Бременност и раждане : © Български Бебе Център
Страници:  12>>
Страница:1 от 2
намалели околоплодни води
Изпратено: ikata (IP регистриран)
Дата: 20 February, 2007 10:39

Мили момичета,

много съм притеснена. моя приятелка е бременна в средата на 7ми месец. Днес е била на консултация и са й казали, че са й намалели околоплодните води и ако так апродължава ще трябва да извадят бебето по-рано. Знае ли някой нещо по въпроса?
Благодаря ви предварително

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Re: намалели околоплодни води
Изпратено: evilpolly (IP регистриран)
Дата: 20 February, 2007 10:43

Мисля, че Ralito имаше накакъв подобен пост... питай я...
Дано всичко е наред с бебето на приятелката ти!
Усмивкиsmiling smiley

Тома - website

Изпратено: Baby (IP регистриран)
Дата: 20 February, 2007 10:49

Може да се корегира с приемането на много течности.

Администратор

Изпратено: vesi_vas (IP регистриран)
Дата: 20 February, 2007 11:13

Последните две-три седмици почти нямах околоплодни води и ме предупредиха, че бебето ще се роди преди термина с признаци на преносване - лющеща се кожа. Точно така и стана - родих 7 дена по-рано, като води направо нямаше, но ме следяха по-често /дори последната седмица ходих всеки ден на видеозон и да слушат тоновете на бебето/.
Не знам какво да я посъветвам освен да приема повече течности и да почива.
Стискам палци да се оправи!

Принцеса Ема - [www.snimka.bg]

Реплика на мъжа ми за Биберона " А аз си мислех, че онова жълтото на екрана, е Desktop-а на компютъра ни!"

Изпратено: valentinka (IP регистриран)
Дата: 20 February, 2007 12:47

i az bqh s namaleli vodi i prenosvah 2-dena i taka me slojiha na sistema i rodih.Стискам палци да се оправи!

Изпратено: Ralito (IP регистриран)
Дата: 20 February, 2007 13:50

Нека и аз да се включа,че от няколко седмици това ми е на главата.При мен също има намалял обем на амниотичната течност и през 2 седмици ходя на ехограф.В 7ми месец съм.За периода в които съм,индекса на водите е 8,докато при мен е 5.Той се мери като от четирите краища на плода се измери диаметъра на цистерните и сбора дава коефициента.Аз имам 2 цистерни с общ диаметър 5,като този индекс варира.
На мен ми обясниха,че причината за oligoamnios е най-често е в бебето,тоест не пишка нужното количество и затова на ехографа гледат дали пикучния мехур е пълен.При мен всеки път е така и идеята,че в бебето е проблема отпадна.Това е най-важното.
Другaта причина може да са нестабилни мембрани,които изпускат по малко вода.Не съм забелязала,правиха ми и тестове,но са отрицателни.
И така,при мен няма обяснение.По принцип,при намалели води,бебетата по трудно се движат, забавят развитието си,не са активни.Това е относително,при мен бебка се развива с пълна сила и наддаваме с около 150 гр на седмица.Когато приятелката ти ходи на преглед,предполагам,че наблюдават както водите,така и самото развитие на бебето.При очевидно забавяне на развитието,трябва да се предприемат мерки.
Мен ме успокоиха,че нужното количество течност е достатъчно засега,но ще продължават да ме следят често.
Да си призная,страхувам се oT евентуално преждевременно раждане.Ще видим как ще е следващите седмици.Засега най-важното е,че бебката ми е добре и се развива в нормата.
Всичко най-хубаво на приятелката ти.Да не се притеснява,защото водите варират и може след няколко седмици да си възстановят обема.Сега като прочетох за приема на повече течности и грабнах бутилката.Наистина ли помага?

