Тийн клуб : © Български Бебе Център
Агресията .....
Изпратено: In-es (IP регистриран)
Дата: 3 December, 2010 23:24

Тревожи ли ви агресията при децата?
Има ли я(агресията) при нашите по-големи деца,или проблемът с нея е решен?
И кои са причините за нея,според вас?

Благословен е онзи,който успее да даде криле и корен на децата си!

Re: Агресията .....
Изпратено: zorka (IP регистриран)
Дата: 4 December, 2010 12:32

Тъй като на Милен му предстои постъпване в ЕСо догодина, това е една от темите, които ме притеснява като гледам по телевизията за какви случаи става дума...
На какво се дължи-едва ли има еднозначен отговор на този въпрос. При някои на семейната среда, при други на приятелската такава.
Моят син не е никак агресивен, поне за момента.

"Може би изобщо не съществуват добри и лоши приятели... може би просто има приятели, хора, които се застъпват за теб, когато страдаш и ти помагат да не си толкова самотен.
Може би заради тях винаги си струва да се боиш, да се надяваш, да живееш.
И дори да умреш, ако трябва. Няма добри приятели. Няма лоши приятели. Има само хора, с които желаеш да бъдеш, не можеш да не бъдеш; хора, които изграждат дома си в сърцето ти."
Стивън Кинг, "ТО"

Изпратено: мери78 (IP регистриран)
Дата: 12 January, 2011 15:44

не знам за по-големите деца,но аз се плаша за алекс.постоянно посяга,удря или редовната му приказка-ще те ударя.много често удря без причина.и в градината се оплакват.правел го тиомълком,както казаха г-жите.а понякога става направо злобен и агресивен,стиска зъби,реве и ръмжи,стиска юмруци.това ме плаши.нямам идея защо се получава така.започна ,когато беше може би на 1.5г,та до днес.в нас като изключим моментите в които се налага да реагираме по-остро,всичко е ок.никога не се караме с мъжа ми,винаги сме мили един към друг,като цяло средата ни е спокойна.не знам какво си мислят хората острани.кой знае какво си викат,че явно алекс може да подражава на такова поведение.абе не знам...

[mery78.multiply.com]

[www.bgphoto.net]

Ако искаш да промениш Света-промени себе си,
ако искаш да промениш мъжа си-промени себе си,
ако искаш да промениш детето си-промени себе си
и те ще се променят!

Изпратено: ^lilo^ (IP регистриран)
Дата: 19 January, 2011 18:45

Незнам на колко е детенцето ти но моето е на по4ти 5год. и е същата история. Вси4ки деца се оплакват от него, няколко родители са се оплакали на у4ителката. ВКъщи пак се слу4ва като не стане на неговата да посяга, да крещи и т.н. И аз съм изпадала в безисходица, но след няколко разговора с майки със същия проблем се успокоих. Ами на тази възраст търсят себе си и пробват какво може и какво не. Ще го израстат а и е малък протест който по друг на4ин не могат да покажат. Та нали са малки още, ре4ника им не е много богат и явно това им се струва най-доброто решение. Дано отшуми се надявам аз а ти не се притеснявай не е само твоето дете. Има много такива 4е и по ужасни слу4аи.

Lilypie Pregnancy tickers

Дата: 19 January, 2011 18:48

А по темата......
Агресията на подрастващите е нещо нормално и само с постоянството и многото търпение на родителите може да се овладее предполагам. Аз като мащеха на двама подрастващи съм разбрала 4е не всяко нбещо което казват трябва да вземам сериозно. Просто се правя 4е не съм 4ула и нещата се оправят после от само себе си. Дълбаенето защо детето се държи така, още пове4е го озлобява и то се затваря в себе си.

Дата: 4 February, 2011 10:24

Не мисля,че агресията в този си вид,в който мн . често я виждаме в децата ,е нещо нормално.Затова се стряскам.
Още едно наблюдение искам да добавя.Сякаш днешните деца нямат нерви,скачат за най-малкото,,и не просто скачат,ами изпадат в кризи,и т.н.Но това е масово!

Дата: 7 February, 2011 15:45

Добре, а на какво се дължи това според вас?

"Може би изобщо не съществуват добри и лоши приятели... може би просто има приятели, хора, които се застъпват за теб, когато страдаш и ти помагат да не си толкова самотен.
И дори да умреш, ако трябва. Няма добри приятели. Няма лоши приятели. Има само хора, с които желаеш да бъдеш, не можеш да не бъдеш; хора, които изграждат дома си в сърцето ти."
Стивън Кинг, "ТО"

Дата: 10 February, 2011 20:37

Ами май на нас,родителите smiling smiley Зори ,според теб на какво?

Дата: 11 February, 2011 10:45

Какво да ти кажа, Инеска...не знам и аз.
Мисля, че е някакво влияние между родители, среда и характер на детето (като подчертавам че говоря за тийновете, не за малките).
Не съм много съгласна с твърденията, че всичко идва от телевизията и видео- игрите.
ето моят син играе много агресивни игри (не се гордея с това), със стрелби, кръв и т.н. обаче до момента съм го видяла веднъж да прояви агресия към 2 момчета и тя беше предизвикана от тяхна постъпка.
знам ли го, като порасне може да стане и психопат smqh .

