Различните деца : © Български Бебе Център
Дечица с очилца
Изпратено: chibi (IP регистриран)
Дата: 25 November, 2008 08:44

Здравейте! Сашето е с астигматизъм и диоптър -1,0 на едното оченце. От вчера носи очилца и правим упражнения за болното оченце. Много ми е притеснено как ще го възприемат дечацата от групата.Госпожта му направи комплимент колко е красив. Иначе той сам си ги сложи тази сутрин като стана, без никой да го подсеща. Има ли други като нас.

Re: Дечица с очилца
Изпратено: Didry (IP регистриран)
Дата: 25 November, 2008 12:11

Здравей Чиби!
Моето дете не е с очила, но баща му е бил с очилца от малък. Ще се справи, детето ще видиш!
Може да се опитате наистина да му внушите, че така е по-хубав и по-модерен и това евентуално да му помогне.
А е много хубаво, че от сега сте разбрали за проблема, защото родителите на мъж ми в началото много са му се карали за уроците, а накрая се оказало, че той не вижда и за това има проблеми! Така че само те поздравявам, че сте били отговорни и адекватни родители! Иначе наистина ше се справи малчо! Дано не се сблъсква с лошо отношение де! smiling smiley

Изпратено: zori85 (IP регистриран)
Дата: 25 November, 2008 12:17

Чиби ,както знаеш ние сме с мързеливо око и също така правим упражнения.Но засега няма нужда от диоптър,виждаме си нормално.Просто отвреме на време изкривява за секунда.Но откакто почнахме упражненията нещата са по добре.Надявам се и при вас след упражненията и очилцата да се оправи детето!
В началото ще ви е странно може би но ще свикне той,ти ,всички!Дано само децата с който общува да го възприемат но и те ще свикнат,а и щом има и друго дете с очилца ще си дават кураж winking smiley

Дата: 25 November, 2008 13:40

Благодаря ви. sarca
Дори още две са дечицата с очилца в групата, а едното от тях е от скоро - след профилактичния преглед в градината. Добре, че един от очните доктори от града ни ходи да ги гледа, иначе видимо нищо му няма.

Изпратено: kristian (IP регистриран)
Дата: 25 November, 2008 14:49

по-важното е да се справите с проблема навреме.Защото като тръгне на училище,окото се изморява повече!Иначе говорете му,че е по-шик и по - модерен така!

Дата: 25 November, 2008 15:29

Да, няма спор. Хубаво е, че хванаха проблема навреме. Ще му говорим колко е хубав с тях и подобни.

Изпратено: mitja (IP регистриран)
Дата: 2 December, 2008 10:56

Здравей, Дени е от повече от половин година с очила, далекогледство имаме и хронични проблеми със каналите.Имах подобни на твотие притеснения, но се справихме в училище нямаше проблем, по състезания и на тренировка ги сваля.Важното е да се оправи.

Дата: 2 December, 2008 12:29

Благодаря на всички за подкрепата.
Сашето вече цяла седмица си носи очилцата.
На градината няма никакви проблеми с дечицата.
Първия ден една от учителките го посрещна с думите " Много си хубав".
След 2 седмици ще ходим на първия контролен преглед.

Изпратено: Didry (IP регистриран)
Дата: 2 December, 2008 12:40

Чиби, много се радвам! И браво на госпожата! Явно знае какви проблеми биха могли да се появят и реагирала превантивно!
Браво и на малкия голям мъж! Дано сега бързо настъпи подобрение и само да намалявате диоптри!

Дата: 2 December, 2008 12:48

Благодаря, Didry. kiss

Изпратено: Really (IP регистриран)
Дата: 10 December, 2008 16:37

На нас ще ни се наложи в скоро време да сложим, ама как ще станя тая работа изобщо не ми е ясно, грам не си представям да си ги държи на носа. Не вярвам и да ми изслуша обясненията, ще ги маха, просто съм сигурна!

Дата: 12 December, 2008 09:27

Миличката Еличка!!! Дано и тя да свикне с очилцата.
Сашко, като стане, сам си ги търси, но той е по-големичък. С по-малките, сигурно е по-трудно.
Късмет!!! pregradka

Изпратено: tsveti_77 (IP регистриран)
Дата: 18 December, 2008 17:10

Really, и моето дете носи очила от 2 месеца.И аз като теб си мислех,че няма да иска да ги носи,но стана точно обратното.Заведох го в оптиката и доста време пробва различни рамки,докато се хареса.Но пък така си хареса една рамка,че не искаше да си тръгне от оптиката без очилата.След 2 дни бяха готови и като си ги сложи,много се хареса и си ги носи без проблем.Даже една сутрин като отиваше на градина,ги бяхме забравили,та се връщахме до вкъщи.Така че те съветвам детенцето ти само да си избере рамката и да му се внуши,че е супер модерно и красиво така.

Image Hosted by ImageShack.us

Изпратено: valito 79 (IP регистриран)
Дата: 20 December, 2008 09:16

На 5 год сме и носим очила от 1 година.Молих се да не сложи милата ,но се е метнала на мама си-астигматизъм.Заведох я да си хареса очила-купихме розови като за барби.В началото ги носихме с удоволствие ,но сменихме градината и там децата нещо са й казали и тя се пробва да ме накара да ги махнем,въпреки че разбира ,че трябва да ги носи.Та така де. smiling smiley

Изпратено: orxidea1 (IP регистриран)
Дата: 25 December, 2008 02:51

Това е моя син на 4г и и 4м.Носи очила от 1,5г.Но от 1г вече нямаме проблеми.А преди това молби,настоявания.А колко очила сме сменили не ме питайте.За сега е с една операция на двете очи заради много силен страбизъм.Все още с лявото оче има проблеми и искам да се коригира.Тук докторите се мотат нещо и сигурно ще дойдем в България за още една операция.

Тук в Щатите виждам много хора които работят в най-различни сфери в т.ч. и полицай с кривогледство.Поне заради това че хората с проблеми са с предимство при кандидатстване на работа шапка им свалям на американците.

[img][/img]

Изпратено: Really (IP регистриран)
Дата: 29 December, 2008 16:41

Много е хубав този малък и въобще нищо не личи на снимката! А сега защо ги носи очилата, диоптър ли има?

Изпратено: orxidea1 (IP регистриран)
Дата: 30 December, 2008 06:31

Да диоптър и астигматизъм.Метнал се е на чичовците си по бащина линия spamafote smiley

[img][/img]

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.