Бременност и раждане : © Български Бебе Център
Страници:  12>>
Страница:1 от 2
sekcio ili normalno rajdane?????????
Изпратено: vesselina1985 (IP регистриран)
Дата: 9 February, 2007 14:01

confused smiley Zdraveite....Shte rajdam sled okolo dva meseca i adski mnogo se pritesniavam.....strah me e da me boli,za prav pat mi e i si niamam na predstava kakvo e.....Zasega sum reshila sekcio,no neznam dali tova e po-dobroto reshenie???????Spodelete vasheto mnenie s men,molia vi!!!!!

Re: sekcio ili normalno rajdane?????????
Изпратено: bertha (IP регистриран)
Дата: 9 February, 2007 15:06

ЗДравей,ако всичко е наред и нямаш проблеми бих те посъветвала да родиш по естествен път, не се страхувай, не е страшно; моето раждане например продължи доста дълго, по-гадното нещо бяха самите контракции - болките при мен бяха като тези преди менструация,доста по-силни, но не непоносими, а аз очаквах кой знае какви страшни болкиsmiling smiley после самото излизане на бебето стана бързо, е пак ме боля, но усещането е несравнимо, никога няма да го забравя и някой ден (дай боже това да е скоро) пак ще искам да родя по естествния начин стига всичко да е наред; може да си помислиш за епидурална упойка, консултирай се твоя акушер-гинеколог, нека ти обясни всичко и бъди спокойна, не се шашкай, наслаждавай се на бременността си и си почивай. Пожелавам ти наистина леко и безпроблемно ражданеsmiling smiley

Изпратено: avva68 (IP регистриран)
Дата: 9 February, 2007 15:11

Не бива да се подхожда с толкова страх. Все пак ако си по-спокойна и всичко е нормално няма място за притеснение, болка винаги има, но тя е поносима. И аз ви пожелавам да бъдете по-уверена в себе си, че ще се справите и то няма начина да не стане. Успех!

Изпратено: blg (IP регистриран)
Дата: 9 February, 2007 15:22

Ами различните лекари са на различно мнение по въпроса. Ако имаш медицински показания - раждай секцио, на мен ме посъветваха трима лекари да раждам с операция, е отделно, че при мене е и по мед. показания и няма друг изход.
Относно болката - не я мисли толкова много! Става въпрос за нормалното раждане - с колкото и майки да съм говорила, всички казват, че има болки, но те се забравят, като видиш бебето.
Потърси в темичките тук и ще откриеш много инфо и за двата вида раждания. При нормалното - контракциите са преди самото раждане, а при секциото пак има контракции, но след операцията за свиване на матката. Ще прочетеш и ще видиш, че и при двата вида има своите рискове. Но ако трябва да се страхуваме от сега - за къде сме?!
Горе главата и каквото и да избереш, успех. Дори да тръгнеш да раждаш нормално, но не има някакъв проблем - пак ще родиш, но секцио! Но преди всичко сама трябва да вземеш решение как са раждаш!

24.04.2007г.- 3 810 гр./ 51 см.
24.10.2007г. - 7580гр./ 69см.
30.04.2008г. - 10300гр./ 78см. 04.08.2008г. - 11500гр./81см.
04.11.2008г. - 12700гр./ 84см.
15.01.2009г. - 14200гр./ 86,5см.
12.10.2009г. - 15 кг./ 93см.

Изпратено: GerganaS (IP регистриран)
Дата: 9 February, 2007 17:40

sekcio..!

Изпратено: kery25 (IP регистриран)
Дата: 9 February, 2007 17:50

Мили4ка много добре те разбирам.И мен ме беше адски страх и докато настъпи момента,незнам колко пъти си сменях решението.Накрая избрах секцио и изобщо не съжалявам.Но при мен вси4ко мина много добре.Искам да ти кажа,4е може би в последния момент сама ще решиш.Много е объркващо ако 4етеш как са минали предишни раждания,защото при всеки е разли4но.Това,4е при един е минало зле,не зна4и 4е и при теб ще е така.Моя съвет е да си избереш добър лекар,това е най-важното,за да си спокойна.

