Тийн клуб : © Български Бебе Център
Drop Everything and Read (Остави всичко и почети)
Изпратено: samko (IP регистриран)
Дата: 16 April, 2010 11:01

D.E.A.R. DAY. Съкращението идва от Drop Everything and Read (Остави всичко и почети). В САЩ инициативата се провежда всяка година, като целта е да се чете поне по половин час – вкъщи, в училищата, на работното място, в библиотеките. Известната детска писателка Бевърли Клиъри получила толкова много писма от читатели, че включила в една от книгите си няколко страници, посветени на отбелязването на този ден. В нейна чест този празник на четенето се провежда на 12 април – рождения й ден. За повече информация - [www.dropeverythingandread.com].

Тази инициатива позната ли е у нас? Отбелязва ли се в часовете по английски език?
Интересно ми е какво мислят вашите деца за нея, попитайте ги! Биха ли се присъединили. Не е необходимо нищо специално. може да се организират 2-3 приятелчета, или сами в къщи,най-добре в училище.
Много ми хареса една темичка за размисъл- "Ще изяде ли мишката книжката?" Често си припомням този въпрос и се стремя книжките у дома да останат "цели".
Аз и децата посещаваме разни инициативи в Американския център София, откъдето и научихме за D.E.A.R. DAY.

-------------------------------------------------------------------------------
Не пропускайте година без преглед на колпоскоп и направена цитонамазка!

Re: Drop Everything and Read (Остави всичко и почети)
Изпратено: Baby (IP регистриран)
Дата: 16 April, 2010 17:56

Гери, благодаря за инфото, полезно и ново за мен. smiling smiley
Това, което правя за да възпитам в децата си любов към книгите е да четем заедно, поне по една приказка на ден. smiling smiley
Ина се записа на библиотека и едномесечният срок, в който трябва да върне взетата книга/и е допълнителен стимул.

Администратор

Изпратено: silvi7 (IP регистриран)
Дата: 17 April, 2010 19:23

Интересно е и за мен!Мерси за информацията,Гери!
Лора е малка,но без книжка не си ляга.
Станало и е навик или да и прочета аз приказката(ако е нова)или тя ми я разказва по картинките.
Силно се надявам и занапред да и харесва четенето!

Мисис "Кулинарна фурия 2007, 2008 и 2009"

Изпратено: zorka (IP регистриран)
Дата: 18 April, 2010 13:22

Интересна информация.
Мойте деца не могат без книги,Вики заспива задължително с приказка,баткото чете много.
Записани са и двамата на библиотеката,Вики дори вече знае къде седят любимите й книжки,отива да остави едната на място и взима друга.Така се научават и да пазят книгите.От училище всеки петък й дават една книжка,която трябва да прочетем заедно и да върнем в понеделник.Много беше интересна първия пъ като започна да ми обяснява с книжка в ръка "това яде ли се? -Неее,Това къса ли се -Неее,а пише ли се по него -Нее"

"Може би изобщо не съществуват добри и лоши приятели... може би просто има приятели, хора, които се застъпват за теб, когато страдаш и ти помагат да не си толкова самотен.
Може би заради тях винаги си струва да се боиш, да се надяваш, да живееш.
И дори да умреш, ако трябва. Няма добри приятели. Няма лоши приятели. Има само хора, с които желаеш да бъдеш, не можеш да не бъдеш; хора, които изграждат дома си в сърцето ти."
Стивън Кинг, "ТО"

Изпратено: Tania Grab (IP регистриран)
Дата: 21 April, 2010 18:43

Да, в Щатите има подобни инициативи и за малките. От при-скуула на Джордан ни дават "календари" за всеки месец и ако 15 дни четеш по 20 мин на ден, от училището му дават книжка подарък. В библиотеката лятото също има подобна инициатива, на всеки ден от календара слагаш стикерчета и при 20тина стикерчета му дават тениска.
От библиотеката взимаме по 15тина книжки на седмица и съм много доволна, вече се учим да четем лесни книжки сами и съм приятно изненадана колко добре се справя. Итън също си има любими книжки, вече не ги яде grinning smiley

Изпратено: samko (IP регистриран)
Дата: 25 April, 2010 14:27

Танче, и аз взимам книжки от библиотеката за моите деца. Особенно съм доволна от американската библиотека.Книжките са много красиви , подходящи за разглеждане от Калата, а пък баткото си упражнява езика с лесни текстчета.

-------------------------------------------------------------------------------
Не пропускайте година без преглед на колпоскоп и направена цитонамазка!

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.