Бременност и раждане : © Български Бебе Център
Страници:  <<1234567891011...Последна страница>>
Страница:6 от 18
Re: Октомврийско-ноемврийското мъничко човече в последния триместър мина вече!!!
Изпратено: Lilito (IP регистриран)
Дата: 17 September, 2009 13:57

Краси,душичке....чакай и кака ти да се произнесе относно дрехите-нали съм компетент по всьо и вся!!!

Тъй-според мен едно бебе вкъщи при Т около 22-23 градуса /толко е препоръчително/ стои облечено с боди с дълъг ръкав,ританки,цяло гащеризонче или пък комплект горнище-долнище /може и не комплект де,така ми дойде/ и чорапки/търлъчки!

Когато обаче ще го водиш навън-дали за консултация/те са всеки месец,правят се при педиатъра/ или просто на разходка..задължително едно космонавтче/грейка!!!
Има такива дето са цели-ръце,крака,ръкавички,терлички-абе опаковаш го до неузнаваемост!Отдолу си е облечено нормално,а ако е по-студено навън можеш да си го понавлечеш и от долу!Е,не е нужно да се поти човечето сега!

Ама имай впредвид,че аз съм извеждала моята и на -5,на -10 градуса и съм си я обличала сериозно!!!
Та така!!!

За видеозона-подкрепям Румито квот е казала!!!

Сядам да обядвам,после ще ви чета!

.

Re: Октомврийско-ноемврийското мъничко човече в последния триместър мина вече!!!
Изпратено: maria-cg (IP регистриран)
Дата: 17 September, 2009 14:38

Zdraveite, mam4eta. Ei me na sega se prebiram, ve4e i tuk e dajdovno, no toplo , no az sno6ti si slojih odealo i umriah ot jega s nego. Nali v4era si izliah urinata, ta dnes pak nanovo lud smqh . Utre sme na doki. To i az si hodia na videozon, daje sega na 1.10. pak 6te otida, posle i kam sredata na oktomvri. Vsi4ko 6te zapo4na da kupuvam kato vlezna v devetija, no dnes tai se vljubih v me4o puh , koito se lepi nad legloto, na stenata i taka sladak, mislia da go kupia, za da napravia kat4eto na bebo kato prikazka. I az kato Krasi samo sedia i razmi6liavam dali tova 6te mi e neobhodimo, no sam re6ila da ne kupuvam ni6to , samo krevat4e i dre6kite za v na4aloto. Posle kato vidia ot kakvo imam nujda 6te kupuvam, za6toto sa6to ne iskam da mi sediat ne6tatakupeni i neizpolzvani, a i vsi4ki mi govoriat kolko i ne6ta 6te ni podariat. Tuka za v na4aloto mi dadoha spisak kakvo tribva na bebo - kamizolki, ritanki , i tezi ga6tirizon4eta , 4orapki, daje i pod broika gore - dolu ti kazvat kolko ti tribvat. Ta 6te gi kupia tiah i posle edno debeli takova kosmonavt4e, kato hodim na dоki i taка. 6te vidia kakvo o6te ima6e v tozi spisak, no parvo i az kato Lili 6te otida da si hapna i se vra6tam. Mnogo usmivki.

Дата: 17 September, 2009 19:14

Момичета,къде мислите да раждате???
Аз днес се раззвънях по АГ-тата и се оказа,че в София правят ремонт на 2 доста добри родилни отделения-това във Втора Градска,а също и в Отделениетокъм Окръжна болница!
Малко се постреснах-егати,тези 2 болници ми бяха на Прима Виста!

.

Изпратено: tedi_e4i (IP регистриран)
Дата: 17 September, 2009 21:02

Здравейте и от мен!Аз утре съм на консултация и ще ми издават болничния-45 дена.Иначе съм се запътила към Майчин дом.Там си избрах една готина лекарка и съм се уговорила с нея.Аз вече изпрах и оправих бебошарските дрешки да ми е по-спокойно.От вчера започнах да си купувам и принадлежностите за болницата.Лили,то и аз исках в Окръжна болница но разбрах още лятото,че ще правят ремонт и затова се ориентирах от по-рано.Това е от мен.Лека вечер!

