Бременност и раждане : © Български Бебе Център
Базална температура и бременност
Изпратено: Kristi (IP регистриран)
Дата: 6 October, 2005 17:27

Здравейте, майчета. Имам следния въпрос - някоя от вас следила ли си е случайно температурата в месеца, в който е забременяла? По-точно ме интересува температурата във времето след овулацията?

Re: Базална температура и бременност
Изпратено: аленна (IP регистриран)
Дата: 6 October, 2005 18:07

Аз си я следях първия път като исках да забременея и като се вдигна след овулацията не падна и след закъснението, като разбрах, че съм бременна, спрях да си я следя, но се задържа така по-висока с две, три десети някъде...

мама на две момченца, две врабченца

Изпратено: radiewolf (IP регистриран)
Дата: 6 October, 2005 19:56

Да и аз си я следях с месеци преди да забременея и по навик продължих да я следя поне 50тина дни след като забременях. След овулацията в месеца, в който забременях не е падала под 37 докато я мерих.

Дата: 6 October, 2005 22:46

Ами и моята е над 37 и даже беше 37,25 и се позарадвах, но днес беше 37,05, което ме отчая, че и този месец ще е напразен sad smiley За това може ли по-конкретно колко над 37,00 беше. До колкото си спомням с първата си бременност преди 8 год. беше май 37,3 така че новините пак ще са лоши..

Изпратено: аленна (IP регистриран)
Дата: 6 October, 2005 23:03

Ами аз предния месец имах такъв въпрос. Мисля, че не е точно определено колко трябва да бъде, а просто да се покачи с две-три десети след овулацията и ако има бременност се задържа така, ако не пада. Миналия месец мойта беше 37.4 до 24-тия ден от цикъла, а на 25-тия ден беше 37.1, на 26-тия ми дойде /по-рано/. Ама ти не бързай с изводите..По едно и също време ли си я мериш? Сутрин?

мама на две момченца, две врабченца

Дата: 7 October, 2005 09:26

Да, трябва да е 3-4 десети над нормалната преди овулация, но докторите казват да е над 37,0. Всеки ден от тези 50тина беше различно над 37,0, но просто не е падала под това... Пък и не мисля, че половин десета е толкова показателна... все пак! Желая ти успех! А колко дни слид като се е повишила не е спадала под 37. Закъснява ли ти вече?

Дата: 7 October, 2005 11:51

Neee - още ми е рано да ми закъснява - на 1 ми беше овулацията. След което температурата скоростно взе да се покачва, но от два дни ужасно ме боли коремът - чувствам ясно яйчници, матка, гади ми се, но сигурно е от нерви.

Дата: 7 October, 2005 20:01

Не искам да те разочаровам, но на мен температурата след овулация ме беше над 37,0 по 9-10 дни почти до следващия цикъл..., така че е нормално, дори и да не си бременна да е над 37,0 седем дни. От друга страна пък, за да те обнадеждя, точно в месеца, в който забременях, беше втория месец след като спрях хапчетата за овулация, температурата ми се вдигна по-рано от обикновено, след 3 дни падна под 37,0, след това се вдигна пак и повече не падна... По този повод въпреки стриктното следене и аз не съм сигурна кога ми е била овулацията и съответно кога сме направили бебето... Аз разбрах, че съм бременна, когато закъсня.Не съм имала други симптоми. Но при всеки е различно... Пожелавам ти късмет, дано да е станало, но прояви малко търпение! Няма иначе как да разбереш... И от опит ти казвам, колкото по-малко го мислиш и планираш и смяташ овулации и правите бебе, а не секс, толкова по-трудно става бебе!Късмет!

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.