Бременност и раждане : © Български Бебе Център
Страници:  12>>
Страница:1 от 2
da hodq li v rodilnoto?
Изпратено: kakata_84 (IP регистриран)
Дата: 4 May, 2008 20:33

korema mi stava tvard i dolu nisko vse edno izliza bebo,predi 5dni mi padna tapata i imah 1,5sm razkritie kakvo da pravq?

Re: da hodq li v rodilnoto?
Изпратено: zori85 (IP регистриран)
Дата: 4 May, 2008 20:38

Отивай към родилното е моя съвет и леко раждане!

Изпратено: sashabarns (IP регистриран)
Дата: 4 May, 2008 20:38

Обади се на лекаря си незабавно и на клиниката,в която си решила да раждаш.Те ще ти кажат какво да правиш,но получиш ли контракции тръгвай веднага.Успех uspehи здраво бебе

Изпратено: Vesi.Dani (IP регистриран)
Дата: 4 May, 2008 20:44

Миличка,според мен първо се консултирай с наблюдаващия те гинеколог,той е длъжен по всяко едно време на денонощието да отговаря на обажданията ти,а и все още не е много късно.Все пак,когато раждах сина си,доки ми каза да тръгвам към родилното чак когато контракциите станат доста на честичко,може би на 5 мин.И въпреки всичко,ако си неспокойна,най-добре тръгвай,за да не се тревожиш.Стискам палци всичко да е наред!

Изпратено: Slaveia (IP регистриран)
Дата: 4 May, 2008 20:49

А контракциите болезнени ли са? И на колко минути? С първо бебе ли си?

Мисис "Кулинарна фурия 2009"

Учи се от вчера, живей за днес, вярвaй в утре!

Изпратено: vesi_vas (IP регистриран)
Дата: 4 May, 2008 21:35

След като е паднала тапата беше ли на преглед? Имай предвид, че тя предпазва от инфекции и сега си особено уязвима към тях. Отивай в родилното. Там най-добре ще ти кажат как ще се процедира нататък.
Успех и леко раждане.

Принцеса Ема - [www.snimka.bg]

Реплика на мъжа ми за Биберона " А аз си мислех, че онова жълтото на екрана, е Desktop-а на компютъра ни!"

Дата: 5 May, 2008 22:13

hodih i me varnaha,da 4akam i ako go prenosq demektermina mi e na 11.05 da hodq togava kontrakciite sa bili mn silni?opi6ete mi gi molq?

Изпратено: ekita (IP регистриран)
Дата: 5 May, 2008 22:20

Контракциите са втвърдяване на корема,както казваш за определени секунди,като не винаги трябва да са кой знае колко болезнени...просто следи тези втвърдявания с лека дори болка да са...отначало са на 20 мин,следват 15,10,5...тогава тръгни към болницата!Ако тис е втвърдява не на равни интервали значи са фалшиви контракции....

Дата: 5 May, 2008 22:21

Но все пак колкото по малко време става за контракциите се засилва все пак болката....следи ги..не са ли на равни интервали за равни периоди....не са родилни.

Дата: 5 May, 2008 22:26

blagodarq ?

Дата: 5 May, 2008 22:28

Моля!Малко ти остава вече така че спокойствие и няма страшно!Леко раждане ти желая!

Изпратено: ralitsa (IP регистриран)
Дата: 6 May, 2008 02:31

контрацкиите са като много силна менструална болка,мисля,4е скоро ще родиш.Успех ,леко раждане и живо и здраво бебе!smiling smiley

Изпратено: Nelyto (IP регистриран)
Дата: 6 May, 2008 09:24

Еха супер че има такава темичка тъкмо зках да пускам и аз smiling smiley каката_84 ме изпревари winking smiley и аз имам 12 дена до термин и все пак да знам кога да тръгна знам че има фалшифи контракций и аз ги имам за това grinning smiley

18.05.08-3.150 -50см-раждане
21.05.08-2.980-50см-изписване
19.06.08-3.670-53см-на 1 мес
29.07.08-5.010-59см
28.08.08-6.000-61см
29.09.08-6.740-63.5см
30.10.08-7.260-66.5см
29.11.08-7.700-67см
30.12.08-8.260-69.5см

[www.snimka.bg]
ник-nelesita
парола-1111

Редактирано 1 пъти последният път 06.05.2008 09:25.

Изпратено: st_uk (IP регистриран)
Дата: 6 May, 2008 16:26

С първото ми дете ми падна тапата след разговор с доки тя ми каза да си следя контракциите колко на често са и да чакам да ми изтекът водите( това се случи в събота) в понеделникът отидох при нея към 9.30 имах три пръста разкритие, а водите още не ми бяха изтекли тогава тя ме прати в отделението след около 2 часа вече бях там със седем пръста разкритие , а водите още не ми бяха изтекли един час след това ми спукаха водите и до 2.30 родих. Моят съвет е говори първо с докторът, който следи бременноста и след това ще решиш как точно да постъпиш. Остава ти още малко успех ще стискам палци всичко да мине добре, а съм сигурно че ще бъде така. kiss

Дата: 6 May, 2008 17:24

blagodarq,do termina mi ostavat 5dni i nezmam kakvo mi podskazva 4e primerno 6te e dnes ili utre pi6ete

Изпратено: reny77 (IP регистриран)
Дата: 6 May, 2008 18:35

На мен тапата ми падна и имах 3 см разкритие 2 седмици преди да родя. През тези две седмици корема доста често ме наболяваше и ми се втвърдяваше, а когато отидех на запис д-рката всеки път ме караше да се кача до приемното да ме видят докторите, че матката ми била в тонус. Аз обаче си се прибирах в къщи и чаках да ме заболи както го описват по учебниците. Все се чудех как ще ги разпозная тия контракции, но когато дойде момента нямах и грам съмнение. За родилните контракции е характерно, че траят няколко секунди / при мен бяха около 15 секунди/ и са на равен интервал от време. С течение на времето започват да да се усилват, а времето между тях се скъсява. Когато ги усетих беше 5 и 15 сутринта, тръгнахме към болницата и докато стигнем до там все си бяха на 5 минути. Пристигнах в 6 със 7 сантиметра разкритие и родих за 2 часа. Пожелавам на всички мами бързо и безпроблемно раждане.

Дата: 6 May, 2008 19:14

ima6r li 4asove ili dni ne6to koeto da vi podskaje 4e 6te e sega ili utre

Дата: 6 May, 2008 19:54

ako si napravq topla vana i se napara 6te ni pomogne li da rodq ve4e nqmam tarpenie kazvaha mi 4e seksa pomaga a pri men ne e taka,ostavat mi 5dni ili ako znaete ne6to koeto pomaga pi6ete?

Изпратено: emy (IP регистриран)
Дата: 6 May, 2008 20:16

kakata_84, при всяко родилка е индивидуално. Няма универсално описание за контракции, нито дали момента наближава. Когато му дойде времето сама ще разбереш. Няма как да пропуснеш момента. Сега си почивай и се радвай на коремчето, след няколко дни (а може и няколко часа) вече няма да го има.
Аз си бях легнала спокойно без каквито и да е усещания, че точно тази вечер ще родя. Събудих се към 1.30 от силна контракция и пак заспах, малко след това получих втора силна контракция придружена с изтичащи води (няма как да не разбереш, че са водите, наистина течат). Тръгнах към родилното. Имай спокойствие ще дойде момента много скоро.
Бързо и леко раждане!

Дата: 6 May, 2008 20:20

a topla vana ne pomaga li,moje li da navredi?

Страници:  12>>
Страница:1 от 2

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.