Бременност и раждане : © Български Бебе Център
Страници:  <<Първа страница...1718192021222324252627>>
Страница:25 от 27
Re: Има ли мамчета от Шумен?
Изпратено: farfalla (IP регистриран)
Дата: 14 March, 2009 23:30

Честито бебче, Ели, живи и здрави да сте!
За коликите: обикновено идват след десетия ден, което значи, че може вече да имате, ама не е задължително - има деца и без колики. Трябва сама да откриеш кое положение на тялото е най-успокояващо за твоето дете; при моето беше следното: детето с лице към мен, коремчето на детето залепено на рамото ми, така явно се е затопляло от топлината на моето тяло. и в тази позиция на фона на тиха музика - полюшване и танци, само това помагаше. относно капките - ползвала съм 3 вида, чак от Англия ми донесоха прехваления Инфакол - все тая. облекчават, но не лекуват. Ползвахме Саб Симплекс, Инфакол и Еспумизан (при много бебета последните водят до много голям запек) - и капките са със строго индивидуално действие при всяко дете. За дозировката се допитай до педиатър - обикновено се дават в лъжичка преди всяко хранене.
Има и един друг номер, много препоръчван, но пак е нож с две остриета: със сешоара срещу бебчо, на безопасно разстояние,насочваш струята към стомахчето, за да го затоплиш. Но при моето бебе в летните горещини това доведе до претопляне и обрив на дупето. Инак - бебетата се успокояват от шума на сешоара.
Ако има друго - питай.
Лека нощ.

Изпратено: Dari_Ilieva (IP регистриран)
Дата: 15 March, 2009 22:15

Здравейте!
Честито бебче Ели!Да е живо и здраво и ти с него!
моята лекарка ми препорача д-р Балабанов.И аз съм чувала добри отзиви за д-р Димова.А вие при секциото при нея плащали ли ли сте някаква сума?

Изпратено: Ели_77 (IP регистриран)
Дата: 16 March, 2009 09:36

Привет,цяла нощ не сме спали,дребния се дра да плаче цяла нощ, направо ужас.Явно колики го мъчат.Сега му няма нищо.Дари,нищо не съм плащала за секциото.Аз отначало исках да си платя на някой лекар да ме оперира,но накрая се отказах,особенно като чух за какви суми става въпрос.Реших че ще разчитам на късмета си и спечелих.Естествено занесохме на Димова подаръче в частния и кабинет защото аз на 3-тия ден започнах да правя една гадна температура и ме поналяха доста с антибиотици.Горката Димова стоеше до мен на леглото и се изумяваше как след пеницилин,гентамицин и още един антибиотик вдигам 38,8 температура smqh Но успя да ме оправи де.Отивам да поспя малко,че днес сме на преглед в болницата.Стискайте палци всичко да е ок с дребния.И един съвет от мен, ако можете раждайте нормално, секциото е тъпа работа и също толкова болезнена,но мноого по продължително болезнена

Изпратено: gerganaj1 (IP регистриран)
Дата: 16 March, 2009 10:28

хело,как сте?
Днес е хубав и топъл ден само за разходки.
Гале аз и зимата я докарах теодора до претопляне.
И ние сме със Саб симплекс и една билка само че незнам каква точно е.Общо взето болките са и по малки в сравнение с периода без капките и билката.А кое точно от двете помага не мога да определя.
ние утресме на преглед при педиатъра,дано да наддаваме в норма и всичко да е ок.
Ели чакаме снимки когато можеш.
Чао от мен,отивам да хапна че ще се събуди след малко бебока.
Лек ден.

[/url[url=http://www.kukuzya.ru/]

Дата: 16 March, 2009 23:12

Здравейте, мами,
хайде, похвалете се - колко сте наддали, колко сте порасли... Моят мушмулечко през първия месец бе наддал кило и двеста, втория - кило и триста, но не ви препоръчвам такъв бурен растеж, че изяжда вит. Д скорострелно. Добре, че бе лято и имаше много слънце!
А другите, бъдещите мами, как сте? Обзела ли ви е вече шопинг-треската? smiling smiley

Изпратено: Dari_Ilieva (IP регистриран)
Дата: 17 March, 2009 14:21

Здравейте!Нашия бебо е вече 1кг и 34 см.Засега съм +10кг и съм в началото на 7ия м-ц.Мажа се с лосиони,но за гърдите ми нямат ефект,защото изведнъж ми се увеличи обиколкатА И СЕ НАЦЕПИха.Дано да имам кърма после и бебо да се храни както трябва.А за дрешки не бързам.Термина ми е 30.05 и има още време.РЕшили сме само да капарираме креватче и нещата за болницата,които ще ми трябват да се вземат като наближи времето.Нищо предварително не искаме да предприемаме
smiling smiley

Дата: 17 March, 2009 16:48

Привет и от мен,и снощи не сме спали от гадните колики хем пием еспумизан и чая на хип.Кажете докога ще са тия колики и всяка вечер ли?Искам да сложа снимка да ни видите, но незнам как става аз нали не съм много активна в тия форуми, та ако кажете как става ще сложа снимка на дребния кресльо да го видите.Нас ни изписаха 3,16 кг и вчера ходихме на преглед в болницата и сме станали 3,76 кг. лекарката каза че съвсем нормално си се развиваме.Това с нацепването е страшно гадно аз уж се мазах, но ефект нямаше и моя тумбак се нацепи.

