Бременност и раждане : © Български Бебе Център
отлепване на плодния сак?
Изпратено: tanq__ (IP регистриран)
Дата: 13 October, 2008 14:59

здравейте момичета,пиша ви от профила на моя приятелка , тъй като още нямам регистрация.
бременна съм в 7 г.с. и получих прокървяване 2-3 пъти, отидох при доки и ми каза ОТЛЕПВАНЕ НА ПЛОДНИЯ САК!?
confused smiley НЯКОЙ ЗНАЕ ЛИ КАКВО Е ТОВА?
обесни че не стигали достатъчно кръвоносни съдове до плода и ми изписа хормони.На някой случвало ли му се е ? Има ли опастност да загубя бебето ? sad smiley

Re: отлепване на плодния сак?
Изпратено: аленна (IP регистриран)
Дата: 13 October, 2008 15:26

На мен ми се случи втория път. Имах частично отлепване и пих ДУФАСТОН. Това значи, че сакчето, в което се развива бебето е отлепено от маточната стена и може да падне, не дай си Боже! Хормоните ги изписват, за да може да си се залепи, да го задържат. Трябва и да полежаваш повечко - никаква тежка работа, задължлително вкъщи. Дано нещата се оправят скоро, бъди силна и търпелива! До към 12 г.с. трябва да е добре положението вече. Стискам палци!

мама на две момченца, две врабченца

Редактирано 1 пъти последният път 13.10.2008 15:26.

Изпратено: bee_ (IP регистриран)
Дата: 13 October, 2008 15:36

и на мен ми се случи да прокървя в 9-10 г.с.,но нямах отлепяне.слагах си свещички Утрогестан,пих повечко вит.С-до 1мг/ден.Но моя съвет е да не разчиташ само на хапчета,полежаваи си и нищо тежко да не вдигаш.Пази се,защото инъче има реална опасност за бебето.Но няма да е лошо и да отидеш на 2-ро мнение все пак.Стискам палциsmiling smiley smiling smiley

Изпратено: valito 79 (IP регистриран)
Дата: 14 October, 2008 10:42

Мила и на мен ми се случи да прокървя съвсем в началото.Отидох на лекар и тя ми изписа утрогестан свещички.Но ме предупреди първо че не е сигурна дали има зародиш в плодния сак (това е обвивката която по късно ще се превърне в плацента и бебето ще живее вътре до края).Миналата година имах кухо яйце и полдния сак беше тръгнал да се къса и съответно прокървих и то в 2месец като ме прегледаха казаха че имам пл.сак но няма нищо вътре -преживях кошмар.Ако са те преглеждали и са ти казали че в плодния сак има зародиш тогава пий каквото са ти изписали и си почивай много . detelina Пожелавам ти всияко да е наред и да се оправиш бързо.И не се притеснявай,така ще си навредиш.И наистина винаги търси 2 мнение. thumbs up

Изпратено: chibi (IP регистриран)
Дата: 14 October, 2008 11:44

Пази се много. Най-добре е да си лежиш почти непрекъснато, докато се залепи сакчето. Късмет!!!

Дата: 16 October, 2008 12:03

здравейте момичета , благодаря за отговоритеsmiling smiley
днес пак ходих на доки , каза , че е започнало да се "залепва" , нямам вече кървене.Има зародиш със сърдечен ритъм.
Много съм уплашена обачеsad smiley Незнам , това ми е първа бременност и от сега ме хвана параноята sad smiley
това , че съм имала кървене означава ли че може да му има нещо на бебо ?sad smiley

Дата: 16 October, 2008 12:54

Спокойно. Това, че вече сакчето започва да се залепва и има зародиш със сърдечна дейност, няма повече кървене е прекрасно развитие на нещата. Продължавай да лежиш повечко и много да се пазиш и всичко ще е наред. Късмет и кураж, миличка!!!! pregradka

Изпратено: Азалия (IP регистриран)
Дата: 16 October, 2008 17:06

Мила "Таня", не се шашкай и спри да си задаваш въпроси, макар че знам, че това е почти невъзможно. Аз също имах такова кървене в 6-7седмица и в днешно време се оказва, че е напълно нормално. Това, че са ти казали, че вече има пулс е много положително. Сега бебенцето се опитва да се закрепи и да оцелее в теб, направи тези негови усилия по- лесни като се заредиш само с хубави мисли, за това което те очаква! И запомни- много е важно само да лежиш, а не да чистиш, миеш чинии или готвиш! Аз лежах две седмици вкъщи и пиех само Дуфастон и Фолиева киселина. Остави мъжа да те разглези, малко- сега ти се е паднало. А за развитието на бебчо хич не се притеснявай- нищо му няма, не че така ще те успокоя, защото и аз още се боря с въпросите и знам как се чувстваш!
Почивай си и всичко ще се оправи!
ЧАО, успех!

Ники се роди на 02.03.2009г. в 1.35ч.- 3.150гр.и дължина 51см.
Изписаха ни на 06.03.2009г.- 3.220гр./ 51см.
1-ва консултация на 07.04.09г.- 4.500гр./ 53см.
2-ра консултация на 08.05.09г.- 5.800гр./ 56см.
6-та консултация на 13.09.09г.- 7.700гр./ 67см.

