Тийн клуб : © Български Бебе Център
Страници:  12>>
Страница:1 от 2
Училищни радости и неволи
Изпратено: zorka (IP регистриран)
Дата: 14 September, 2009 09:55

Предлагам в тази тема да си споделяме радостите и тревогите покрай училището,изпити и т.н.
На моят син днес му е първия учебен,преди 10 мин.го изпратих,много се вълнуваше милия,то не бе подбор на дрехи не бе чудо.Развълнувах се и аз ,кога стана 5 клас това дете.....лети си времето,ей.
Вашите деца подготвят ли се за утре,нетърпеливи ли са вече да прекрачат отново училищните врати?

"Може би изобщо не съществуват добри и лоши приятели... може би просто има приятели, хора, които се застъпват за теб, когато страдаш и ти помагат да не си толкова самотен.
Може би заради тях винаги си струва да се боиш, да се надяваш, да живееш.
И дори да умреш, ако трябва. Няма добри приятели. Няма лоши приятели. Има само хора, с които желаеш да бъдеш, не можеш да не бъдеш; хора, които изграждат дома си в сърцето ти."
Стивън Кинг, "ТО"

Re: Училищни радости и неволи
Изпратено: midary (IP регистриран)
Дата: 14 September, 2009 10:09

Моят син чака с нетърпение да си види приятелите.Не се е затъжил за у-щето.

Изпратено: kristian (IP регистриран)
Дата: 14 September, 2009 11:53

Утре ще е голям ден за моето момиче.Преместихме я в ново училище,където не познава никой.Много се притеснява,но няма как.Аз ще съм до нея.

Изпратено: Daniva (IP регистриран)
Дата: 14 September, 2009 12:35

Ние с Мими ходихме до личната да и направи профилактичен преглед за училище (нали всяка година им искат). Резултатите - перфектни: тегло 45 кг, ръст 156 см, кръвно 90/60, измерване на тялото 81/73 (каквото и да значи последното).
После минахме да купим бележник и лична карта, комплект цветни моливи, направихме и снимка за личната карта и бележника (4 бр.за 5 лв. вървят при нас), купих и един черен сутиен (исках да и купя и бял, ама нямаше, та ще търся допълнително). Накрая и купих халат за след баня, че нейния съвсем и е окъсял, до дупето и е grinning smiley и съм много доволна - хем дълъг, хем плътен, хем хубав цвят, хем с качулка, хем евтин - само 24 лв. (другаде ги гледах от 32 нагоре). Остана само една бяла тениска да намерим, за под анцуга. Тетрадките и облеклата ще взимаме, като им раздадат учебниците и им кажат какви точно тетрадки ще им искат.
Кристианче, трудно ще е в новото училище, поне в началото. Когато Мими смени училището (в 4 клас) цялата година и беше трудно - децата вече се познаваха, по-трудно я допуснаха вътре в колектива, имаше доста проблеми... Но мина, сякаш не е било. Но наистина ще трябва да си доста край нея и да я питаш какво ново, как са децата там и така... Дано бързо се адаптира!

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Дата: 15 September, 2009 15:15

Много ме е яд пък - класната днес не им раздала учебниците, защото не всички ученици си носели торби за учебниците и затова утре щяла да им ги раздаде. Ми що не раздаде поне на тези, които си носеха?
Иначе купихме с нея тетрадките, блоковете (5 блока и взех, че много бързо и свършват). облекла, етикети - всичко е готово и подвързано. Купих и 4 молива - 2 за рисуване и 2 за писане, много са хубави! Едно сухо лепило също, нотна тетрадка... а, и една карта с Менделеевата таблица - нали от тази година започват да учат химия, физика и биология като отделни предмети. Ще имат нови учители, поне четирима. Одобрен е проектът на училището за униформи, скоро щели да им вземат размерите. Обаче ми стана неприятно, че щели по-големи да им ги правят, че "да имало къде да растат" - ми аз пък не искам на Мими дрехите да и стоят като торба пък, и по принцип определящото, за да и купя дреха е да и е добре като размер. Ама ще видим какво ще е...
Утре щели да имат български, литература, биология, английски, математика и физкултура. Мисля да я пратя утре с една тетрадка по всичкология, а като си каже всеки учител какви тетрадки точно ще иска, тогава да надписваме нейните (залепила съм етикетите и съм сложила облеклата, но не сме ги надписвали още).
Часовете им щели да са по 45 мин., само във вторник щели да са по 40, защото щели да имат и 7-ми час. Сутрин започват в 8:00.

