Бременност и раждане : © Български Бебе Център
Седалищно предлежание???
Изпратено: Defi_d (IP регистриран)
Дата: 2 August, 2005 15:30

Здравейте момичета! tazz
Моето бебе е със седалищно предлежание,знам че по принцип по-късно се обръщат,но в Библиотека четох,че ако майката на всеки 2часа стои по 15 мин. на колене може да помогне на бебето си да се обърне.Та реших да пробвам,само че не ми стана ясно какво точно ще рече на колене... eye rolling smiley
на 4 крака в поза "пълзяща" , или коленичила и изправена нагоре confused smiley
Моля ви, HELP!!!

Някой пробвал ли се е ?Има ли ефект?

Re: Седалищно предлежание???
Изпратено: animated (IP регистриран)
Дата: 2 August, 2005 15:41

4uvala sum 4e vur6i rabota da zastane6 na 4etiri kraka, no ne e li o6te malko tvoeto beb4e, ne se li vurti postoqnno? az si mislq 4e na men mi e rano da se pritesnqvam zatova, puk moq bebo e maalko po golqm. Kato mu doide vremeto 6tom trqbva i na 4 kraka 6te sedim winking smiley Mai ne uspqx da ti pomogna mnogo, no mislq 4e se pritesnqva6 izli6no pregradka uspeh

Изпратено: Defi_d (IP регистриран)
Дата: 2 August, 2005 16:10

Наистина още ми е много рано да мисля за това,но понеже съм и с миоматозен възел,който можело да възпрепятства бебо да се обърне, искам по-отрано да му помогна- докато е по-малък и все още има пространство kiss

Изпратено: chrisi (IP регистриран)
Дата: 2 August, 2005 16:19

На 4 крака,все едно ще пълзиш - и нищо не пречи и да си попълзиш малко,люшкането и пространството,което му отваряш,ще го подтикнат към лупинги winking smiley Обаче ще ти е трудно да разбереш дали се е обърнало човечето,за да спреш да правиш упражненията - трябва да помолиш акушерката да ти покаже с ръце върху твоите къде му е главичката и как се усеща,за да можеш да разбереш кога се е обърнало и главата е слязла надолу.

Изпратено: Vailets (IP регистриран)
Дата: 2 August, 2005 17:30

при мен също имаше проблем с обръщането и стоях по 10мин сутрин и вечер - на колене и лакти. Имаше ефект. Желая успех и на теб. И леко раждане.

Изпратено: mery (IP регистриран)
Дата: 2 August, 2005 18:15

И Алекса беше седалищно бебе почти докрая на 9-тия месец.Не съм правила никакви упражнения,тя сама си се обърна 2 седмици преди да родя

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.