Lilypie Kids Birthday tickers

Дата: 20 February, 2007 18:47

Спомних си аз за писаното от chrisi, ето инфото: [club.biberonbg.com] [club.biberonbg.com]
Рали, хващай бутилката! drinking smiley

Администратор

Изпратено: Tuni (IP регистриран)
Дата: 20 February, 2007 19:20

в 8-мия месец когато ме гледаха на видеозон ми казаха че имам намлено количество околоплодни води но не било сташно защото са намалени долу при дупето на беба.Изглежда е от значение къде са намалени ако са към главата тогава е опасно доколкото съм чувала.Найстина беба почти не се мърдаше бях в болница 15 дена и всеки ден ми слушаха тоновете когато излязох от болницата докато родя ходих през 2 дена в болницата да ми слушат тоновете за да съм спокойна.родих със секцио понеже беше седалищно разположена.Може да ходи да И слушат тоновете за да Е по спокойна уСПЕХ

Изпратено: margo_e (IP регистриран)
Дата: 20 February, 2007 20:06

Здравейте!Околоплодните ми води също намаляха в 34г.с.След измерване на амниотичната течност се
оказа, чв джобчетата са с размер 25мм всяко, при
нормален 30мм.Препоръчаха ми да не се движа и да
пия много течности.Приятелката ти може да роди по-рано, вследствие на получени контракции от намаляването на водите, засхтото бебешока се движи ,опира стените на матката и тя контрахира.
Аз днес бях на лекар, отново опитах за намалелите
води дали е опасно за мъника.Тъй като бях чела, че
това намаляване водело до страдание за плода
и незнам си какво още.Лекаря ми каза, че такова
нещо няма и въобще да не се притеснявам.
Минималниа размер на джобчето с околоплодна течност е 10мм.Важно е също така, какво е състоянието на плацентата.Ако тя е здрава, т.е.
без признаци на стареене/характерни за съответния месец от бременността/, няма страшно!
Дано съм ти била от полза smiling smiley
Пожелавам много късмет на приятелката ти и нека бъде по-спокойна!

Изпратено: ikata (IP регистриран)
Дата: 21 February, 2007 10:41

Много ви благодаря, момичета.
Надявам се тревогата да е фалшива - днес отива да й мерят амниотичната течност и се надявам всичко да е ок.
Леко бременост и целувки kiss

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Изпратено: ianita_ (IP регистриран)
Дата: 23 February, 2007 12:55

zdraveite!i na men mi kazaha,4e imam namaleni okoloplodni vodi o6te v 4ti mesec.sega ve4e sam v 5ti i lekarkata mi kaza,4e trqbva da me nabludava.a kogato me gledaha na ehograf mi kazaha,4e moje tova da ima lo6i posledstviq za beb4eto.no se nadqvam vsi4ko da se opravi i da sme jivi i zdravi vsi4ki.leko bremeneene!

Дата: 23 February, 2007 17:29

Може да има лоши последствия-като забавяне на развитието на бебето,дисконфорт на плода и трудност да се движи,респиратоарни проблеми..На мен ми откриха намалял обем на амниотичната течност в 24-та седмица,вече съм на 28 седмици и бебка се развива много добре и рита като футболистка.Затова това с водите е много относително.Все пак доки правилно ти е казала,че се нуждаеш от по-задълбочени прегледи.Аз ходя веднъж на 3 седмици на ехограф за да следят развитието на бебка и да измерват водите.
Не се притеснявай излишно.

Изпратено: ianita_ (IP регистриран)
Дата: 23 February, 2007 21:24

blagodarq ti Ralito!radvam se,4e polu4ih pone malko info za tova.v na4aloto se bqh pritesnila mnogo,no sega se poyspokoih.vseki kazva razli4ni ne6ta po tozi vapros,no se nadqvam drygata sedmica da razbera pove4e.sega sam v 20g.s.ot 1mesec ne sam hodila na ehograf.

Дата: 23 February, 2007 21:36

ianita_ Написал:
-------------------------------------------------------
> blagodarq ti Ralito!radvam se,4e polu4ih pone
> malko info za tova.v na4aloto se bqh pritesnila
> mnogo,no sega se poyspokoih.vseki kazva razli4ni
> ne6ta po tozi vapros,no se nadqvam drygata sedmica
> da razbera pove4e.sega sam v 20g.s.ot 1mesec ne
> sam hodila na ehograf.

Няма защоsmiling smiley.Ходи поне веднъж на ехограф,само така могaт да ти следят водите!Пиши какви са резултатите.

