Тийн клуб : © Български Бебе Център
Тийнейджърите и интернет
Изпратено: samko (IP регистриран)
Дата: 31 August, 2009 01:49

Знаете ли кои сайтове са любими на тийнейджърите?
А вашите деца къде се ровят?
Какво обсъждат с приятели по скайпа?

-------------------------------------------------------------------------------
Не пропускайте година без преглед на колпоскоп и направена цитонамазка!

Re: Тийнейджърите и интернет
Изпратено: Daniva (IP регистриран)
Дата: 31 August, 2009 03:58

Ами Мими от онази случка не е влизала в сайтове, но дотогава любимият и беше кефче-то. По скайпа си пише с приятелката си и съученичка Силвия, общо взето детински неща обсъждат - за котетата на Силвия, за домашните, за танците (нали партньорът на Мими е брат на Силвия, а и самата Силвия танцува в клуба на мими...). Такива неща - нищо притеснително (засега). grinning smiley

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Изпратено: kristian (IP регистриран)
Дата: 31 August, 2009 12:59

Абсолютно ,със сигурност не мога да твърдя,че знам всичко,което прави в нета.Ограничили сме достъпа до компа с парола и влизането в скайп става само когато аз съм в къщи.Засичала съм я да си пише с едно момченце,за което казва,че е много добър приятел.Обсъждат момичето ,в което той е влюбен,на Веси приятелка.Също така за училие говорят,той й помага със задачи по математика,като аз изрично настоявам да има освен решение и обяснение.Рови се за музика,филми,но това става с моя помощ.Снимки не разрешавам да се качват в нета.

Изпратено: samko (IP регистриран)
Дата: 31 August, 2009 13:48

Сами докато беше в Англия заедно с братовчед си/12г/ си направили сайт.Голям смях с този сайт.Записали една песен и я качили.Покрай братовчед си взе да се интересува много от футбол и от музика.Накара ни да му купим флашка, сваля песни и после в колата ги слушаме.Рови се за снимки на любими отбори и футболисти.А заедно с децата от двора/10-15г/влизат в Клуб пингвин и играят.Някои от тях са членове, срещу 40лв.Членството доколкото разбрах им дава малко повече права в играта.Аз не се съгласих да платим и периодично се сеща и ме врънка.
С племенникът ми свалят и филми и игри.Чатят си с децата от двора при майка и в общи линии е това.
Моя син е по-малък , затова споменавам племенникът, който е юноша бледен.

-------------------------------------------------------------------------------
Не пропускайте година без преглед на колпоскоп и направена цитонамазка!

Изпратено: Baby (IP регистриран)
Дата: 31 August, 2009 14:12

На практика Ина няма свободен достъп до Интернет. Използваме родителския контрол на антивирусната програма, която дава достъп на детето само до определените от родителите сайтове. Отскоро има скайп, но не го ползва.

Администратор

Изпратено: In-es (IP регистриран)
Дата: 31 August, 2009 14:36

Ерик само музика слуша,играе игри,и по скайпи се уговаря с приятели.
Зимата може да се задържи до час на компютъра,но сега има няма 10мин.,и то не всеки ден.

Благословен е онзи,който успее да даде криле и корен на децата си!

Изпратено: zorka (IP регистриран)
Дата: 31 August, 2009 14:59

МИлен играе в интернет,рови много често в Уикипедия.Скайп почти не използва,пише си много рядко с един негов приетел,обсъждат предимно игри и тактики за тях.Пристрастен е към компютъра,не мога да го мръдна от там направо....отчитам го като моя грешка това че съм допуснал да се притрасти толкова.

"Може би изобщо не съществуват добри и лоши приятели... може би просто има приятели, хора, които се застъпват за теб, когато страдаш и ти помагат да не си толкова самотен.
Може би заради тях винаги си струва да се боиш, да се надяваш, да живееш.
И дори да умреш, ако трябва. Няма добри приятели. Няма лоши приятели. Има само хора, с които желаеш да бъдеш, не можеш да не бъдеш; хора, които изграждат дома си в сърцето ти."
Стивън Кинг, "ТО"

Изпратено: asti (IP регистриран)
Дата: 1 September, 2009 21:20

Аз също смятам, че моите пубери имат някаква зависимост едва ли не от нета и много се ядосвам, най-вече на себе си, че позволявам да прекарват толкова време пред компа.