Изпратено: mami ninka (IP регистриран)
Дата: 17 October, 2008 16:50

ZDRAVEI TANIA VSI4KO 6TE E OK AKO SI PO4IVASH POVE4E MOIA PLODEN SAK BE6E NA KOSAM DO 4 MESEZCPIEH DUFASTON KOIOTO SADARJA PROGESTERON KOIOTO BE VAJEN ZA BEB4O,SLED KATO SE USTANOVI OBA4E 4E PLODNIA MI SAK E OK SE OKAZA BELTAKA MI MNOGO NISAK I PAK GLAVOBOLIA I DAJE LEJAH V BOLNIZCATA>>>>>>>>>.BIAH NA MAGNEZIEVA DIETA +BELTA4INI ZA6TOTO BEB4O NE MOJE DA SA6TESTVUVA I ZAKREPI BEZ TIAH.ZATOVA SPOKOINO KAKVOTO E PISANO SHTE STANE.PAZI SE I LEKO BREMENEENE kiss

Изпратено: Kira (IP регистриран)
Дата: 17 October, 2008 20:34

Миличка,повече пазене!Пий си лекарствата и всичко ще е наред!
И при мен положението беше същото.Е,справихме се с бебо .И вие ще се справите,само слушай доки и почивай!
Успех!!!

[media.snimka.bg]
26.03.2008г.-3,550кг ,50см.-раждане

Изпратено: Slaveia (IP регистриран)
Дата: 17 October, 2008 23:34

V sedmata sedmica polu4ih kurvene, kogato bqh bremenna sus sina mi. Bqh na pregled, vidq se surde4na deinost i doki me uspokoi, 4e pri nali4ieto na surde4naq deinost, 6ansovete za spontanen abort spadat drasti4no. Dano vsi4ko e nared i pri teb!Po4ivai si mnogo i nikakvo natovarvane!

Мисис "Кулинарна фурия 2009"

Учи се от вчера, живей за днес, вярвaй в утре!

Изпратено: didence_81 (IP регистриран)
Дата: 20 October, 2008 16:19

И аз имах отлепване в седма седмица.До 12 седмица бях на Утрогестан.Вече влизам в деветия , а още ме мъчат въпросиsad smiley Разбирам , че кървене в ранна бременност е като че ли нещо което се случва често , и все пак се питам защо точно на мен (аз и в болницата лежах) ?sad smiley
Та пийвай си хапчетата и си почивай, друго не можеш да направиш!
Успех!

Дата: 21 October, 2008 12:05

Здравейте момичета , да ви се оплача как се шашнах тази сутринsad smiley
Имах едно кафеникаво кървене и като видях веднага в АГ на преглед, обесниха ми ,че това е стара кръв,която се е образувала при отлепването и сега просто се изчиства.Всичко в момента е ок.
Голяма съм страхливкаsad smiley
Лошото е ,че никой не ти дава подробна информация за това какво точно се случва и защо се случва.
Затова искрено ви благодаря за отговорите тук,макар и малко ме успокояватsmiling smiley

Дата: 21 October, 2008 12:46

Tanq, радвам се, че всичко е наред.
Наистина, за жалост, много малко доктори обясняват всичко и пациентките понякога излишно се притесняват. Късмет, миличка. pregradka

Изпратено: pystroo4ka (IP регистриран)
Дата: 21 October, 2008 15:02

nqmah takiva problemi dnes shte hodq veche da me registrirat kato bremennai shte vidim kak e bebeto sega sam pochti v chetvartiq mesec

Изпратено: аленна (IP регистриран)
Дата: 22 October, 2008 11:49

Таня, опасно е ако кървенето е ярко червено. Спри да се шашкаш, така вредиш на бебчо! Особено щом са ти казали, че сакчето се залепва. Отлепването само по себе си няма нищо общо със самото бебче, а със задържането му. Проблема вече явно е започнал да се решава, успокой се!

мама на две момченца, две врабченца

Дата: 22 October, 2008 12:17

много ти благодаря за отговорите аленна , явно си запозната с нещатаsmiling smiley може би си попаднала на гинеколог ,на който му се обесняваsmiling smiley

Изпратено: mama Eva (IP регистриран)
Дата: 22 October, 2008 23:07

Таня, бъди по-спокойна вече. нещата при теб се оправят и не мисли негативни неща.
мисли си за бебенцето и не позволявай на черни мисли да те тормозят.
Почивай си повече, не се натовравй, полежвай,както са ти казали момичетата.
Сърчицето тупти, кървенето е спряло,ще е наред всичко.
Както ти е казала Софи/аленна/, притеснително е, когато е алено червена кръвта.
Кървене можеш да получиш и около датите, когато ти е цикълът по принцип.

Мисис "Кулинарна фурия 2007" cvete Мисис Златни ръце cvete Мисис Биберон 2008 cvete "Вкусотиите на мама Ева"!

Изпратено: hristinahristova9 (IP регистриран)
Дата: 21 March, 2013 19:04

i az imam takav problem ...naistina si e za pritesnenie sad smiley

Редактирано 1 пъти последният път 21.03.2013 19:11.

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.