичета!

Дата: 29 September, 2008 12:33

Зори, такива тестове правят няколко лаборатории в страната. Аз зная за две в София и една във Варна. От другите градове практикуват взимане на кръв и изпращане пробата до лабораториите във София (това за Добрич го зная). Просто обаче трябва да попаднеш на лекар.
На нас теста преди 2 години ни струваше 110 лева някъде. Не вярвам много да е поскъпнал...
Лично моето мнение е да си поискаш направление за алерголог за детенце. Защото Джи Пи-тата много трудно се справят с алергиите.
Иначе теста за алергии, за който ти пиша се прави с кръв от вената, което е малко стресиращо за детенце. Но според мен при толкова остри реакции си заслужава стреса, за да знаете от какво да го пазите.
Ако не тест, то най-малко трябва при алерголог да отидете, за да полу4ите адекватна информация какво бихте могли да правите при подобни реакции на малчо.

Дата: 29 September, 2008 12:40

Благодаря за информацията!ще се псъветваме и с алерголог
А да попитам попринцип от градината могат ли да ми откажат да го приема?

Дата: 29 September, 2008 13:17

Не вярвам да имат законово право да откажат прием на дете с алергии! Те не са заразни!
Могат да се опитат да те разиграват обаче... Но ти не се давай и си търси правата!
Мен така ме разиграваха като ходих да записвам Пламен на градина и търчах до Дирекция на образованието, до ХЕИ и т. н. но накрая го записаха!
Евентуално обаче може да им оставиш подробни инструкции как да реагират в случаи на подобни реакции... Защото все пак си е опасно...
О! А иначе ако се наложи някаква много ограничена диета, която в градината да не могат да спазват може вече да ти направят по-сериозни проблеми...
Ние бяхме решили проблема с диетата с храна от детска кухня, която е за деца с алергии... Друг вариант е да ти разрешат ти да носиш храна.

Редактирано 1 пъти последният път 29.09.2008 13:19.

Дата: 29 September, 2008 13:24

Аха ами утре ще го заведа и ще видим какво ще стане,те са малко деца там и се надявам да проявят разбиране

Изпратено: camino (IP регистриран)
Дата: 1 October, 2008 22:13

Зори, съжалявам за проблемите ви! Както го описваш, май е същото от което страдах и аз като малка, от пушена риба и от пршаец на лалета, както и в прекалено затоплени помещения, се изприщвах до неузнаваемост, с много висока температура.Случваше ми се поне по един-два пъти в годината, най-често пролет зради лалетата, спомням си че не ме лекуваха, само се опитваха да смъкнат Т. През пубертета поутихна и накрая съвсем изчезна. Не е болка за умиране,едиснтвено температурата е малко опасна, на мен амидофена ми усилваше обривите, затова само мокрите чаршафи ме спасяваха. Доколкото знам изчезва от самосебе си, само е много неприятно.
Кураж! pregradka

Дата: 2 October, 2008 09:06

camino ,на нас от цветя нищо не ни става,когато се появят обривите невдига Т
Взеха ни в градината без проблеми,направих инструктаж какво да не яде,какво да правят ако се изрине и да не се шашкат
Вече 2 дни ходи всичко нормално пу-пу дано вече да е тъй
Вечер ми казват какво е ял,какво не и така
Много разбрани излязоха от градината

Дата: 2 October, 2008 10:48

Е, Зори, щом Т няма, вие сте шапка на тояга! Значи, не е същото като мен, или просто по-лека форма, защото и реакцията, и обрива както го описваш точно на моите приличат.
Браво на хората от градината, че са излезли разбрани! Целувки на Мони! kiss

Дата: 2 October, 2008 13:06

Всичко ще е наред,важното е да внимаваме(още повече) какво яде мони

Дата: 2 October, 2008 13:07

Ето снимка как изглежда обрива

Дата: 2 October, 2008 14:48

Ахъм, същото чудо, твърдо, като жулено с коприва, моите дори в пиковия момент на кризата съвсем се сливаха и после избледняваха отвътре навън.
Но щом няма Т и си знаете какво го предизвиква (за мен се чудиха доста време, докато установят алергена, може би затова придоби такава тежка форма), Мони няма да страда изобщо, радвам се много за това!

Дата: 2 October, 2008 15:46

Благодаря самино!А ти сега как си,получавали ти се така?

Дата: 2 October, 2008 23:24

Зори, поне от 15-16 годишна не съм получавала никакви обриви, само си отшумя!

Дата: 3 October, 2008 08:41

Дано и при нас да е така

Изпратено: Dora2 (IP регистриран)
Дата: 3 October, 2008 09:24

Зори, наистина е добре да се консултираш с алерголог. Нищо, че още не може да се тестува.
Аз бих те посъветвала да не ходите на градина поне една седмица. Там има вероятност да се алергизира не толкова от храните, колкото от препаратите, с които мият подовете. А чершафчетата там кой ги пере? Вие или те? Възможно е да го дразни и препарата за пране, ако не се изплакват добре. Уртикарията сама по себе си не е болест, а проява на болест и то винаги на алергия. И аз като малка страдах често от това, най-вече по лицето. Помня какъв кошмар беше sad smiley
В крайна сметка, след пубертета изчезнаха тези прояви. Не са ми са се случвали много често, но поне един-два пъти в годината ставаше.
Дано по-бързо се установи причината и да се оправя малчо. detelina

Клубни правила
Правила за подписите
"Детето, чието развитие е усложнено от дефект е не по-малко развито от неговия нормален връстник.То е същото дете, но по друг начин развито" Л.С.Виготски
Да бъдем толерантни към различните деца. Да научим децата си на толерантност.
На небето звездичка вечно ще грее и сладката Ная, с усмивка на нея ще се люлее. Почивай в мир, мило детенце.

Дата: 10 October, 2008 17:05

Тия дни Мони опита от един кекс със яйца правен и нищо нему стана,изяде 1 бисквитка шоколадова Траяна,също всичко оки,но днес го почерпиха със бисквитка като траяната но с какао самата бисквитка и се изрина целия
Лили дано да го израстата децата,а ти лекарствата ги даваш само като се изрине нали или ?
Нашия обрив трае около 30-40 мин и понякога го сърби

Страници:  12>>
Страница:1 от 2

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.