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Изпратено: orxidea1 (IP регистриран)
Дата: 16 September, 2009 03:11

Ами аз как да се разпиша.Моите са на училище още от 18 август.Дъщерята е в ново училище.Обаче проблема й е че всеки бил гадже с някой,а тя не.А и много е разсеяна.Пише си домашните,но ги забравя у нас.Забравя да си донесе оценките/всеки понеделник/ ей го на днес пак е наказана :be

[img][/img]

Дата: 16 September, 2009 15:26

И Веси е в ново училище.Бях вчера с нея,днес не съм я виждала още.По телефона не беше много словоохотлива,каза ,че било готино,а момчетата били смотани.Имат и домашно по математика,а учебниците утре ще им дават!

Изпратено: Zmeica (IP регистриран)
Дата: 16 September, 2009 17:15

И дъщеря ми е в ново у-ще, отчитам като голяма моя грешка, че я записах в "елитната" гимназия и все ме беше страх да я преместя в друга - по-квартална. Сега когато взех това решение съм доволна и спокойна.
Учебници ме чакат за подвързване...ама май няма да е днес, че това приятно топло време ще го търся по-късно. cool smiley

Изпратено: vanina1980 (IP регистриран)
Дата: 17 September, 2009 11:53

И при нас горе-долу така се развиват нещата,учебниците са раздадени подвързани и готови,бележника и личната карта също,че даже днес я накарах да ги занесе на госпожата,че много се дразня като почнат да подвикват на всеки по отделно.Купих й всички сборници само тетрадка по безопасност и нотните тетрадки по музика и пиано не съм,но днес като изляза на разходка с малкия ще ги купя.
Иначе тя много се радва,че е на училище,и че си вижда приятелите най-вече а вчера имаха да учат и стихотворение на изуст"Де е България"хич не им дадоха време да се адаптират,от вратата и за краката.При вас така ли е.

Изпратено: midary (IP регистриран)
Дата: 17 September, 2009 12:24

Нашите учебници ги дадоха още на 15.
Вчера имаха и домашна по БЕЛ.А колко допълнителни тетрадки и сборници ми донесе....
Почна се glupi

Дата: 17 September, 2009 12:59

И Мими започна с пълна пара, но аз и така искам - 7 клас е, предстои и кандидатстване, нека още отсега разбере, че лятото свърши, а годината е важна. Вчера имаше домашно по математика - 4 задачи. Слаба ракия още, но важното е, че започнаха.

Дата: 17 September, 2009 15:05

И ние сме с домашни по математика.Днес Веси ми разказва много ентусиазирано за у-ще и казва,че никой не говори и не прави дивотии в час.а в предишното даскало деца се бият отзад,отпред си тече урока.

Дата: 17 September, 2009 17:31

За днес имаше за домашни да пише съчинение по български и отново 4 задачи по математика - този път задачите доста я затрудниха, макар че са още на преговора. Това степенуване и различните свойства ги е забравила, куцат и правилата, та отваряхме тетрадките от миналата година и преповтаряхме правилата.
Днес са имали химия и отсега ми заяви, че химията нямало да и бъде любим предмет, не и харесвала идеята да учи разните му там химични елементи... Утре ще карат за пръв път физика и астрономия, да видим какви ще са отзивите за нея. Започват с раздел "Електричество", на мен ми се видя интересно, като и разглеждах първите уроци днес.