Изпратено: ина (IP регистриран)
Дата: 18 September, 2009 14:36

Здравейте момичета!
Лили аз ще раждам в бившата Тина Киркова - там раждах и миналият път и съм доволна.
Аз днес бях по различни изследвания и консултации и вече всичко е готово за операцията само да дойде четвъртък.
Лили имаш ли представа ако си въвел грешно егн в системата за детските градини как може да се корегира?
Хайде ще ставам че трябва да готвя. Лек ден!

Дата: 18 September, 2009 17:53

Zdraveite, mami. Kak ste? Dnes vi niama . Nie s bebo biahme dnes na doktor. Dokito kaza , 4e sme super, nadiavam se da e taka. Tejime ve4e 1450 grama. Malko mu e problemno da ni gleda ,za6toto mama ima malko slaninki na korem4e i toi samo mi se kara. Pak kato mu spodelih da jam plodove mnogo mi se nakara, 4e bili samo voda i zahar. Kaza mi da gi izbiagvam ili da jam jabalki. Pove4ed zelen4uci i taka. Prodaljava me si sas jeliazoto, no folnata kiselina ne ja kupih da ja pija. Sa6to spiram i vitaminite , ni6to 4e toi pak mi gi izpisa. 6te si pija samo jeliazoto i tezi hap4enca za zabkite. Ina4e pak sa mi dosta levkocitite v urinata i bakterii imam , ta mi predpisa vaginalni tabletki da si gi slagam 8 dni. Nadiavam se znae kakvo pravi, 4e mene vsi4ko mi e samnitelno ve4e. No sled kato ima tolkova dobra reputacija predpolagam , 4e znae. I taka s dokito. Sled 2 sedmici 6te otida pri novija. Ta togava 6te vidim i toi kakvo 6te ni kaje. Ina4e Rumi i az sam 4uvala , 4e e dobre i na raka da se perat na beboka niakoi dre6ki, no kade 6te mi sahnat zimata , a sme kupili su6ilnia, a za da su6i6 v neja tribva da sa na minimum 800 oborota izcentrufugirani. Tuka ina4e gledah , no niama bebe6ki prahove, no pitam maikite i te kazvat , 4e si perat sas sa6tija s koito si perat tehnite dre6ki, samo 4e otdelno i slagat omekotitel za bebeta. I taka smiatam i az da pravia. Ina4e i nie sno6ti sas svekito izvadihme edin kufar s bebe6ki dre6ki ot decata na sestrata na majo i vatre e palno s tezi kamizolki i tuka se nari4at 6vedski peleni, za6toto tuka varhu pampersa bebocite se povivat do 6estija mesec. Ta mislia da gi izpereme na 95 gradusa i kato se izgladat i 6te sa ok. I za sega niama da kupuvam ot tih ni6to , 4e na tezi se vijda da sa polzvani, no kakvo ot tova, za parvite 40 dena dokato stane malko po - goliamo 4ove4ence 6te svar6at rabora, a ako tolkova vidia 4e ne stavat 6te kupim novi. Ina4e , Krasi tuka v bolnicata mi dadoha spisak s neohodimite ne6ta za bebo kato si doide v ka6ti i za mene za v bolnicata i za pap4eto kakvo tribva. I izri6no sa pod4ertali da ne se hvarlame da kupuvame mnogo dre6ki, za6toto bebo raste mnogo barzo , a i mnogo ne6ta 6te polu4ime kato podaraci. Eto spisa4eto mi , vapreki 4e znam 4e i v neta e palno s takiva, no za vseki slu4ai:
- krevat4e - to tova se znae skok
- 2 komplekta 4ar6af4eta
- pampersi - i tova se znae
- tezi 15 - 20 6vedski peleni , za koitp vi razkazah po gore
- 3-4 4ift4eta 4orapki
- 10 kamizolki s dalad rakav
- 2-3 6ap4ici pamu4ni
- 1 debela 6ap4ica za izlizane
- 2 golemi havliiki s ka4ulki
- 2 malki karpi
- korito
- kan4e za polivane pri kapaneto na bebo
- mokri bebe6ki karpi
- krem4e za podsi4ane
- sapun4e i 6ampoan4e
- noji4ka za nokti
- 4 ga6tirezont4eta ot tija celite
Tova sa ne6tata , koito sa mi dali za bebo kato izlezneme ot bolnicata. Ve4e tezi komplekt4eta za izpisvane, koli4ki, i aksesoari vseki si preceniava kakvo da vzeme. A za pa4eto sa mi dali:
- kle4ki za u6i
- tarmometar
- 10 sterilni marli, golemi deto se uvivat okolo pa4eto
- jod
- AD kapki, koito se davat na bebo sled 15 den
- bebe6ko sirop4e
Gore dolu tova sa ne6tata , koito tribva da sam prigotvila v ka6ti za sled kato ni izpi6at. Ina4e v bolnicata za bebo ne se nosi ni6to osven komplekta za izpisvane. Pone ne sa mi kazali, no predpolagam, 4e tribva i tezi pelenki da zanesa. 6te pitam. A za mene sa mi dali spisak - dokumenti, telefon, no6tnici, no te ti davali tehni taka, 4e i te ne triabvat, 4orapi, 4ehli, analgin za bolkite ako ima6 takiva, toaletni prinadlejnosti, niakakvi specialni podlojki, koito si slaga6 sled kato rodi6 prodavat se gotovi v paketi i ga6ti za ednokratna upotreba, koito sa6to v aptekata se prodavat. Ta tova sa ne6tata. Mnogo pisah zatova iz4ezvam. Nadiavam se pone malko da sam bila polezna. Leka i spokoina ve4er. Mnogo usmivki. Az mnogo hodih pe6a dnes i dosta se izmorih, no e hubavo da se dvija zaradi bebo i bez tova mnogo marzeluvam. smqh

