Различните деца : © Български Бебе Център
пареза на плексуса
Изпратено: nelito05 (IP регистриран)
Дата: 3 December, 2008 12:06

здравейте моето беб4е е на 2месеца и има пареза на плексуса на дясното рано докторите казаха 4е с месайи ще се оправи и за тия 2месеца напредъка е голям ве4е си движим ръката вдигамея,казаха 4е има леко изоставане в захвата.моля ви кавете имали ли сте подобен проблем и към кой доктор да се обарна.габрово е малък град и няма добри специалисти

Re: пареза на плексуса
Изпратено: Dora2 (IP регистриран)
Дата: 3 December, 2008 12:27

Навярно е получена при раждането, казаха ли ти каква е причината?
Надявам се по-бързо да се оправи напълно ръчичката на бебчето ви. detelina
За Габрово - не зная никакви лекари, но в София може да се посещава центъра за деца с парализа, в който има много рехабилитарни програми изпълнявани от специалисти.

Клубни правила
Правила за подписите
"Детето, чието развитие е усложнено от дефект е не по-малко развито от неговия нормален връстник.То е същото дете, но по друг начин развито" Л.С.Виготски
Да бъдем толерантни към различните деца. Да научим децата си на толерантност.
На небето звездичка вечно ще грее и сладката Ная, с усмивка на нея ще се люлее. Почивай в мир, мило детенце.

Изпратено: Didry (IP регистриран)
Дата: 3 December, 2008 13:26

Здравей!
На сестра ми второто детенце беше с травма на рамото придобита по време на раждане по причина кадърен лекар! sad smiley
Оправиха го напълно с рехабилитация. Попитай дали не е възможно някакви такива упражнения поне да ти покаже някой добър рехабилитатор...
И може да опиташ консултация с добър специалист мисля ортопед, за да ви каже как най-добре да реагирате.

Дата: 3 December, 2008 14:36

полу4ила се е по време на раждането бебо бил излязал с рамото на пред и т.н.моето мнение 4е аз бях мн тясна а бебо се роди 4200кг накрая се наложи доктора да ми ска4а по стомаха а акушерката направо го издарпа и явно тя го е засегнала нещо.показаха ми как да му правя масажи и така щял да се оправи,но аз им нямам вяра и искам да отидем при по компетентни доктори,но мн ме е страх

Дата: 3 December, 2008 14:58

Няма какво да те е страх: отиваш направо в Сф. За съжаление аз не мога да кажа обаче къде. Питай в бебешкия форум?

Дата: 3 December, 2008 15:09

ok

Изпратено: Kira (IP регистриран)
Дата: 15 January, 2009 08:46

nelito05,здравей!
Ще ти препоръчам горещо доктор Венелин Алексиев-ортопед и травматолог-0889238190.Ето ти и сайта:[einet.bg]Можеш да му се обадиш по телефона и да му обясниш всичко,той ще те насочи.Човека си спазва строго часовете,така че не се налага да чакаш.Прегледа беше 20 лева преди,сега не знам дали има промяна.Аз водих бебо на контролен ехогравски преглед за ставичките,както и големия ми син,който толкова години мислехме ,че е с локсация,а се оказа ,че е с гръбначно изкривяване.Както и да е...
Горещо ти желая бързо да се оправи ръчичката на бебо!Пиши как сте!

[media.snimka.bg]
26.03.2008г.-3,550кг ,50см.-раждане

Дата: 17 January, 2009 09:01

здравейте всичко е наред,ходихме в токуда при пр.христова и се оказа че няма пареза а е имал оток при раждането,който се е оправил от само себе си тук в габрово докторите са сложили гре6на диагноза но слава богу всичко е ок

[media.snimka.bg] Image

Изпратено: Kira (IP регистриран)
Дата: 17 January, 2009 20:33

Браво, nelito05!Много се радвам за вас! aplodismenti

[media.snimka.bg]
26.03.2008г.-3,550кг ,50см.-раждане

Дата: 19 January, 2009 11:05

Поздравления! Много се радвам за вас!

Дата: 26 January, 2009 13:49

мерси ама направо сам бясна на тия доктори как може да обаркат диагнозата и да плашат така майките

[media.snimka.bg] Image

Дата: 26 January, 2009 14:02

Да. Купища страхове и притеснения! Направо ти скъсяват живота!
Но пък хубавото е сега, че нещата са излезли по-леки и притесненията ще свършат до тук! Сега не се ядосвай, че полза няма, а гледай да се радваш, че е здраво детенце! smiling smiley

Изпратено: ВИЛХЕЛМИНА (IP регистриран)
Дата: 10 February, 2009 13:57

Много се радвам,че не е това !
Аз съм родена с пареза на плексуса, и то на дясната ръка.
Лекувана съм в Медицинска Академия в София.

Да мина да те взема или да взема да те мина?

Редактирано 1 пъти последният път 10.02.2009 13:59.

Дата: 11 February, 2009 09:39

мн съжалявам но предполагам че си се възтановила и сега няма провлеми

[media.snimka.bg] Image

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.