Тийн клуб : © Български Бебе Център
Деление на множествени числа?
Изпратено: orxidea1 (IP регистриран)
Дата: 31 December, 2009 04:06

Забравила съм как се делеше,а с щерката вече започнахме да ги упражняваме.Последните 10-12 г само елка и компа ползвам и дотам се стигна.Моля помагайте glupi

[img][/img]

Re: Деление на множествени числа?
Изпратено: venn (IP регистриран)
Дата: 31 December, 2009 09:57

Колкото и да не ща да си призная, математическата терминология вече ми бяга - по същите причини. НО, виж с прилагането се справям много добре все още smiling smiley Дай пример и ще се опитам да помогна!

Изпратено: Ralipilote (IP регистриран)
Дата: 3 January, 2010 20:12

започва се отдясно на ляво.ако не е учила как е 17,2 примерно се стига до цяло число и се пише остатък.например 9/4 е 2 с остатък 1,защото от 9 вадиш 8-което е 2х4.дано само не бъркам нещо с тези остатъци,но такива спомени имам от 4-ти клас.
ако го смяташ до край тъй като остава 1, пишеш запетая-защото 1 е по-малко от 2,за да добавиш нула и става 2,5 крайният резултат/2по5=10/

J'aime la vie! ma famille, mes amis, la glace vanille et surtout les " gens biens" quels qu'ils soient, quoi qu'ils fassent, quoi qu'ils gagnent!!je déteste les opportunistes, les cons, les radins et surtout l'ignorance des autres! AIMER!!

Изпратено: venn (IP регистриран)
Дата: 4 January, 2010 20:09

Ралка, това, което обясняваш, е деление на многоцифрени числа - за това ли става дума?!

Изпратено: mama2008 (IP регистриран)
Дата: 17 January, 2010 15:28

Дайте пример и ще оправим нещата smiling smiley

Изпратено: Ralipilote (IP регистриран)
Дата: 17 January, 2010 19:51

уж, наистина пуснете някоя задача и ще й видим сметкатаsmiling smiley

J'aime la vie! ma famille, mes amis, la glace vanille et surtout les " gens biens" quels qu'ils soient, quoi qu'ils fassent, quoi qu'ils gagnent!!je déteste les opportunistes, les cons, les radins et surtout l'ignorance des autres! AIMER!!

Изпратено: gmsvetla (IP регистриран)
Дата: 18 January, 2010 17:35

Какво точно делите - две многоцифрени числа или многоцифрено с едноцифрено? Множествените числа са в бълг.език, в математиката са едноцифрени, двуцифрени и т.н. многоцифрени числа. Иначе делението е както е написала вече Ralipilote - от дясно на ляво и в зависимост от това, което децата са учили или се дели с остатък или се дели до получаване на дроб. Моят син го учат като деление с опашка и делят до получаване на остатък.

Примерно:
325 : 15 = 21 и остатък 10
-
30
---
25
-
15
----
10

Това учат като деление в 4-ти клас, незнам колко е голяма дъщеря ти. Ако се дели многоцифрено с едноцифрено е на същия принцип.

Записите при делението са излезнали един под друг, а трябва да са всеки следващо по-на дясно (двойката на 25 трябва да е под двойката на 325 и т.н.), но самото съобщение не го праща така, както съм го написала първоначално, а равнява всичко в левия край.

Редактирано 2 пъти последният път 18.01.2010 17:38.

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.