Бременност и раждане : © Български Бебе Център
Страници:  <<Първа страница...1718192021222324252627>>
Страница:26 от 27
Re: Има ли мамчета от Шумен?
Изпратено: Dari_Ilieva (IP регистриран)
Дата: 20 March, 2009 17:22

Привет!
Мими,и аз имах и пак имам такъв проблем като твоя.Просто при мен всичко се оправя за 1 ден.Майката му е да пиеш много тчности и да избягваш продължително да ядеш суха храна.
Иначе ние сме в 30г.с.и сме 1 кг и 34см .И аз ходя при д-р Кузманова.ако искаш да си пишем повече skypa ми е slavi4ka13.
Нямам търпение вече бебчо да се роди,че се търкалям като топка и бързо се изморявам.
Цунки на бебоците и коремите!

Изпратено: mimi-h (IP регистриран)
Дата: 22 March, 2009 16:42

Здравей Дари!
Благодаря за съвета, но колко повече течности да пия? На ден изпивам повече от 2 литра.Понякога имам чувството че ще се пръсна, а не смея да напъна.Казват - повече движение, аз извървявам минимум 6 километра.
А аз нямам търпение да започне да ми личи и да видя какво ще е. Ти какво чакаш-момиче или момче?
От мен толкова!
Чао!

Изпратено: Ели_77 (IP регистриран)
Дата: 22 March, 2009 19:20

Привет на всички бъдещи и настоящи мамчета smiling smileyКак сте,как са бебоците?При нас коликите сякаш малко поотслабнаха и не плачем толкова много /да не чува дявола/Искам да ви питам нещо,бременността ми я следи д-р.Кузманова, но секциото ми го прави д-р.Димова.Почерпихме Димова + екипа, а Кузманова трябва ли да я почерпя?За запека и аз имах от време на време, но с повечко течности и плодове и зеленчуци особенно грейпфрут,работата се нормализирваше.Може би има влияние и матерната която пиех в последните месеци, като имате в предвид че съм счетоводител и работата ми въобще не е свързана с движение.Farfalla - как е името ти за да се обръщам по име към теб /ако нямаш нищо напротив/нещо по-кратичко и лесно и бързо за писане на кирилица winking smiley Кога бебоците почват да виждат и да чуват съзнателно?Моят син все се заглежда,но не съм сигурна че вижда нещо и уж се ослушва, но пак същата история - нищо не чува сякаш.Майка казва че още не вижда и не чува,може би не осъзнава какво вижда и чува, абе незнам затова ви питам smiling smiley Май доста понаписах,айде чао от мен след малко ще се къпем и ще видим тая вечер каква ще е хавата с коремчето и респективно съня smiling smiley

Изпратено: gerganaj1 (IP регистриран)
Дата: 22 March, 2009 23:03

здравейте,как сте?
Мими първо добре дошла лека бременност и здраво бебче на финала.Всеки организъм е различен на някои им помагат течностите,плодовете и зеленчуците,на други бадемите,на трети сока от праскова,сутрин мюсли или активия.Така че пробвай и дано установиш твоя лек.
Ели и аз се чудя за същото с мойта аг, но решение още не съм взела.А съм мн.доволна от нея.Незнам.Майка каза че започват да чуват от 30 ден.А иначе те си виждат но на мн.малки разтояния.Новороденото вижда на разтояние една педя от гърдата до лицето на мама.
Аз таман се похвалих че дребоса яде нормално и вече я храня на 3ч.и тя тотално се промрни и не ме остави на мира тези дни,то не бе през 1, 1,5, 2часа,направо луднах.
Галя и Галя как сте двете,а Алинка от кога не е писала.Някоя от нас трябва да се заеме с новата темичка или да направим тема с общ профил и така всеки да може да я допълва когато има време.
Мами мами нямам търпение да става топло че да се видим.
Хайде мацки дълга ме зове.
Лека вечер и мн.цунки. celuvki

[/url[url=http://www.kukuzya.ru/]