Lilypie Maternity tickers

Изпратено: herrera79 (IP регистриран)
Дата: 9 February, 2007 18:03

az otna4alo misleh za sekzio ,no pak tiova si e operazia i v pove4eto strani se pravi samo ako e neobhodimo ,taka 4e spored men normalno ....no vav vseki slu4ai s epiduralna upoika vse pak ve4e sme 21 vek i ne e nujno da se ma4im tolkova .

**********************************************************************************************
Puedes ser solamente una persona para el mundo, pero para una persona tu eres el mundo.

Изпратено: gall (IP регистриран)
Дата: 9 February, 2007 18:06

мен също много ме беше страх, но като мина всичко и не било толкова страшно сега пак бих родила по естествен път.наистина по медицински показатели ще се оточни решение, напр. момичето с което бяхме в една стая в болницата са я мъчели 8 часа естествено раждане и изведнъж отбелязали че и тесен таза и се наложи операция. но ако си подходяща за нормалното, препоръчвам го.
Мисли позитивно или въобще не мисли за раждането. успех и после разкажеш как е минало winking smiley

www.bg-mamma.comwww.bg-mamma.com

Изпратено: herrera79 (IP регистриран)
Дата: 9 February, 2007 18:29

sega gledah po tv. niakakva doktorka ot bolnizata tina kirkova ,koiato kaza ,4e sekzioto e dobre za bebeto ,no pak ima riskove za maikata za6toto vse pak si e operativen metod .

**********************************************************************************************
Puedes ser solamente una persona para el mundo, pero para una persona tu eres el mundo.

Изпратено: Andjela (IP регистриран)
Дата: 9 February, 2007 22:07

zdravei i az kato vsi4ki bqh izpravena pred tova r6enie lekarq e pri kogoto rodih po estestven na4in e mnogo dobur a i pravi sekcio samo v kraen slu4ai ne go i preporu4va osven po medicinski pri4ini i osnovaniq ako vsi4ko e nared 6te rodi6 i 6te zabravi6 vednaga 6tom vidi6 malkoto a i vuzstanpvqvaneto e mnogo po burzo a za bolkata e boli no ne se umura ot neq smiling smiley a i koremna operaciq ako znae6 kak boli...
v kraina smetka kakto re6i6 ne se pla6i za bolkata i ne slu6ai stra6nite razkazi...kakto i da re6i6 leko rajdane!

Изпратено: Ralito (IP регистриран)
Дата: 10 February, 2007 02:07

Аз съм за нормално раждане и не мога да разбера жените,които без медицински указания предпочитат секцио.

Lilypie Kids Birthday tickers

Изпратено: Vera_25 (IP регистриран)
Дата: 11 February, 2007 19:49

Разбира се,че нормално!Макар,че съм родила секцио-то не беше по мое желание,а стана по спешност,тъй като бебка не можеше да излезе,беше се омотала в пъпната връв.И досега ме е яд,че не родих нормално!!!

[banners.wunderground.com]

Изпратено: ellenita (IP регистриран)
Дата: 11 February, 2007 21:43

Абсолютно за секцио, ако имаш показания. Аз родих секцио по медицински показания, но дори и да нямах, пак бих избрала този вариант, понеже много ме беше страх. В крайна сметка се оказа, че пъпната връв е увита два пъти и е доста къса и ако бях започнала нормално, щяха да ме срежат по спешност. В стаята, в която бях после бяхме 4 момичета раждали секцио и 3 раждали нормално - ами да ти кажа и седемте не можехме да седнем и да станем като хората и се възстановявахме сравнително еднакво бавно.
Успех и мисли позитивно smiling smiley

Вижте действителността в един забравен от Бога дом за деца!!!

