Бременност и раждане : © Български Бебе Център
Страници:  12>>
Страница:1 от 2
Симптоми за раждане?
Изпратено: русалка (IP регистриран)
Дата: 17 July, 2006 13:44

Искам да задам този въпрос на всички мами, и ще съм благодарна да ми отговорите усетихте ли по някакъв начин че раждането на бебо наближава, като се абстрахирате от термина, т.е. някакво по-различно усещане, специфични болки или нещо подобно eye rolling smiley

Re: Симптоми за раждане?
Изпратено: аленна (IP регистриран)
Дата: 17 July, 2006 13:47

С първата си бременност нямах абсолютно никакви симптоми. Единствено в деветия месец като ми направиха вагинален преглед и установиха, че имам три пръста разкритие. Като чувство и усещане - нищо.

мама на две момченца, две врабченца

Изпратено: VillyM (IP регистриран)
Дата: 17 July, 2006 13:48

Беше ми почти непрекъснато лошо два дни преди да родя. Свекърва ми и едната леля на мъжа ми само повтаряха: Идва бебето, идва бебето!. Беше половин месец преди термина ми.

Lilypie 5th Birthday Ticker Член на сдружение "Български бебе център"

Изпратено: ika_d (IP регистриран)
Дата: 17 July, 2006 13:50

При мен нямаше кой знае какви симптоми. През деня чувствах неразположение в стомаха и имах нещо като разстройство. Болки не съм имала дори и след като ми изтекоха водите. Изтичането на водите не можеш да го сбъркаш, защото е доста обилно. Трябва да засечеш в колко часа са изтекли и как изглеждат /дали са били бистри/.

Lilypie Lilypie
Сертифициран консултант към Националния комитет по кърмене
0896 418 488 - Кабинет по кърмене

Изпратено: baileys (IP регистриран)
Дата: 17 July, 2006 13:54

ПАдна ми тапата и ми изтекоха водите smqh

Обичай ближния и ближи обичания... bliz
Спазвай правилата, за да си в играта

Изпратено: Slaveia (IP регистриран)
Дата: 17 July, 2006 13:58

Започнаха ми болките много преди да родя, нямах апетит и тапата постепенно падаше. При всеки е различно, но ти ще разбереш кога е дошло време да се видите с бебешока smiling smiley

Мисис "Кулинарна фурия 2009"

Учи се от вчера, живей за днес, вярвaй в утре!

Изпратено: bobi@ (IP регистриран)
Дата: 17 July, 2006 14:06

Болеше ме кръста. Една такава постоянна, тъпа болка. Аз реших, че започва да ми тежи корема и вечерта ми изтекоха водите. През нощта родих.

Изпратено: mama_m (IP регистриран)
Дата: 17 July, 2006 14:55

И мен ме болеше кръста, имах нещо като мускулна треска на задните части. Коремът ми беше постоянно твърд и си знаех, че срещата с бебчо наближава. А кога са ми изтекли водите и ми е паднала тапата, не съм разбрала.

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Изпратено: GerganaS (IP регистриран)
Дата: 26 September, 2006 12:27

хей .. хайде да продължите тематаsmiling smiley) ние мамите,които чакаме бебето си се вълнуваме да разберем подробностиsmiling smiley) Споделете!

Изпратено: tolina (IP регистриран)
Дата: 26 September, 2006 12:47

Y pri men bez bolka y neraspolojenie .V chetvartak padna tapata. V sabota noschta mi istekoja vodite (pridrujeno s rastroystvo , bez bolka , kontraktzii y s 1 sm razkritie t.e nischto ) Vklyuchiha mi sistama za da uskoryat protzesa y v 12,30 ( veche s palniyat mu komplekt kontraktzii y bolka razbira se ),guschkah moyat sladak Bebok - Veche 8 godischen Gabi

Изпратено: бен (IP регистриран)
Дата: 26 September, 2006 13:08

Ами първо забелязах,че корема се смъкна(10дни преди раждането),24 часа преди да родя ми падна тапата,а 12 часа по-късно ми изтекоха водите.Нямах болки,отидох в родилно,защото знаех,че трябва да съм там ако ми изтекът водите.Болките започнаха на 3час,а с бечо се видяхме 6-7 часа по-късно.Единствена разлика,която имаше беше,че последната нощ(между падането натапата и раждането)нямах киселини,а си ги търпях от 4месец.Казваха ми,че последните дни бебо почти не се усещал,обаче аз го усещах до последно.2часа преди да ми изтекът водите той със сигурност си риташе.

