Фото клуб Биберон : © Български Бебе Център
Страници:  <<Първа страница...1011121314151617181920>>
Страница:18 от 20
Re: foto Фотографско клубче за любители 6
Изпратено: Baby (IP регистриран)
Дата: 12 October, 2010 06:50

Танче, с Канон 500Д снимам. Успех в избора! smiling smiley

Администратор

Дата: 12 October, 2010 10:18

Изпратено: sky (IP регистриран)
Дата: 12 October, 2010 11:50

Много хубави колажи сте показали!
Аз също като Краси бих заложила на едноцветен фон, Така ще изпъкнат предните.
Много обичам и аз да ги правя, ето че ме подсетихте за тях.

С много хубави кадри се е напълнила темичката! Браво на всички вас!

Таня, иска ми се да кажа това: Ако имаш възможност вземи друг обектив! Не казвам, че не са добри, но има много по-добри от тях...
Когато взимах моята камера, тя беше без обектив. Не взех китов, защото така ме посъветваха и не съжалявам, че ги послушах.
Понеже съм от Никонския лагер, аз съм ЗА Никон Д90!

Моето пространство:
[www.flickr.com]
[kemerova.blogspot.com]
[kemerovafood.blogspot.com]

Изпратено: мама Аглика (IP регистриран)
Дата: 12 October, 2010 16:57

Есента изглежда си каза своето и накара всички да се позастоим пред РС. Сега клуба се е напълнил с чудесни есенни снимки... Браво, много красиви кадри сте показали, момичета!
(по повод избора на камера, няма да съм от най-полезните съветници по причина, че съм на Ви с техниката, но пък снимам с NIKON, имам 3 обектива, китов, макро и телеобектив, единственото, което гарантирам е че каквото и да избереш, Танче, едва после започва голямото пазаруване, всеки следващ обектив ще е по-скъп, всеки филтър, светкавица, статив и прочее аксесоари ще ти се струват повече от нужни и така голямото харчене е неотменната последица подир новопридобитата камера, обаче пък е голямо удоволствие - толкова!smiling smiley)

Е, сега и аз да се подредя, с каквото мога в редичката с кадри:

Есенни цветове

just autumn colours

Натюрморт с круши

still life with pears

И една, не съвсем есенна:

Разговор

just conversation piece

И последно:

Преди бурята

before the rainstorm...

[www.wix.com]

[www.flickr.com]

Изпратено: Desh (IP регистриран)
Дата: 13 October, 2010 05:28

Колко е приятно да разглежда човек красотите които сте показали
Таня успех в избора !

Изпратено: suzigr (IP регистриран)
Дата: 13 October, 2010 07:47

мама Аглика,леле какви красоти,първата и втората са ми фаворити.Страхотни снимки.Това с текстура ли го постигаш?Много е красиво.

[veselunka.multiply.com]
[www.flickr.com]
[www.facebook.com]

Изпратено: mushmul (IP регистриран)
Дата: 13 October, 2010 11:24

Прекрасни снимки! aplodismenti
Евка, снимките в църквата са мн. хубави! uspehi
Аглика, а ти си художник с фотоапарат. smiling smiley Снимките ти са като стари картички. Невероятни са. Мн. ми харесват. aplodismenti
И колажите са страхотни.
Мн. ми харесват и тиквените нимки на Танчето. thumbs up
Всички снимки са разкошни.

Ани
раждане - 02.07.2009 г.- 3 200 гр./49 см.
изписване - 05.07.2009 г. - 3 000 гр./49 см.
на 1 годинка - 8 980 гр./73 см.
на 2 годинки - 11 850 гр./ 85,5 см.

Божидар
раждане - 13.10.2011 г. - 3 300 гр./50 см.
изписване - 16.10.2011 г. - 3 200 гр./50 см.
на 1 годинка - 11.10.2012 г. - 9 580 гр./74 см.
на 1 г. и 3 м. без 9 дни - 04.01.2013 г. - 11 050 гр./77 см.
на 1 г. и 6 мес. - 13.04.2013 г. - 12 050 гр./ 81 см.

Дата: 13 October, 2010 16:25

Е, есента наистина е красива и много благодатна! Отново красиви кадри намирам тук, а това е повече от чудесно! Хайде още!!!

А иначе, благодаря, Сузи благодаря, Мушмул-че! Ми..., аз така си го мога това с фотоапарата. Онова другото снимане с многото нагласяне и дългото прицелване ми е малко непонятно, сложно, а и някак сухо ми "звучи", въпреки, че много го уважавам и свалям шапка пред всяка кристална снимка, обаче... Абе с две думи така ми се представя на мене света, така ви го предавам и на вас! smiling smiley И, да Сузи с текстура го правя, но и рисувам отгоре.

Това пък е от вчерашната слънчева разходка:

Сини цветя

just blue flovers

[www.wix.com]

[www.flickr.com]

Изпратено: Desh (IP регистриран)
Дата: 15 October, 2010 02:51

Още един колаж

Дата: 15 October, 2010 11:31

Да се разпиша само, че да не помислите че не влизам и не гледам... Много хубави кадри показвате всички.
За кадрите на Аглика се бях затъжила... Харесах си първия/от трите/ и тези полски цветя също, страхотна обработка си направила! Браво!
Деш, и твоите са много хубави! На колажа обаче сивия цвят не ми допада... Може би нещо по-светло...
За кадрите на Ева, нямам думи... Много ми харесват, особенно тези със свещите. Как ти позволиха да снимаш се чудя? Я издай и с какви настройки си снимала, ползвала ли си светкавица и на кои кадри? Нали е много тъмно в църквите и трудно се постига добро качество, та за това любопитствам... Аз снимах само веднъж в църква, но ползвах светкавица. Станаха много добре, но не съм се заигравала, че нямах време. Пък и в църквите като извадиш камерата, те гледат все едно си извадил автомат...