Изпратено: MamaLusi (IP регистриран)
Дата: 14 February, 2007 00:30

Разбира се, че съм за естественото раждане! thumbs up То секциото не си е раждане, а да ти извадят бебето с операция. Не се притеснявай, всичко си е сметнато, природата си знае работата! detelina Само се отпусни и си мисли за бебо, който най- после ще види мама! baby Аз също родих по естествен път и живот и здраве при следващо раждане пак ще раждам така, uspeh само че с леки изменения (не и в болница, а в домашна обстановка. Най- много под наблюдението на акушерка, както раждат белите хора! Но-о-о, за съжаление това ниво сигурно няма да го постигнем в България!) sad smiley Но, това е друга тема за разговор! Успешно раждане, каквото и да си решила! kitka

myspace generators

Изпратено: Pisa (IP регистриран)
Дата: 14 February, 2007 13:23

Аз съм за нормално раждане. С първото детенце имах леки колебания, но докторите бързо ме разубедиха. Не беше най-лесното раждане, но не е и болка за умиране. След два часа вече бях забравила за преживяното, гушнах си бебчето и си го накърмих, което няма как да стане при раждане със секцио. Живот и здраве, и това бебче ще го родя естествено.

Изпратено: delfinche (IP регистриран)
Дата: 14 February, 2007 14:53

Нормално с епидурана упойка. Родих за час и половина.

BlinkieBabe.Com - Cutest, Hottest Free Blinkies! - Image Hosted by ImageShack.us

Изпратено: bobi@ (IP регистриран)
Дата: 14 February, 2007 15:05

MamaLusi Написал:
-------------------------------------------------------
> Разбира се, че съм за естественото раждане! То
> секциото не си е раждане, а да ти извадят бебето с
> операция.

Мила МамаЛюси, точно такива изказвания предизвикват спорове, които обикновено се проточват по пет - шест страници! хайде сега да видим защо секциото не е раждане!?! Щом се ражда бебе - какво е тогава? И защо цял свят е изпаднал в такова заблуждение за този метод - операция, та дори специалисти казват, че СЕ РАЖДА СЪС СЕКЦИО...? Може би е просто някаква грешка на езика confused smiley ?!?
По темата - аз съм раждала със секцио /упс, извинявам се, извадиха ми бебето с операция/! И нито съжалявам, нито бих избрала друг начин за раждане! възстанових се изключително лесно и болките бяха абсолютно поносими! не пречи на кърменето - защото и тази простотия ще чуеш!
Въпрос на избор е - според мен би трябвало да родиш така, както ще се чувстваш най-спокойна!

Изпратено: milina (IP регистриран)
Дата: 14 February, 2007 15:43

И аз ще се скарам на мамалюси!!Та казваш ,че със секцио не е раждане?Просто нямаш право!!!Аз преди 13 г.съм родила страшно трудно сина си,питам тогава повечели съм майка?Сега ще раждам в неделя със секцио-което аз сама исках!Не защото няма да раждам,а защото предпочетох да съм жива и здрава и аз и детето ми!А като искаш да родиш у вас-не мислиш ли че ще станеш за смях?А ми мила то си има специализирани клиники за тази работа!Извинявам се но много се дразня от такива изказвания!На мен в неделя като ми ИЗВАДЯТ бебето,аз няма да съм раждала-страхотни разсъждения,няма що!!

Изпратено: blg (IP регистриран)
Дата: 14 February, 2007 17:20

Milina, не се връзвай на такива разсъждения! Разбира се, че секциото си е раждане, и аз ще раждам така, при мен няма друг начин иначе си рискувам очите! Но и да не беше така, пак съм за секциото, защото при едно нормално раждане, както го наричат, такива работи съм чувала, че по - хубаво да не ви ти разправям! И какво, някои започнали нормално, пак се налага секцио, тъй че защо да се мъчи жената, ами по - добре направо да й правят секцио! Така и бебето се ражда неизмъчено!

24.04.2007г.- 3 810 гр./ 51 см.
24.10.2007г. - 7580гр./ 69см.
30.04.2008г. - 10300гр./ 78см. 04.08.2008г. - 11500гр./81см.
04.11.2008г. - 12700гр./ 84см.
15.01.2009г. - 14200гр./ 86,5см.
12.10.2009г. - 15 кг./ 93см.

Изпратено: oli (IP регистриран)
Дата: 14 February, 2007 22:28

Ох,сега пък бебето се раждало измъчено.....

Страници:  12>>
Страница:1 от 2

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.