В памет на НАЯ!

Изпратено: desi054224 (IP регистриран)
Дата: 26 September, 2006 14:30

Предния ден преди да родя ме болеше корема сякаш съм неразположена,една такава тъпа болка.И цял ден повтарях на майка че утре ще раждам а тя не ми вярваше.И аз взех че родих. thumbs up smiley

Изпратено: ravena (IP регистриран)
Дата: 26 September, 2006 14:49

Аз пък не съм имала никакви признаци. И при двете раждания тапата ми падна много рано - около седмица преди раждането. С първото направо ми започнаха контракциите 4 дни след термина, без никакво смъкване на корема и никакво предварително разкритие. А с второто, 5 дни след термина нямах абсолютно никакви признаци, освен отдавна падналата тапа, нямах и разкритие. Контракции започнаха чак след като 2 часа ми тече окситоцинът.
Та има и такива случаи. grinning smiley

Изпратено: 4baby (IP регистриран)
Дата: 26 September, 2006 14:50

Ами симптоми да... макар 4е бях закъсняла от термина си с няколко дни, нямах ни контракции, ни водата ми изте4е ни нищо и ми определиха предизвикване на раждането във вторник (7 дена след термина). Добре, оба4е в неделя по4наха едни леки болки в кръста, все едно ще ти идва, оба4е корема ми се 4устваше прекрасно в същото време. И нашия тати вика 4е съм била истинала. И така мина неделята в едни болки, оба4е забележи, болките по4ват, спират и после пак по4ват. Аз като споделих с майка и тя вика зна4и скоро ще раждам, 4е раждането така по4вало. В понеделник през деня ми нямаше нищо но надве4ер, когато моя се прибра от работа пак по4наха тия болки в кръста, оба4е този път по-силни. И след няколко 4аса ве4е бяха се засили още и бяха на интервал от 15-20 мин. И татито вика да ме кара в болницата. И като отидохме, то какво станало 3-4 см разкритие и ме приеха. После акушерката ми каза 4е първите бебета ги усещаш на кръста (контракциите в кръста).

Изпратено: crazia (IP регистриран)
Дата: 27 September, 2006 14:46

Болеше ме кръста и корема ми стягаше постоянно(контракции но няма кой да се сети? lud smqh )

--------------************************--------------------------*********************–––––––––––––––––––––––––––––––––––
Всъшност ,НИКОГА ,не съм била дискриминирана ,не съм била и толерирана . Пука ми ,свят- шарен ,хора- всякакви , никой никога по никакъв начин не ми е пречил да казвам каквото мисля и да отстоявам правото си на мнение! Нямам нужда от ПОЧИВКА ,на правото да имам чувство за хумор и това да изказвам нещата в прав текст ! Такава съм и щедро прощавам на всички които не ме харесват smqh
за това ще добавя " дарувам с това с което ме даруват "
за едни има санкции ,а други ще са бели и добри ......Уви...
Мисли преди да говориш,че после пак ще плачеш!
Куха Лейка съм и напоследък се усвиних но аз и Не искам да съм френска мацка!

