Бременност и раждане : © Български Бебе Център
еднократна помощ за новородено
Изпратено: Galina 2007 (IP регистриран)
Дата: 23 January, 2008 18:10

Здравейте! Казвам се Галина от Русе. Бременна съм в деветия месец. Замислих се за помощите и се оказа, че нямам представа каква е еднократната помощ за новородено в Русе. При всяка община ли е различно? Ще съм благодарна, ако някой може да ми отговори. smiling smiley

Re: еднократна помощ за новородено
Изпратено: iina (IP регистриран)
Дата: 23 January, 2008 18:30

Здравей,не е различно положението в различните общини.Еднократната помощ за новородено е с 50 лв повече ,стана от нова гд 250 а за 2ро е вече 600.

Изпратено: emy (IP регистриран)
Дата: 23 January, 2008 21:29

Наистина ли е 600 лв? И аз чух нещо подобно, но мислех, че не са го приели.

Изпратено: mama_m (IP регистриран)
Дата: 24 January, 2008 07:57

Така е- за първо дете-250лв., а за второ-600лв.

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Изпратено: Sladka_Macka (IP регистриран)
Дата: 24 January, 2008 09:21

Ако не се лъжа мисля , че зависи от образованието ти дали ще ти дадат 600 лева.Мисля ,че беше за майки с висше образование по 600 лева, по 500 лева на майките със средно образование и по 300 лева на майките с основно образование.

Изпратено: l_cucova (IP регистриран)
Дата: 24 January, 2008 18:06

А каква е процедурата за получаването tanc

Изпратено: mimenceto555 (IP регистриран)
Дата: 24 January, 2008 18:23

Здравейте аз ще ви обясня за еднократната помощ.Значи за първо дете е 250лв.,за второ600лв.,така до тук нищо ново но няма значение какво образувание имаш това си фиксирана помощ за първо толкова за второ толкова.Като си вземете акта за раждане отивате във социални грижи където се подават документи за детски надбавки там попълвате едни декларации,вземат ви акта за раждане и най късно до месец се изплаща еднократната помощ и ви връщат акта за раждане.Ако сте родили в друг град не където живеете,вземате акта за раждане от информационият център на града където сте родили,отивате в информационият център на града в който живеете и от там ви издават едно документче вземате го и отивате да подавате документи за еднократна помощ.Това е аз понеже родих второто си дете преди 15 дена и информацията е прясна затова реших да я споделя с вас

Изпратено: Galina 2007 (IP регистриран)
Дата: 24 January, 2008 22:14

Благодаря за информацията. [color=indigo][/color] smiling smiley А има ли някой, който е раждал в Русе или скоро му предстои да ражда? Малко е късно да сондирам мнения, но все пак...

Изпратено: deyzy (IP регистриран)
Дата: 30 January, 2008 15:54

Zravei l_cucova za da si poluchish ednokratnata pomosht sled kato te izpishat ot bolnitcata s akta za rajdane otivash v obshtinata kadeto si registrirana i tam popalvash edna molba i veche cakash te shte ti kajat koga shte si poluchish parite. nadiavam se da sam ti bila ot polza smiling smiley

Изпратено: kaka_maya (IP регистриран)
Дата: 30 January, 2008 17:01

здравейте мами
а някой знае ли как стои въпроса за близнаци- първо, второ или как ги водят?

Изпратено: mama2008 (IP регистриран)
Дата: 30 January, 2008 17:05

Мами, какви са тези еднократни помощи. Всяка майка ли има право да ги получи или трябва да не си омъжена, или пък с някакви по-ниски доходи. За първи път чувам за такава помощ.

Изпратено: moonlight (IP регистриран)
Дата: 30 January, 2008 19:03

Еднократна помощ при раждане на дете се плаща от много години и няма условия за получаването й .Това дали си омъжена или не,е без значение. Документите, които се представят са акт за раждане на детето, удостоверение за родствени връзки, от което е видна поредността на децата и лична карта на майката.Погледни си акта за раждане - обикновено на гърба на акта се изписва: Получена еднократна помощ за раждане на 1-во; 2-ро и т.н. дете...

Три момчета - три братлета!

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.