Дата: 17 March, 2009 17:01

Пробвам да си сложа линийка

Дата: 17 March, 2009 17:01

sad smiley

Изпратено: galinkina (IP регистриран)
Дата: 18 March, 2009 10:15

здравейте и от мен smiling smiley Честито бебче Ели! pelena
Как сте ?Ние сми добре но ни откриха Алергия и конюктивит и сега ние много трудно да слагаме капките за очи защото не дава върти се стиска очите и си слага ръцете на очите но двамата с татко и успяваме малко насила но няма как sad smiley това е от нас пишете по на често това се отнася и за мен wink1

Дата: 18 March, 2009 10:35

Здравейте,

леле, Гале, вчера много си мислих за теб, че се изгуби - и реших, че си се прехвърлила окончателно в някоя друга тема или клуб! Алергия от какво ви откриха и какви капки ви дадоха? При нас също има един страшно упорит конюнктювит и капахме "Офтакуикс" цял месец, но още сълзи и масажирам редовно, но бавно става.
Дари, при мен стриите се появиха по дупето - след раждането не са толкова видими, но пак ги има. wacko
Ели, коликите при всяко дете продължават различно - при моето бяха до края на втория месец, при някои са 40 дни, при други 3-4 месеца... приеми факта, че това е нещо, през което Анди трябва да мине, просто го гушкай повече. Капките и чайчетата са, общо взето, за успокояване на родителите, че все пак правят нещо. mama А линийките и снимките се качват по един и същ начин. Правиш линийката, копираш кода й за форуми и го пействаш в профила си на "подпис". при снимките - качваш снимката някъде из нета - ако искаш кликни върху моята и качи в този сайт - и пак - копираш кода за форуми, пействаш в подписа в биберона и трябва да излезе.
Гери, тая мартеничка много ме кефи, да знаеш! hot smiley

Ние сме добре, променяме си режима на хранене и сега имам повече време за шетане, компютър, плетиво, готвене... Жалко, че времето е гадничко и не можем да се разхождаме навън, така ми се иска да се запозная лично с всички вас.

Хубав ден!

Дата: 18 March, 2009 15:32

Дали стана нещо със снимката? Успях успяяяяяяяяяях

Редактирано 1 пъти последният път 18.03.2009 15:44.

Дата: 18 March, 2009 17:18

Браво, Ели,

цункай сладурчето! cunki

Изпратено: galinkina (IP регистриран)
Дата: 18 March, 2009 17:32

неми каза доктора каква е Алергията пък и аз не попитах не се сетих като я заведа на контролен преглед ще го попитам.А капките за очи са"Tобрекс 2х"

Дата: 19 March, 2009 13:01

Привет на всички бъдещи и настоящи мами smiling smiley Да ви се похваля,при нас коликите малко позатихнаха, но незнам дали е от капките и чая или просто сме късметлии и няма да имаме повече/направо ме е страх да се похваля/ Днес бяхме на преглед и се чудя възможно ли е от 25 февруари до сега да сме пораснали с 3 сантиметра.Днес ни изтеглиха 3,76 кг. и 53 см.Инъче ядем като лами,юнашки пълним памперсите и ревем с пълно гърло ако сме гладни или ни боли корема.Инъче сме кротки.Може ли някой да ми каже кое АМ е по-добро Фризолак или Нутрилон?Инъче чакаме да се оправи времето и да хукваме с оранжевата ни количка по улиците и искренно се надявам да се запознаем с вас на живо и да се шматкаме заедно с мъниците.Аз живея зад военното училище,точно до хубавата градинка дето я направиха.Ще ми кажете ли как смъквахте коремите след раждането?Вчера си купих 2 колана,но операцията ми малко протестира от стегнатотоsad smiley Аз май доста се разприказвах,айде цунки на мъниците и тумбаците,чао за сега smiling smiley

