Бременност и раждане : © Български Бебе Център
Има ли Декемрийски мами?
Изпратено: rosa_bg (IP регистриран)
Дата: 19 June, 2012 14:16

Здравейте мили момичета!
Казвам се Петя и съм от Пловдив. Преди около три години и половина попандах в този сайт. Тогава бях бременна с първото си дете - Лиляна. Тогава се събрахме стахотна компания и до ден днешен си пишем.
Сега чакам второ дете. Теримина ми е на 27.12.12г. Много бих се радвала отново да се съберем хубава и голяма група, в която да си споделяме трепетите и вълненията. Добре дошли са всички, които имат желание!

bg-mamma.com bg-mamma.com

Re: Има ли Декемрийски мами?
Изпратено: Sonja (IP регистриран)
Дата: 29 July, 2012 17:49

Здравейте. Казвам се Славея, на 33 г., живея в Белгия от 10-тина години, омъжена сам за Иранец и сам мама на две красиви момченца, на 5 и 6 години.
Сега чакам трето дете (отново момченце) - термина ми е също на 27 декември.
Някои от вас може би ме помнят от преди - пишех във форума и през двете си бременности и след ражданията, но след това просто не смогвах с двете бебета...
И аз се надявам да се съберем много мами, да споделяме радости и тревоги и заедно да отброяваме оставащите дни до появяването на малките съкровища.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Да дадеш живот, да родиш дете, да го отгледаш и възпиташ -не е ли това достойно? Не е ли всичко това важна част от човешкото призвание?

Дата: 13 August, 2012 12:21

Славея, здравей!
Чудесно е, че сте се решили да имате три дечица още повече че със сигурност си видяла зор с двамата батковци при толкова малка разлика. Как върви бременността при теб? Аз я карам много леко. Прави ми впечатление колко е различно от първия път. Този път си наложих да не качвам много кг, защото предишния бяха +30 и едва успях да започна да влизам във форма и забременях отново. Освен това мъникът рита много по-отрано и много повече. С Лили по това време бяха първите трепети от малките ритници, а сега бебока рита смело и баща си и сестра си. smiling bouncing smiley И аз чакам момче.
Вече сме две! Дано и още мами се включат!

Дата: 16 August, 2012 13:34

Здравей, Петя!
Радвам се, че писа. И при мен бременноста върви идеално... Аз бях качила с първото ми дете 17 а с второто 12 кг. (а и те си бяха едри бебета - 3.750 и 3.950) - сега (досега) сам +6кг.- надявам се пак най-много още 6, че после трудно се свалят... Аз все още си работя (в голям супермаркет - Carrefour) и по-цял ден сам на крака - някой път ме позаболява кръста, но аз си знам че е нормално.
При втора и всяка следваща бременност се усещат движенията на бебето по-отрано - може би, защото вече се познава чувството, имаш опит... Но честно казано, аз този път започнах да усещам бебо, може би чак в 18 седмица - даже се бях притеснила, но явно е по-мързелив, знам ли, но сега си го усещам добре...
Странно е, че не пишат и други мами - преди форума беше много по-активен... Ако ли не, ще си пишем само двечките, и двете чакаме момчета, и двете с термин 27 декември - може би имаме и други общи неща...
Между другото и аз съм родена в Пловдив и сам живяла там като дете ( родителите ми имаха апартамент в кв. Изгрев - продадоха го преди 5-6 год.) Иначе сме от Раковски (католици) - на 25 км. от Пловдив. smiling smiley

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Да дадеш живот, да родиш дете, да го отгледаш и възпиташ -не е ли това достойно? Не е ли всичко това важна част от човешкото призвание?

Дата: 18 September, 2012 15:15

Соня, здравей!
Извинявай, то и аз доста време не бях влизала. При мен бременността върви чудесно, с изключение на това, че бебчо вече ми натежава и ставам все по-трудно подвижна. Освен това явно и доста съм се изкривила та кръста добре ме понаболява. Вероятно стойката ми е лоша и затова така. Януари ме чака един чекракчия да ме намести хубаво. В петък съм на консултация и ще се видим с бебчо.
При теб как върви? Интересно ми е и как си стигнала от Ръковски до Белгия. Любовта ли те заведе там? И как съвместявате в семейството две религии? Извини ме, ако съм прекалено любопитна. Може и да не ми отговаряш на тези въпроси. smiling smiley

Дата: 20 September, 2012 13:32

Здравей, Петя. Аз влизам чат-пaт, но като видя, че последния пост е моя и си излизам набързо - еее, не се включиха други мами...
При мен също всичко е наред, не съм толкова наедряла - то сам си едра по начало, та не ми тежи много - ходя все още на работа, колегите ме жалят и не ми дават тежка работа, но пък и немога само да седя...
Аз съм на консултация на 1 окт. - тогава ще ми изследват и захарта в урината (или в кръвта беше)...
В Белгия дойдох на работа, срешнах тук мъжа ми и си и останах тук. А за религиите - никога не сме имали проблем за това - Корана и Библията са един до друг - децата сме ги оставили да избират като порастнат - в къщи не се говори за Ислям или Християнство а само за Бог (Tой е един)... Празнуваме и християнските и мюсолманските празници... Ами това е общо взето - няма проблем ако питаш - с удоволствие ще ти отговоря...
Пиши как е минала консултацията - колко е порастнал бебо...

Дата: 25 September, 2012 12:44

Здравей, Соня.
Консултацията мина добре. Бебока си отговаря напълно на седмиците - нито е едър, нито дребен. На мен почти всеки път докторът ми пуска кръв и урина, но този път пропускаме. По миналия път пуснахме и за гъбички, та последно от тях се лекувахме. Незнам до колко упешно, защото не сме пускали изледвания за проверка на резултата. Предишната ми докторка ми казваше, че повечето жени имат и аз не се и притесних особено. Освен това много трудно се лекуват, а по време на бременност е почти невъзможно, защото не могат да ти изпишат по-силни лекарства. Не знам как протича консултацията при вас, но при нас, ако аз не попитам доктора за нещо ще ми каже само, че всичко е наред и толкова. Аз пък нали вече имам опит с Лили и много и не питам. Малко взех да се притеснявам напоследък, защото ми хрумна да видя малко повече отзиви за гинеколога си и попаднах на страшно лоши такива. Взех да се чудя дали да не го сменя. При тази лека бременност няма проблем за това при кой ще съм, но все няма да ми е приятно, ако се появи проблем. confused smiley

Дата: 16 December, 2012 16:49

Соня, леко и успешно раждане ти желая, ако още не си родила де! uspeh

Дата: 19 December, 2012 23:01

Здравей, Петя.
Точно влязох да ти пожелая и аз леко раждане (ако не си родила вече) smiling smiley ...
Последни дни... Как се чувстваш? Приготви ли всичко? Каката чака ли бебо? Моите батковци броят дните и незнам какво ще обеснявам ако закъснее, ще бъдат много разочаровани...
Петя, желая ти весели празници и още веднъж бързо и леко раждане!
Ще се радвам ако си пишем и след раждането... kitka

Редактирано 1 пъти последният път 19.12.2012 23:01.

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.