Дата: 23 March, 2009 14:09

Привет,тежка нощ беше и не съм спала sad smiley Абе според вас 26-дневно бебе нормално ли е да яде по 120 мл.на ядене?Цяла нощ Анди не е спал и е ревал,иска да яде,пък лекарката каза че през нощта трябва да има минимум 5 часа през които стомахчето му да почива.Направо незнам дали въобще някога ще свикне да не яде нощем,буди се като часовник на 2,5 - 3 часа и надава вой ако не му се даде да яде по-бързичко.Страшна работа ви казвам.Ще ни изяде ушите smiling smiley Гери и аз мисля че трябва да се направи нова темичка,но толкова съм боса още в тия форуми че не бих се наела сякаш.Кажете нещо за обрив по лицето,на Андрей му излязоха едни дребни пъпчици с бели връхченца по двете бузки и брадичката и незнам с какво да го мажа.Водили ли сте бебоците на обтопед?Като ни изписаха от болницата в епикризата на дребния имаше 2 дати за контролни прегледи и на първия преглед още неонатоложката ни даде номера на някакъв ортопед Димитров и каза че е хубаво в началото на втория месец да се заведе на ехография за да се прегледа за луксации/недай си боже/.Та ние сега на 3-4 април смятаме да го водим.Личните лекари пращали бебоците на ортопед чак към 6-тия месец,а тогава било късно вече.Последно да ви попитам още нещо и изчезвам да чистя и да се разправям с моя гладник,според вас съвместимо ли е да се дават капки против колики и едновременно вместо вода чай против колики на хип?Айде чао засега от мен и дано времето се оправя защото се чувствам като затворник winking smiley

Дата: 23 March, 2009 14:54

Здравейте мили дами мами!
Благодаря за съветите.
Ели ако си доволна от Кузманова мисля че е редно и нея да почерпиш.Ти приключи ли с нея- няма ли да ходиш на някакви профилактични прегледи?
Иначе и аз нямам търпение да стане топличко, да хвърля палтото в гардерода и да се разхождам.Въпреки че работата ми е свързана със ходене , в почивния си ден пак имам нужда от разходка. Сякаш съм се пристрастила към ходенето.
Хайде мили мами чао от мен!

Дата: 23 March, 2009 15:53

Привет,
Мими, Кузманова е много добър специалист и в общи линии всички са доволни от нея.Като се има в предвид че е и млада,представи си колко добра ще стане.Аз съм доволна от нея,но аз нямах проблеми с бременността и тя не ми е обръщала някакво по-голямо внимание.Може да и занеса нещо и на нея,това все пак е за здравето на сина ми.За прегледи, в епикризата ми от болницата пишеше някакви дати за прегледи,но никой нищо не ти казва и не съм ходила,но смятам че е редно да ида на преглед при лекара който ми е правил секциото и така смятам да направя.Единият ми шев май малко се опитва да сълзи,така че може скоро да посетя Димова.Айде чао засега от мен.

Дата: 23 March, 2009 16:47

зДРАВЕЙТЕ,Мами!
Мими,ние чакаме момченце,но като се роди със сигурност ще се види какво е вече 100 процента.
И аз нямам търпение вече да се стопли,че ми е трудно да ги обувам тия ботуши,а и това дебело палто...
Идеята да се срещнем тука с мамите на сбирка е добра идея.Аз съм за с 2те ръце.
uspeh

