Тийн клуб : © Български Бебе Център
Страници:  12>>
Страница:1 от 2
Кое бихте избрали-да учат в България или в чужбина ?
Изпратено: Akvarel (IP регистриран)
Дата: 6 September, 2009 11:07

Кое бихте предпочели ?

Re: Кое бихте избрали-да учат в България или в чужбина ?
Изпратено: samko (IP регистриран)
Дата: 6 September, 2009 19:02

чужбина

-------------------------------------------------------------------------------
Не пропускайте година без преглед на колпоскоп и направена цитонамазка!

Изпратено: Daniva (IP регистриран)
Дата: 6 September, 2009 19:03

България. Имаме достатъчно качествени университети и професори. Ще заложа на българското!

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Изпратено: vanina1980 (IP регистриран)
Дата: 6 September, 2009 19:10

Зависи от много неща,от това какво искат да учат от това дали имам финансовата възможност за да ги издържам,но като чели повече клоня към чужбина.

Изпратено: In-es (IP регистриран)
Дата: 6 September, 2009 22:44

Средно образование в България ,бих предпочела!Зa висшето-зависи!

Благословен е онзи,който успее да даде криле и корен на децата си!

Изпратено: Kristi (IP регистриран)
Дата: 7 September, 2009 12:19

В момента ако сега е абитуриентка бих избрала в чужбина. И не толкова заради качеството на образованието, колкото заради околната обстановка. Не може да се сравни животът в Студенстки град сега с живота и организацията в един западен университет. В момента имам наблюдения в един холандски университет, където учи на моя колежка дъщеря й. Ами какво да ви кажа - напряво ме е яд, че самата аз не съм сега студентка misli

Изпратено: kristian (IP регистриран)
Дата: 7 September, 2009 13:04

За висше образование,може би чужбина,но ако имам средства да я посещавам често,или тя да си идва.за средното-при мен.Аз съм излязла от нас в 7ми клас,в друг град и не искам това да се случи и с моите деца.

Изпратено: Ralito (IP регистриран)
Дата: 7 September, 2009 13:06

Чужбина,там й е мястото.

Lilypie Kids Birthday tickers

Изпратено: Kira (IP регистриран)
Дата: 7 September, 2009 14:04

Това е актуална тема за нашето семейство,предвид това,че баткото е в подходящата възраст.
Много ми се ще да избере да учи тук от гледна точка на това,че ще мога бързо и адекватно да помогна при нужда,а и както казва Данива имаме много качествени университети,но детето предпочита чужбина.В никакъв случай няма да го спирам и пак ще помагам максимално,но определено ще е по-трудно.Важно,обаче е детето ми да е доволно,удовлетворено и щастливо!
Това е моето мнение!

[media.snimka.bg]
26.03.2008г.-3,550кг ,50см.-раждане

Изпратено: orxidea1 (IP регистриран)
Дата: 7 September, 2009 20:23

Още с раждането на Ванеса и идеята за името й идваше от това ,че когато отиде да учи и живее в чужбина да й е лесно.Ами май съм дръпнала съдбата за полата защото ето ни тук в САЩ.Но пак не е критерий че децата ми няма да поискат да учат в Европа или дори България един ден.

[img][/img]

Изпратено: Akvarel (IP регистриран)
Дата: 7 September, 2009 21:34

Кристи,споделям мнението ти!Именно обстановката и средата тук ме притесняват!
Не,че в чужбина няма опасности,но сякаш има повече контрол,което е друга тема на разговор. winking smiley

Изпратено: Kristi (IP регистриран)
Дата: 7 September, 2009 23:03

orxidea1 Написал:
-------------------------------------------------------
> Още с раждането на Ванеса и идеята за името й
> идваше от това ,че когато отиде да учи и живее в
> чужбина да й е лесно.

И аз като кръщавах дъщерята бяхме на емигрантска вълна - Анжелина. Но 8 години по-късно уредени и здраво вкоренени тук синчето го кръстихме с БГ име - Димитър. Пародия ще е ако след време той живее в чужбина, а кака му остане тука.

grinning smiley

Изпратено: irinq (IP регистриран)
Дата: 9 September, 2009 11:19

Kristi Написал:
-------------------------------------------------------
>
> И аз като кръщавах дъщерята бяхме на емигрантска
> вълна - Анжелина. Но 8 години по-късно уредени и
> здраво вкоренени тук синчето го кръстихме с БГ име
> - Димитър. Пародия ще е ако след време той живее в
> чужбина, а кака му остане тука.
> lud smqh
>
По темата , за сега, средното в България . Но живот и здраве висшето в чужбина !. Да не говорим, че човека и без това се е ориентирал към нещо1 което може да осъществи само в чужбина.Иска да стане конструктор на космически кораби.
Дали се случват чудеса ?! misli

[www.youtube.com]
[www.dveri.bg]

Редактирано 1 пъти последният път 09.09.2009 11:21.