Дата: 18 September, 2009 17:55

A da i 5 ritanki za bebo sam propusnala da napi6a.
Az mai mama 6te mi kupi i izprati vsi4ko ot BG, 4e e po - evtino, no 6te go izmislia , imam o6te malko vreme.

Изпратено: MuMuTO0 (IP регистриран)
Дата: 19 September, 2009 18:25

Аз вече за раждане мисля. Понеже съм от Варна, ще раждам в АГ. Уговорилал съм се с д-р Протопопова. Много се вълнувам. Започнах да пера и гладя бебешките дрешки и скоро ще отида до болницата да видя какво ще ми искат за там, за да мога да се подготвя навреме smiling smiley Ох, напоследък бебка като мърда в корема ми направо се разтапям. Вече мисля за нея като за малко човече, а не като за 'плод'. Дори напипвам къде са й крачетата и като ги натисна и тя ме поритва smiling smiley Толкова е хубаво smiling smiley

Изпратено: mama_rumi (IP регистриран)
Дата: 19 September, 2009 21:30

Здравейте момичета.
Ще ви питам нещо,значи трябва да заминем за Италия,в четвъртък сутринта заминаваме,мъжът на мама трябва да иде в друг град на работа а нея я е страх да остане сама в къщата и иска да ида да стоя при нея а Слави да иде с италиянеца във въпросния град,страха ми е единствено заради това,че съм в доста напреднала бременност,ще се върна в 9-тия месец един месец трябва да стоим там,какво сте чели или чували за пътуване в напреднала бременност.По дълго ще пътувам с ферибот мисля,че не е опасно,вие какво знаете по въпроса.

Редактирано 1 пъти последният път 19.09.2009 21:59.

