Бременност и раждане : © Български Бебе Център
настивам 4есто а съм бременна и ме е страхsad smileysad smiley
Изпратено: mimi S (IP регистриран)
Дата: 24 January, 2008 20:14

po4ti v vtoria mesec sum a ve4e 2 puti nastivam mnogo se pritesnqvamsad smileynqkoi boleduval li e 4esto prez bremenostta si?

Re: настивам 4есто а съм бременна и ме е страхsad smileysad smiley
Изпратено: Сълзица (IP регистриран)
Дата: 24 January, 2008 20:24

kitka Миличка съжалявам,че ти се случва,но трябва да се пазиш много.Това ,което мога да ти кажа от собстен опит е лимон,мед и чай от липа/това е единствения чай който можеш да пиеш по време на бременност/.Сега точно е грипния период зотова се пази,успех и дано повече нямаш проблеми. kitka

Дата: 24 January, 2008 21:09

blagodarq prosto 6te gledam da mislq samo hubavi ne6ta i da se pazq

Изпратено: ekita (IP регистриран)
Дата: 24 January, 2008 21:25

Аз през цялата бременност се пазих,но в 8 месец малко се разболях но за два дни пих по 1 парацетамол и се оправих.При по-тежки случаи и температура може да пиеш парацетамол.

Изпратено: shanele (IP регистриран)
Дата: 24 January, 2008 21:35

Спокойно,аз през цялата бременност боледувах,кашлица хрема-9 месеца нон стоп.Каквото мине и ме хване.Не се притеснявай,сега е много важно да си спокойна,пий повече чайчета и витамини,ако имаш хрема има едни капки КСИЛОРИН,аз ползвах тях почти всеки месец.Могат да се ползват от бременни до седмица и така,дано се оправиш скоро winking smiley

Дата: 24 January, 2008 21:41

dosta se pazq ama qvno prosto e takuv virusen period.blagodarq vi momi4eta

Изпратено: Vikiii (IP регистриран)
Дата: 24 January, 2008 21:53

По принцип самата настинка няма да повлияе на плода, но висока температура би била опасна особено в първия триместър, тъй като бебето не трябва да прегрява. Иначе най-добре не пий никакви лекарства първия триместър, дори да се водят безопасни за по време на бременност. Ако имаш температура сигурно ще е неизбежно пиенето на някое лекарство, но тогава по-добре да се допиташ до лекар какво да пиеш. smiling smiley

Дата: 24 January, 2008 22:16

37i 2 visoka li e za bebeto vikisad smileyaz piq paracatamol samo tova

Дата: 24 January, 2008 22:30

Не мисля, че е висока smiling smiley Аз не че съм много знаеща по въпроса, но четох на поне няколко места, че температурата ако стигне 103 по фаренхайт, което е 39.4 по целзий температура, тогава е опасно. Не се притеснявай излишно winking smiley

Изпратено: Schnappi (IP регистриран)
Дата: 25 January, 2008 09:35

37,2 не висока температура спокоино

както са те посьветвали пове4е 4аи4ета с лимон.
аz бях болна 2 пьти в пьрвия триместьр, нормално е, zащото органиzмьт на бременната е с намалена имунна zащита. трябва да се паzиш много.
по тоzи повод мьжьт ми ми купи 2 шапки, сега беz шапка не иzлиzам grinning smiley (grinning smiley

Изпратено: Mechi (IP регистриран)
Дата: 25 January, 2008 14:05

mimi S, кой ти каза да пиеш Парацетамол?! Доктор ли? Да го спреш веднага. Осилококцинум по-добре. Все пак е хомеопатично лекарство и 37,2 не е висока температура! При всяко неразположение, не се колебай да звъниш на гинеколога или на ДжиПи-то си, за да се посъветваш какво да взимаш!

Free Image Hosting at www.ImageShack.us

QuickPost

23.12.2007г. 3550/53
28.12.2007г. 3690/53
14.01.2008г. 4600
30.01.2008г. 5470/57
26.02.2008г. 6500/61
29.03.2008г. 7520/64
25.04.2008г. 8100/66

Изпратено: vesi_vas (IP регистриран)
Дата: 25 January, 2008 15:06

По време на бременност може да се приемат всички универсални хомеопатични препарати за борба с грипа и настинките. На мен хомеопат ми е предписвал Осцилококцинум - по схемата за профилактика, а при нужда - ударната доза през 6 часа. За гърло може да се взимат Хомеожен или Хомеовокс - в зависимост дали е само болка в гърлото или е съчетано със загуба на глас. При хрема съм се спасявала с Коризалия - също хомеопатично лекарство /не е монопрепарат/.
Парацетамол също може да се пие, но е желателно да става след първия триместър.
Не се притеснявайте от повишената Т., ако нямате други оплаквания, характерни за заболявията - хрема, болки в гърлото и т.н. При бременност телесната температура на жената е повишена и през голяма част от бременността се поддържа около 37,2 С. Затова само нейното покачване е е признак, че сте болни.
Чайове, мед и лимони са универсални лекове. Кивито, чушките, грейпфрутите също се борят много успешно с настинките. Още повече, че кивото е и разхлабващо, а запекът е чест проблем при бременността.

Принцеса Ема - [www.snimka.bg]

Реплика на мъжа ми за Биберона " А аз си мислех, че онова жълтото на екрана, е Desktop-а на компютъра ни!"

Редактирано 1 пъти последният път 25.01.2008 15:44.

Изпратено: mama2008 (IP регистриран)
Дата: 25 January, 2008 16:04

Ти може и да си поддържаш тази температура първите три месеца. Това не означава, че си болна. Аз си я поддържах и трите месеца, но си се чувствах идеално. А иначе яж повече лимони и както казват мамите пий чайчета. А като влезеш в четвъртия месец, предполагам, че доки ще ти изпише и витамини. Поне при мен беше така. И да чукна на дърво не съм се разболявала, а аз по принцип съм си все болнава. Само спокойствие, това се изисква от теб.

Редактирано 1 пъти последният път 26.01.2008 10:34.

Дата: 26 January, 2008 16:03

ami i az nz ve4e kvo da pravasad smileydoki mi kaza da piq ferveks a paracatamol sled 37.5gradusa

Дата: 26 January, 2008 16:11

blagodarq vi za otgovorite momi4eta.smiling smiley

Дата: 26 January, 2008 16:42

a da vi pitam nqkoi znae li dali moje da se pie ferveks?

Изпратено: mama2008 (IP регистриран)
Дата: 26 January, 2008 17:02

Я по-добре не пий нищо. Първо се консултирай с доктора. Фервекса също съдържа парацетамол, но другите му съставки незнам как влияят. На мен доки ми беше казал да пия парацетамол, но вече бях навлязла в 4-тия месец. Преди това си е доста рисковано.

Дата: 27 January, 2008 08:15

Мими, на твое място не бих пила при такава температура, не е висока много. Може би ако се покачи над 38 или 38.5 да се притесниш тогава... Иначе фервекса е безопасен по време на бременност също като парацетамол, но според мен също не трябва да се приема първите 3 месеца. И ако можеш без него по-добре.

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.