Изпратено: venn (IP регистриран)
Дата: 9 September, 2009 11:33

Моето детенце е малко все още за такива планове, но съм на мнение, че е най-важно неговото желание. Другото са само родителски амбиции, с каквито не бих искала да го натоварвам .....

Дата: 9 September, 2009 12:24

Добре де, много ми е странно - всички вие ли сте получили висшето си в чужбина, та да искате същото и за децата си и смятате, че там ще е по-добре за тях? Не искам да се карам с никого, обаче много категорични мнения за чужбина виждам тук... Що, кво и е на България, мисля си...

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Изпратено: Ralito (IP регистриран)
Дата: 9 September, 2009 13:32

Данива,едва ли ще има майка,която да си изпрати детето да учи в чужбина единствено поради неосъществени нейни амбиции.

На всички ни е пределно ясно,че диплома от Западна Европа,Щатите тежи повече от една българска такава.И не опира само до диплома,а и до перспективи след получаването й.

Lilypie Kids Birthday tickers

Изпратено: ninan (IP регистриран)
Дата: 9 September, 2009 13:50

Аз съм малко пристрастна по отношение на образованието, защото все пак работя в тази свера и мога да твърдя, че наистина имаме качествени Университети. Друг е въпросът обаче, че не всички които са се записали да учат висше образование са избрали подходящата специалност. Лошото е също така, че голяма част от студентите са записали да учат или само за да получат тапия или за да дойдат да живеят в София (молая да бъда извинена от хората живеещи в провинцията - аз също съм родена и израстнала там). Смея да твърдя обаче, че тези които са избрали да учат съответната специалност с желание винаги има как да се реализират и то с нелоши заплати. По отношение на това къде ще учат моите деца - мисля, че те сами трябва да решат, поне що се отнася до висшето.

23.05.2008 г. - 4050 гр. 52 см. - раждане
28.05.2008 г. - 4020 гр. 52 см. - изписване
28.11.2008 г. - 8800 гр. 71 см.
28.04.2009 г. - 11400 гр. 78 см.
23.07.2009 г. - 12800 гр. 80 см.
08.01.2010 г. - 14500 гр. 88 см.
28.04.2010 г. - 14500 гр. 93 см.
26.08.2010 г. - 14500 гр. 95 см.
08.04.2011 г. - 17000 гр. 100 см.

Изпратено: ralitsa (IP регистриран)
Дата: 9 September, 2009 15:59

поради сте4ение на обстоятелствата- 4ужбина!но идеалното ще е БГ за знания и ефтино обу4ение и после в 4ужбина за реализация!имам един приятел,заварши вьв Варна дьржавно и после с конкурс си работи ве4е 8 години вьв компанията на "мерцедес" в Германия ,като компютьрен специалист..други пак които завьршиха в 4ужбина и нищо не направиха..така ,4е образованиято е само един старт,трябва кьсмет,"нахаканост"..да знаеш какво искаш...така мисля аз и децата ми така ще у4а!

Изпратено: Baby (IP регистриран)
Дата: 9 September, 2009 16:04

Каквото и да е желанието на децата ми относно образованието, ще се опитам да ги подкрепям, изборът е техен, не мой!

Администратор

Дата: 9 September, 2009 16:38

Евка, аз именно затова няма да натискам Мими за кандидатстване след 7 клас... Като не и се учи - влиза в Реалната, завършва средното та, а за висшето, ако реши да учи дотогава (дет' се вика, ако и дойде акъла за учене) - каквото си реши, каквато и специалност да си избере. Ще държа само да го учи тук, в България, защото към каквото и да се ориентира, тук може да получи всички необходими и знания, стига да има мерак да учи! Но и Мими самата няма да драпа да учи навън де!
Пък ако реши да не следва - пак ще я подкрепя. Макар че е по-добре да го имаш, отколкото да го нямаш.
Спомням си, допреди 2-3 години желанието и беше да стане сервитьорка в Полски Тръмбеш! grinning smiley А сега нищо не и се работи.

Страници:  12>>
Страница:1 от 2

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.