Не показвам нищо аз, защото си имам причини... Смених комп, но започна да ми блокира, та сега ще го нося да го преинсталират... Много кофти, защото по средата на работата блокира и не мога да го включа. А за да го задействам, трябва да го изключа от копчето и пак да го включа, а така ми се губи всичко, което съм направила до момента...
Иначе взех и фотокопирна машина, но и с нея голям зор видях... Много трудно ми се получават нещата напоследък, не знам защо така... Дано бързо да отмине тоз период...
За капак и сме болни, щерката тази сутрин е с главоболие, повръщане, температура и зачервено гърло...

Моето пространство:
[www.flickr.com]
[kemerova.blogspot.com]

Дата: 15 October, 2010 17:24

О, Скай разбирам те отлично! Има такива периоди понякога, чак му идва на човек да побегне от самия себе си, толкова всичко се обръща с главата надолу... Обаче после! След целия този хаос настъпва такъв порядък, че сам започваш да се чудиш от'де те е споходил този късмет, че всичко сякаш само тебе е чакало, за да се подреди изрядно.
Аз ти пожелавам час по-скоро да се разсеят мъглите ти и пак да грейнеш тук с прекрасни кадри!
И..., благодаря за харесването, нали знаеш, че суетата хич не ми е чужда! smiling smiley

Деш, много хубав е кропа на колажа, само рамката ми идва малко силна, като цвят. Всъщност, не съм съвсем сигурна, защото и черно също би било подходящо според мене, защото ще накара снимките да изпъкнат. От друга страна пък, толкова слънце има в тях! Е, все едно и със сивото изглеждат прекрасно, а аз само си позволих да поразмишлявам тук с буквите. smiling smiley

От мене днес:

Есенен пеизаж

autumn landscape

[www.wix.com]

[www.flickr.com]

Дата: 15 October, 2010 19:31

Това пък е от лятната ни ваканция, част от която прекарахме в моя град - Пловдив.

Пловдив - Главната Улица

DSC_0059-4

[www.wix.com]

[www.flickr.com]

Дата: 15 October, 2010 23:08

мама Аглика Написал:
-------------------------------------------------------
> Това пък е от лятната ни ваканция, част от която
> прекарахме в моя град - Пловдив.
>
>
>
> Пловдив - Главната Улица

И да не се обадиш? Как можа?

Моето пространство:
[www.flickr.com]
[kemerova.blogspot.com]

Изпратено: Krassy (IP регистриран)
Дата: 16 October, 2010 17:01

Само да попитам, ще продължаваме ли със дуела "Моята профелия" или да пускам нова тема?
Нямам време в момента никакво затова не съм се включила.

Прекрасни снимки сте пуснали thumbs up

My flickr

www.CapturedMomentsByKrassy.com

Дата: 16 October, 2010 17:42

Краси, пускай новия дуел.
Аз съвсем съм изклчючила... Щом няма участващи по тази тема, продължаваме с другата. По принцип мислих много какво да снимам за "Моята професия", но нищо не исмислих. Професия домякиня в момента, да се снимам с ролки по главата и готоварска пристилка ли... Това ми се въртеше като идея, ама уви... Не успях...

Моето пространство:
[www.flickr.com]
[kemerova.blogspot.com]

Изпратено: Tania Grab (IP регистриран)
Дата: 17 October, 2010 23:44

Искам и аз в Пловдив... smiling smiley
Уж имах идея за дуела с професията, ама време не остана...
Ето едно комшийче след игра вчера:

Изпратено: Krassy (IP регистриран)
Дата: 17 October, 2010 23:54

Ооооо Танче, много топло при вас, все още сте с къси ръкави smiling smiley

Ето я и моята нова играчка 35мм. Много се колебах м/у 50мм и 35мм., но 35мм ми се стори по-подходяща за плановете които имам.

My flickr

www.CapturedMomentsByKrassy.com

Дата: 18 October, 2010 12:26

Аз имам 50мм, и да си призная, все не снимам с него... Така и не му свикнах, иначе е мноого хубав. Ще трябва да го сложа и принудително да снимам само с него... Това е обектива, с който най-малко съм снимала...
Хубав дуел! Браво! Дано да има снимки в него!

Моето пространство:
[www.flickr.com]
[kemerova.blogspot.com]

Дата: 18 October, 2010 17:42

Благодаря ви, момичета! smiling smiley
Имах разрешението на отчето да снимам в църквата, а в това време имаше кръщене, но не го снимах като ритуал.
Любе, снимах с 50 мм обектив, без светкавица, с приоритет на диафрагмата заради оскъдното осветление. F 2.0 и 1.8, като скоростта на затвора е 1/45 и 1/30. Портретните снимки съм правила с програмата за движещи се обекти за да мога да постигна фокусиране на субекта по време на движението му - F 1.8, скорост 1/200. smiling smiley
Аглика, като картичка е изгледът от Пловдив, перфектна перспектива и обработка! поздравления!
Краси, честит да ти е новия обектив и много красоти да запечаташ с него! smiling smiley
Допада ми есенния дуел, надявам се през идващия уикенд времето да е благосклонно за снимки. smiling smiley

Администратор

Изпратено: Tania Grab (IP регистриран)
Дата: 18 October, 2010 20:34

Много хубава темичка за новия дуел! Краси, айде честито, ще чакаме да видим резултати от новата играчка smiling smiley

Страници:  <<Първа страница...1011121314151617181920>>
Страница:18 от 20

Тази тема е затворена.