Дата: 10 March, 2010 11:29

Да върна тема там.Гледам в момента едно предаване,репотерите се включват в чата,контактуват с малолетни,за 7 дни постигат адресите,телефоните и лична среща с 5 деца...Ами ако това са педофили,а не екпиреминтиращи репортери?
Вие говорите ли за опасностите от нет общуването с непознати на децата си?Знам,че темата вече я обсъждахме,и тук,и в темата на Данива,но все пак искам да си припомним и да припомним на децата си ,че опасност има

"Може би изобщо не съществуват добри и лоши приятели... може би просто има приятели, хора, които се застъпват за теб, когато страдаш и ти помагат да не си толкова самотен.
И дори да умреш, ако трябва. Няма добри приятели. Няма лоши приятели. Има само хора, с които желаеш да бъдеш, не можеш да не бъдеш; хора, които изграждат дома си в сърцето ти."
Стивън Кинг, "ТО"

Изпратено: irinq (IP регистриран)
Дата: 12 March, 2010 18:50

Имаме си огромно доверие , освен това доста добре познавам сина си. Досега не е имало изненади освен положителни .Знам, че се интересува от комикси и Манга филми .ИМа скайп, но не го ползва

[www.youtube.com]
[www.dveri.bg]

Изпратено: Iana_A (IP регистриран)
Дата: 8 April, 2010 21:07

Темата ме подсеща за нещо което наскоро ми беше разказано от жена която има непълнолетна дъщеря-тинейджърка... оказа се, че по интернета това момиченце на 13г се е запознало с някаква двойка и многкратно е правила секс с това семейство. Контрола от страна на майката е бил доста сериозен, как е стало всичко и как се е стигнало до там майката не може да си обясни. Освен всичко друго това е и подсъдимо по тукашните закони. Сега майката се чуди дали да съди въпросната двойка или неeye popping smiley
Затова всички трябва да си отваряме очите не на 4 а на 8, днешното поколение е много изобретателно и никога не се знае как може да ни убегне някой малък детаил.

Изпратено: orxidea1 (IP регистриран)
Дата: 25 April, 2010 02:05

Повдигам темата.
Имах огромно доверие на дъщерята докато преди няколко седмици,бях влязла да се къпя.Синът спеше отдавна.Когато излязох от банята я пратих да си ляга и аз гася компа.Обаче звука винаги аз го спирам.Беше спрян.Учудих се!!!Пуснах го пак и погледнах хисторито.Вече никакво доворие.Ама никакво.....Знам че няма откъде другаде да види голо мъжко тяло.Знам че й е любопитно...Обаче това в нета е ОТВРАТ!!Не съм строга майка.За всичко което ме е питала съм й отговаряла.И съм и казала,че винаги може да се допитва до мен.Всичко се промени.Комп няма да пипне докато аз не й кажа.Наказана е "доживотно".Разочаровах се.Питам я"Ако ти си на мое място ще си вярваш ли отново?".Тя сама си отговори "не".
Та така момичета наистина ли имате пълно доверие на вашите деца?????

[img][/img]

Изпратено: kristian (IP регистриран)
Дата: 27 May, 2010 10:50

Ама никой не казва,че има пълно доверие.Колко е голяма дъщеря ти?
Аз бих седнала с нея и заедно бихме разгледали подходящи снимки.Щом има интерес,по-добре е нещата да се случват с твое знание и контрол.

Изпратено: Terunka (IP регистриран)
Дата: 6 June, 2010 15:05

Здравейте момичета.Много отдавна не бях влизала тук и съм изпуснала доста.Наистина с днешните деца трябва да сме постоянно нащтрек.При нас е малко по-тесен кръгът,понеже сме на остров.Огромен,но остров.Децата ми влизат в нета,само когато намерят компа пуснат.В скайп си пишат с роднини от Б-я.Следя списъците на двете за нови лица и съм ги предупредила за опасностите.
Веднъж само,голямата беше довела една нейна приятелка със сестричката си,която е в класа на по-малката.Големите пратили малките в детската да си играят,а те пуснали нещо,което като го видях се разтреперих.Когато и говорих,трябва по лицето да е разбрала за погнусата която изпитах.Понеже моя никога не е бил строг и не ги е удрял,само и казах,че баща и всичко ще научи.Много се уплаши,много се унизи и ме помоли да не кажа нищо.От тогава съм сигурна,че и през ум не и минава.

Дата: 7 February, 2011 15:53

Пак да върна темата.
Поводът е едно видео, качено от Инес във фейса, ако иска да го пусне и тук.
Знаят ли вашите деца какво е педофил, как трябва да подхождат към поканите от непознати в скай и фейсбук?
Аз, като майка на момче, което прекарва голяма част от деня пред комп.(безотговорна съм, знам), много говоря по тези теми. Понякога чак му писва и казва "знам, бе, знам...не давай отговаряй никога на непознати ако ти пишат и звънят, не си казвай името, адреса и годините....не съм толкова тъп все пак."
Надявам се да го подмамят някои ден.

Стивън Кинг, "ТО"

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.