Изпратено: slance64 (IP регистриран)
Дата: 24 February, 2007 11:57

Еми то и аз ще се "запиша" при мамите с намалели околоплодни води. Вчера бях при доц. Балев който леко притеснен каза че имам "Долногранично ниво на околоплодните води". За сега незнам какво ме очаква тъйкато на 7.03 съм при моята доки и тогава ще разбера какво може евентуално да се случи. Ама общо взето от вас доста неща разбрах. Плацентата ми не старее, и шийката не се скъсила и нямам разкритие. Доц. Балев ми каза че немога кой знае колко да направя единствено да не се лишавам от течности, ама то и аз напоследък съм като риба постоянно се наливам (хем незнаех за такъв проблем) явно организма си показва от какво има нужда.
Надявам се всички мами и бебчовци да сме добре pregradka

26.04.07-3400гр./47см.
03.05.07-3300гр/изписване/
29.05.07-4100гр./51см.
28.06.07-5850гр./58см.
31.07.07-7000гр./60см.

Дата: 24 February, 2007 12:52

Момичета, пийте най-малко 3 литра на ден, околоплодните води се обновяват и по този начин ще можете да увеличите количеството им! Успех и здрави бебчета ви желая!

Администратор

Дата: 24 February, 2007 13:27

Baby Написал:
> Момичета, пийте най-малко 3 литра на ден,
> околоплодните води се обновяват и по този начин ще
> можете да увеличите количеството им! Успех и
> здрави бебчета ви желая!

Аз питах няколко доктори,те казаха,че нямало връзка,тъй като водите реално бебето си ги произвежда и не влияят от майката.Все пак ми препоръчаха да пия повечко течности.

Изпратено: slance64 (IP регистриран)
Дата: 24 February, 2007 14:58

Ralito Написал:
> Аз питах няколко доктори,те казаха,че нямало
> връзка,тъй като водите реално бебето си ги
> произвежда и не влияят от майката.Все пак ми
> препоръчаха да пия повечко течности.
>
и аз така разбрах вчера от прегледа. доктора каза, че надали приемането на повече течности ще окаже влияние. Ама определено ще трябва да се насилим малко.

26.04.07-3400гр./47см.
03.05.07-3300гр/изписване/
29.05.07-4100гр./51см.
28.06.07-5850гр./58см.
31.07.07-7000гр./60см.

Дата: 24 February, 2007 16:00

Ralito Написал:
> Baby Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Момичета, пийте най-малко 3 литра на ден,
> > околоплодните води се обновяват и по този
> начин ще
> > можете да увеличите количеството им! Успех и
> > здрави бебчета ви желая!
>
> Аз питах няколко доктори,те казаха,че нямало
> връзка,тъй като водите реално бебето си ги
> произвежда и не влияят от майката.Все пак ми
> препоръчаха да пия повечко течности.

Околоплодните води се възстановяват като количество, дори когато изтичат, при това и се подменят редовно (все пак това бебе и ги гълта,и пишка вътре, не може да остават едни и същи като количество и състав, а няма как да се пречистят, ако не минават през бъбреците на майката) - а и откъде ще дойде течността, ако не от течностите, които поема тя? С нарастването на плода течността се увеличава - тя не е константно количество от момента на оформяне на плацентата до раждането, нито постоянно развиващият се плод може да я "произведе"!
Ето една статия за изследване по въпроса:[pregnancy.about.com]

Администратор

Изпратено: zorka (IP регистриран)
Дата: 24 February, 2007 16:18

И аз бях с такъв проблем в на4алото на 8 месец.Ходих всяка седмица да слуШат тоновете и да ме гледат на ехограф.После ме викаха през 2 дни,за всеки слу4ай.
Предизвикаха раждането в 38 седмица,нямаШе ниЩо тревожно,имах 2 см.разкритие при последния преглед.
И на мен ми казваха да пия пове4е те4ности.
Не се притеснявайте и здрави беб4ета ви желая.

"Може би изобщо не съществуват добри и лоши приятели... може би просто има приятели, хора, които се застъпват за теб, когато страдаш и ти помагат да не си толкова самотен.
Може би заради тях винаги си струва да се боиш, да се надяваш, да живееш.
И дори да умреш, ако трябва. Няма добри приятели. Няма лоши приятели. Има само хора, с които желаеш да бъдеш, не можеш да не бъдеш; хора, които изграждат дома си в сърцето ти."
Стивън Кинг, "ТО"

Страници:  12>>
Страница:1 от 2

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.