Бременност и раждане : © Български Бебе Център
Страници:  12>>
Страница:1 от 2
Чаят от малини и фурмите предизвикват контракции
Изпратено: sashabarns (IP регистриран)
Дата: 19 May, 2005 18:46

До всички настоящи и бъдещи мами в клуба
Здравейте,мили бременни.Задавам тази тема,защото чух различни неща по въпроса.Моята шефка роди миналият август и след 36-та седмица от бременността пиеше чай от малини всеки ден.В един друг сайт намерих писмо от една мама,която казваше,че в азиатските страни жените ядяли фурми, по същата причина-и в двете се намирало някакво специално вещество,което стимулира контракциите на матката и така я подгодвя за раждането.Това не значи,че като пиете един чай от малини ще родите след половин час,но от това,което четох,не се препоръчва да се пие преди 36седмица.Та,ако някой знае нещо повече по въпроса аз бих се радвала ако го споделите.
Благодаря за вниманието и много целувки на тумбаците(хи-хи-хи)

Re: Чаят от малини и фурмите предизвикват контракции
Изпратено: Slaveia (IP регистриран)
Дата: 19 May, 2005 18:58

Моята акушерка ми препоръча да пия чай от малини след 36 седмица. Наистина помагал за да не преносиш, подготвя матката. Купих си и пих един два пъти, но не съм постоянна, от тук нататък ще пробвам по често, та ще видим кога че родя smiling smiley

Мисис "Кулинарна фурия 2009"

Учи се от вчера, живей за днес, вярвaй в утре!

Изпратено: ina_m (IP регистриран)
Дата: 19 May, 2005 19:10

Направо ти се доверявам и го започвам тоя чай, че досега съм усетила една контракция, направо си мечтая вече за повече...

The ticker URL: [lb1f.lilypie.com]

Изпратено: Dora2 (IP регистриран)
Дата: 19 May, 2005 19:11

За първи път чувам за това, но има логика. Чувала съм само за червеното цвекло, че било опасно в начална бременност. Ще го имам предвид ако все пак раждам нормалноsmiling smiley

Клубни правила
Правила за подписите
"Детето, чието развитие е усложнено от дефект е не по-малко развито от неговия нормален връстник.То е същото дете, но по друг начин развито" Л.С.Виготски
Да бъдем толерантни към различните деца. Да научим децата си на толерантност.
На небето звездичка вечно ще грее и сладката Ная, с усмивка на нея ще се люлее. Почивай в мир, мило детенце.

Изпратено: zushka (IP регистриран)
Дата: 19 May, 2005 22:09

zdraveyte prekrasni mam4eta! Za 4aya ot malini ne byah 4uvala, no shte probvam. Li4no na men mi preporu4aha otvara ot bosilek !!!! tya sashto predizvikvala kontrakciii. V 34 g.s. sam i pojelavam leko rajdane na vsi4ki zakrugleni hubavici

Изпратено: vida (IP регистриран)
Дата: 19 May, 2005 22:46

БЛАГОДАРЯ!
Още от утре започвам да си правя чай от малини и отвара от босилек!!! Пък да видим какъв ще е ефекта, че това чакане започна да ме изнервя. uspeh

Изпратено: mama_svetli (IP регистриран)
Дата: 20 May, 2005 11:34

А аз бях чела в 1 форум за ананаса компот или суров плод че като си хапваш пак имало същият ефект.

Дата: 20 May, 2005 13:49

за ананаса май е вярно. Вчера си хапнах доста и след обед като почна да ме стяга корема, викам си май няма да издържа до термина grinning smiley Днес бях на консултация, бебка още не е готова да излиза smiling smiley

Изпратено: helenka (IP регистриран)
Дата: 20 May, 2005 15:33

Аз също четох за компота от ананас и вече два пъти си купувам. А от аптеките ли се купува чай от малини? Иска ми се да родя по-рано, че бебчето расте добре, а аз съм дребна и ще ми е трудно...

Изпратено: vida (IP регистриран)
Дата: 20 May, 2005 21:28

С ананаса ефект - никакъв /поне при мен/
Мъжо се смее и казва, че съм разбивач на митове.

Изпратено: chrisi (IP регистриран)
Дата: 23 May, 2005 15:34

Абсолютно потвърждавам за малиновите листа - аз започнах да ги пия в началото на 9-тия месец,по литър отвара на ден и за малко да родя тогава,та трябваше да ми спират контракциите с инжекции в болницата,защото беба беше много мъничка още.Малиновите листа са много древен и познат маточен стимулант - та наистина не ги пробвайте преди 38-ма седмица smiling smiley

Изпратено: MamaBuba (IP регистриран)
Дата: 17 August, 2005 13:11

Мами, разкажете моля за чая от малини. Някой роди ли преди термин благодарение на този чай?

