Бременност и раждане : © Български Бебе Център
Страници:  12>>
Страница:1 от 2
кървене
Изпратено: rumiana (IP регистриран)
Дата: 15 May, 2005 11:50

Здравейте момичета!Много съм притеснена,защото съм в 6 седмица и преди 3-4 дена ми се появи кафеникаво кървене,което вчера уж беше спрало и днес пак започна.Много ме е страх.На какво може да се дължи?Каво да правя?Лежа по цял ден и не се натоварвам,но не трябва ли да се вземат някакви мерки-инжекции с Прогестерон или нещо друго?При вас случвало ли се е? confused smiley

Re: кървене
Изпратено: dani_djenkova (IP регистриран)
Дата: 15 May, 2005 12:07

Здравей,Руми!На мен ми се случи около 3-4 пъти,обади се незабавно на лекаря си .Той трябва да ти предпише някакви медикаменти.Аз пих утрогестан и слава богу се оправих .Гледай да лежиш колкото се може повече и не се притеснявай всичко ще се оправи.целувки

Изпратено: DILIYANA_ (IP регистриран)
Дата: 15 May, 2005 13:04

otivai nezabavno pri doktora si as bqh taka v 3 mesec i bqh na sistemi i na ingekcii 3 dena v bolnicata tova e seriozno trqbav da saob6ti6 na lekarq si NEZABAVNO!!!!!Dano vsi4ko se opravi USPEH

Free Image Hosting at www.ImageShack.us

Изпратено: chrisi (IP регистриран)
Дата: 15 May, 2005 13:51

Веднага на лекар,недей да чакаш - при всякакъв вид кървене и зацапване се ходи на лекар незабавно и без да се замисляш за време и час.Събота и неделя може директно в болница да отидеш,защото лекарите - логично - ги няма.Не се чака консултация или записан час за такова нещо,спешно е.
Сега не се шашкай предварително,много мами имат зацапване или направо кървене,понякога доста силно,в различните етапи на бременността,но в повечето случаи с адекватна и навременна терапия нещата се оправят бързо.
Стискам палци и да кажеш после какво е казал доктора smiling smiley

Изпратено: КитиКат (IP регистриран)
Дата: 15 May, 2005 15:46

Надявам се, че вече си послушала момичетата и те е прегледал лекар.
Пиши как си!
Стискам палци да е фалшива тревога thumbs up !

Дата: 15 May, 2005 15:46

Благодаря на всички за отзивчивостта!Аз трябваше да ви пиша,че бях на лекар в дена,когато ми се появи зацапването и ми изписаха:Дуфастон-на 8 часа по 1,Матерна,Но шпа,Зимафлоур и Ф.к-на,която си я пия от 2 месеца.Имам болничен и ляжа и никъде не излизам,но дали не са необходими по-сериозни мерки?Тогава видях плодното сакче с жлъчно тяло в него и като сравнихме с предната снимка беше пораснало.Сега трябва да се изчака още 1 седмица,за да се види дали се развива ембрион и дали има сърчице!Не знам дали това,което правя за моето бебче е достатъчно!

Изпратено: desy77 (IP регистриран)
Дата: 15 May, 2005 17:10

Rumi,drag se.Pii hapchetata i stoi v kashti,trjbva mnogo da se pazish,nikoi njma da te pazi.A bebo sigurno shte go vidish oshte po-goljmo,ne se predavai-uspeh.

Изпратено: Baby (IP регистриран)
Дата: 15 May, 2005 18:33

Руми, почивай си и пии лекарствата. Всичко ще бъде наред!

Администратор

Изпратено: kami (IP регистриран)
Дата: 15 May, 2005 18:40

И аз бях така.
Пий си хапчета и си почивай. Нищо повече не се иска от теб!

П.П. Между другото скоро научих от гинеколога ми, че ако матката е обърната това предизвиква контракции по време на бременноста, т.к. тя застава в нормално положение. Така разбрахме защо съм прокървила, но почти година по - късно. Яд ме е, че не започнах да ходя веднага при нея, ами я смених чак в 4-я месец.
Може би и при теб е така?

Wise men talk because they have something to say! Fools talk because they have to say something!

Дата: 15 May, 2005 19:29

Ками,матката не ми е обърната,а леко изместена наляво.Но са ми казвали,че не е проблем,а физиологична особеност.На теб били ли са ти инжекции за кървенето и колко ти продължи?Благодаря на всички за подкрепата.Добре,че ви има и мига да споделя с вас страховете си.Така се чувствам много по-спокойна,вие ми давате сила и надежда да се боря за живота на моето бебче... kiss

Дата: 15 May, 2005 20:26

Руми, на мен са ми били инжекции по време на бременността. Първият път гинеколожаката ми изписа две хормонални инжекции поради заплашващ спонтанен аборт. След около месец се наложи да мина на инжекции Папаверин - три пъти дневно и много лежане. Не се притеснявай, всичко ще се оправи! Само се успокой, защото от твоето психическо състояние зависи бебето! Прегръдки!

