Бременност и раждане : © Български Бебе Център
подготовка на гърдите
Изпратено: maria80 (IP регистриран)
Дата: 12 July, 2007 12:48

Здравейте вече мами и бъдещи мами!

Аз съм бременна в 18 седмица съм чувала , че след 6-я месец не е лошо да се започна някаква поготовка на гърдите или по скоро на "зърната", за да станат малко по груби и след това по време на кърмене да не ти се разранят.
Вярно ли е това и ако е Вие с какво ги третирате и как?

Успех smiling smiley

Re: подготовка на гърдите
Изпратено: GABI4 (IP регистриран)
Дата: 12 July, 2007 12:55

Питай в аптеките - има кремчета за зърна. Недей да слушаш ако ти казват разни лели, че трябва да си ги търкаш с твърда кърпа или плат, та да загрубеят.

Изпратено: chrisi (IP регистриран)
Дата: 12 July, 2007 13:43

Не, не е вярно smiling smiley
Зърната се разраняват не от това, че не са загрубели (те се търкат постоянно в дрехите ти, така че ако можеха да хващат мазоли, щяха да са го направили за 20 и няколко години grinning smiley ). Разраняване се получава по една простичка причина - неправилно поставяне на бебето на гърдата. Затова най-добрата подготовка, която можеш да направиш, е да започнеш усърдно да четеш за кърменето. Как се поставя бебето на гърда, колко често суче кърмачето, какво е нормално и какво не по време на кърмене - цялата тази информация можеш да намериш тук:
[www.biberonbg.com]
Кремчета за зърната има смисъл да използваш единствено ако зърната ти са много сухи и сърбящи. Ако нямаш такъв проблем, е достатъчно просто да пазиш зърната от сапун (който ги изсушава) и да ги изплакваш само с вода при къпане.
Добре е да помолиш лекаря или акушерката, които ти следят бременността, да погледнат зърната дали не са плоски или вдлъбнати - това са нещата, които е добре да знаеш преди раждането.

Изпратено: Didry (IP регистриран)
Дата: 12 July, 2007 13:51

И аз като Хриси да ти кажа: бягай далече от съвети да триеш гърдите си с разни хавлии или някаква подобни бабини глупости с цел да загрубеят! Ще си докараш само болка и рагади! Освен това е опасно, защото може евентуално да предизвика контракции.
За кремчетата за зърна не съм сигурна има ли или не смисъл преди раждането да ги позваш. Аз ги ползвах 1-2 месеца преди раждането ми. Но не е зле да си вземеш подобно кремче, за когато се появи бебо. Тогава най-вероятно ще ти е нужен!

Изпратено: sis7 (IP регистриран)
Дата: 12 July, 2007 14:04

Може би родилите мами повече знаят,аз все още не съм..и не знам дали е добре да се мажеш наистина май най важно е да научиш как да слагаш бебо да засмуква...но аз лично като изчетох повечето неща си стигнах до извода че най глупавото нещо е да се търкаш с хавлии че да ти загрубеят зърната....това ми звучи адски мазохистично и нереално :o Но пък преди месец си купих Лансинокс,доколкото четох масово използват Лансинокс,Грамастан и ....кремчето на Авент.Това са кремчета които най-общо казано са на базата на пречистен ланолин,който много успокоява кожата и най вече я прави по еластична,което според мен трябва да ти е целта.Има и други мнения из форумите може да ги потърсиш.За грамастана знам че трябва да се измива преди кърмене.Затова аз реших да си взема Лансинокс,мажа се веднъж вечер след душ,незнам дали има резолтат чесно казано,мен нито ме болят нито са ми се напукали зърната,но все пак....а и реших че добре е да имам и да си се мажа още в болницата като се роди бебо...като профилактика...незнам прецени сиsmiling smileysmiling smiley и почети в другите темичкиsmiling smiley

17.08.2007 г. раждане - 3.470 / 49 см.;
20.08.2007 г. изписване - 3.350 / 49 см.;
21.08.2008 г. 1 годинка - 9.230 / 80 см.;
04.02.2009 г. 1,6годинки- 11.500/ 83 см.;
20.05.2009 г. 1,9годинки- 12.000/ 88 см.;
17.08.2009 г. 2 годинки - 13.000/ 92 см.;
Няма по-голямо наследство,което да оставиш на детето си,от времето прекарано с него!

Изпратено: vanila_varna (IP регистриран)
Дата: 12 July, 2007 21:49

На мен Гармастан ми го предписа акушерката в края на 8-мия месец, за да се подготвят гърдите.

Изпратено: samko (IP регистриран)
Дата: 13 July, 2007 09:30

Освен, че не се препоръчва търкането с кърпи искам да споделя, че е адски неприятно и болезнено.Не го прави!
Лека бременост ти желая!

-------------------------------------------------------------------------------
Не пропускайте година без преглед на колпоскоп и направена цитонамазка!

Изпратено: maria80 (IP регистриран)
Дата: 13 July, 2007 09:51

mnogo blagodarq na vsi4ki za suvetite. Sas sigurnost ste sa mi polezni.

Leko bremeneene i na vas i da ste zdravi!

smiling smiley

Изпратено: Baby (IP регистриран)
Дата: 13 July, 2007 11:02

Не е нужда никаква подготовка на гърдите през бременността. Можеш да се подготвиш за кърменето, като прегледаш тези теми: [www.biberonbg.com]
Лека и безпроблемна бременност ти желая!

Администратор

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.