Изпратено: MammaEli (IP регистриран)
Дата: 17 August, 2005 15:30

Майчета, и на мен ще ми е много полезна информацията за чая от малини. От аптеката ли да си купя? Имам ли шанс да предизвикам контракции с него? Колко и как се пие?
Остават ми 9 дни до термин, а до скоро бях на Магнерот, понеже лекарят беше забравил да ми каже да го спра sad smiley И така в 4-5 месец бях с контракции, а сега се чудя няма ли пак да започнат...Нямам търпение да родя!
Леко бременеене!

Дата: 17 August, 2005 15:35

От билкова аптека се купуват малинови листа и трябва да пиеш голямо количество всеки ден - направо си направи 1л и го пий вместо вода (не е гаден на вкус).Може да предизвика контракции,особено ако съчетаеш нещата с още няколко практики - тати да ти подготвя малко зърната за сученето на бебе winking smiley и секс всеки ден grinning smiley

Изпратено: MammaEli (IP регистриран)
Дата: 18 August, 2005 17:27

Оказва се, че в Студентски град няма от къде да купя малинови листа за чай sad smiley Но пък днес съм се развихрила да чистя и се наливам с компот от ананас - не знам дали си въобразявам, но сякаш тази комбинация има ефект. Имам болки като при цикъл - чести са, но съвсем краткотрайни. Дано скоро да ви се похваля и аз с бебче!

Изпратено: helenka (IP регистриран)
Дата: 19 August, 2005 09:10

При мен нищо нямаше ефект - нито компот от ананас, нито чай от малинови листа... Преносих си 5 дни и ако не бяха ми предизвикали раждането кой знае още колко щях да пренося... Може пък при някои от вас да се получи winking smiley .
Успех и леко раждане!

Изпратено: StanC (IP регистриран)
Дата: 19 August, 2005 22:23

Дами, здравейте, аз съм нова и мога само да се оплача, че опитах АБСОЛЮТНО ВСИЧКО за да родя по- рано и нищо не даде ефект. Даже и сексът, колкото и смешно да ви звучи. Става така, че преносвам вече втори ден, а няма никакви признаци да се появи и в следващите десет. Не мога да получа разкритие, а вече два пъти си имах силни болки и контракции. Какво да правя?Не искам да празнувам 21-ия си рожден ден(на 29) в болницата, а май натам отиват нещата...

Дата: 20 August, 2005 12:24

миличка, и аз бях така, три дена с контракции, и то от болезнените, и без грам разкритие. Два пъти ходих до болницата, първия път ме върнаха smiling smiley, но втория вече излезнах с бебе.Преносих 4 дена. Ние само секса не бяхме пробвали. Когато реши да излиза, тогава.Ако си с силни болки, явно вече се е почнало. Търпение му е майката grinning smiley Леко раждане ти желая smiling smiley

Изпратено: StanC (IP регистриран)
Дата: 20 August, 2005 14:47

А искам да ви питам какво ви е мнението за секциото и смятате ли, че е задължително ако бременната е с луксация, както съм аз примерно? Всеки лекар ми казва различно нещо и вече ми писна да ги слушам. Консултиращата ми лекарка, която разботи само в поликлиниката, но не изражда, задължително ме писа за секцио, но когато отидох в болницата всеки си пее каквото си иска. Мъжете лекари ме пратиха по дяволите и ми казаа, че ще раждам нормално, пък каквото ще да става, на другия ден дежурните жени ме предупреждават, че единственият вариант е секциото, а аз само слушам и кимам " Не, знам, лекарят трябва да реши, от мен зависи твърде малко..."
Честно казано писна ми, а излиза така, че и никой не иска да се заеме да ми направи секцио... Кофти работа. Аз иначе нямам някакви дефекти и не куцам, но все пак си е вродена луксация и ме притеснява...

Дата: 20 August, 2005 15:55

Ей тук има становище и резултати от наблюдения над бременни в България със същия проблем и с други вродени или придобити деформации на тазобедрените стави - [www.ncbi.nlm.nih.gov].За вродената луксация изводът е,че повечето жени си раждат нормално - така че зависи и от твоето желание,очевидно не е абсолютно показание за секцио.
Леко и бързо да минава smiling smiley

Страници:  12>>
Страница:1 от 2

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.