Бременност и раждане : © Български Бебе Център
Страници:  <<12
Страница:2 от 2
Re: smiling bouncing smiley Кога,къде и колко силно рита малкото човече?!
Изпратено: pepcho (IP регистриран)
Дата: 22 February, 2006 14:24

grinning smiley Усещам го почти непрекъснато, ама както написах по-горе вече не мога да разбера кое какво е... толкова много се въртиме grinning smiley

Изпратено: evelinastancheva (IP регистриран)
Дата: 22 February, 2006 14:54

Ние се обръщаме на 2-3 дни, но сигурно ще почне по-често!Вие сте с 2 седмици по-големи от нас все пак! biberon

Изпратено: zizin (IP регистриран)
Дата: 22 February, 2006 15:06

ех как ми се иска и аз вече да го усетя! Много ли има още? smiling smiley

nika.piach.com

Дата: 22 February, 2006 15:57

Аз лично го усетих за първи път на Коледа (17 г.с.), но то първоначално е като гъделичкане smiling smiley Около месец след това започва и "голямото подскачане" winking smiley

Дата: 22 February, 2006 16:44

Zizin попринцип между 17-та и 20-та г.с. се усеща движението на зародиша.Това се казва "оживяване".
През 12-та седмица не се случва кой знае какво.Обикновено по това време спира сутрешното гадене и това е края на периода на най-голяма възприемчивост към лекарства,приемани от майката!
От 14-та седмица бебето гълта само и уринира. Започва да смуче палеца си и се оформя плацентата.
Мога да ти говоря още много стига да ме попиташ какво те интересува!!!!! cvete

Изпратено: domakinq (IP регистриран)
Дата: 24 February, 2006 08:50

zizin ако ти е първа бременост има да почакаш още....smiling smiley и тебе ще те рита

Lilypie 3rd Birthday PicLilypie 3rd Birthday TickerLilypie Kids birthday PicLilypie Kids birthday Ticker

Изпратено: zizin (IP регистриран)
Дата: 24 February, 2006 10:23

Мамита,първа бременност ми е!Знам, че е рано, но ми е много интересна темичката, за да мога да го разпозная, когато дойде момента tanc !А и виждам, че това ритане, ви прави много щастливи!!!
Поздрави на малките спортистчета pregradka !
Елина, благодаря ти! Това за ритането и кога вече има шансове да се види пола ми е най-интересно!А иначе си права-вече наистина се чувствам чудесно!!

nika.piach.com

Редактирано 1 пъти последният път 24.02.2006 10:26.

Дата: 24 February, 2006 10:36

Мамчета,снощи ми се случи нещо много странно-цяла нощ не спря да ме рита в пикочния мехур. Даже не беше ритане,а по-скоро нещо като бутане.На няколко пъти получавах контракции и след това имах чувствотго,че ще се роди всеки момент-така силно ме буташе отдолу.Все едно си разширяваше,за да излезе.Болеше ме точно до пъпа.
Дали това е нормално?

Дата: 25 February, 2006 15:41

От две-три седмици и на мен ми се случва същото winking smiley Явно е нормално... особено като ме ритне в пикучния мехур, имам чувството, че трябва да летя до тоалетната, за да не се изпусна grinning smiley

Изпратено: Mucunka (IP регистриран)
Дата: 27 February, 2006 04:23

Извинявам се за глупавия въпрос, но как точно се усеща ритането, може би е рано при мен да го оприлича на ритане, но това което чувствам е много странно......, понякога усещам нещо като преобръщане също.

Изпратено: vesi_vas (IP регистриран)
Дата: 27 February, 2006 07:13

Зизин - в началото ще е нещо като балончета на едно и също място или пърхане като пеперудка в корема ти, но до седмица ще започнеш да усещаш, че това са ритници. Потърпи още малко - скоро и твоя бебок ще се обади и ще видиш колко е сладко. Много ще ти липсва в моментите, когато спинка.

Дата: 27 February, 2006 16:05

Мucunko, това което усещаш може да са крачета,а може и да са ръчички,но много скоро ще започнеш да ги усещаш по-силно.Според мен е още много рано да го усещаш как се преобръща,защото е още много малко и вътре има все още много място за обръщане и за плуване. winking smiley А иначе самото ритане в началото е нещо като бутане и се усеща много леко.Прилича на гъдаличкане! Не се притеснявай - много,много скоро ще забравиш какво е да не те рита! smiling bouncing smiley
Леко бременеене! uspeh

Дата: 27 February, 2006 18:18

evelinastancheva, благодаря за отговора!

Наистина е странно усещането, но мисля, че е бебето (надявам се) smiling smiley

Дата: 27 February, 2006 18:53

Ами то няма какво друго да е! dar Освен ако няма изненадка и бебетата не са две!!!! smiling bouncing smiley и сега да рита не това,което ти си мислиш! smqh smiling bouncing smiley

Ще започнеш много по-често и по-силно да го усещаш и даже ще можеш да различаваш дали е краче или ръчичка! Усещането е направо невероятно,но ти трябва да го почувстваш,за да го разбереш! uspeh Сигурно после ще ти се иска да спинка по повече,защото те уверявам,че е много кофти да те събуждат всяка сутрин с ритник,а вечер да не те оставят да заспиш! Даже ще трябва да лежиш по определен начин,защото иначи малкия човек се бунтува! smiling bouncing smiley
На мен ми е спокойно два дни,когато тати е на работа! Научило се е да му разпознава гласа и щом го чуе или усети ръката му на корема ми и се започва "Великото ритане".И то не леко и замалко,а по цял ден като си е вкъщи!

Дата: 27 February, 2006 21:20

Знаеш ли аз току-що усетих нещо (това трябва да е ритник), на два пъти с много малък интервал и искам да те/ да ви попитам възможно ли е чак да подскочиш лекичко, усетих го и отпред и отзад едновременно, това също възможно ли е? Придружено е с нещо не точно като болка, ами....странно е дори и аз самата не зная как да го опиша......
И още нещо, колко често?
Когато е много често се тревожа дали всичко с бебето е ок.

Дата: 28 February, 2006 13:46

Естествено,че е възможно да подскочиш,защото точно в този момент не си очаквала по-силен ритник. Не се шашкай-аз ти казах ,че много често ще усещаш такива неща! Мене така силно ме рита,че направо не е само подскачане, а понякога е направо болка! Но това е най-сладката болка на света!!!

Изпратено: zdravka_paskova (IP регистриран)
Дата: 18 May, 2006 10:42

tanc Здравейте и моето момче рита много силно,ама вече не в мехура а в ребрата.Понякога чувам как изпукват и усещам цялото му краче,колянцето и някой друг лакът.Но ми е приятно,а и скоро няма да го усещам щото трябва да се ражда вече. show

Страници:  <<12
Страница:2 от 2

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.