Изпратено: farfalla (IP регистриран)
Дата: 23 March, 2009 17:25

Ехаааа, какво бъбрене е паднало докато ме е нямало.
Добре дошла, Мими!! Множим се, роим се...
Аз съвсем инцидентно попаднах вчера във Велико Търново "на сбор" - майка и татко така настояха в събота да се грабнем со все целия катун, че нямаше как да им откажем. Сгъваемото детско легло не пожела да се сгъне, ядосахме се, решихме, че няма да се занимаваме с него и го зарязахме насред спалнята, като пък междувременно отказа да бъде сгънато! изкарах супер разходка, майка и татко гледаха бебчо - не бях излизала така много откак се е родил!
Ели, името ми е Галя и когато се регистрирах все не ми приемаше никовете, приличащи на името ми, че били заети и се ядосах и написах нещо, което хич да го няма в бг език, та дано' го приеме и взе, че стана. А бебчетата стават контактни към края на втория месец - тогава се позаглеждат, заслушват, усмихват се осъзнато, дори започват да произнасят най-сладкото "а-гу-гу" на света!
Според мен няма никакъв проблем да даваш капки и чайче едновременно. Що се отнася до нощната почивка - и на мен педиатърката ми даде такъв съвет, взех, че я послушах и никога няма да забравя умолителния поглед на гладното си и ревящо дете, сякаш казваше "Даййй" - така 2 нощи поред. Щом си иска детенцето - давай му да яде през нощта. Той сам ще се откаже по някое време - моето първо отказа папото в 12 през нощта, а към края на втория-началото на третия месец спря да си иска и в 3 ч. Ама още ми е гузно за ония две нощи. Те педиатрите съветват, ама ти гледай преди всичко детенце!
А за пъпчиците питай лекар - през лятото обикновено са от претопляне и се мажат комай с крем против подсичане, ама сега е зима, та не знам.
Гери, и аз съм за нова тема, ама само ако някой друг се хване да я направи... Не ми пречи, че тази е набъбнала.
Вече ВСИЧКИ сте разбрали, че аз малко не знам, дори и в писането. smiling smiley
Хубава вечер!

П.П. Ели, доколкото си спомням на тази възраст племенницата ми, която също бе на АМ, трябваше да изяжда по 120 мл. мляко.

Редактирано 1 пъти последният път 23.03.2009 21:13.

Дата: 24 March, 2009 15:56

Привет мами smiling smileyГале,мерси за съветите smiling smiley От снощи вече му даваме на нашия и през нощта да яде и вече съм малко по-спокойна.Да си гледат работата педитата thumbs up smiley Лошото е че дребния почва да свиква на ръце заради тия колики и незнам как ще се оправям по-нататък.Така ми се ходи и на мен някъде на разходка за цял ден поне,но скоро май не се очертава такова нещо.Айде чао от мен засега

Изпратено: farfalla (IP регистриран)
Дата: 24 March, 2009 18:15

Ама направо да си гледат работата!!! Аз моята ако я бях слушала, до сега да съм си уморила детето не само от глад, ами и от тъпкане с неприятна за него храна - имам предвид, че не спазвах точните месеци за захранване както ми ги казваше лекарката и гледах Данчо какво си искаше. Не че се оплаквам от женицата - мнооого е мила и разбрана, ама баба ме е учила хората да слушам, но от акъла си да не се деля. smiling smiley
Аз пък днес ходих и на разходка в Търговищеееее. ezik Бебчо папка навън и омля сума папо! После дори спа! Бе, той е моят Данчо-Послушанчо!
А на ръце свикват и се поразглезват, ама, милите дишички, КАК да ги оставиш да се гърчат и да страдат, като едно гушкане ще им спести толкова агония?? Гушкай го, те децата са на периоди - днес обичат едно, утре - друго. Отдавна съм разбрала, че е по-добре да им се радваме, отколкото да им се вързваме на номерцата. Още малко и няма да са вече бебета, дай да ги мачкаме, сега ни е паднало!

Хубава вечер, мацки!

Редактирано 1 пъти последният път 24.03.2009 18:19.

Изпратено: shumen (IP регистриран)
Дата: 24 March, 2009 22:32

здравейте сладурани,
Ели радвай се че Анди папа така,ние сме на другата крайност,за днес най-многого сме яли 85мл. crayТова ядене ние голяма мъка.Днес поръчахме нови биберони да не би да е от тях,че на старите дупчицата им се разшири доста.Вече и аз не знам какво да правя. sad smiley
А ти Гале защо така ни дразниш.Давай разхождай се и заради нас а по - натам ще ти правим компания.
Бременлийки как сте? усещате ли бебоците.Ръстът ли пупите.Аз обожавах да съм бременна.Беше ми така приятно,(е не посточнно де) да усещам бебка.
Стискайте палци ние утре сме на Телк от 10 и 15.
Това е от мен лка вечер

celuvki
ПП алинка е сложила снимка на бебка.

Редактирано 2 пъти последният път 24.03.2009 22:58.