Изпратено: irinq (IP регистриран)
Дата: 19 September, 2009 10:32

Хайде да се оплача и аз.Нищо че някой ще ме сметне за луда.Не за първи път де! grinning smiley
Деан тази година ще учи в математическа с преподаване на аглийски , втори чужд немски.
След входното ниво , определещо степента на владеене на езика, се е разбрало , че неговите знания надхвърлят нивото на учебника изобщо.Т.е. той е с едно ниво напред.Госпожата му е казала , че изобщо няма нужда да кара класа.С немския положението щеше да е същото. А в града не се предлага изучаването на трети чужд език.
И сега моята дилема -Чувствам се ужасно безсилна и виновна , че не мога да осигуря на детето си образование, спрямо неговите възможности. Ума ми не го побира какво може да се направи.

[www.youtube.com]
[www.dveri.bg]

Дата: 19 September, 2009 12:02

Ириня, че то това не е за оплакване - то си е за овации направо! grinning smiley
Много бързо са направили входното ниво - нали първо трябва да се направи преговора. Мими все още е на преговор по всички предмети. От вчера има домашни по английски, български, математика, физика - и по всички тези предмети преговарят още, началните уроци винаги са за преговор.
Обаче задачите им по математика този път затрудниха дори и мен. От 4-те задачи, които имат за домашна, успях да се справя само с една.
spamafote smiley

Изпратено: irinq (IP регистриран)
Дата: 19 September, 2009 15:31

Ами най-вече ме притеснява следното.Сега тъкмо си говорих с една негова съученичка.Момичето седнало и чете , преговаря .А нашия мързелува и се чуди как да се докопа до компа да играе.И така ще мине цялата година .Ей затова много ме е яд! Защото ще се научи да не прави нищо!
Иначе си права за преговорите , ама много колеги не преговарят.Няма кво да се лъжем.

[www.youtube.com]
[www.dveri.bg]

Изпратено: zorka (IP регистриран)
Дата: 9 October, 2009 13:17

Онзи ден учителката ми пратила бележка,че иска да говори с мен.Аз както винаги,започвам да си мисля каква е свършило пак моето отроче,мисля,мисля на изпитите изкарва 7 и 8(тук са от 1 до 10),което се равнява на 5 горе долу,забележки няма....а то викала ме жената да ми каже колко е доволна и него,колко е умен и т.н.Много приятни ми стана,но се почуствах и неудобно пред детето,че само го питах какво лошо е направил та ме викат....

"Може би изобщо не съществуват добри и лоши приятели... може би просто има приятели, хора, които се застъпват за теб, когато страдаш и ти помагат да не си толкова самотен.
Може би заради тях винаги си струва да се боиш, да се надяваш, да живееш.
И дори да умреш, ако трябва. Няма добри приятели. Няма лоши приятели. Има само хора, с които желаеш да бъдеш, не можеш да не бъдеш; хора, които изграждат дома си в сърцето ти."
Стивън Кинг, "ТО"

Изпратено: samko (IP регистриран)
Дата: 19 October, 2009 10:10

Абе добри са ви децата, спор няма!
Все така да е, за похвали да ви викат!
Иринка, много неприятно наистина.Хем да се радваш, че е добре детето хем да се измъчваш, че не можеш да му предложиш подходящо развитие.И аз от мързела се плаша най-много.

-------------------------------------------------------------------------------
Не пропускайте година без преглед на колпоскоп и направена цитонамазка!

Дата: 20 October, 2009 10:50

Аз съм доволна засега от представянето на Веси в новото у-ще и новите изисквания.Яко я натискам да учи,но съм предупредила,че тази и догодина ще е така!

Изпратено: In-es (IP регистриран)
Дата: 23 October, 2009 21:52

Моят хубавец е възхитен от това,че има междучасия между всички часове!Къде ти такава свобода в испанско училище! wink1 Да се похваля и аз,че за един месец научихме българския писмено,и вече оправяме и граматиките и т.н.
Обаче му предавам по два предмета и страшно ме ревнува,и ми се сърди после,че говоря с децата,а недай Боже да покажа симпатии! thumbs up smiley Сърди ми се по два дни grinning smiley

Благословен е онзи,който успее да даде криле и корен на децата си!

Редактирано 1 пъти последният път 23.10.2009 21:53.

Страници:  12>>
Страница:1 от 2

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.