Дата: 19 March, 2009 15:18

Ели,

пиша на теб:не знам по какви прични търсиш адаптирано мляко, но, моят съвет е да запазиш кърменето колкото се може по-дълго. Не само, че е по-добре за детето, ами и само така успях да спадна корема - лактацията води до свиване и бързо пълно прибиране на матката. Естествено, има и генетично наследство и индивидуални особености, но според науката е така.
Сега поне има толкова информация в нета как да запазим кърменето - ще дам пример със себе си - поради капризите на моя Данчо вече повече от 4 месеца аз кърмя САМО от едната гърда - не знам какво не хареса у другата. Така че: МОЖЕ!
По друг повод се бях съветвала он лайн и абсолютно безплатно с една добра женица-консултант по кърменето; ако кажеш - ще изровя линка за връзка с нея. Моят съвет е, преди да започнеш да даваш АМ да изчетеш всичко, което успееш, да прецениш, да се посъветваш с консултанти по кърменето и чак тогава да дадеш АМ. какво да е адаптираното мляко най-добре питай педиатъра си. Да ти кажа, че на педиатрите и при най-малкия проблем с кърменето казват: давай АМ, защото така е по-лесно. Аз покрай моите неволи и статии на английски четох, и видео клипове за техники на кърменето гледах, само така се справих, педито дори не съм го занимавала с това.
Племенницата ми така и не успяха да я кърмят, защото нема' един свестен педиатър, който да им каже, че щом плаче, значи е гладна, а то, детето, сучело бавничко, и двайсетте минути, препоръчани от педиатрите, не му били достатъчни. Дадоха АМ, с биберона на детето му е по-лесно и е закон после да откаже гърда, така кърмата намалява и... А в света са известни трикове за избягване на "по-лесното", ама нашите лекари май не искат да са в час. Ако Ники просто я бяха слагали по-често да суче, вместо да изчакват 3-те часа, лактацията щеше да се стимулира (той Мечо Пух не е бил съвсем малоумен като е казал "Колкото повече, толкова повече").
Позволих си да пиша всичко това и заради бъдещите мами, с риск да се превърна още от сега в свекърва.
Всеки решава, но, преди да решите - четете много и чак тогава действайте, за каквото и да е.

айде, можете да почвате да негодувате от моето дуднене... smiling smiley

Пък познай моят военен мъж от коя градинка ще ме прибира след работа...

Редактирано 1 пъти последният път 19.03.2009 16:11.

Дата: 19 March, 2009 16:35

Относно кърменето, имах огромно желание да кърмя,но просто нямам кърма уж отначало тръгна нещо като коластра,но беше съвсем малко и лекарите казаха че сигурно просто няма да имам кърма и хомеопатични пих и с помпи се цедих и нямаше ефект, отделно като вдигнах тия темепатури в болницата и като ме наляха с трите антибиотика съвсем стана загубена кауза,горкото ми детенце нямаше късмет да суче plach и от самото начало сме на АМ за съжаление sad smiley

Дата: 19 March, 2009 16:44

ММмм, да, кауза пердута, де му викат италианците. Доста си прживяла, стресът е бил голям.

А педиатърът не ти ли даде съвет какво АМ? Понеже съм кърмила и не ги разбирам въпросите на тия млека, не мога да ти кажа, пък дори и в клуба по кърмене да питаш, все тая. Имаше една подобна тема, но никой не се осмели да каже, защото тук трябва мнение на компетентен човек. Има млека за алергични деца, за недоносени, за такива, онакива... Когато аз започнах да слагам АМ в кремчетата на детето (трябва да са млечни, с кърма хич не става, прясното мляко е алерген), моята педи ме посъветва да взема НАН, че е по-добър от Фризолака. Така ми каза и свекърва ми, че това се води най-доброто АМ, а тя е втората майка на Ники, само дето е и най-скъпо... За Нутрилона нищо не знам, така че... съм до тук по този въпрос.
Питай все пак ако искаш и в клуба по кърмене.

Изпратено: mimi-h (IP регистриран)
Дата: 20 March, 2009 10:28

Здравейте мили мами!
Аз съм новичка и се надявам да ме приемете при вас. Имам въпрос - как се справихте със запека?
Много ме мъчи.
Иначе аз съм в 13г.с. и ходя при Кузманова на консултации.
Всичко хубаво от мен!

Изпратено: MUKI97 (IP регистриран)
Дата: 20 March, 2009 15:53

Хей,момичета време е да пуснете нова темичка!Тази е много голяма вече!Добре дошли на всички нови момичета!Надявам се да сте добре!Ние този месец си имаме рожденник-малкия става на една годинка!Ще има голямо тържество с жива музика,също и кръщене,много гости и подаръци!Ще бъде облечен в черен фраг!Ще се помъча после да ви кача снимки!Малко съм ви изоставила-вече живея във Варна,но съм си шумналийка,където и да отида!Целувки на всички бебчета и коремчета!

Страници:  <<Първа страница...1718192021222324252627>>
Страница:25 от 27

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.