Бременност и раждане : © Български Бебе Център
Трябва да се включите / регистрирате за да докладвате .
Подут корем?
Изпратено: LF (IP регистриран)
Дата: 24 February, 2006 11:56

Здравейте аз пак иска да попитам за нещо, което много ме безпокои.
Още от около месец и нещо, почти от началото на бременността, корема ми е доста подут. Сега съм едва 12 г.с., а корема ми е като в 5ти месец confused smiley.
Сутрин като стана не е така, но през деня се подува от пиенето и яденето още малко ще се пръсне по шевовете, пълни се с газове... абе гадория.
Често имам и разни пробиждащи болчици ниско долу и генеколожката ми твърди, че били от червата, не от матката.
Дали това се случва често или трябва да ходя при някакъв специалист. Аз никога не съм лекувала стомашни проблеми и затова не знам на какво се дължи това. Четох, че някои от вас говорят за колит и други такива оплаквания.
Случвало ли ви се е подобно нещо?
Благодаря ви!

Lilypie Baby Ticker

Re: Подут корем?
Изпратено: evelinastancheva (IP регистриран)
Дата: 24 February, 2006 12:04

На мен в началото също много често ми се подуваше корема.Не се притеснявай-това ще отмине.Не съвсем,но вече няма да е толкова натрапчиво.Избягвай да пиеш газирано и да ядеш много мазни храни и ще се оправиш бързо!На мен и досега ми се подува от някои храни-трябва да разбереш от какви и да ги намалиш до минимум!

Изпратено: Kristi (IP регистриран)
Дата: 24 February, 2006 12:09

Ами това е точно колит. Но и да ходеш сега на лекар няма смисъл - ще ти изпишат но-шпа. А аз от него освен за матката, то за червата си не виждам никакво подобрение. Избягвай манджите, от които получаваш газове.

Дата: 24 February, 2006 12:23

Благодаря ви много мномичета.

Kristi, ако колита няма да навреди на бебчо, ще си го търпя, пък след бременността ще взема мерки.
Надявам се само да има къде да разсте бебчо smiling smiley , че то ако сега ми е така подут, не ми се мисли.

Изпратено: Kristi (IP регистриран)
Дата: 24 February, 2006 12:28

Определено няма да навреди. smiling smiley Аз го получих с първата си бременност и разбрахме, че е спастичен колит след подробните изследвания едва след като родих. При това живо и здраво, едро момиченце - т.е. не стига, че не ми личеше особено бременността ами и маше място и за бебето и за подутите ми черва winking smiley

Изпратено: Nifada (IP регистриран)
Дата: 24 February, 2006 18:54

LF, аз в 5ти месец тичах една нощ до Шейново заради една боза. Такива газове ми беше предизвикала, че бях готова хиляда на 100 сигурна, че имам силни контракции. Не можех да ходя от болка и се бях превила на две. Докато газовете си намериха пътя за навън, после ми нямаше нищо.
Виж от кои храни се подуваш и просто ги избягвай!

Изпратено: Slaveia (IP регистриран)
Дата: 25 February, 2006 00:42

Ох, като си спомня, в началото на бременноста бях посоянно с газове и подут корем. Много е некомфортно, но е нормално smiling smiley

Мисис "Кулинарна фурия 2009"

Учи се от вчера, живей за днес, вярвaй в утре!

Изпратено: ika_d (IP регистриран)
Дата: 25 February, 2006 13:07

не се притеснявай, неприятно е, носамаможеш да си помогнеш като избягваш храните, които образуват газове и са по-трудно смилаеми. За газираното дане говорим, но пий много ТЕЧНОСТИ и си прави /ако можеш/ супички. Аз в началото също имах проблем с подуването на корема, защотото не можех често да ходя до тоалетна, но течната храна ми помогна много и никаква туршия, дори и да ти се яде.

Дата: 25 February, 2006 15:11

Страшно ви благодаря момичета, сега съм спокойна, че не е нещо ненормално smiling smiley, макар и гадничко.
Аз така си ходих близо два месеца, но последния път като ме видя генеколожката и ми каза "Ама какво ти е на теб, какъв е тоя корем..?", та аз се изплаших, че е нещо кой знае какво. Всъщност, този ден и Дуфалак бях пила, който страшно ми увеличава газовете, та бях като балон grinning smiley.
Поздрави,
Люси

Lilypie Baby Ticker

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.