Дата: 19 September, 2009 22:04

Zdraveite, mami. Kak ste? Mimitoo super e i az samo za dre6ki , i beboci i rajdaneto si mislia. Nо ima o6te malko vreme. Rumi, mili4ka mislia , 4e niama nikakav problem da patuva6. Za vseki slu4ai pitai i dokito. No az sega pitah i mama i tia mi vika , 4e e patuvala do poslednija moment. S brat mi se e prebrala na 7.01. ot pat i na 9.01. e rodila. A za feribota ne e nikakav problem, na koraba non stop sa idvali bremenni jeni, taka 4e znam 4e niama problemi. Taka 4e mislia da ne se prtesniava6. Leka i spokoina ve4er.

Дата: 20 September, 2009 09:40

Руми,казвам ти честното си и откровенно мнение!!!
Мисля,че не е момента да пътуваш и то на такива дълги разстояния!
Не ме корете сега-тя пита за мнение,аз й го казвам!!!

Представи си,че започнеш да раждаш,а си някъде където това е малко опасничко?!?

От пътуване понякога се получава отлепване на плацентата-светкавично трябва да се отреагира,бебето се изважда чрез секцио-което сама разбираш,че се случва в болница!

Незнам Руми,въпрос на лична преценка е!Все пак ти сама си ги решаваш нещата!

Аз лично мисля,че ти и бебето сега сте по-важни от това,че майка ти ще е сама!

Аз не смея да тръгна на някъде,по далеч от 100 км,камо ли такива пътувания и на толкова дълги разстояния!!!

Пак казвам,не ми се сърдете,казах си откровенното мнение по въпроса-не е нужно сега да лицемерничим-казвам това,което мисля!А това което ти ще решиш си е лично твой проблем!

Много целувки от мен!!!

.

Изпратено: L&K&R (IP регистриран)
Дата: 20 September, 2009 10:22

Руми, и моето мнение е, че такова дълго пътуване е доста рисковано в момента. Особено пък ако ще сте с кола и ферибот - ами ако се случиш на път и раждането започне, тогава какво правиш? Виж, ако си със самолет и знаеш, че има добра болница близо до майка ти - иди, дойди, въпреки, че съм чела, че летенето след 7ми месец също не се препоръчва, заради високото налягане, което може да доведе до отлепване на плацентата. Може и съвсем леко да мине пътуването ти, но за мен риска е твърде голям. По-скоро бих помолила майка си да дойде да постои при мен при това положение, отколкото аз да бия толкова дълъг път. Аз сега на вилата не смея да отида, хем ми е на 50 км и си седя самичка тези дни, но предпочитам така.
Успех и дано вземете най-правилното за всички решение.
Иначе и аз искам да започна вече да пера бебешките дрешки, но чакам да се оправи времето, че да мога да ги изсуша на слънчице.
И мами - да ви питам - вие пили ли сте някакви чайчета, за да намалите коликите на бебето по време на кърмене? Или по-скоро на бебето се дава такъв чай? Или и двете? Опитвам се да си купя всичко що-годе необходимо докато имам време.
Тази седмица мисля да започна да стягам багажа за родилното, въпреки, че е малко рано, но все пак влизам в 9тия месец, а и последните дни съм с доста силни контракции. И ще се опитам да намеря добър педиатър, при който да запиша после детето.
Инче, как си ти, съвсем не остана - дръж ни в течение и ти пожелавам много леко раждане и бързо възстановяване.
Хайде, време е за закуската smiling smiley

Дата: 20 September, 2009 10:41

Само да добавя-някои компании не качват бременни жени след 6-тия месец!!!Абсолютно забранено!Знам го със сигурност 100 %!

Но като цяло повечето да не кажа всичките авиокомпании не се ангажират с превоза на жени,толкова напреднали в бременността!

.