Стивън Кинг, "ТО"

Изпратено: samko (IP регистриран)
Дата: 14 February, 2011 13:15

Естествено, че ние сме виновни!
Че кой друг?!
Не казвам,че има родители, които умишлено учат децата си да са агресивни. Не си го и помислям дори.
Аз вярвам в подсъзнателната връзка родител-дете. Родителят подсъзнателно предава тревогите си по някакъв проблем на детето си. Детето реагира различно- гризане на нокти, напикаване, заекване, агресия, чоплене на кожички.....
Или детето гледа много такива филми, предавания, играе игри и родителят пропуска да забележи, че агресията излъчвана от тях влияе на детето му. Пак родителя е виновен.
Ако детето ми има подобен проблем не бих се успокоила независимо колко други майки споделят, че при тях е същото положение. Всеки трябва да се замисли и да си реши проблема. Винаги има изход. Колкото по-рано обаче по-добре. Най- правилния път според мен е разговор с психолог и строго следване на съветите му, ако почустваме, че е напипал проблема вярно и му имаме доверие.
Другия вариант е сами да четем такава литература и да сме последователни, но това е доста трудно , а гаранцията за успех няма. Най-вече ,защото/ мое мнение/ ние ,родителите в повечето случаи не можем да видим истинския проблем. Някакси слагаме розовите очила, когато се отнася за децата ни и в повечето случаи са ни виновни обстоятелствата, другите...абе винаги намираме оправдание за поведението на децата си. Слагам и себе си в това число, въпреки че се опитвам да съм максимално реалист и да правя разлика между желание и действителност.
С две думи, моето мнение е, че родителят е отговорен за всичко, което се случва с децата ни.
съвет: не спирайте да наблюдавате децата си БЕЗПРИСТРАСТНО!

-------------------------------------------------------------------------------
Не пропускайте година без преглед на колпоскоп и направена цитонамазка!

Изпратено: Baby (IP регистриран)
Дата: 14 February, 2011 14:24

Митко стана обект на агресия в детската градина и това е огромен проблем. Не вярвам конфликтът да се реши само с разговор на ниво родител и дете. sad smiley

Администратор

Изпратено: Iana_A (IP регистриран)
Дата: 1 March, 2011 21:51

zorka Написал:
-------------------------------------------------------
> Добре, а на какво се дължи това според вас?
>
Агресията е много сериозен проблем и в различните общества се работи различно с агресивните деца.
Агресията може да има много и различни изходни точки но основната около която се върти проблема е семейството.
В Канада детската и тийн агресия е много сериозен проблем по който се работи изключителн серизно. Още от малки всички деца (посещаващи детски заведения)се наблюдават какъв тип поведение показват и се води нещо като досие. Това досие преминава после в училище и т.н. Затова повечето семейства са много внимателни с това какъв тип поведение имат децата им. Много е трудно дете с проблемно поведение в последствие да постъпи в добро училище.
Всяко детско заведение и училище има психолог и ако се установи че дете има по-агресивно поведение веднага се започва работа с него.Търси се откъде идва това поведение и се полагат усилия както от учителите така и от родителите проблемите да бъдат решени или сведени до минимум.
Ако се наложи се дават дори и медикаменти за овладяване на детката психика и агресия. Това поне на мен ми идва в повече. ПОзнавам жена вече на 50г на която и 2те деца са били "длъжни" да взимат медикаменти поради агресивно поведение в училище. Сега вече децата и са на по 30г и не виждам да имат проблеми с агресията, но аз лично (както и тя),не вярвам че медикаментите са помогнали за това.
Според мен вниманието в къщи, окликването на детските нужди още от раждането на детето на подсъзнателно ниво оказват влияние за формирането на определен тип поведение. Вярно е че всички деца са много различни и характера на детето също има значение, но ако децата ни още от малки свикнат с идеята че са обичани, уважавани и закриляни вероятността да израстнат агресивни е по-малка.

Дата: 2 March, 2011 14:58

АЗ също съм от родителите които всеки друг обвиняват само не и своето дете, но ако има при4ина. Пламен е агресивен в градината и понякога вкъщи, но в определени ситуации. В градината говорихме с у4ителките и те с наша помощ се заеха да помагат, насър4аваме го да прави хубави жестове за каката и баткото, да дели вси4ко с нас, да казва благодаря, и да гушка най-ближните дори и без повод. Оба4е нещата не се променят особенно, да не би някой даа го у4и така??? На моите проблясъци на психология у4ителката в градината ми се изсмя в лицето, аз и казвам 4е може би каката и баткото като по-големите деца в къщи го подтискат по някакъв на4ин, а тя ме пита ""Те да не го бият(каката и баткото)". ЕМи как смята тя, кой родител ще остави по-големите деца да тормозят по-малкото. Не гледа ужаси, не играе кои знае какви игри с насилие. По-скоро предпо4ита пъзели, филм4ета с Мики Маус, Ме4о пух. Бен тен и Бакуган гледа много рядко и разбра за ТЯХ ПРЕДИ няколко месеца от децата в градината. Аз си го обяснявам по-просто, но на каквото и да се дължи смятам 4е ще отшуми. Психопатите обикновенно са кротки, срамежливи деца а и агресията и жестокостта се отклю4ва с някакво сътресение или много тежко изживяване на нещо лошо.

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.