Бременност и раждане : © Български Бебе Център
Страници:  12>>
Страница:1 от 2
bolkata pri rajdane
Изпратено: miraibebe (IP регистриран)
Дата: 31 October, 2006 09:36

njakoi moje li da mi sravni bolkata pri normalno rajdane s ne6to?

Re: bolkata pri rajdane
Изпратено: Baby (IP регистриран)
Дата: 31 October, 2006 09:45

Трудно би могла да добиеш представа за силата и интензивността на болката при раждане.

Всеки сам я определя като силна или поносима в следствие прага на болка, който има. Например аз имам много висок праг на болка (болезнена менструация) и за мен контракциите бяха поносими без упойка и обезболяващи. При друга жена това няма да бъде вероятно така.

На твое място не бих се тормозила с такива въпроси, наслаждавай се на бременността си, а начина на раждане обсъди с гинеколога си. Лека и безпроблемна бременност ти желая!

Администратор

Изпратено: miraibebe (IP регистриран)
Дата: 31 October, 2006 09:55

blagodarja ti,mnogo

Изпратено: gmsvetla (IP регистриран)
Дата: 31 October, 2006 12:22

И аз раждах без обезболяващи и не мога да кажа, че беше нещо страшно. Всичко стана толкова бързо, че нямах време да мисля за каквото и да било. Определено болката не непоносима, между контракциите си намирах да направя нещо(те бяха от самото начало на 5 минути, така че не ми оставаше много време за въшене) - изкъпах се, обръснах се на интимната зона, прегледах си чантата дали всичко е вътре, чувах се с лекарката и т.н. А при самото раждане така или иначе нищо не се усеща, слушаш само лекаря кога да напъваш, без да викаш излишно, защото полза от викане няма, само изразходваш сили. Важното е да имаш доверие на лекаря, който е до теб, всичко друго е много лесно след това.

Изпратено: Meriam (IP регистриран)
Дата: 31 October, 2006 13:14

Както са писали момичетата въпрос на поносимост е. При мен се наложи да предизвикат контракциите и имах много болезнени спазми. Биха ми на двапъти обезболяващи, защото нямах силни напъни а само спазми. Дано при теб да мине леко и бързоsmiling smiley

[www.snimka.bg]
[galeria.biberonbg.com]
Lilypie 1st Birthday PicLilypie 1st Birthday Ticker §®§Ц§в§Ъ§с§Ю - 15.07.2006§Ф. / 3,900§Ь§Ф / 50§г§Ю
Reglette regime

Изпратено: valentinka (IP регистриран)
Дата: 31 October, 2006 14:11

uff za taq bolka mnogo me e strah imam 4uvstvoto 4e nqmq da izdyrja, a i termina mi nablijava/04.11/ :-(

Изпратено: desy petrova (IP регистриран)
Дата: 31 October, 2006 14:16

Ще издържиш,не бой се!Мисли за бебче,а не за болката! smiling smiley Леко раждане ти желая на здраво бебе!
И после да разкажеш! uspeh

Изпратено: bubulina (IP регистриран)
Дата: 31 October, 2006 14:34

На мен една приятелка ми каза,че раждането не било нищо в сравнение със зъбобола.Незнам дали е така наистина,според мен сигурно няма да има нищо общо но...като доиде време ще видим.НАИСТИНА МНОГО МЕ Е СТРАХ и не мога да реша как да раждам.

Изпратено: кокал (IP регистриран)
Дата: 31 October, 2006 14:37

На мен пък са ми казвали, че не е толкова страшно като бъбречна или жлъчна криза (а това си е нещо наистина гадно и трудно поносимо, но все пак очевидно се преживява).

Изпратено: gmsvetla (IP регистриран)
Дата: 31 October, 2006 14:43

smiling smiley
Точно около година след раждането ходих на стоматолог-хирург, за да ми извадят един мъдрец и точно това казах на стоматолога(позната ми е ), че раждам още едно дете, но само да не ми бъркат и човъркат в устата.

Редактирано 2 пъти последният път 31.10.2006 15:06.