Дата: 25 March, 2009 08:34

ХА познайте кои е с профил шумен,
правих нобвата тема и не съм излчзла от юзъра.Та зашърших аз темата и хоп компа реши да се рестартне без да пази отваряните сайтове swoon
да се надявам като се върнем от телка да мога да я направя.
чао за сега.

[/url[url=http://www.kukuzya.ru/]

Дата: 26 March, 2009 16:11

Здравейте момичета!
Как сте днес?
Сутринта беше слънчево и му дръпнах една дълга разходка. Стана ми много добре.
Някои знае ли дали е вредно да се пие боза по време на бременността? А като ви се възпалят венците какви мерки вземате?
Дари ти ходиш ли на работа? И ако ходиш до кога мислиш че ще можеш да издържиш?
А Вие мами с бебета до кога ходихте на работа?
Исками се повече време да работя и да съм сред хората ама по някога ми дотежава и ми иде веднага да отида и да си взема болнични.
До утре!
Лека вечер! smiling smiley

Дата: 27 March, 2009 11:17

Здравейте!
МИми,не ходя на работа от 5ия м-ц.Понеже работя извън града като счетоводител и се заседавам на едно място,което не е мн хубаво,а пътя е "невероятен"и вс ден пътуваХ.Исках да си почивам и да избегна пътуванията и от 15.01 си вземам болнични ,къде отпуска и така.На 15.04 ще ми дадат болничния 45 дена преди термина.
Иначе имам страшни киселини,трудно се обувам и не се навеждам.Пиши ти как си?..

Дата: 27 March, 2009 12:06

Здравейте!
Аз работя в Кауфланд и работата ми не е особено лека.Цял ден се "разхождаме" с едни колички и честно да си кажа по някога се чувствам като магаре.по някога се чувствам добре но почти през целия ден ми се гади, но не повръщам.Много ми се спи, понякога ме наболява корема и т.н.
Сестра ми ще ражда на 19,04. До сега лекарите казваха че ще е момче и купихме някой неща в синьо. Днес ходила пак на консултация и решили да го видят за последно и ... изненада - момиченце.
Е ще има доста сини дрешки, но да е живо и здраво.
Е от мене толкова.
Чао!

Дата: 27 March, 2009 13:05

Привет на всички и от мен smiling smiley Гале, сигурно пак си нейде на разходки,не пишеш нещо winking smiley Аз ходих на работа д 25 дни преди да родя,но то си е строго индивидуално за всеки.Зависи от бременността пък зависи и от работата.За бозата разбрах че разваля качеството на кърмата,но за бременни смятам че не е вредна.Гери,доколкото разбирам правиш нова темичка?Кога ще е готова,много искам да я видя smiling smiley Ние смятаме в неделя да излезем за пръв път с количката на разходка.Стискайте палци времето да е хубаво.Снощи излизах за 2 часа по женски с колежки,ейййй друго си е малко да излезе човек.Направо не ми се прибираше,но като се сетя за бебчо ииииииии набързо се прибрах за къпането lud smqh Тва е то,вече с ремаркенце.Айде чао засега от мен.

Дата: 28 March, 2009 19:18

здравейте ето и новата тема [club.biberonbg.com]
Напраших я от общ профил така че който иска да допълва ще пратя парола на лични.Така пратете ми на лични, съответно за всяка имена на дечковци,кога са родени,термини и т.н.Извинвам се на мами които съм пропуснала,също и за не пълната информация на 1-ва стр. надявам се с общи усилия да направим темичката.
утре ще пиша че днес вече нчмам сили.
лека вечер мамчета и коремчета

Дата: 28 March, 2009 21:28

HI,Гери!
Термина ми е на 30.05. и очакваме момченце.Поне засега това се вижда.Иначе новата темичка е страхотна е страхотна!Поздравления!

Дата: 28 March, 2009 22:41

И не мога да разбера защо пак не ми се появяват линийките във форума,а само в профила?...

Photo Flipbook Slideshow Maker
Glitterfy.com - Photo Flipbooks

Страници:  <<Първа страница...1718192021222324252627>>
Страница:26 от 27

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.