Дата: 20 September, 2009 13:26

Zdraveite, mami. Kak ste? Tuka pri nas vremeto e super toplo i do sega po4etoh malko kniga na terasata, a sega 6te otidem s bebo da se izkapem, 4e da si miriskame hubavo. Posle 6te si hapnem i 6te marzeluvame. Az se hrania mnogo glupavo. Po4ti ne zakusvam, obiadvam zadaljitelno, a i po4ti nikoga ne ve4eriam, osven ako niamame gosti. Hapvam si plodove, no dokito tai mi se navika za tiah , kaza 4e bili samo voda i zahar i se palneelo mnogo ot tiah, da nablegna na zelen4ucite. No toi moja doki e maniak na tema kilogrami. Vapreki, 4e az vse o6te si podarjam 10-11 kila otgore, koeto smiatam , 4e ne super mnogo, no to teparva i 6te ka4a dosta, no da sme jivi i zdravi. Sega kato vidiah zakus4icata na Krasi se setih ot koga nesam pila fre6ove , ta 6te vzema da kupia malko plod4eta i da navaksam, vapreki 4e nali zaradi alergiite ne e prepora4itelno da se jadat citrosovi plodove , jagodi. No smiatam, 4e kogato ne se prekaliava s ne6to ne moje da e vredno, kato izklju4im cigarite i alkohola - te sa vredni dori i kogato ne si bremenna, no kak da obiasnia na na6ija tati za tezi pusti cigari, za6toto toi mnogo pu6i. Pojelavam vi lek i spokoen den , mam4eta i mnogo usmiv4ici.

Изпратено: MuMuTO0 (IP регистриран)
Дата: 20 September, 2009 18:04

Здравейте, мами. Аз сега прочетох от maria-cg, че фрешовете не са особено полезни. Аз се накъсвам да ги пия. Сега и грозде започвам да ям и съм много щастлива smiling smiley Обаче със зеленчуците нещо не можем да се разберем. Трудно се принуждавам да ям разни салати. За коликите не съм чувала да се пият чайове. Знам, че на бебета им дават някакви капки против колики. Навремето майка ми ми е казвала, че са варили някакви неща като копър и още нещо си и тези капки и чайове сега се правят от това, което преди са варили. И аз на нашия татко не мога да му обясня, че е по-добре да спре цигарите. То преди ние и двамата пушихме, но аз още като разбрах, че съм бременна спрях и сега го карам да ходи да пуши на терасата, за да не ми дими на мен. Честно казано това помогна, защото значително ги намали. Започна даже да говори, че иска да ги спира, ама да видим до къде ще я докараме. smiling smiley

Изпратено: L&K&R (IP регистриран)
Дата: 20 September, 2009 19:07

Към двете Мимета smiling smiley - фрешовете са много полезни, не слушайте разни врели некипели, просто трябва да се внимава с дозите. Цитрусовите фрешове са особено полезни за бременните, защото съдържат фолиева киселина, която е толкова важна, особено в първите месеци на развитие на бебето. Аз съм пила фреш от портокал и грейпфрут почти всеки ден в началото, а след това поне 2-3 пъти седмично. Фреш от морков е също много полезен, но там трябва да се внимава с количеството, доколкото съм чела над 150 грама вече не могат да се усвоят от организма. За алергии съм чувала, че могат да се получат от праскови и то най-вече от тези мъхестите, не от нектарините.
Мимето, браво за цигарите, детето ти ще е благодарно един ден за това ти лишение в името на здравето му thumbs up
Хайде, стига толкова съм се обяснявала, отивам да полегна smiling smiley)