Изпратено: deti (IP регистриран)
Дата: 31 October, 2006 15:00

Аз родих нормално и да ви кажа болката ми беше последното за което мислех исках само да се роди живо и здраво.Не,че не е имало болка,но лично за мен не беше толкова силна напълно поносима.Все пак това е физиологичен процес и ако е толкова страшно никой няма да ражда.Така,че спокойно цялата болка отминава като си видите малките съкровища.И както аз си казвах нали е само 1 ден.

valentinka ще издържиш мила не трябжа да се претисняваш.Късмет pregradka

[www.snimka.bg]
[www.snimka.bg]
[/url

Ако съдиш хората, няма да ти остане време да ги обичаш.

Изпратено: mimoza2006 (IP регистриран)
Дата: 31 October, 2006 15:10

napylno podkrepqm vsi4ki izkazali se do mmopmenta,bolka ima,no napylono ponosima,vednag a sled kato rodih i vidqh dy6terq si,zabravih i bolka i vsi4ko,daje se i usmihvah,a tova za zybobola,e napulno vqrno,po-dobre da rajda6 otkolkoto da si na zubolekar.daje ve4e si mislq koga 6te minat o6te 2-3 godini 4e da si praq i vtoro bebe.smiling smiley

Редактирано 1 пъти последният път 31.10.2006 15:11.

Изпратено: dimi73 (IP регистриран)
Дата: 31 October, 2006 15:36

При първото раждане ми изтекоха водите,а не можах да получа разкритие,затова ме включиха на система с окситоцин.Емиии,откровено си казвам-ужасно ме болеше.Никога нищо не ме е боляло толкова силно.Може би естествените контракции идват постепенно и не са толкова интензивни,но този окситоцин няма да го забравя докато съм жива!Последвалото секцио ми се стори песен в сравнение с контракциите,предизвикани от системата winking smiley

Изпратено: Stela2000 (IP регистриран)
Дата: 31 October, 2006 15:45

Както вече са споменали, зависи от личния праг на болка... Аз определено също предпочитам родилните болки пред тези при зъболекаря.
Веднага след болките обаче, в самия момент, в който излезе бебчо, ме обхвана едно такова неописуемо чувство на лекота и безвремие... Не мога да го опиша с думи, но това чувство, и веднага след него - първия контакт с бебето са нещо, което буквално ИЗПАРЯВА спомена за болката.

Успех на всички бременни майчета!!!

baby

Изпратено: emy (IP регистриран)
Дата: 31 October, 2006 21:49

Помня, че ме болеше, но къде боли, как боли и колко боли не мога да ти кажа. Всичко се забравя. Както са написали другите майки, когато видиш бебето всичко друго е маловажно.
Пожелавам ти леко раждане! Лично аз бях много притеснена за раждането, но когато наближи момента си мислех само кога най-сетне ще видя моето детенце.

Изпратено: Kick (IP регистриран)
Дата: 31 October, 2006 23:44

Аз също започнах да раждам със системи и болката бих я сравнила с по- болезнена менструация!
Имало е и по- болезнени моменти в живота ми: зъбобол, изгаряния...
Трика е да не вярваш на "родилките" по филмите и да се довериш на тялото си и на лекаря!

Леко раждане!

Кой е беден, ако е обичан?- Оскар Уайлд

Изпратено: yanita (IP регистриран)
Дата: 1 November, 2006 17:30

Аз също започнах да раждам със системи.Sedmica predi tova poluchih gastritna kriza e mnogo poveche me boleshe gastritnata kriaza a po princip ne tarpia bolka

Изпратено: irinq (IP регистриран)
Дата: 1 November, 2006 17:55

А какви обезболяващи се слагат по принцип .Може ли да си ги поискаш?

Изпратено: Kick (IP регистриран)
Дата: 1 November, 2006 22:37

На мен ми слагаха Но- шпа и Бусколизин в дупето (не помогна) и венозно- нещо с морфин, а за капак райски газ с кислород! Накрая имах чувството, че съм надрусана nazdrave

Кой е беден, ако е обичан?- Оскар Уайлд

Изпратено: taniuha (IP регистриран)
Дата: 2 November, 2006 01:30

Не бих могла да сравня болката при раждане с друга болка и дали защото ме предизвикаха, но контракциите ми бяха доста болезнени и въпреки това мислех, че съвсем скоро всичко ще свърши и ще видя бебето...Родих за 5 часа и наистина нямам представа какво е да раждаш 12-16 часа, не знам дали болката при такива случаи се усилва постепенно...
Все пак с риск да се повторя, ще цитирам едно изречение, прочетено вече не помня къде- "Няма такава болка! Няма такава радост!"...:-)

Страници:  12>>
Страница:1 от 2

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.