Администратор

Изпратено: Kristi (IP регистриран)
Дата: 15 May, 2005 21:06

Руми, здравей! Днес и на мен ми се появи и също много се изплаших. Като бях бременна с първото дете също имах такъв проблем и ме вкараха в болница. Днес се обадих на гинеколожката си (6-7 седмица съм) и тя каза да вземама на 8 часа Ношпа, но да не се притеснявам много след като не е кръв. Цял ден лежа, но и имам от 3 дни силни болки в кръста. Утре още сутринта съм на лекар да ми дадат 10 дни болничен. Но в болница не ми се влиза, че спомените са ужасни.

Изпратено: Slavchi (IP регистриран)
Дата: 16 May, 2005 12:12

Руми и Кристи, запазете спокойствие. Лекарите си знаят работата, стига да не са корумпирани де. Ако чувствате, че има нещо нередно или че не обръщат достатъчно внимание на проблема ви - потърсете съвет и от друг гинеколог. Не отлагайте. Защото моята "скъпа гинеколожка" такова внимание ми обърна, когато бях бременна и със заплашващ спонтанен аборт, че не е за разправяне. Каза ми да си отида у дома и да изпратя някой от близките си да ми вземе болничния от нея и тя да даде на него рецептата с ОБЕЗБОЛЯВАЩИ И ДУФАСТОН. Толкова се бях шашанала, че не ми направи впечатление това и се прибрах. Приятелят ми отиде следобед и тя му дала само болничния ми. Вечерта плачех от болки и и се обадих, за да ми каже какво хапче да пия. И знаете ли с цялата си наглост какво ми заяви, докато ме слушаше как хлипам по телефона?! Каза ми: "Стискай зъби моето момиче и ела утре на обяд да те видя на ехографа." Та чак на другия ден тя се "сети" да ми изпише папаверин. Както и да е - явно при мен случаят е бил неспасяем - загубихме детенцето. Мисълта ми беше - ако видите, че се отнасят пренебрежително към проблема ви, потърсете мнение и от друг специалист. Успех ви желая и леки и приятни бременности! Естествено и живи и здрави бебчета! uspeh

Изпратено: Валя (IP регистриран)
Дата: 16 May, 2005 13:35

Руми, стискам палци всичко да е наред! Кураж и повече позитивни мисли! uspeh

Lilypie Baby Ticker

Дата: 16 May, 2005 17:19

Момичета,днес бях на ехограф и бебончето ни вече е пулсиращо ембрионче.Биха ми Пергил 5000 и в петък пак ще ми бият и увеличихме дозата на Дуфастона на 8 часа х 2.Кървенето днес не го усещам,но няма да бързам да се радвам,защото и онзи ден беше така и на другия ден пак се появи.Оххх,толкова съм щастлива,че бебчето ми е живо и тупти и пулсира!Дано да се държи здраво и всичко да премине...На всички ви благодаря за подкрепата.И Славчи е права-ако не сте доволни от лекаря-сменете го!Не си заслужава да страдате и никой да не ви обърне необходимото внимание.Аз в момента ходя при двама лекари и не знам кой да избера.Те взаимно се допълват!Ха-ха!Щом се смея значи съм се поуспокоила малко.Желая ви приятен ден, здраве и щастие! biberon

Изпратено: Сани (IP регистриран)
Дата: 16 May, 2005 17:45

Руми, и през двете ми бременности имах кървене в началото. Мислех, че правя спонтанен аборт, но след лекарския преглед видях за първи път туптящите сърчица и на двете ми деца. След медикаментозната терапия нещата се успокоиха и ембрионите се закрепиха, родих ги в 9-ти месец. Желая ти щастлива развръзка в началото на следващата година uspeh
И на Кристи също! cvete

Изпратено: Kristi (IP регистриран)
Дата: 16 May, 2005 22:24

Здравейте момичета. Днес бях на лекар и този път гинеколожката беше много доволна от големината на моите бебчета. Сега по цял ден лежа. Следобеда ми се появиха болки и ми каза да пия на 8 часа не само НоШпа, но и папаверин.Щеше ми се вече да съм в 9-я, че според лекарката до 4-я риска от спонтанен аборт е особено голям при близнаците. sad smiley

Изпратено: villy.a (IP регистриран)
Дата: 17 May, 2005 00:28

rumi i kristi,jelaia vi ot vse sarce vsi4ko da e nared.uspeh i na dvete.

Дата: 17 May, 2005 00:49

Пожелавам на вас и бебетата всичко да е наред! Лека бременност!

Администратор

Изпратено: chrisi (IP регистриран)
Дата: 17 May, 2005 08:54

Хайде,момичета - да спират тези проблеми и да карате леко оттук до края smiling smiley
Кристи,не се притеснявай,миличка - знам как се чувстваш,защото след един спонтанен аборт и на мен ми се струваше,че никога няма да дойде края на 3-тия месец,че да се поуспокоя - но карах ден за ден и всяка вечер си казвах - щом изкарахме и днес,ще се справим и утре...и така времето си вървеше smiling smileyЩе се справиш uspeh

Страници:  12>>
Страница:1 от 2

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.