Изпратено: chrisi (IP регистриран)
Дата: 27 September, 2006 14:54

Първия път - на сутринта корема ми се беше смъкнал видимо и целия ден ми беше едно такова мърляво,леко ми се гадеше и имах нещо като разстройство.Вечерта си почнаха редовни контракции, след няколко часа ми падна и тапата.
Втория път нещата много се размазаха,защото тръгнах да раждам в началото на деветия месец по същата схема като първия път,но ми спряха раждането заради ниско тегло на бебето.Бях с 3см разкритие и тапата ми беше паднала,така изкарах цял месец и накрая без малко да не разбера,че раждам наистина,та едва стигнах в болницата точно навреме да поемат бебето smiling smiley
Води не са ми изтичали предварително,и двата пъти ми ги спукаха в болницата - първия път на 8-9см,втория - на пълно разкритие и напъни (даже се чудеха как още не са ми изтекли).

Изпратено: mama Eva (IP регистриран)
Дата: 27 September, 2006 19:33

Нощта преди раждането ми беше лошо. Много ми беше тежко на корема и ми се повдигаше. После като станах видях, че кървя. Направиха спешно секцио.

Мисис "Кулинарна фурия 2007" cvete Мисис Златни ръце cvete Мисис Биберон 2008 cvete "Вкусотиите на мама Ева"!

Редактирано 1 пъти последният път 27.09.2006 19:34.

Изпратено: TomiiMarti (IP регистриран)
Дата: 28 September, 2006 09:16

As ne snam kakvo e to4no da ti padne tapata,javno,4e pri men ne e imalo takova nesto,no i pri 2 ragdanija imah bolka kato pri zikal,no rasbira se mnogo po-silna.As mislja,4e pri vsjaka maika e rasli4na bolka,sastoto pri men pri 2 ragdanija bjaha i rasli4ni kontrakziite.No rjadko sa slu4aite,kadeto da ne se rasbere navreme,4e ste ragdate,njama stra6no thumbs up

Изпратено: blagovesta (IP регистриран)
Дата: 28 September, 2006 10:03

При мен първият път тапата ми падна 1 месец преди термина,тогава ми се смъкна и корема. Мислех,че скоро ще родя,но 7 дни след термина ме спряха в болница на 17.12.2004 и за 20 плануваха да ме сложат на система,но на 19 вечерта ми изтекоха водите,свалихаме в предродилна и започнаха контракции, но не получавах разкритие. Сложиха ме на система и на 20.12.2004 се роди мъжлето,10 дни след термина.
Вторият път бебка се роди 7 дни преди термина. Предишния ден към обяд със сестрами бяхме в Била и усетих леки болки в кръста и странно напрежение в мен и от това напрежение усетих,че наближава момента. А от началота на 9 месец имах лъжливи контракции.Цяла вечер си искарах в къщи с нерегулярни контракции,ту през 10,ту 6,после 4,пак 6 минути и така на сутринта отидох в болницата. В предродилна така си стоях с контракции, но без разкритие,в 14 часа ми сложиха система,бързо контракциите станаха през около минукта,изтекоха ми водите,започнаха напъните и в 15.30 се появи бебана.
И така сега си имам 2 прекрасни слънчеца. На тези които това им предстои пожелавам леко и безпроблемно раждане.

Lilypie 3rd Birthday Ticker

[img245.imageshack.us]
[img245.imageshack.us]
[img245.imageshack.us]
[img245.imageshack.us]

Изпратено: TomiiMarti (IP регистриран)
Дата: 28 September, 2006 10:09

Na men pri parvijat mi sin mi bjaha taka kontrakziite,sapo4naha v 14h sledobjad i do 20h bjaha megdu 2 i 20 min,vseki pat rasli4no.Rodi se v 3.26 pres nostta.Pri vtorijat bjaha na ednakvo vreme,koeto vinagi be6e po-malko,no pak kato obsto vreme be6e kakto pri parvijat.
A sa tesi kontrakzii poslednijat mesez sam 4ela ot mnogo geni v drug forum,as gi njamah,nari4at gi predkontrakzii,no te ne pomagat(sa sagalenie)sa raskritieto(predavam kakvo sam 4ela,ne garantiram,4e e taka).

Страници:  12>>
Страница:1 от 2

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.