Дата: 20 September, 2009 21:27

Da , da Krasi i az znam , 4e sa polezni, no toi mai nai - ve4e se otnasia za maiki , koito sa predrazpolojeni kam alergii. Uf i az ve4e neznam. Doktorite nai - dobre si znajat, nali praviat dieti i pro4ie. Morkovi e dobre i taka da se grizkat, i domati, i 4u6ki. I az kato Mimito sam skarana i sas plodovete i sas zelen4ucite, obi4am si testivi ne6ta i tui to. aide plodove pak se nasilvam da hapvam, ma nali pro4etohte po - gore moja doki kak me navika, no zelen4uci ne ponasiam osven domati, krastavici i 4u6ki. Ta za kolikite pri bebocite - v aptekite se prodavat na Hipp 4ai4eta za karma4ki, koito sa za tezi koliki, a ina4e na6te babi i mami sa ni davali 4ai ot anason i kopar, koito ako bebo neiska da go pie , go pie maikata i taka 4rez karmata go priema i bebo. A ina4e v aptekite se prodavat takiva kapki, no mai ne sa mnogo efikasni. A sam 4uvala, 4e kolikite sa po - silni pri mom4encata, otkolkoto pri momi4encata, no neznam za6to. I mnogo si zaviselo i maikata kak se hrani, tui kafenca i pro4ie ne tribva, no ako se hrani po sa6tija na4in kakto dokato e bila bremenna e nai - dobre.Ta kato doide 6te vidime. samo bebocite da sa jivi4ki i zdravi4ki, sled kato vsi4ki beb4ovci minavat prez kolikite 6te si iztarpime i nie. smiling smiley . Leka i spokina ve4er , mami.

Изпратено: gall (IP регистриран)
Дата: 21 September, 2009 09:58

Добро утро коремчета.как сте? перете ли дрешки, подреждате ли.
Ние със Сиса още нямаме желание за такива неща, след тридневното ходене в детската градина сме с бронхит и се лекуваме.много тежко диша и ми е толкова жално, чак се плаша да не направи астма.
Румито явно ще заминава, това си нейно решение,желая и безпроблемно пътуване и завръщане.
за сега лек ден от нас

www.bg-mamma.comwww.bg-mamma.com

Дата: 21 September, 2009 11:09

Здравейте и от мен!

Гале,съжалявам мила sad smileysad smileysad smiley,ей от това ме е много страх моята като я пусна след някой друг ден-какви болести ще започне да ми носи веднага!
Но явно си е период-израства се-така казват мамите на по-големи дечица!
Гале с какво се лекувате?Дано бързо мине!!!Стискам палци и ви гушкам силно и двечките!!!

Румито ако е заминала-приятно прекарване там,безпроблемно пътуване и в двете посоки и те чакаме Руми в деветия месец да се завърнеш!!!

Краси тази сутрин още не е поднеска закуската!
Хайде мадам,бързоооо...

На другите девойки-хубав и слънчев почивен ден днес!!!

Аз изпратих моите хора малко до Годеч-татито има работа и аз веднага настаних и детенце на столчето в колата thumbs up smiley -имам да разтребвам,да готвя-нека се позабавляват малко заедно!

Това е!

При мен беба снощи май направи големия си скок и се обърна отново-как незнам,ще видим след 10-тина дена!!!Обаче така ме заболя кръста от това нейно размърдане,мисля че ми прищипа нерв!Сега и единия крак ме боли-абе точно като нерв е..Ще чакам да се поразмести,че да ми освободи болката щото е ужасно-направо трудно се движа-кръст и крак в ужасна болка едновременно!!!

.

Изпратено: mama_rumi (IP регистриран)
Дата: 21 September, 2009 14:22

Няма да заминавам,Слави ме чака два дена да се лашкам между "да" и "не" и днес си каза тежката дума,каза,че нищо не си заслужава да рискува живота на детето си и жена си и няма да мърдаме от тук докато не родя,не дава дори дума да се каже повече по тоя въпрос.А и тази нощ имах доста болезнена контракция,беше само една но щом ме събуди,сякаш това ми показа да не тръгвам,абе и аз колкото и добре да се чувствам някакси отвътре си усещам,че не е редно,6-то чувство ако щете.
И така,Гале малката има ли подобрение някакво.
Ние в сряда тръгваме на детска градина,да видим до къде ще я докараме.
Айде за сега чао.

Страници:  <<1234567891011...Последна страница>>
Страница:6 от 18

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.